Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

prinzesz
22. jún 2009

cisielko, ano mas pravdu, ale nedavas tie peniaze naraz.. davas ich postupne, a ked to cele spocitas tak to asi je viac - v kazdom pripade ale menej ako 65tisic... ako som pisala, nemam s tym osobnu skusenost, zatial o tom nerozmyslam.. ale asi nas to tiez caka, no uvidime... cisielko taky drzim palce ...

chrobacek
22. jún 2009

stavbo tak to není !!!!! není to o tom vy máte nebo nemáte peníze

icsi si zaplatiš i když peníze nemáš protože jinak se vám vajíčka neoplodní ..... a pokud chceš aby ti ivf vyšlo na poprvé zaplatíš si i prodlouženou kutivaci protože díky ní ti zbydou kvalitní vajička ....

děkuju moc za palečky ....

shaarka
22. jún 2009

ked peniaze nemas, na IVF nejdes. a ked mas, tak ICSI je samozrejmost.

stavba
22. jún 2009

Jj, já vím, že to ICSI se platí tak jako tak. Jen jsem nepochopila svého lékaře, který tvrdil, že ty první 3 pokusy jsou zadarmo. Měl mi říct, co na tom je a co není zadarmo. I když je pravda, že přiznal, že přesně neví, co se platí a co ne. Každý prostě nemá prasátko s nápisem "umělé oplodnění", do kterého by si léta škudlil.

stavba
22. jún 2009

shaarka: taky trefně popsané.

cisielko
22. jún 2009

VERU, JE TO TAK...AJ KEĎ PENIAZE NEMáš...NáJDEš ICH...PROSTE ICH ODNIEKIAľ AJ TAK VYHRABEš...STOJí TO PENIAZE ALE TEN POCIT, KEĎ ZISTIME, ZE SME TEHU...TEN JE NA NEZPLATENIE 🙂 JA VIEM, ZE SA HO DOCKAáM AKED ZISTIM ZE SOM TEHU NEBUDE STASTNEJSIEHO CLOVEKA AKO SOM JA....TOMI VERT...TAK SA SKUME NA TO AJ Z TEJTO STRANY POZERAT 😉

stavba
22. jún 2009

cisielko: to je jasný, cítím to úplně stejně. Také si říkám, že v den, kdy porodím svoje vytoužené miminko budu určitě bez přehánění ten nejšťastnější člověk na zemi. 😉 Je jen smutné, že někteří si musí ujít velký kus cesty a vytrpět hodně než si k nim to štěstí cestu najde. Zkrátka nezbývá než věřit, že ať už tak a nebo tak, jednou to prostě přijde, tomu věřím.

shaarka
22. jún 2009

stavba,
ked uz sme pri tom, tak mna strasne stve, ze rozni asociali maju decko raz dva (zadarmo a bez starosti), ja im z mojich dani platim rozne veci, od zdravotneho poistenia cez matersku a podporu vseobecne, zobru odo mna na ulici, nosim oblecenie do charity, mam zaujem adoptovat si decko, ktore oni zahodia, a ked potrebujem pomoc, lebo bez nej sa k VLASTNEMU dietatku nejako neviem dopracovat, tak si vsetko musim zaplatit sama. (jasne, doplacam "len" za lieky, ale to nikoho nenapadlo, ze to, co "vyhodim" za pokus o otehotnenie, by sa omnoho viac zislo decku, o ktore sa snazim???!)

bubulka722
22. jún 2009

Babulky je to také kruté voči obyčajným ľuďom, ktorí sa živia vlastnými rukami a nekradnú. My sme minulý rok dostavali dom a to bol na financie riadny záhul. Samozrejme bez úverov to nejde! Teraz nás vyžmýkajú pri IVF a možno ak sa to podarí, tak človek ešte sám nevie ako na materskej prežije z cca 5000,-Sk. Nikto na maldých ľudí nemyslí, všetky ako sme tu každý mesiac odvádzame nenormálne prachy na odvodoch a daniach a my si nezaslúžime nič. Na nás si ešte vyryžuje nejaká akciovka CAR. Napríklad ISCAR patrí americkým židom a siete majú porozťahované po celom svete. Ségra išla cez poisťovňu a tých 65 000,- je naozaj reálna suma. Išla na doraz. Zaplatila všetko čo sa dalo, aby sa po 15-tich rokoch bezdetného manželstva mohla konečne tešiť zo života. Čo má ona dnes z toho? NIČ! Akurát sa na nej pekne nabalili + na poisťovni.

stavba
22. jún 2009

shaarka:jj, máš pravdu. Jak říkám, někdo k tomu přijdne ani neví jak a ani si toho neváží. Když kolikrát vidím v televizi nebo čtu, co někteří( stydím se až napsat - lidé) provedou svým čerstvě narozeným dětem, tak se mi chce brečet a křičet. Dítě si může pořídit úplně každý a nikdo nesleduje, zda někdo je či není schopen se o něho postarat. Jiné je to už pak při adopci (já osobně nemám zkušenost), tam ten pár "prolustrují" ze všech stran a běda jak v něčem nevyhovuje. Občas si říkám, že by se tohle mělo dít i před "normálním" těhotenstvím. 😒

shaarka
22. jún 2009

presne tak... je mi to vsetko strasne luto.

stavba
22. jún 2009

bubulka: to je teda strašný. Můj muž říká, že by nikdy tolik peněz do toho naráz nedal a že bude radši bez dětí než aby mě vystavoval rizikům, které při umělém oplodnění mohou nastat. Je to fakt hodně těžké rozhodování. Jak píšu, už nám je 30 a není moc na co čekat. Ale na druhou stranu, nejsem ten typ, který se bude přes doktory snažit třeba 10 let, a pak psychicky, fyzicky i finančně vysílený si řekne dost. Život je moc krátký na to, aby se člověk jen trápil. Jsem už teď ve fázi, že si říkám, dáme tomu šanci, ale v rozumné míře, každý prostě nemůže mít všechno a i když by mě to moc bolelo, tak si chci zachovat zdravý rozum a nic nepřehánět. Snad mi rozumíte, jak to myslím.

kaciatko81
22. jún 2009

kocky trosku vam sem skocim 😉
to s tym preplacanim nahneva asi kazdeho... a to vraj este poistovne sa stazuju, ze platia vela... 😖
bubulka, citala som, co si pisala o iscare.... verim, ze ta nahnevali, ale viem, ze su tu aj kocky, ktorym velmi, velmi pomohli (ja zatial len zacinam a tiez sme v iscare, nemozem na nich povedat nic zle)... neviem presne o co islo u tvojej sestry, ale to co som citala-mali aj genetiku- a tu pokial viem poistovna nepreplaca (s tym car nic nema) a ta suma je tam dost vysoka... dalsia vec je, ze nech spravis pre to vsetko, co mozes, uspech nikdy nie je 100%... nikto ti nevie zarucit, ze sa "babatko" ujme a v poriadku ho donosis...

stavba
22. jún 2009

kaciatko81: to je fakt, nikdy není úspěch 100%, ale to, že všechno za to "zacvakáš" ať se to povede nebo ne, to už 100% je. 😒

kaciatko81
22. jún 2009

stavba, ano cvakas, ci sa to podari alebo nie... ale povedat, ze zaplatis, oni sa na tebe dobre nabalia a nic z toho sa mi zda trosku silne...

stavba
22. jún 2009

Když to vezmu trochu odlehčeně, tak mi to připadá, jako když si dám do opravny televizi, kterou se mi budou snažit dlouho opravit, ale nakonec se to stejně přeze všechny snahy nepovede a oni mi ji vrátí tak, jak jsem ji tam dala, ale peníze za tu snahu o opravu si naúčtují. To by se asi taky každý ozval, no ne? A s umělým oplodněním je to stejné. Já si přece neurčuju, že chci umělé, ale zdravotní stav ať už jednoho nebo obou z nás to prostě bude vyžadovat, tak se na ně obrátíme. Když si vezmu, co za svůj pracovní život nastrkám peněz do zdravotního pojištění a pořád to nestačí na to, aby za mě uhradili kompletně ani ty 3 cykly IVF, tak už nevím kolik si ještě mám navíc platit. 😒

kaciatko81
22. jún 2009

stavba, ja beriem to, ze co sa poistovni tyka je to nefer... ale bohuzial neberiem to, ze v car mas platit az ked sa to podari... je tam velmi vela faktorov, ktore ani lekari nedokazu ovplyvnit... bohuzial... verim tomu, ze si svoju pracu robia ako najlepsie vedia...

cisielko
22. jún 2009

Sharka, takto nejak premýšla aj ja...je to nefér, že niekdo spraví jeden šup...a hneď čaká bábo a popritom ho ani nechce...a niekto vynaloží všetky prostriedky od prachov až po psychické vyčerpanie a aj tak sa mu to nepodarí...áno, je to nefér a každá má právo sa hnevať...ale netreba sa vzdať...veď čo ak sa to podarí a ak nie....aspoň si poveim, že som urobila čo bolo v mojích silách aby som mala vlastné dieťa 😉

shaarka
22. jún 2009

mna len stve, ze sa musim spoliehat na inych... a podat si ziadost, ci mi to poistovna laskavo schvali!!! a este ma budu obmedzovat kvoli veku, alebo poctu pokusov.
asi kvoli ochrane mojho zdravia, ze?

chrobacek
22. jún 2009

shaarko ... jsou to prostě nějaká pravidla nedá se to jinak.... v mém caru se na žádné schválení nečeká ... jsme po 1.ivf a nevyšlo zřejmě,,,,, a pokud to půjde ..... tak jdeme znova .... prostě nám nic jiného nezbývá

stavba
22. jún 2009

To je právě ono, kdy si to člověk poví:"udělal jsem maximum". Dovedu si živě představit, že kdyby se mi to ani po několika "umělých" pokusech nepovedlo a já si řekla dost, už dál nemůžu nemám sílu atd., tak bych si pak pořád říkala a co když by stačil jeden další pokus a zadařilo by se. Takhle to člověk může zkoušet až donekonečna nebo dokud mu to zdraví dovolí. Nejhorší je prostě ta psychika, ta umí pozlobit opravdu hodně a já osobně nechci být na konci tohoto kolotoče úplná troska. 😔 Mám z toho opravdu velký strach, že mě to může dost rozhodit.

cisielko
22. jún 2009

najlepšie je nato nemylsieť...len keby som vedela ako...mne sa už aj sníva o tehotenstve...ráno vstanema a mylsím nato pri zapsávaní...a vždy si poviem nemysli nato...ale ako... ☹ nejde to...teraz som niečo čítala...myslíte, že môže byť problém aj to, keď žena nedosiahne orgazmus?

stavba
22. jún 2009

cisielko: já myslím, že to na těhotenství zase tak velký vliv nemá. Hodně žen dosahuje orgasmu jinak než při styku samotném, to bychom asi brzo vymřeli. Podle mě je nejdůležitější trefit se do období ovulace.

shaarka
22. jún 2009

osobne si myslim, ze k otehotneniu vam/nam dopomoze to, ked pri sexe skrizis prsty na lavej ruke a po muzovom vyvrcholeni trikrat po sebe hlasno zopakujes heslo "budem matka". to netreba ani ovulaciu, ani priechodne vajecnikcy, ani dobry hlien a zivotaschopne spermie, netreba ani dobru sliznicu, zlte teliesko, zrazanlivost krvi moze byt akakolvek, ale pozor! treba sa riadit podla jonasa!

shaarka
22. jún 2009

prepacte za tu ironiu, ale mna to fakt uz sere. 😖

cisielko
22. jún 2009

sharka, musela som si to dvakrát prečítať aby mi to došlo.. 😀 chápem ťa, že sa hneváš...aj ja sa hnevám a štve mato 😢
Stavba, dik...asoň jedna celkom fajn správa...užmi to asi začína liesť všetko cez hlavu 😔

stavba
22. jún 2009

shaarka: 😀 😀 😀
cisielko: Já vím, je to těžké, taky se pořád snažím být nad věcí a každý den si říkám, když se to povedlo tomu a tomu, tak proč zrovna my bychom měli být vyjímkou? Ale občas už mi z toho taky hrabe. Někdy si už opravdu zkouším představit, jaký by byl život jen bez dětí a někdy mi to kupodivu nedělá vůbec problémy. Život mi dal muže, kterého nade všechno miluju a už mockrát mi byl opravdu velkou oporou. Toto je další životní zkouška a já věřím, že i tu zvládneme na výbornou. Mám i známé, kteří mají nádherné, zdravé děti, ale ani to jim ke štěstí nestačí a otec od rodiny si občas "odskočí" za jinou. Jak říkám, člověk opravdu nemůže mít všechno. 😔

cisielko
22. jún 2009

stavba, asi máš pravdu...nemôžme mať všetko ale veď mi nechceme veľa...len rodinu...našu rodinu...a to predsanieje tak vela 😒

bubulka722
22. jún 2009

Ahojte! Tak som na chvíľu znova tu. Ja som tým nijak nechcela znehodnocovať prácu doktorov na ktoromkoľvek CAR. Sú to predsa len zamestnaní ľudia, ktorí si vykonávajú svoju prácu. Mnohí z nich sú ľudia s citom, ktorí by to tehotensktvo dopriali každej ktorá tam príde. Ja sa skôr pozerám na ľudí, konateľov a majiteľov CAR centier, ktorí si stanovili tak vysoké polatky za ich služby. Čo sa týka poisťovní, tí sú pravdaže tiež akciovkami s vraj "obmedzenými možnosťami preplácania úkonov svojich pacientov". Každý sa tu hrá na vlastnom piesočku a snaží sa zo situácie vyťažiť maximum, na náš účet. Viem že ak mi raz dopomôžu k bábatku, nebudem chváliť CAR ako firmu, ale konkrétne doktorov, ktorý pre mňa tento zázrak dokázali urobiť.
Ako tu písala stavba. Aj ja som mala už také stavy, že možno ani nie je o čo stáť. Skúšala som presviedčať samú seba, že žiť bez bábatka nebude problém. Človek je však od prírody plný pudov medzi ktoré patrí aj materinský pud a prírodu človek nikdy neoklame. Umelo len prežije svoje plodné roky v úzkosti a v nanútenom pocite, že o to nestojí a na starobu mu zostanú len oči pre plač, keď zrazu zostane úplne sám. Neviem a ani sa s tým nechcem zmieriť a urobím všetko pre to, aby to nebolo tak! 😉

cisielko
22. jún 2009

babulka, to je to čoho sa ja nechcem dožiť...na starobu si uvedomím, že som možno mohla urobiť viav...preto urobím všetko preto aby som si to nikdy nemusela vyčítať 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre