Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

santeema
9. dec 2014

@slavka_2012 dakujem velmi pekne, vsak urcite napisem ako sa to vyvija, teraz som v 11 tyzdni a zatial je vsetko ok.

silvia545
10. dec 2014

@slavka_2012 aj ja som mala v pláne ísť na ivf niekedy v januári alebo február,ale dr.ako sme boli na konzultácii teraz 4.12. povedal,že hned sa pustíme do boja 😀 😀 beriem inofolic ale 3 týždne,dúfam,že mi aspoň trošku pomôže,čo som čítala na MK,tak baby písali,že sa má brať aspoň 3 mes.pred ivf,aby mal účinok,no a dr. mi prekazil plány 😀 😀

svatava74
10. dec 2014

@silvia545 Ahoky, tiez mam to iste v plane...na konzul som bola teraz 8.12. v jan alebo feb by som ccela ist na IVF...a inofolic mam tiez doma, 3 krabice....Nemam ho uzivat??? 😉

silvia545
10. dec 2014

@svatava74 ahoj 😉 začni ho brať už dnes,čím skôr tým lepšie 😉 ja som ho chcela užívať aspoň 3 mes.len dr.povedal,že hned ideme na to,že mám 40 a netreba čakať,ešte pijem alchemilku a kapky od dr. Valoviča,tie sú tiež výborné na vaječníky 😉 u ktorého dr. si bola,ja u Macháča 😉

svatava74
11. dec 2014

@silvia545 v gyn five u harbulaka....ja si davam inofolic, len to flakam, kedy ma napadne....ale teraz mesiac uz kazdy den....aj 2 x ked nezabudnem....sak som zvedava...tiez sa spamatam v 40-ke....ale verim, ze nam to vyjde kočenky.... 🙂 a dakujem silvia

silvia545
11. dec 2014

@svatava74 ja som bola v GF na 1 ivf a potom som prešla do FC,teraz sme zakotvili v Brne 😀 dúfam,že tam nebudem dlho stáť a odplávam odtiaľ ako tehu 😀 v GF je to asi poriadne drahé pre samoplatcov 😉

silvia545
11. dec 2014

@svatava74 ešte som chcela k tomu inofolicu teraz ako som mala ms sa mi skrátila na 3 dni,predtým ked som ho neužívala som mavala ms 5 až 6 dní, a teraz po 3 dňoch ani kvapka 😀 no ked dostanem teraz ms a verím,že to bude už posledná a potom nech príde mrcha jedna až o 9 mes.,tak čo budem mať 1 deň ?? 😀 😀 😀

svatava74
11. dec 2014

@silvia545 drzim palce a nech si tehu..zasluzis si to....v Gyn five by som to chcela skusit cez skrateny protokol, ale cenovo to je az 2000 eur a vraj v brne je to polovica...tak mam dilemu, ci tam ist alebo nie....1000 je 1000....do reprofitu chodi brat zo svagrinou a nevedia si to vynachvalit po skusenosti so slovenskymi centrami.... 🙂

silvia545
11. dec 2014

@svatava74 fúúha tak to je dosť,to máš už cenu aj s liekmi alebo bez ? nám dr.povedal,že to bude stáť okolo 800 eur,podľla počtu vajok oplodnených,to je cena bez liekov,zatiaľ mi dal clostil,ten som si vyberala u nich v lekárni a stal ma 2 balenia vyše 11 eur,utroš mám kúpený tak som zvedavá ešte aké lieky mi dá,no počítam,že by ma to malo vyjsť cez 1000 eur 😉
moja 1000 eur je 1000 eur,za tie peniažky môžeš kúpiť dieťatku výbavičku 😉 my sme sa rozhodli už len pre Brno,ušetríš tam aj vyše polovicu čo by si dala tu na SK,cestu nerátam,nemusíš tam chodiť tak často na uz ako u nás 😉
a dakujeeem a držím aj tebe palčeky aby ti to vyšlo a hlavne sa správne rozhodni v akom centre to skúsiš,na GF je dosť už negativity 😒

ladyblcha
13. jan 2015

ahojte, mozem sa pridat?
nepodarilo sa mi otehotniet, a tak ideme za odporucania dr do gynfiv. resp. este len na spermiogram ide priatel. ale citam ze gf nejak nepreferujete 😒 ale tak uvidime, uvidim ako sa budu spravat, dam asi na prvy dojem, zatial som sa malokedy zmylila v prvom dojme v zivote. asi tak 1x len
a neviem vobec co nas caka, ked spermiogram vyjde OK. co si myslim, ze vyjde, lebo mam za sebou spontanny potrat v 6tt. tak myslim, ze spermie su v poriadku.

viete mi povedat ake ste mali vysetrenia postupne za sebou, co ma potom caka v asist.centre?
tento rok budem mat 38r.

anzelik
20. jan 2015

ahoj mamicky malo kedy prispievam do fora vacsinou citam ,ale neda mi co sa mi dnes stalo a som z toho na nervy ☹ mam zachvilku 45rokov deti dve dospele a 7rocne tretie je to taky moj poklad som pracujuca a stastna v manzelstve a teraz moj monolog u lekarky,,,isla na kontrolu nakolko pred nastupomdo prace som bola u lekara a brali mi krv vsetko som mala ok schopna zarabat a dnes rano mi vola sestricka aby som okamzite prisla ze mam zle krvne vysledky s malou dusickou idem k lekarke rano myslim si ze mam prinamensom rakovinu ,alebo aides nervy na drac ani kavu som nevypila manzel isiel somnou ,lebo do telefonu mi nechcela nic povedat a ta mi mi potom vravi mate zvysene hc na tehotenstvo v zivote som sa tak nezasmiala takej jobovke ako tam ked som videla tie vazne tvare sestricky a lekarky skoro ma vykotilo a lekarka mi potom vravi no pani b..... dufam,ze ste sa dosmiali tu mate litok ku gynekologicke a ja jej vravim to nemyslite vazne a ta mi vravi myslite si ,ze vas klamem volala som na gyndu samozrejme dovolenka do konca januara tak a teraz co neviem tak sa hadam umudria kramy a pridu ved mi meska len 2dni ,uvidime co mi bude dalej ,alebo lepsie povedane neviem co potom nazor manzela tiez nevie

mnamko
20. jan 2015

@anzelik ved si sprav tehu test,ja som mala teraz tiež depky meškali mi týždeň,tak som zvedavá ako dopadneš, 🙂

zuzicek88
20. jan 2015

@ladyblcha ahoj ak mozem,my chodime do Gyn-Fiv uz niekolko mesiacov a ked mam pravdu povedat,nemozem sa stazovat,zatial boli ku nam mily a velmi ochotni a ustretovi apsolvovala som niekolko vysetreni ako kazda z nas aj prefuk vajcovodov,jedno neuspesne IUI a teraz vo februari ideme na umele oplodnenie,vies to je tak niekto nadava na jedno centrum,niekto zasa na ine,ja som rada,ze ked sme zacali chodit do centra nechodila som na mk,to by bolo strasne rozhodovanie,podla toho kto co pise na ake centrum,takze asi tak

ladyblcha
20. jan 2015

@zuzicek88 dakujem za odpoved 🙂 , my sme vcera boli spokojni, aj ako sa spravali, aj ako to rychle islo, v podstate minimalne cakanie, ciste, na recepcii to bolo OK, ja necakam cerveny koberec ani zvlastny pristup, nie som celebrita, nemusi ma nik ofukovat ak je odbornik a vie co robi samozrejme - to mi staci. Samozrejme doverovat im musim, ale to sa rozhodnem pocitovo v priebehu. Aj lutujem ze som hladala referencie na konovi, lebo ma to trosku zdeptalo 😅
Aj sme sa hned aj objednali na konzultaciu, uvidim ako a co nam naplanuju ale ja myslim, ze uz tam zostaneme.

zuzicek88
20. jan 2015

@ladyblcha poviem ti tak ako sa budes spravat ty k ludom,tak sa budu spravat ludia k tebe,ku mne tam boli vzdy mily aj sestrisky,ako vzdy su usmiate a dobre naladene,dokonca mm vybavili prednostne spermiogram lebo tam chodime 100km,teda uz nie,lebo teraz do NR

anzelik
20. jan 2015

@mnamko spravim v nedelu ak mi nepridu a potom ,no potom neviem co.... 🤐

mnamko
20. jan 2015

@anzelik určite daj potom vedieť,ja už som tiež rozmýšlala čo a ako ved vek 45 neni sranda,ale nie tak koli sebe ale koli babatku ale asi by vyhralo babatko

zuzicek88
20. jan 2015

@mnamko nechcem sa do toho miesat ale dieta je dar a ked ma prist vo tvojom veku na svet,urcite ma nato vazny dovod 😉

anzelik
20. jan 2015

@mnamko neviem ti odpovedat momentalne ako sa rozhodnem ,ale vek hra u mna dost rolu a aj praca v podstane som uz cakala vnucata 🙂 je to na velke zvazenie a hlavne zodpovednosti dakujem 😉

mnamko
21. jan 2015

@zuzicek88 ja viem ,že je dar a preto mám aj teraz malé dieťa ale viem ako sa teraz cítim,na jednej strane som trpezlivejšia a na druhej zas unavenejšia ako som bola keď som mala deti v mladom veku,o hladaní práce po materskej to ani radšej nespomínam,ale viem že by som si to nehala ale už by to bolo sakra ťažké

zuzicek88
21. jan 2015

@mnamko ja viem,aj ta chapem,lahko sa to druhemu hovori,ked nie je v tvojej kozi,neboj urcite to zvladnes

elisabethwoodville
25. jan 2015

@svatava74 ahojky, suhlasim s tvojim bratom ;) my mame z RF dvojicky 😎

santeema
27. jan 2015

@elisabethwoodville boze ako to rychlo ide, vy ste uz v 35 tt, ved o chvilu budu krpci na svete🙂..prajem, aby vsetko dopadlo ok🙂

mimika1973
1. feb 2015

@anzelik ahojky, no co robila si ten testik? 😉

janinah
1. feb 2015

@mnamko tretie dieťa-syn sa mi narodil,ked som mala skoro 43r.,takže som skoro ako ty 😉 teraz má syn 9,5r. a môžem ti napísať,že ten čas beží neskutočne rýchlo,nedávno sme ho niesli na krst a už mi v posteli spí 145cm chlapisko ,hokejista,školák tretiak,inteligentný a do sveta súci človiečik 😉 užívaj si to,kým je malá ešte malá,ten môj sa so mnou ešte síce mazlí a mojká,ale viem,že to potrvá už len chvíľočku...mne veľmi pomáha aj pomáhala celá rodina,ale najviac zmena postoja k životu-užívam si,nepachtím sa,nemusím mať tiptop poriadok všade...a ešte jedna rada pre všetky 40+ - CHOĎTE PRAVIDELNE NA PREVENTÍVNE PREHLIADKY,v našom veku je to mimoriadne dôležité

janinah
1. feb 2015

@anzelik tiež som zvedavá čo nového?ak by ste bola tehotná,tak prvotný šok pominie a začnete sa tešiť /moja skúsenosť/

zvedavamt
1. feb 2015

Poznam pani ktora sa snazila o babo cez 10r , chemia, umele oplodnenia ... a ked lekari nepomohli, nakoniec pomohla priroda. Ked si zacala liecit krcove zily s babom uz moc neratala a ako 44r uz ma dve zdrave deticky.

mimika1973
1. feb 2015

@zvedavamt jeeej to je super pre tvoju znamu, nakoniec priroda zvitazila nad medicinou! 🙂 😉 a obe prirodzene teda? 🙂

nikolajka2
2. feb 2015

@silvia545 @santeema- ahojte kocky, mozem sa vas spytat, ci Vam v IVF centrach neporadili DHEA alebo iny pripravok na kvalitne vajka. Ja sa mam kazdy mesiac iba 1 folikul a stimulka na mna vobec nezabera, takze sa iba musim triast , ci to jedno co mam aj za nieco bude stat?

santeema
2. feb 2015

@nikolajka2 nie mne nic neporadili, len mi dali maximalnu davku hormonov, ale baby tu na mk nieco spominali, ze co je dobre na vajicka. ja som mala v 6 ivf tiez roz 1 vajicko, inokedy dve a dva krat ani jedno vajicko, napriek mega davke hormonov. ale neboj, ja mam babo aj z jedneho vajicka🙂, takze ak sa ti oplodni, tak to ani neries, proste mas asi taky organizmus ako ja, co produkuje malo vajok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre