Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lauritka
11. júl 2007

😀 bubli ved to nie ja az tak..proste sa len vajicko a spermija stretnu mimo maternice ;) daju si rande v miske🙂 babatko je vase a take iste ako keby sa stretli v brusku 🙂

barca28
11. júl 2007

Rande v misce,to je dost dobrý 😀 😀

konka
11. júl 2007

barco: muj muz je vychovan postaru, takze anonymniho darce odmita, mam ho rada, takze mu toto prani respektuji, prozatim... otazka je, zda kdyz vycerpame vsechny ostatni moznosti, nezmenim nazor, nebo on..
lauritka, rande v misce je skvele, reknu svemu gynekologovi, at to rande uz neodklada 😀

peige
11. júl 2007

Ahoj babi, ještě k tomu Profertilu, manža na doporučení gynekoložky bral k tomu ještě 3xtýdně vit. E 400. Taky ty chlapi je potřeba provětrat 😉 , žádný dlouhý sezení, nemusí pořád jezdit autem, ať se projdou 😵 , žádná sauna, a ať chodí naostro 😀, no to nechám na zvážnění... 😉

majuska81
11. júl 2007

Babušky, Proferil učinkuje po 3 mesiacoch. Väčšia krabička obsahuje 180 kapsúl. Treba to brať 2x denne. Takže je to dávka na tie 3 mesiace. Skúste to, veď nič inô nemôžeme pre nich spraviť. Môj nenávidí fajčenie a alkohol, aj pivo pije iba nealko....Ale na druhú stranu mal v 20-ke ovčie kiahne. Že vraj to môže spôsobiť neplodnosť. Počuli ste o tom???

barca28
11. júl 2007

Co že měl ve dvaceti?Po slovensky to nějak nepřeložím 😅

bublinkajasminka
11. júl 2007

laurit - ano viem to je IVF čítam teraz veľa o tom a počuj ty si na IVF bola už???

majuska - a vám ten profertil priniesol aké výsledky???
čo sa týka ovčích kiahní to neviem - môjho sa pýtali na mums - vraj to tiež ovplyvňuje plodnosť a to mal môj v detstve ☹

barca - neviem to dať do češtiny ale sú to také po celom telepupáky a obyčajne to májvajú decká v škôlke a pochytajú to od seba - dáva sa nato tekutý púder a vraj v detstve to nie je nebezpečné ale v dospelosti hej....

konka
11. júl 2007

myslim, ze holky maji na mysli nestovice, ty jsou pro chlapy rizikem a dokonce jsem slysela ze i priusnice v pozdejsim veku

peige
11. júl 2007

A co ten mums, to znamená co?

barca28
11. júl 2007

tak to jo,já si myslela,že to budou přiušnice,nebo tak něco 😅. Konka já myslím,že manžel potřebuje čas.Zkuste co se dá a určitě to nějak vyjde.A pokud ne,tak se manža určitě s tím smíří,neboj všechny se dočkáme vytouženého mimča ať tak nebo tak 😉 U nás jsem zase já nechtěla o dárci ani slyšet,už ten pocit,že budu mít dítě s někým,koho jsem ani v životě neviděla 😀 Ale člověk spoustu věcí časem přehodnotí.My tedy ale věříme,že se nám to povede a nechceme se stresovat tím,že by to nemělo vyjít.Nejhorší bude ten okamžik zdělení,jestli se spermíky našli nebo ne.Ale moje intuice říká,že ANO 😉

lauritka
12. júl 2007

bubli ja som bola len na jednom IUI. ale neuspesne. potom sme to vzdali a nechali tak 🙂

num7976
12. júl 2007

holky potrebujem poradit!!!!sestra si bola vcera po vysledky no a povedali im ze vo vzorke co im doniesol jej priatel nemal ziadne spermie!(alebo len velmi malo)neviete o tom nieco?

lauritka
12. júl 2007

num zalezi od toho kolko tej vzorky bolo?? nepovedali ti pocet ? co to znamena malo? musi tam byt nejaky pocet na ml vzorky.

num7976
12. júl 2007

no ze doktor sa ich hned na zaciatku spytal,ze ci nema bolesti alebo uz nemal niekedy dieta,ci neprekonal nejaku chorobu,no ap otom mu povedali,ze tam byva niekolko milionov spermii a on ze tam nemal skoro nic,tak neviem kolko mu vzali,len mu dali taku flasticku do nej sa urobil a dal im to,tak to toho moc nemohlo byt...ma za desat dni prist este raz a znovu mu urobia to iste a potom uvidia,ze mu povedali,ze by mohol mat zapchatu tu rurku alebo ako sa to vola...

lauritka
12. júl 2007

😨 oh tak to je mi luto. o tom som este nepocula ..tak dufam ze mu nejak pomozu...

num7976
12. júl 2007

dik,aj ja dufam! ☹

barca28
12. júl 2007

Num uvidíte za deset dní,přeji ať se tam spermíky najdou,jinak se to totiž jmenuje azoospermie(žádné spermie)Ale neboj i to se dá řešit,jsme stejný případ 😒

dudus
12. júl 2007

ahojky hoky,chodím k říjenkám(stejný měsíc svatby) a dnes mě zaujalo vaše téma. 😉 Asi bych sem měla občas zavítat,dozvěděla jsem se plno věcí. 🙂
Já mám dvě děti,ale nového partnera a chtěli bychom ještě mimi,ale nejde to.Dva roky jsou fuč a nic.Zrovna dneska jdeme k mojí doktorce a ta nás objedná na spermiogram.Manžel se těší,nevím na co ? 😅 Navrhl to sám a tak jsem ráda.Ale ho ten elán přejde,až uvidí ten kelímek 😀

num7976
12. júl 2007

no barca a co vam k tomu viac povedali?napis mi o tom prosim ta nieco,som citala,ze moze byt zapchyty ten priechod ale to sa da liecit len chirurgicky alebo ako? ☹

misi76
12. júl 2007

Num, moj mamžel má tiež azoospermiu a podstúpil už Mesa/Tese a spermijky našli. V semenovode môže mať ten tvoj zrasty, takže spermijky sa nevedia dostať von. Ale v semenníkoch sa nachádzať môžu a zdravé. Takže len treba absolvovať niekoľko vyšetrení, či nemá bacily a pod., ktoré mu môžu spermije zabíjať a potom môže absolvovať chirurgický zákrok odberu.

majuska81
12. júl 2007

Ahoj num7976. Keď tam ten dotyčný nebude mať žiadne spermie, asi mu ponuknú možnosť TESA/MESE. To znamená, že sa pokúsia zobrať spermie rovno z varlat. Tam totiž môžu byť živé.Asi to prepychnú....neviem presne 😕 . Baby to upresnia. Ale pokiaľ dobre viem, robí sa to v spánku.

Lauritka, ako že ste to nechali tak??? 😕

Bubli, žiaľ aj mums robí to isté..... ☹ Tieto detské choroby v dospelom veku môžu robiť neplodnosť..... ☹

ninna78
12. júl 2007

ahoj misi - potesila si ma a myslim, ze aj nas, ktorych manzel ma azoospermiu. Ake vysetrenia ste museli absolvovat a co hovoril manzel na mesa/tese? My sme objednany len urologovi a cakame kym nas pozvu na geneticku konzultaciu.

majuska81
12. júl 2007

ninna, my sme boli tiež na genetike. To vám budú robiť zo spermie??? Nám zobrali krv a sliny z úst. Museli sme vymenovať všetky choroby a operácie v rodine. Doktorka sa pozrela, či sme normálne ochlpatení 😀 ....a takéto.To ešte pred mesiacom. Výsledky stále nikde.... 😒

num7976
12. júl 2007

diky misi len sa obavam toho chirurgickeho zakroku!tvoj to ako zvladol?to robia v spanku alebo nie,ci ho to potom bolelo alebo ake mal z toho pocity?

majuska ked citam to mums na to sa tiez pytali,ale neviem co to je?!?

majuska81
12. júl 2007

Mums je detská choroba, prenáša sa to infekciou. Napuchne sa ti krk na dvoch stranách . Človek vyzerá, ako keby prehltol v celku dve vajíčka. A mal ináč mums??? 😒

num7976
12. júl 2007

no on si praveze neni isty,ci mal prave toto,mal problemy s uzlinami,ale nevie ci to je prave to mums...a to je moc zle ak to mal? 😔

ninna78
12. júl 2007

majka myslim, ze zo spermie nie, ale inak diky, lebo som nemala ani predstavu co nam tam budu robit, inak s tym ochlpenim je to dobre, ved to pozera doktorka v nejakych 14.rokoch. Ja som tam volala, ze ci sa mozeme objednat a oni mi len povedali, nech im posleme alebo prinesieme odporucanie a oni nas pozvu, co je podla mna uplne neprakticke, ked mi poslu termin, ktory mi zrovna v ten den nebude vyhovovat, tak co budem cakat dalsi mesiac??? A na vysledky sa caka tusim ale 6 tyzdnov

majuska81
12. júl 2007

Ninna, nám povedali, že budú za 7 týždňov, lenže teraz sú dovolenky.... 😖 Ináč to bola sranda, ako nám pozerala podpazušie, a že či mám obydve prsia pomerne rovnako veľké... 😀

Num, môj mal kiahne.....no neni to najlepšie, môže to byť dôvod na neplodnosť. Lebo ináč nemám predstavy, od čoho to môže mať. Zdravší človek ako ten môj.....nepije, nefajčí,...a mohla by som pokračovať. Jeho brat s manželkou čakajú bábo....Nie je mu to jedno. ☹

num7976
12. júl 2007

majuska je to smutne ze?niekto ked nechce tak ma a bohvieco s nim este porobi a kto tuzi,tak ma popritom vela problemov!no vsak ale aspon je tu moznost otehotniet,vsak teraz ked vam pridu vysledky,tak na zaklade nich vam povedia,ci mozete otehotniet normalnou cestou alebo umelym?ci uz pri tomto probleme sa normalne otehotniet neda?

ninna78
12. júl 2007

majka - vsak to, to su tie ich dovolenky, ja ked chcem dovolenku, musim stihat vsetko. My sme sa tak objednavali urologovi, tomu mojmu podali vysledky, povedali, ze tam nema ziadne spermie a ze ho objednaju urologovi, ale ze najblizsi termin az druhy augustovy tyzden, pretoze ma dovolenku. Nic viac nepovedali, my sme zostali vyplaseni, chceli sme ist aj inemu, ale hned nam povedali, ze je to zbytocne, ze ked by sa konal zakrok mesa/tesa tak by sme museli ist aj tak cez nich a to by sme zase len cakali. Tak sa snazime cakat s chladnou hlavou.
Ale ja som si myslela, ze na tej genetike nam zoberu len krv a nie ze nas budu prezerat, este aj prsia, vsak na tie mi pozeral moj gynekolog rok co rok. Ale co sa tyka chorob, tak to sa budeme musiet asi spytat nasich, vsak ja nemam ani predstavu, a nasi zatial o nicom nevedia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre