Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

majuna
5. júl 2009

Ahoj lucifuk,
ten kotvičnik maš na predaj?

lucifuk321
5. júl 2009

majuna... ahoj, ano mam na predaj kotvicnik, vobec nepouzivany, kedze som ho objednal viacej... tu je web http://www.klubzdravia.sk/produkty/tribulus-ter...
mala by si zaujem? odkial si?

siouxie
5. júl 2009

lucifuk, ďakujem, teraz nepotrebujem. Máme dva mesiace pauzu a potom sa chystám kúpiť 600 mg s minerálmi.

lucifuk321
5. júl 2009

siouxie... a odkedy to berie manzel, vidite nejake zmeny?

siouxie
5. júl 2009

má za sebou 2 kúry (mesiac, dva mesiace pauza, opaäť mesiac - resp. takmer mesiac). Začal v polovici marca. Prvý spg bol katastrofálny, ten druhý už viditeľne lepší, aj keď nie nejako zázračne úžasný.
Ale berie aj macu, l-karnitín, larginín + minerály a vitamíny. Ťažko povedať, či by aj bez toho všetkého bol spg lepší, ale keďže reálne lepší bol, pokračujeme ďalej. Ešte ho však čaká podrobnejšie vyšetrenie u andrológa a hormonálny profil, takže uvidíme, čo sa dozvieme...

lucifuk321
5. júl 2009

a kotvicnik ma aj nejake vedlajsie ucinky? vraj ano...

siouxie
6. júl 2009

podľa toho, čo som tu čítala (a znie to logicky), treba robiť v jeho užívaní pauzy, aby si telo nezvyklo a neprestalo tvoriť testosterón.

anaxamon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuna
6. júl 2009

Ahoj lucifuk,ja žijem v čechach.Poradim sa s priatelom a dam Ti vediet.

Vedel by mi niekto poradit ake vyšetrenie u androloga by malo prebehnut,alebo na čo všetko by sme sa mali pytat,alebo popripade vyžiadat?diky.

lucifuk321
6. júl 2009

ok, potom daj vediet...

anaxamon
9. júl 2009

Mate niekto skusensot s dr. lepiesom, ktory ma ambulanciu na Mickiewiczovej 13?

siouxie
9. júl 2009

anax, cigaretka (resp. jej manžel) sa k nemu chystali, myslím. Skús jej prípadne napísať IP.

anaxamon
9. júl 2009

siouxie myslis cigaretka5 ?

siouxie
9. júl 2009

áno, prepáč 😉

anaxamon
9. júl 2009

v pohodke🙂 to vies musim sa presvedcit ci este ta osoba chodi na stranku kym jej napisem🙂 ale uz som napisala dakujem za tip 😉

siouxie
9. júl 2009

nemáš za čo. Inak, my sa za ním tiež chystáme. Čítala som už o ňom kdesi v témach, ale neviem to vyhrabať.
Ešte je jeden na Kramároch, aj u neho boli cig5, ale musím si checknúť, či to nie je ten, u ktorého sme boli aj my (asi 2 min. a už sme sa nevrátili, lebo mal dosť otrasný prístup). Oni s ním ale mali veľmi dobrú skúsenosť.
My sme sa potom vybrali k ďalšiemu, ale to bol "obyč." urológ, ktorý spravil iba pár vyšetrení ako sono a krv, takže preto nás to ešte znova čaká.

anaxamon
9. júl 2009

ja som na nete nasla este nejakeho v ruzinovskej poliklinike, avsak muz sa zatial rozhodol ist k tomuto dr. tak chcem aspon vediet nejake referencie na neho...

siouxie
17. júl 2009

nenechajte sa odradiť, že je to na webe Nového času... Konečne podrobnejší článok s jasným názorom! 😀

http://lesk.cas.sk/clanok/81415/liecba-muzskej-...

tina1303
17. júl 2009

caute baby. pisem sem lebo mam pocit ze v tom nie som sama aspon tu. Mojmu na prvych testoch v Nitre zistili azoospermiu a poslal ho domou ze mu je to luto a tam to skoncilo. Tak som sla za mojim gynekologom a dol nam odporucenie na spg na Sliac. vcera sme tam boli ale vysledky bude vediet az v pondelok pretoze doktor je na sluzobnej ceste.Hrozne sa bojim ze nas znovu odbiju a poslu domov. Co nie je nejake riesenie. mate s tym nejake skusenosti? Dali vam niekde sancu?

samson
20. júl 2009

Zdravím holky,

mám dotaz dělá se postkoitální test i u velmi špatný spermií (3.8% morfologicky správných)

chrobacek
20. júl 2009

samson to asi ne.... .

tina1303
21. júl 2009

Ahojte kocky, tak uz mame vysledky z druheho spg. Doktor len potvrdil, co sme uz vedeli. Test vysiel velmi zle, nenachadza sa ani jedna spermia ziva ani mrtva. Neviem, ale ja si myslim, ze je to lepsie ako keby boli vsetky mrtve. Takto sa mozno nechadzaju v nadsemenikoch a to sa da jedine metodou TESSA MESSE. Aspon si myslim podla toho co som ssa docitala na nete.MAM z toho hlavu ako balon. Teraz nas asi len caka geneticke vysetrenie. Dufam ze dopadne aspn to dobre.Drzim vam ostatnym palce a pevne nervy a hlavne nestracat nadej. Je to ale lahke napisat ako sa podla toho riadit, ze?

siouxie
21. júl 2009

tina ☹ , držím palce, aby bola genetika v poriadku! Skús popozerať túto tému dozadu, prípadne azoospermiu, určite tam nájdeš zopár pozitívnych príbehov pre povzbudenie. Držím vám palce 🙂

tina1303
21. júl 2009

siouxie, dik za povzbudenie, popozerala som asi vsetky temy ktore sa tykaju nasmu problemu. Jednej babenke sa to aj podarilo, precitala som si celu jej historiu a teraz ma dvojcata chlapceka a dievcatko. 🙂 Je to az neuveritelne. Ja som neverila ze sa to da, ale trosku ma to upokojilo a povzbudilo. Dufam ze sa nam to podari, kazdy den sa za to modlim. A ty si na tom ako? ako sa vam dari?alebo sa uz podarilo? Musim si precitat aj tvoju historiu. Tak pa. a este raz dakujem. 😵

siouxie
21. júl 2009

nemáš za čo 😵 . Vidím, že to tu máš tiež zmáknuté 😀 , veľmi to pomáha, preto mi to napadlo. Určite nie je všetko stratené, asi toho máte ešte pred sebou dosť, ale postupne sa k cieľu dopracujete 😎 😵 .
Ja zatiaľ nič, sme ešte na úplnom začiatku, resp. pred začiatkom kolotoča menom IVF (ICSI).

afrika
21. júl 2009

neviete mi poradiť so skratkou OAT SY? je to s manželovho spermogramu

siouxie
21. júl 2009

Afrika, je to Oligo-Astheno-Teratozoospermie-Syndrom.

afrika
21. júl 2009

to znamená???čo?

siouxie
21. júl 2009

oligoastenoteratozoospermia. Šupni do Googla, alebo do vyhľadávača na koníku.

afrika
21. júl 2009

Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre