Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

chrobacek
14. máj 2009

lenkove šikulka krásné shrnutí 🙂 můj manžel se dopuje víc jak 72 dní už výše uvedeným a na kontrolním byl po 72dnech a nic moc se nezlepšilo, ale ještě doufáme, že se to zlepší uvidíme za 3 týdny.....

lenkove
14. máj 2009

chrobacek, mam to v pocitaci postahovane.. topiaci sa aj slamky chyta 😕
urcite sa spg zlepsi.. 😎

kukulik30
14. máj 2009

faaaaaaakt, tak potom je to diven, lebo vsade o tom rozpravaju ako o chorobe vylucene pren 😕 asanej pohlavnym stykom 😕
leni my uz sme prelieceni....to vysetrenie nam robili pred 1. IVF ...to som len pisala, ako to bolo u nas predtym 😉

a ty ako sa mas, ako postupujete vo vybavovani papierov?

chrobacek
14. máj 2009

lenkove no ono se to na normu asi nezlepší, ale pochopitelně děláme pro to max 🙂 za tří týdny je budeme potřebovat na umělé 🙂

lenkove
14. máj 2009

chrobacek, presne nech su co najzdravsie a najkrajsie 😵 😵

Kukulik, ahaaaaaaaaaaa. Ja ze sa vam tak zmenila dg 😕 pomalicky ☹ mame psycholu, co to dost natahuje a nechce nam velmi vyjst v ustrety, ale ja dufam, ze to do septembra zvladneme! (prvykrat sme jej volali 5.marca).. to je trosku deprimujuce, kedze su ludia, co to zvladnu za 6-12 tyzdnov.. a my mesiacov 😕 ale inak dobre 😀 moja mama by uz najradsej zacala obiehat domovy a vyberala si vnuca 😀

shaarka
14. máj 2009

dik, leni 😉

chrobi, kuku - takze lieky asi 10 tis., a 15 tis je transfer?
odobranie vajicok je uz v tom? napichovanie tiez? skoda, ze na nete nie je cennik... ze na co sa pripravit, keby daco. nasa situacia je zla, takze by sme asi mali zacat setrit, ze? 😀

lenkove
14. máj 2009

sharka
je mi luto, ale setri... 😔

shaarka
14. máj 2009

😀
len, a na adopciu treba kolko penazi? vsak 0?
keby to bolo na mne, tak ja uz zajtra vybavujem papiere... nech je to cakanie ny vysledok, a nie na zaciatok byrokracie! 😉

lenkove
14. máj 2009

Sharka
strasne vela prachov treba na ado.. cokoladky pre mamicky, flase pre tatikov ked im o tom idete povedat.. tuhy do pier na vypisanie ziadosti.. obaly na vsetky papiere.. a ked si chces urobit pripravu v nestatnom subjekte zaplatis asi 50 e 😉 drzim vam palceky, nech sa dobre rozhodnete.. 🙂

shaarka
14. máj 2009

hehe 😀
je to chulostiva tema 😉

chrobacek
14. máj 2009

shaarka léky 5300,- ICSI 8000,- (i víc podle počtu vajíček), PK 3500,- AH 4500 + další jako je zamražení pokud je dost vajíček navic....toto je vše co se doplácí jinak to hradí pojištovna (tj dalších cca 26tis platí pojištovna)

cisielko
14. máj 2009

Zdravím vás 🙂 Ja som na modrom koníku viac menej nová ale babenky z kalkulky ma odporučili sem, vraj tu mi možno budete vedieť poradiť. Dúfam, že som trafila tému ak nie, prosim vás poradte kde by som vhodnú tému našla. s manželom sme v pondelok absolvovali spermiogram, bohužial výsledky dopadli úplne najhoršie...spermie sú mŕtve a tých pár , ktoré sú sú málo pohyvlibé, možnosť otehotnenia je vraj minimálna ☹ ☹ ☹ ☹ to čo som prežívala dva dni potom vám nemusím ani opisovať, dali sme sa do boja a chcem ho vyhrať.Ja idem na bud, týždeň ku svojmu dokimu na ovu testy, tak dúfam, že ja budem v poriadku.doki by mal mať už aj spprávu zo spermiogramu, takže mi určite povie ako pokračovať. Jediné čo mi zatial odporučili je Profertil, ten aj začal užívať. Viete mi poradiť ešte nejaké metódy aby sme to nejako zvládli???? 😔

shaarka
14. máj 2009

co je PK?
a AH?
a co plati poistovna? ved to, co si vymenovala, he hadam vsetko, nie? 😀

shaarka
14. máj 2009

cisielko, kraaaaaasna fotka.
ale asi ti ju zrusia 😀

chrobacek
14. máj 2009

sharka ty jsi fakt vtipná celé IVF je hrazené pojištovnou

za léky se připlácí za lepší a s perem
prodloužená kultivace je navíc a je důležítá opět se příplácí
asistovaný hatching je navíc .....opět se připlácí
zamražení nadbytečných emrií je navíc příplácí se
ICSI je opět něco nad protože je to napíchnutí spermie do vajíčka, pojištovna hradí pokud se sami ve zkumavce oplodní

takže celé ivf tj. kontrolu UTZ behem stimulace, nekteré léky, odběr vajíček, následný transfer, anestezii atd platí pojištovna tj toto je za 26,000

chrobacek
14. máj 2009

cisielko... jsme na tom stejně my bojovali multi macou zatím to nepomohlo, manžel byl na vyšetřeních nic mu nenašli takže jediné co můžeme je IVF

shaarka
14. máj 2009

chrobi, nejaky seriozny a podrobny link? 😉
predlzena kultivacia, hatching... toto neviem co je. asi by som si o tom mala este vela citat.

cisielko
14. máj 2009

Chrobacek...multi čo? 😨

Sharka...prečo by miju zrušili? znamená to nádej, preto som si to dala 😉

chrobacek
14. máj 2009
chrobacek
14. máj 2009

protože je v pravidlech, že tam musí být tvoje fotka

cisielko
14. máj 2009

Moja fotka?hm, no tak to je škoda 😠

cisielko
14. máj 2009

Chrobaček,dakujem...pozeral som si to...ty to užívaš? počula som aj o nejakom Kotvičník...vraj je to tiež dobré 😕

chrobacek
14. máj 2009

můj manžel to užívá a obsahuje to kotvičník 🙂)

chrobacek
14. máj 2009

Tribulus Terrestris = kotvičník

shaarka
14. máj 2009

cisielko, tak uz je po pekne fotke. a chrobi, ty mas protekciu? 😀

chrobacek
14. máj 2009

shaarka počkej za chvíli jsem bez ní!

shaarka
14. máj 2009

neboj 😉

jerryjanka
14. máj 2009

ahojte
pred mesiacom nam doktor v care povedal že mame mierne zhoršenu morfologiu ale da sa s tym v pohode prirodzene otehotnieť
no dnes som si vypytala papier a vysledky su taketo
objem: 4 ml
množstvo 70 mil/ml
pohyblivosť rýchla progresívna 40%
pomalá progresávna 23%
neprogresívna 10%
imobilné 23%
viskozita dobrá
ale morfologia normálna 2,5% abnormálna 97,5%

myslite že sa s tym da otehotnieť alebo je to uplne nulová šanca?

ak to ratam tak mame cca 8 milionov patologicky dobrých spermií - ale ja fakt neviem. som zmätená a na dne.
tak prosím o nejaku odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre