Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

annaanna
14. nov 2008

rendy, je mi to ľúto.
mne v centru povedali, že aj keby som dostala ms, tak nemám prestať užívať lieky. Že ešte stále môžem byť tehu. Takže liečiky užívaj do pondelka, možno že by si mohla byť tehu.
A tiež mi v centru vraveli, že to prvé ivf fakt málokedy vychádza..... 😒

lenka2008
autor
14. nov 2008

rendy - slova su zbytocne, viem, ze to boli ... pekne si to povedala. Drz sa moja.

bigrendy
14. nov 2008

vím,že na podruhé je větší šance,ale druhý pokus se nekoná. takže bohužel. 😠

lenka2008
autor
14. nov 2008

rendy, este pockaj, mozno bude aj druhy pokus. Zivot to nejako vyriesi. Castokrat clovek si mysli, ze je to definitivny stav, ale potom sa to nejako (financne) vyvrbi... urcite ked to budete obaja chciet, cesta sa najde, aj ked si myslis, ze v tejto chvili kvoli peniazom urcite ne. Koniec koncom tych 50000 je vela penazi, ale nie je to az taka nedosiahnutelna a uplne nerealna suma - len clovek musi chciet tu torturu podstupit znova a hold.. vysledok je neznamy.

annaanna
14. nov 2008

je to tak ako si napísalá lenka, vyhodíš veľa peňazí a výsledok neznámy..... adrenalínový šport.
nás 1. ivf vyšlo do 90 tis., druhé cca 35 tis. Zohnali sme si lieky a nedali robiť PiGD. Najhoršie na tom je, že čas hrá proti nám. Čím neskôr, tým horšie.

lenka2008
autor
14. nov 2008

ja som len tym chcela povedat , ze ak je zelanie velke, peniaze sa zozenu. Ale ak sa zena rozhodne, ze uz nie, stacilo - na co kazda ma pravo, najma po neuspesnom pokuse, tak potom mozeme to zdovodnovat ako chceme: peniaze, zdravie, kariera... vselico. Tak , ako to robim ja 🙂 proste u mna problem je v tom, ze nie som si ista, ci to cele este raz chcem zazit, preto su tu tie vyhovorky a odkladacky. Cakam, az alebo či dozrejem... Na druhej strane, ak by som mala istotu, ze IVF sa podari a dopadne uspesne, dam lubovolnu sumu - to je ten pripad, ked prachy nezohravaju ziadnu rolu.

fuuu to mam dnes filozoficku naladu. Asi sa trocha uzemnim a padam na tie gumy. Čus babenky.

lenka2008
autor
14. nov 2008

ty anka, a kde si to bola za tych 90 tis.? vo svajciarsku??? to tolko fakt stoji? ja som este stihla na poslednu chvilu cez poistovnu, ale ani tak to nebolo malo, uz si moc nepamatam... asi 25-30. A 90?

annaanna
14. nov 2008

nás stála tuším 35 tis. len PiGD... lieky, úkon ...
Ja som si pred druhým pokusom povedala, že teda idem, ale počas neho som vedela, že je to posledný. Už by som asi nešla. Aj s tým, že by sme nikdy deti nemali.

zaenab
14. nov 2008

Leni, Madla tu psala o částce vyšší než 100 tis., nevyšlo jí to a nebyla vůbec spokojená s přístupem. Záleží, kam chodíš, protože pojišťovny nám neplatí prakticky nic a tak se to může opravdu hodně lišit.

Kolik je ti let? Já si popravdě na 100% taky jistá nejsem, ale jen načasováním. Na druhou stranu si říkám, že takto vymlouvat (práce, věk, který přeci jen ještě nějaký rok dává naději, vánoce, cestování, stěhování, nemocní rodiče ....+ ....vpodstatě cokoliv) bych se mohla pořád a opravdu není na co čekat. Velkou roli u mě hraje psychika, špatně ty procedury snáším, připadá mi to nepřirozené. Budu teď čekat na výsledek IUI a pokud by to nevyšlo, budu ho ještě nějakou dobu zkoušet. Máme oba všechno v pořádku, tak snad by to mohlo vyjít.

annaanna
14. nov 2008

zaenab, ale lenka už má dcéru, takže ona je trošku ďalej ako my.. alebo teda ako ja
Tiež zle znášam tie procedúry, a tiež zle znášam tehotenstvo.

zaenab
14. nov 2008

Já vím, četla jsem si story s nákupy šatek apod 🙂
A taky mě zaujalo, žes psala o tom, že pokud by nevyšel tento pokus, asi bys do dalšího nešla, i za cenu bezdětnosti. Já to mám zatím podobně, ale nevím, jak bych mluvila třeba za tři roky, kdyby to mezitím nevyšlo

annaanna
14. nov 2008

IUI bolo bezbolestné... že?

zaenab
14. nov 2008

Naprosto, navíc ten můj vtipkoval s doktorem 🙂
Horší je tlak v břiše, mám pocit nafouknuté koule, ale dá se to vydržet 😉

annaanna
14. nov 2008

baby, ja som sa včera vážila po 6 týždňoch.... a schudla som počas tehu cca 5 kg. Takže mám čo doháňať 😝
ale bruško mi úž trčí, aj keď som zatiaľ iba "málo" tehu

annaanna
14. nov 2008

a kolko bolo nakoniec tích folikulov, teda to boli dnes už prasknuté nie?

zaenab
14. nov 2008

Folíky nakonec 4, ale na prasknutí jen jeden. Ráno byl ještě celý, ale prý je to otázka max. pár hodin - teď už by měl být prasklý.

ema111
14. nov 2008

Rendy, je mi to luto. viem, je to spusta penazi a funguje to ako lotto. vyhra len zopar. najhorsie je, ze ti ziaden lekar neda zaruku, ze to vyjde, dokonca, ani nik nevie vysvetlit preco to nevyslo. ja mam za sebou 2 normalne IVF, ktore nevysli. teda, pri jednom som mala potrat hned na zaciatku tehotnosti. nik nevie preco. nastastie mi IVF nerozhadzali fyzicno, len psychiku 🙂 na jesen som sa rozhodla, ze uz do normalneho IVF nepojdem. nikdy. nativ bola volba mensieho zla, brala som len Clost. ako zaenab. kedze spermiogram je podla slov doktora bidny, IUI nema vyznam. inak by som volila toto. a zacinam sa pomaly zmierovat i s tym, ze spolocne dieta mat nebudeme. ale zatial len pomaly 🙂 ak to nepojde v priebehu nejakeho roka, necham to uz tak. pretoze budem vediet, ze som spravila co bolo v mojich moznostiach a nebudem si nic vycitat.
no ale treba pozitivnejsi pristup. Anka a Bara Basikova su nam zivym prikladom, ze to ide i v tomto krasnom veku 🙂
no rendy, napriek tomu Utrogestan ber a na krv chod, niekedy i motyka vystreli

ema111
14. nov 2008

jaj, zaeneb, uz nepi alchemilku. maco v sebe cosi stahujuce a nesmie sa pit v tehotenstve, cize ani po oplodneni

zaenab
14. nov 2008

Emo, díky za tip, klidně bych ji pila dál. 😒 Takže raději končím, budu brát jen ty hormony a Calibrum babyplan.

lenka2008
autor
14. nov 2008

zaenab - mas v tom jemny chaos, saty pre dceru kupovala Ema. Ja mam dceru, ale nepamatam sa , ze by som sem pisala o satach, ak ano - skleroza. 🙂 a ked ste obaja v poriadku, preco sa vam nedari? sorry, mozno mi nieco uniklo.
Ema, ja som asi mimo - ty si bola na native? to nie je to iste ako IUI?
anka - tak toto je neuveritelne - 5 kg dole pocas tehu. Tak to ani naberies vela, si dobraaaaa

labus
14. nov 2008

rendy ☹ ☹ ☹ ☹ nemám slov ☹ ☹

zaenab
14. nov 2008

Nevíme, proč se nedaří, všechny testy jsou v pořádku, spermiogram stále ukázkový. Ale já jsem předtím měla cysty a dvakrát jsem byla na laparce, tak možná proto se tenkrát nedařilo a teď to bude jen o statistice 🙂
Sorry, nějak jsem si ty dcery popletla, to je ta únava a nepozornost z hormonů 😀

bigrendy
14. nov 2008

Ahoj. Aničko já jsem taky při těhu zvracela 5 měsíců. hodně jsem zhubla. ale vše jsem hravě dohnala . u syna jsem nakonec přibrala 25kg a u dcery 22kg.ale vždy jsem skoro vše nechala na sále. 😀

yanny
14. nov 2008

Rendy, tak nebul!!!!!!! 😔
Já si sehnala Gonal, a holčiny ho prodávají za rozumné ceny, tak nesmutní a už si scháněj léky na dálší stimulku.

Dokonce prošlé jsem dostala zdarma, samozřjmě jsem jim nakoupila vínečka a čokoládičky. Už jsem jednou stimulovala prošlým menogone a účinkoval normálně.

Nesmutni, jednou to vyjde!!!!!

Holky dnes jsme s dcerou zavařili myslivcům, potom vám to napíšu, teď spěchám, kam jinam, než do tlaku 🙂

ema111
14. nov 2008

yanny, to je spravny pristup. rendy a ty si si lieky na IVF kupovala za plnu cenu? na nete sa daju zohnat za doplatok v lekarni, od kociek, ktorym zostali. Leni, moja pekna, nativ je s odobratim vajicka, napichnutim a vlozenim 🙂 IUI iba vtreknutie precistenych spermii, vtedy musi byt spermiogram dobry. u nas nie je.

lenka2008
autor
14. nov 2008

yanny to som zvedava, co ste im urobili , tym myslivcum. Zasluzia si teda.
Pocuj, ty si ina herecka - pouzivat lieky po zaruke na IVF... to by hocikto nedokazal 🙂 a ked mas pravdu, vacsina liekov ma ten isty ucinok aj par tyzdnov po vyprsani zaruky, to zas viem naisto od vzdelanych. Ale aj tak, ja by som to nemohla, stale by vrtali tie terminy v hlave
rendy - to chces povedat, ze si pribrala 25 kg a po porode si vsetko ihned zhodila? tak to je sila. Ja som pribrala 17 a hned som zhodila 7 a zvysok do roka... ale vtedy to islo lahko, nie ako teraz 😠

lenka2008
autor
14. nov 2008

jeeej Emi, ved ja to viem...ale dakujem 😀
dala som si pohar cerveneho vina, a normalne sa mi jazyk pletie - v kombinacii s unavou. Jdu spat. Zajtra rano startujeme, ale sa vam mozno ozvem

bigrendy
14. nov 2008

po synovi zůstalo 6kg ale to šlo dolů. měla jsem moc vody.

holky chci se zeptat jak funguje ten nativ? moc to nechápu. když si seženu léky sama tak mě nativ udělají? 😝

a ted jsem blbec platila plné ceny. mohla jsem mýt na dva pokusy. ale já tak věřila,že to vyjde. 🙄

yanny
15. nov 2008

Holčičky, tak já jsem přibrala v těhu 37 kilo, šla jsem rodit s 99 kilíčky, teď si to chci opravdu ohlídat.
A to vče jsem přiobrala až v posledních třech měsících, ke konci mi šlo půl kila za dna dny 🙂

annaanna
15. nov 2008

čaues ženy.... tak ja tehulka som včera hýrila. Bola som do 1.00 hod v Bratislave vo vinárni s mojimi kamarátmi. To bol prvý výlet počas tehu, inak som len vzdychala na gaučíku... haha.... Bola som tam ako liečená alkoholička a maximálny antifajčiar.
dnes je kráááásne počasie, niekam von to ťahá, ja asi len na záhradu. tak sa zatiaľ babenky majte a sobotkujte si. papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre