Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

tina1303
21. júl 2009

Tak vam budem drzat palce. A aky ste mali spg? Aj beriete nejake lieky? u nas je to asi zbytocne. som zvedava ako financna injekcia ma caka. Mali ste uz nejake vydavky?

afrika
21. júl 2009

tina otázka je pre koho?

tina1303
21. júl 2009

Ahoj afrika, ta otazka patrila pre siouxie. Ale aj vy to mate celkom pestre a ja si myslim ze riesenie sa vzdy nejake najde a hlavne treba bojovat. u nas je to jednoznacne azoo a ja chcem bojovat len saa obavam ako to vydrzi moj buduci manzel. Povedal ze to robi hlavne koli mne a ze hned za mnou aj kvoli sebe ale hlavne to robi pre nas. Uz len pri spg bol nervozny a to este ani neviem co vsetko nas caka.Uz si zistila co to znamena pre vas? Doki vam to nepovedal?

siouxie
21. júl 2009

tina, ďakujem 🙂 . My sme mali prvý spg veľmi zlý, druhý o kúsok lepší. Ale stále malé čísla a hlavne pohyb do strán. Muž berie vitamíny, dosť pestré (podľa rád z tejto témy). Berie ich 4 mesiace /presne od výsledku prvého spg/.

Zatiaľ sme mali výdavky iba na vitamíny, slušné pálky, ale chceli sme, aby mal všetko, čo je potrebné a v množstve aké potrebuje. Neriešili sme to profertilom, ale jednotlivými jeho zložkami a plus čosi navyše. Takže čakáme, či sa to ešte zlepší a popritom si ja robím horm. profil, jeho čaká ešte návšteva u andrológa. A tak 😀

majuna
21. júl 2009

Ahoj siouxie,
prosim Ta mohla by si mi poradit,ake vitaminy berie tvoj muž?Aj unas bol 1 spg.zly.potom ten 2 už bol trochu lepši po preliečeni profertilom,ale doky povedal,že to neni žiadna slava.My chceme bojovat dalej,je nam odporučane IVF.Už to tachšie zvladam psychicky,ako na začiatku. ☹ .

siouxie
21. júl 2009

ahoj, majuna, ono to ani po iných vitamínoch nemusí byť žiadna sláva... Treba hľadať aj dôvod, príčinu zlého spg. Najlepšie dôkladným vyetrením u urológa-andrológa.

Ale profertil som zamietla hneď, ako som si o ňom čo-to prečítala. Obsahuje totiž nízke dávky jednotlivých zložiek a to je u chlapa, u ktorého chceš riešiť problém a ktorý nie je práve mušia váha, úplne na nič. Takže som si nechala poradiť v diskusii v tejto téme, ktorú som prelúskala a nasadili sme postupne všetko - od kotvičníka, cez amino-kyseliny, vitamín E, koenzým Q10, stopové prvky a minerály + macu. Striedame to, niekedy toho berie viac, niekedy niečo doberie a začne iné a tak dokola. Dôležité je dávkovanie, ale to všetko tu nájdeš (špeciálne od strany 80 a vyššie). Opakovalo sa to tu veľakrát, nemôžeš to minúť.
Nespolieham sa na vitamíny, naozaj nemusia mať extra účinok, ak je problém vážnejší... Treba určite hľadať dôvod. A veľa, veľa sexovať 😀 😀 😀.
Ale možno pomôže až ivf, nebránim sa tomu... Drž sa, bude lepšie, uvidíš! 😉

majuna
21. júl 2009

siouxie,
dakujem ti,je mi lepšie.skušam hladat androloga,tak uvidim,ako uspejem.niečo som si prečitala tuna o vitaminoch.uvažujeme o mace,alebo o kotvočniku.Ani my sa nebranime IVF,len teraz nato niesu bohužial korunky.Ja musim ešte absolvovat laparoskopiu.

afrika
21. júl 2009

nám doki povedal, že máme zlú morfológiu-2% dobrých!,ale že sa s tím dá otehotnieť. manžel bral nejaké vitamíny a po mesiaci tehu. aj keď to nedopadlo dobre-MA, ale aspoň vieme, že to ide. tak nezúfajte. v piatok ideme na kontrolné spermio-nedarí sa nám

afrika
21. júl 2009

IVF Vám prepláca 3x poisťovňa a vy si platíte lieky a nejakú čiastku centru. V heliose nás to bude stáť cca 15000-16000Sk. vyrátal nám to doki. ak si dáte zmraziť embrijka, tak to je vyššie. je ale lepšie byť celý mesiac pn.

majuna
21. júl 2009

Afrika,dobre je natom to,že viete,že sa stym da otehotniet.Dufam,že to budete mat lepšie.Držim prstičky,daj vediet a ani vy nezufajte.

siouxie,som zabudla dopisat,že ako si napisala otom sexovani,tak to niekedy je až unavujuce
😀 😀 😀.

majuna
21. júl 2009

no aj nam doki vyratal asi tak 15-17 000 kč,žijeme v čechach.prepač,nerozumela som,ako si napisala,že čo je lepšie cely mesiac.

afrika
21. júl 2009

celý mesiac byť na pn. oni potrebujú, aby si bola úplne bez stresu, v kľude. ja som myslela, že stačí až po vybratí folikulov, ale ževraj aj predtím. aký problém má tvoj partner?

tina1303
21. júl 2009

Ja som citala ze pri tesa mese poistovna nic nepreplaca. Z toho som dost smutna lebo neviem z kade tie peniazky zozeniem. Ale priatelovi som povedala ze ak ich aj vyhrabem z pod zeme tak do toho idem.Odhodlania mam az az, ale bolim sa toho ze v nadsemenikoch alebo v semenikoch nenajdu ziadnu vhodnu spermiu. To by bol asi nas koniec o pokus mat vlasne dietatko. ☹

afrika
21. júl 2009

tina čo to je tesa mese?

tina1303
21. júl 2009

je to priame odobratie spermii z nadsemenika alebo semenika alebo zo stien smenika. Robi sa to pri azoospermi kedy sa v ejakulate nenachadzaju ziadne spermie A to je nas probllem. Nenapisala som to presne odborne ale tak ako som to pochopila.

siouxie
22. júl 2009

tini, hlavu hore, určite to dobre dopadne. Viete, čo je dôvod azoospermie?
Peniaze sú problém a hlavne v súčasne situácii, verím, že to nie je sranda. Najmä ak neviete, čo všetko budete musieť uhrádzať. Ale držím ti palce, aby ste to nejako všetko zvládli! 😒 😵

Afrika, asi si tu už čítala, že s morfológiou je to ťažšie, ale aj to sa dá spraviť, len to chce asi dosť trpezlivosti.

Majuna, asi tak s tým sexom... 😀

tina1303
22. júl 2009

siouxie, dovod este nevieme, uvidime na genetike. V piatok asi pojdeme za mojim gyndom a ten nam este musi dat odporucanie na gen. vysetrenie. Dakujem za povzbudenie, ani nevies ako dobre to padne. Bude to ale vsetko zdlhave, lebo koncom augusta mame svadbu, takze najpvr musi ta prejst aby sme mohli pokracovat v tomto. Snad to zvladneme. 😖

majuna
22. júl 2009

Ahojte baby,
Afrika,moj priatel mal po prvom spg oligoasthenozoospermie.Doki mu nasadil profertil a antiboitika.mal aj ureaplazmu.Po druhom spg asthenozoospermie,ale pričinu nevieme.

majuna
22. júl 2009

Baby,
čo si myslite o našej morfologii?
37% normalnych spermii.

bleble
23. júl 2009

ahojte,chcem sa opytat ci je u nas moznost dat zamrazit spermie, len pre pripad keby nieco..a kolko to stoji, pripadne kde sa to robi..moj muz casto cestuje pracovne, babatko planujeme tak o rok,ale dost sa o neho bojim a niekedy ma napadaju myslienky co ak sa mu nieco stane a urcite by som chcela jeho dieta..

wobludka
23. júl 2009

majuna - 37% je pěkný výsledek, norma je 30% a dnes mi primář říkal, že jsou velmi rádi i za 20%...
bleble 😅 netradiční přístup... zmrazit se mohou, ale on musí při jejich použití podepsat souhlas - spíš se toho využívá u mužů, které čeká třeba chemoterapie, ale že by si někdo řekl, že se bojí, že se manžel zabije v autě a proto si nechá zmrazit jeho spermie na pak a na potom, to rozhodně nejde 😉

majuna
23. júl 2009

Ahoj wobludka,
si ma trochu potešila.si tu dlho nebola,ako je uvas?

wobludka
24. júl 2009

Ahoj maju 🙂
u nás morfologie stále 0-2%, 2x IUI neúspěšné, včera jsem dostala zastavovačku a za 14 dní začínám stimulovat na 1.IVF+ISCI (dlouhý protokol) - jinak máme všechna vyšetření ok, geneticky poškozených spermií je 15%, což je ještě v normě, tak doufáme 🙂

stavba
24. júl 2009

wobludka: ahoj, musím napsat, že mě docela překvapilo, že Vás posílali na IUI. Můj manža má morfologii 15% a můj gyndař řekl, že to vůbec nemá smysl. 😔 No jsem zvědavá, co nám ještě navrhnou v caru.

bleble
24. júl 2009

wobludka: no ja som prave davnejsie videla nejaku reportaz, ze to robia aj zeny vojakov a podobne a zevraj sa to da, aj pre pripad, ze sa moze stat nieco s plodnostou vekom,alebo nejaky uraz..to by ma dost sklamalo keby to neslo, viem ze to znie mozno hlupo takto, ale ked sa do toho vzijete, sme spolu 8 rokov a keby sa mu nieco stalo, asi len dieta by mi pomohlo sa z toho dostat a bola by to taka satisfakcia..aj ked samozrejme nechcem malovat certa na stenu..ale ked je ta moznost preco nevyuzit..aj pupocnikova krv sa neodobera automaticky a v dnesnej dobe si to dava vela zien pre pripad "co keby"...vy mate aky na to nazor? pripadne neviete poradit kde by som to mohla zistovat? dakujem

wobludka
24. júl 2009

stavbo, my jsme si od IUI nic neslibovali, počítali jsme od začátku s IVF+ISCI, ale v CAR nám nabídli, že když stejně čekáme na výsledky dalších vyšetření, tak ten čas využijeme... (tím, že já jsem ok, jsem nepotřebovala stimulaci, takže mě to nijak nezatěžovalo, protože jsem kromě pregnylu kvůli načasování žádné hormony nedostávala 😉 ) S tou morfologií se mi to u vás nezdá - 15% je sice málo, ale docela ucházející výsledek... záleží na koncetraci a pohybu, ale já bych to určitě zkusila - náhoda je blbec a těhotní se i s horším výsledkem... uvidíte v CAR, ono mě taky na gyndě řekli, že s morfologií nula je to jasný dárce a v car mi vysvětlili, že to je blbost...

bleble, já to nemám zase tak nastudované, protože jsem se o to nikdy nezajímala, ale myslím, že to má význam tam, kde se předpokládá, že by třeba ten muž mohl utrpět nějaký úraz a pak by měl potíž s plodností - např. fotbalisté. Vojáci taky, ale určitě to nebylo myšleno pro případ, kdyby ten muž zemřel - ale proto, že je riziko, že bude zasažen chemickými bojovými látkami, což ho v budoucnu učiní neplodným. V ČR a předpokládám i na Slovensku nemůžeš podstoupit asistovanou reprodukci (např. IUI, IVF), pokud nemáš partnera.
Já osobně si myslím, že je to takhle rozumné - ono být tátou neznamená jen poskytnout spermii, být tátou je hlavně o tom ho vychovávat, utišovat ho, když si odře koleno, když se poprvé zeblije po alkoholu... a to fotbalista, který nešťastně dostal mezi nohy, určitě zvládne. Mít ho proto, že mi připomíná někoho blízkého, mi připadá sobecké - ale to je věc názoru, každý se na to může dívat jinak...

majuna
24. júl 2009

wobludka,
tak to dufam aj ja,že sa vam to už podari,že to vyjde a potom nam napišeš,že budeš mamina.velmi vam to prajem a je dobre,že dufate.vy mate aspon nake vyšetrenia zasebou aj po genetickej stranke,ale nas hned odporučali na IVF.minule ma tak napadlo,že sa sama seba neviem predstavit ako tehu,nejak tomu nemožem uverit.tak vam držim pestičky.

afrika
24. júl 2009

ahojte, zistí dr astenhoospermiu-neviem, či som dobre napísala aj pri vyšetrení spermií tesne pred IUI?

afrika
24. júl 2009

čisto teoreticky keby to manžel mal, tak mu nenájdu žiadnu živú spermiu v ejakuláte?

mima263
25. júl 2009

afrika, predpokladám, že keď Vám niekto navrhol IUI, tak už videl manželov spermiogram.
Podľa mňa je veľmi nepravdepodobné, aby sa to takto radikálne zmenilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre