Návrat do práce verzus hľadanie novej práce po rodičovskej

kila
5. jan 2013

Ahojte! Moja rodičovská dovolenka končí v auguste. Mala by som sa vrátiť do práce, lenže zatiaľ ani neviem či ma očakávajú naspäť a aj nerada by som sa tam vrátila. Ešte tento mesiac sa chcem stretnúť so šéfom a porozprávať sa s ním. Ale ani neviem čo mu povedať, keďže chcem hľadať nové zamestnanie. Nemôžem mu predsa povedať, že hľadám novú prácu, ale keď nič nenájdem tak sa do firmy vrátim. Jediným dôvodom prečo si chcem nájsť novú prácu je cestovanie. Pracovala som v Nových Zámkoch a teraz by som si rada našla niečo v Komárne. Neoplatí sa mi cestovať ani z finančnej stránky, ani časovo. Toto vie aj šéf a určite sa ma na to aj opýta, keď ma vôbec prijme naspäť. Takže moje prvé trápenie je čo povedať šéfovi...
A druhé je ako si nájsť prácu... hlavne neviem čo povedať keď sa ma na pohovore opýtajú či ma očakávajú naspäť do práce... mám byť úprimná a povedať že áno? Aké šance potom budem mať? Mám takú skúsenosť že neoplatí sa byť úprimným.
Budem rada keď mi poradíte a keď sa o tejto situácii môžem porozprávať s vami. Boli ste alebo ste v podobne situácii? Ako ste to riešili?

eeffka
5. jan 2013

sefovi povedz ze sa chces vratit,nech ti povie co a ako, ze hladas novu pracu nespominaj naco? ved este ziadnu nemas. V novej praci povedz pravdu ze hladas nieco blizsie k bydlisku a ze zamestnana si, co aj si.

moon1979
5. jan 2013

@kila
skôr kým nemáš novú prácu tak by som starú neopúšťala, pokiaľ nenastúpiš do novej ... chod za šéfom, povedz, že po skončení RD by si rada nastúpila, on ti povie následne, či s tebou ráta alebo nie, ak nie, ukončíte PP aspoň s odstupným. Ak dáš ty výpoveď máš to bez odstupného ... potom si intenzívne hladaj novú prácu, kde na pohovore úplne bez problémov môžeš povedať, že nakoľko finančné náklady ale aj časové na presun za prácou sú vysoké, rada by si si našla prácu bližšie k trvalému bydlisku ... a keď budeš mať istú novú prácu tak rovnaký dôvod (financie pri cestovani) uved aj súčasnému zamestnávateľovi ...
máš možnosť dať výpoved aj ty, ak splnaš podmienky na priznanie príspevku v nezamestnanosti tak ho môžeš poberať max pol roka, dovtedy si snáď prácu nájdeš, aj keď príspevok bude zrejme z minima, pokiaľ dáš ty výpoveď ...

kila
autor
5. jan 2013

@eeffka Máš pravdu... zamlčanie nie je klamstvo, však? Neviem klamať, nerada klamem... nenávidím pretvárku, ale dnes je svet už len taký...

kila
autor
5. jan 2013

@moon1979 jasné, prácu potrebujem, určite výpoveď nedám... keby som si ale niečo našla hneď by som nastúpila aj pred skončením rodičovskej dovolenky.

evita68
5. jan 2013

@kila určite v starej práci ani len nespomeň, že chceš odísť, lebo sa toho chytia a budú čakať, kedy dáš výpoveď ty, aby ti nemuseli dať odstupné..
uvidíš, čo ti povie na pohovore šéf, možno ti sám povie, že s tebou nepočítajú, to by sme ti potom poradili, ako získaš max. podporu, počas ktorej si nájdeš novú prácu 🙂

kila
autor
8. jan 2013

@evita68 šéfovi asi vymenujem všetky výhody pre ktoré chcem dostať naspäť svoju prácu 😅 , lebo okrem toho cestovania fakt mi tam bolo dobre a naozaj ľutujem že to musí takto byť... 😒 uvidíme ako bude...
A ako by som získala maximálnu podporu? 😕

evita68
8. jan 2013

@kila ozvi sa potom pred ukončením RD, lebo zabudneš 🙂 a bohvie, či sa zákony dovtedy nezmenia..

majulkab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kila
autor
9. jan 2013

Ja som robila v administratíve, robila som aj účtovníctvo, brala by som akúkoľvek kancelársku prácu a nebola by som proti aj keby som mala vyskúšať niečo nové...
Dnes som poslala svoj životopis do firiem.

majulkab
10. jan 2013

@kila skús pozrieť na tú stránku čo som ti odporúčila

evka4
10. jan 2013

@kila sefovi povedz, ze nastupis a na pohovore do novej prace sa k tomu nepriznavaj. mamicky s dvoma detmi po MD nie su az tak velmi ziadane z viacerych dovodov, takze sa radsej poisti na dve strany...

kila
autor
12. jan 2013

@majulkab už som sa zaregistrovala... ďakujem za tip... 😉

kila
autor
12. jan 2013

Neuveríte, ale už sa mi aj ozvali z jednej firmy a včera som bola aj na pohovore! 🙂 Aj by ma zobrali na skúšku, ale ja som to odmietla... prácu za takýchto podmienok naozaj nemusím... navrhli mi že ma vyskúšajú na týždeň - to znamená že by som tam robila týždeň len tak na čierno, bez papiera a bez výplaty - a potom by sa mi ozvali či ma chcú alebo nie... 😕 Inak dávajú zmluvu s minimálnou mzdou, ostatné platia na ruku... Odmietla som to a ešte ma chlapík presviedčal že v Komárne to robí takto každý... No dúfam že nie... 😖

kila
autor
16. jan 2013

Dnes ma ovládla zlá nálada z toho celého, som nervózna, nemám trpezlivosť pre deti... nechce sa mi zavolať šéfovi... mohla by som si so sebou zobrať do firmy aj malého? 😅 Kolegyne by sa potešili, ešte ho ani nevideli, ja by som sa cítila silnejšia keby tam bol so mnou, nebola by som sama... môj šéf je náladový človek a možno by sa so mnou rozprával inak keď je tam aj malý... 😅

sirinka
16. jan 2013

@kila ja som bola dat vcera vypoved, do prace som dochadzala vyse 80 km a na sluzby, s troma malymi detmi neprichadza do uvahy, povedala som im pravdu, ze toto je jediny dovod, preco sa nemozem vratit. A uz som bola na pohovore, v zivotopise som v tom case napisala stareho zamestnavatela a aj to, ze praovny pomer este stale trva, na pohovore som samozrejme vysvetlila situaciu, ze podavam vypoved, ze hlavny dovod je vzdialenost, ale ze aj pracovna napln v novej firme ma laka viac, bez nocnych a vikendov, ze to su pre mna benefity lepsie, ako vyssi plat a priplatky... Najlepsie je povedat pravdu, netreba hanit byvaleho zamestnavatela a o novom si treba co to zistit a vypichnut, precota laka ich pracovna ponuka.

sirinka
16. jan 2013

@kila a urcite by som tam nesla s dietatom.

kila
autor
26. jan 2013

Budúci týždeň idem za šéfom... poviem mu že by som sa od augusta chcela vrátiť... chcela by som však ho požiadať o zvýšenie platu, mám to urobiť teraz? 😅 Po materskej mi patrí ešte aj 28 dní dovolenky, chcela by som ich najprv vyčerpať a nastúpiť až v septembri...

kila
autor
28. jan 2013

Rozmýšľala som: zvýšenie platu mu teraz nespomeniem... veď dúfam že ho ani nebudem potrebovať keď nájdem inú prácu... 🙂

kila
autor
29. jan 2013

@evita68 vieš mi poradiť ako získam max. podporu v nezamestnanosti?
Baby, volala som šéfovi, ale povedal, že nemôže ma prijať naspäť, pretože tá firma skrachovala, ale ešte sa máme stretnúť, zavolá mi že kedy... čo teraz? Čo mu mám povedať? Na čo mám nárok, čo s mojou dovolenkou, odstupné? Všetko je stratené? ☹

kila
autor
29. jan 2013

A akože skrachovala? Nemala by som o tom vedieť? Rozviazať pracovný pomer? A keď už firma neexistuje alebo je platobne neschopná?

kila
autor
29. jan 2013

A čo keď ju prebrala iná firma? Prenajímali sme vlastné budovy a kancelárie, vidím keď idem okolo že nájomníci sú stále tam, takže tie priestory stále prenajímajú od niekoho... mám pocit že šéf ma chce oklamať!

evita68
29. jan 2013

@kila ak firma skrachovala, aj tak máš nárok na odstupné a preplatenie dovolenky počas MD.. buď rada, že zatiaľ ti prac. pomer trvá, čím dlhšie, tým lepšie..
ak chceš max. podporu, treba po skončení RD jeden deň dovolenky čerpať a ostatnú nechať preplatiť aj s odstupným.. to znamená, že napr. RD koční 1.5., 2.5. budeš čerpať jeden deň dovolenky a v tento deň skončí aj prac, pomer..

kila
autor
29. jan 2013

@evita68 a kto mi to preplatí? 😅

evita68
29. jan 2013

@kila no veď zamestnávateľ.. to, že už nepodniká neznamená, že si záväzky voči tebe nemá plniť..

sjuz
29. jan 2013

@kila ak je firma v konkurze a nema peniaze, myslim, ze ti to potom vyplati SP z garancneho poistenia, ktore musel zamestnavatel platit...

kila
autor
26. feb 2013

@evita68
Ahojte!
Potrebujem rýchlo radu! Našla som nové zamestnanie, zajtra nastupujem – lenže rodičovská dovolenka mi stále trvá, aj môj predošlý pracovný pomer stále trvá. Mám dať výpoveď na starom mieste hneď teraz a požiadať o vyplatenie dovolenky – alebo môžem počkať s tým kým mi rodičovská dovolenka trvá (pre prípad keby mi toto nové miesto z nejakého dôvodu predsa len nevyšlo)? V sociálnej a zdravotnej poisťovni nebude vadiť že som „zamestnaná“ na dvoch miestach? Viem, že v soc. aj v zdrav. poisťovni sa musím odhlásiť ako poistenec štátu, a že rodičovský príspevok budem naďalej dostávať...

evita68
26. feb 2013

@kila neruš starý prac. pomer, presne preto, čo píšeš.. počkaj na koniec RD a potom ukonči prac. pomer..

odhlás sa len v SP, v zdravotke nič zatial nerieš, až kým neskončí RD, resp. ak tvoj ročný príjem bude viac, ako 2918,70

kila
autor
3. mar 2013

Ahojte… Minulý týždeň som už robila. Zatiaľ práca sa mi páči, vybavujem objednávky, prekladám z maďarčiny na slovenčinu a mám na starosti písanie webovej stránky firmy. Kolegyňa ktorá ide preč ma samozrejme stále ešte zaúča, pretože majú špeciálny program vyvynutý len pre nich. Hovoria, že šéf je super, len pracovný čas ma trošku trápi, lebo robíme od 8.00 do 17.00, len v piatok do 14.00, komplikuje nám to život, lebo niekto musí strážiť Tomáška a niekto musí ísť aj pre Réku, potrebujeme k tomu 2 autá. Keď som nastúpila dohodli sme sa so šéfom, že o týždeň mu poviem či zostanem alebo nie, asi ho spýtam či sa s tým pracovným časom nedá niečo urobiť. Keby sa dalo, mohla by to byť práca mojich snov…

kiwinka
8. mar 2013

PRENAJMEM­ miestnosti­ / nechtovy­ design, kozmetika,­ masaze, pripadne­ iný napad? /+ kadernicke­ kreslo v zabehnutom­ salone BA.len seriozne­ . po jednom!, nie vsetky priestory­ naraz 🙂 kazdy priestor najom zvlast samozrejme. 280e/mesiac vsetko ostatne ide Vam.
chcem rozbehnut prevadzku.ak ma niekto zaujem prosim kontaktujte ma
simonkaplankova@gmail.com
0907 522 262

amouramour
8. mar 2013

@kila to je dost zvlastny pristup ziadat zvysenie platu po navrate z materskej...mna by to ako zamestnavatela normalne asi aj nastvalo, ved tam nieco odrob a ked budu vysledky ziadaj potom....