Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

afrika
10. aug 2009

wobludka aká je šanca s teratozoospermiou otehu? ja som raz tehotná bola, ale MA a teraz mám strach, aby som nedopadla rovnako keď budem a ak budem....mám za sebou 2IUI, máme žiadosť na umelé oplodnenie, čakám na schválenie a ideme na to. dr ma utešuje, že pri IVF vyberú len tie naj spermie, ale čo ak........

wobludka
10. aug 2009

no ono záleží na tom, jak moc špatnou morfologii máte a na tom, jestli spermie nesou dobrou genetickou informaci - ale pokud jsi už otěhotněla, tak by to neměl být problém, bude to jen otázka počtu pokusů...

afrika
10. aug 2009

wobludka na genetike sme s manželom boli po MA a vyšlo v pohode, ale to sa asi tíka genetiky spermií...či nesú dobrú genetickú informáciu. vám to urobili rovno pri spermiograme, alebo až keď oni usúdia že treba?

wobludka
10. aug 2009

nám to doporučili přímo v CAR, ale mám info, že někde to vůbec nedělají... při prvním ivf to uvidíte, jestli se budou hezky vyvíjet, nebo jestli se nechytnou 😉

majuna
10. aug 2009

Ahojte dievčata,

predstavte si,na internete som našla špecializovaneho androloga v blizkosti našho byvania.tak sme mu napisali a zaroven poslali vysledky z 2 vyšetreni.Dr,nam odpisal,že doporučuje vyšetrenie hormonalneho prostredia a klinicke andrologicke vyšetrenie.moc tomu nerozumim,vie mi niekto otom niečo povedat viac?vyšetrenie by už prebehlo u toho dr.musim povedat,že ma to potešilo,že je ochotny sa na nas popzriet.

viva13
20. aug 2009

ahojte všetci! chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti s liečbou azoospermie
Plánujeme ísť do CAR no radšej by sme skúsili inú liečbu, manžel má zasebou uro. vyšetrenie odbery krvy na hormony, genetiku. Všetko je ok a žiadny lekár nám nevie povedať čo to sposobuje že sa manželovi netvoria spermie, ked má všetko v poriadku, poprosila by som niekoho kto mi chce poradiť tak napíšte mi prosím mail, ja sem nechodím často, dakujem velmi pekne Vierka
jesiee@centrum.sk

majuna
29. aug 2009

Ahojte dievčata,
kde ste všetci,že tu nieste?Tak ako som pisala otom doktorovi,tak vymenoval mi docela dost vyšetreni,ktore si už ani nepametem a ktore by nam urobil.Problem je v tom,že všetko by nas to stalo 7000,pretože vraj poištovna všetko by nepreplatila.toto ma trochu dostalo,ale neviem,či by to tak moc malo stat.nema niekto take skusenosti u androloga?

tina1303
2. sep 2009

majuna, ja som na tom podobne ako ty. tiez neviem co vsetko nas ste caka a hlavne kolko si mozem peniazkou odlozit. s urcitostou al viem ze lacne to urcite nebude.dnes sme sa objednavali na geneticke vyssetrenie do BB a najblizsi volny termin je 23. oktobra. dovtedy sa asi zblaznim ale nic ine nam nezostava. ja som bola na hormonalnom vysetreni a teraz cakam na vysledky. dufam ze aspon tie dopadli dobre.

majuna
5. sep 2009

Ahoj Tinka,
tak ja mam teraz zasebou laparoskopiu a chvalabohu doktori povedali,že to dopadlo dobre.Nič mi tam nenašli a vraj nevidia žiadny problem k otehotneniu,ale zase unas je vetši problem u priatela.uvidime ako to bude potom zakroku a skusime aj toho doktora,ale takisto si nato musime odložit korunky.dufam,že aj uteba tie vysledky dopadnu dobre.

cisielko
5. sep 2009

Ahojte...
majuna...takže ty máš laparku za sebou...mňa možno tiež čaká mám z toho dosť obavy lebo ja doktorov veľmi nemusím 😖 u nás je problém manžel...ja vyzerám ok len nás čaká IUI tak asi budem musieť ísť aj na laparku...a vy idete do nejakého centra?

majuna
5. sep 2009

Ahoj cisielko,
z laparky nemusiš mat strach.Aj ja som ho mala,ale prebehlo to dobre.Akurat to potom trošičku boli,ale je lepšie,ak vieš,že to maš v poriadku predtym IUI.My to chceme teraz skusit snažilkovanim a ked to ešte nepojde,tak už asi potom do nejakeho centra.No uvidime.

tina1303
5. sep 2009

baby, neviem asi to uz mate za sebou myslim tym geneticke testy. tak by ma zaujimalo kolko to stoji a ci to nejak preplaca poistovna. ja mam vseobecnu a priatel doveru.

cisielko
6. sep 2009

Ahojte...
Majuna..jua viem ale aj tak mám strach ani neviem z čoho...možno z výsledku ale ak to bude musieť byť tak čo už...kašlem nato..len nech to dobre dopadne a konečne sa dočkám 😉 držím palce aby vám to vyľšlo prorodzen..veď nádej tu stále je 😉

Tina...genetické testy netuším..očula som o tom ale mne to nerobili...ani neviem ako sa to robí ale určite sa niekto nájde kto ti poradí 😉

majuna
6. sep 2009

Ahojte,
cisielko,ja ta chapem,pretože tie iste pocity som mala aj ja pred tou laparkou.som len druhy den z nemoc.doma.Ja som si povedala,že musim niečo podstupit aj ja,nielen priatel.A počula som,že to pomaha docela dost,tak neviem.Neboj,zvladneš to 😉 .Dakujem za podporu a to iste prajem aj ja Vam.Nadej tu stale je.

Tina,stymto ti neviem poradit ani ja,ale tak ma teraz napada,čo tak sa spytat priamo na poistovni?Ved nič by sme zato nedali,nie?

bubulka722
6. sep 2009

Tina, my ideme tento utorok na genetiku doTN. Plánujeme IVF v novembri, mangel má hrozný SPG. Za genetiku sa nič nedopláca, všetko hradí poisťovňa, ale verím,že sa nájdu ambulancie, ktoré si no nechajú zacvakať. Každopádne sa treba pýtať na konkrétnom pracovisku. My sme objednaní už od júla. Je to nekonečná doba a na výsledky budem čakať ďalších 6 - 8 týždňov. Hrozne sa bojím či to bude O.K. Snažíme sa 3,5 roka.

tina1303
7. sep 2009

tak som si dnes volala za vysledky koli hormonalnemu profilu. zistili mi zvysenu hladinu progesteronu a trochu a onkomarkerov. ost ma to vzalo, teda tie onkomarkery. ako som sa docitala , ze to moze suvisiet s rakovinou. zajtra idem na gyndu a teda mam z toho strach. cely cas som sa sustredovala na manzelovu diagnozu a teraz este aj toto. ☹

babulka, ta genetika to je tiez o nervy. tak dlho cakat kym sa dostanes na rad a potom dalsich par tyzdnov kym ti daju vyslediky. 😖 my sme objednany na 23. oktobra, takze si este pockame.Neboj, budeme ti drzat palce a verit. 🙂

cisielko
7. sep 2009

Tina..to ma mrzí, že ešte aj hormonálny takto dopadol...mrzí mato ale nezúfaj...ešte nieje nič stratené..veď aspoň nalši príčinu prečo sa vám nedarí a teraz ju budete liečiť a určite sa potom podarí..budeme čakať ako si dopadla tak sa ozvi 😉

Babulka...to sa tak dlho čaká aj na testy aj na výsledky?????

Majuna...zvládnem..budem musieť...uvidíme aj čo mi povedia v stredu...či ísť na laparku alebo nie 😒

majuna
7. sep 2009

Ahojte,
Tinka,tak to mrzi aj mna.Snad to nebude take hrozne a nejak to preliečiš ak to pojde.Hlavne sa na všetko pytaj a uvidiš,čo ti nato doki povie.Samozrejme aj ja budem čakat ako si dopadla,tak nam daj vediet.Držim prstičky a hlavu hore

čisielko...napiš potom,či natu laparku pojdeš a neboj.

bubulka722
7. sep 2009

Babulky, to som fakt čakala 2 mesiace na dohodnutý termín a ďalšie 2 budem čakať na výsledky. Vraj toho majú strašne veľa a prednostne sa vybavujú amniocentézy a pod. prípady. Prešli sme si všeličím a hrozne dlho mi trvalo, kým som sa vyrovnala s myšlienkou IVF. Naivne som čakala, že mrcha nepríde, ale ona sviňa nesklamala. Beriem to ako brutálne ťažké obdobie na psychiku, ktoré dúfam čoskoro skončí. Ideme na IVF/ICSI, inak to nejde. Ten náš SPG sa postupne zhoršuje a nikto nevie určiť príčinu. Nechcem čakať na zázrak, ktorý nikdy nepríde.

mima263
7. sep 2009

ahojte, dnes po správach na markíze vraveli o súvislosti mužskej neplodnosti a obezity.
vygooglila som tento článok
http://www.zdravie.sk/sz/content/674-38194/Muzs...

tina1303
8. sep 2009

ahojte,
cisielko, ta pricina ani tak nie je vo mne ako v manzelovi. jemu zistili azoospermiu. dnes som bola na gynde a doktor mi odporucil laparoskopiu, pretoze mam malu cistu na vajecniku. z toho mam vlastne aj zvysnu hladinu tych hormonou.nie je to zhubne a ani sa to nezvacsuje takze som si trocha vydychla.drzim ti palce aby si nemusela na laparku a ak predsa, tak budem na teba mysliet. 🙂sme dve

majuna, dakujem a drzim palce aby sa vam podarilo babo prirodzene. hlavne sa nestresovat ako ja 😉 netreba si to vsetko tak pripustat a brat to ako to pride pozvolna. ono lahko sa to pisse, horsie sa podla toho drzi. ale musime byt my zeny silne 😕

babulka, hlavu hore. musis t brat z tej pozitivnejsej stranky. u nas ani neni iste ci ivf pomoze. Mate aspon nadej ze to babo bude vase spolocne. je uz jedno ako to bude, ci ivf alebo prirodzene hlavne ze je VASE. ja sa asi nevyrovnam s myslinkou ak to budeme musiet riesim darcom. drzim palceky.

afrika
8. sep 2009

tina čo sa tíka onkomarkerov- ja som ich mávala tiež často zvýšené. vždy mi robili cca po 2 mesiacov znova testy a hladina sa postupne znižovala. môže to súvisieť s cystami-tie som mávala, so zápalmi...ale aj niečo vážnejšie. treba to odsledovať a určite urobiť kontrolné testíky. vzhľadom na to, že máš cystu, to bude zrejme z toho.
ja som mala obrovský strach, keď mi to prvý krát zistili mala som 18 a dosť ma to vzalo...

cisielko
8. sep 2009

Ahojte 🙂
Tina...takže je to lepšie ako mohlo byť..aspoň jedna dobrá správa..mi máme tiež problém v manželovi..my máme oligo....ani neviem ako to je ďalej..netreba sa vzdávať...a prečo by ste mali mať darcovské spermie...veď tam hádam nájde aspoň jednu dobrú alebo viac..nie:

Majuna..napíšem..určite... 😉

Babulka...takže váa čaká už rovno IVF...a ako, že sa vám zhoršuej spr..len tak sa zhoršuej? a dôvod nevedia?

tina1303
8. sep 2009

cisielko, no zalezi od geneticych testoch. ak ma poskodeny nejaky chromozom /to dufam ze nie/ , tak nam nepomoze ani T/M. neostava nam iba cakaat a modlit sa .

afrika, tiez si mysli ze je to z tej cysty, tak dufam, ze po jej odstraneni sa to upravi. Ty si si toho iez asi uzila ked si uz v 18ke musela riesit taketo problemy. 😖 A uz si v pohode?

afrika
8. sep 2009

čo sa tíka onko-zanedbala som krvné testy. mala by som chodiť každého pol roka. začali sme sa ale s manželom snažiť o baby v Heliose. po plánov. p.s. sa nám to podarilo, ale MA. teraz som mala 3x IUI negatívne a idem na IVF. budúci týždeň začínam s proverou.
cysty sa mi robia stále, manžel má teratozoospermiu.
tina držkám pršteky, aby sa ti všetko vydarilo

tina1303
8. sep 2009

aj ja tebe drzim palce, a verim v to, ze sa tu raz stretneme a budeme len odbehavat z fora vymienat plienky a dojcit 🙂 😀

cisielko
8. sep 2009

Tinka...tak držím palce aby tetsy boli v poriadku a vy ste sa mohli pustiť do úspešného boja...aj keď to čakanie je hrozné ale ty to zvládneš...musíš byť silná a veriť 😉

Afrika...aj tebe držím aplce aby vám vyšlo IVF...teratozoospermia je , ktorá diagnóza...je to veľmi zlé?

bubulka722
9. sep 2009

Cisielko, my sme mali prvý SPG v apríli 2007 a bol úplne super 40 mil/ml, morf. v norme, pohyblivosť slabá kvôli leukocytom, ktoré boli preliečené biseptolom a entizolom. 2. SPG vo fabruári 2008 - diagnóza ťažká oligoasthenospermia, mn. 12 mil., potom v priebehu 2008 ešte 5 x SPG vždy okolo 3-5 mil/ml. V náji 2008 operácia varikokély a biopsia zo semeníkov. Diagnóza stredne ťažká tubulárna atrofia s redukciou zárodočného epitelu. V júni 2009 SPG 2 mil./ml, 90%patológia o morf. a pohyblivosti ani reč a posledný v auguste 2009 - počet 1 mil/ml, patológia 90% a v norme ich bolo len 100 000 ks. To bolo na konultácii vo Ferticente, tak nám odporučili jednoznačne IVF/ICSI, inak nie je šanca. Ešte aby bola tá genetika O.K. Dúfajme!!!!
Inak fakt by som sa potešila, keby nás prišiel pozrieť aj Stingrey!

cisielko
9. sep 2009

Ahojte..tak už sme doma...Heliose bolo skvele a DR.je skvelá...manžel bol na SPR, mne robili UTZ a horm. profil...na bud.týždeň ideme znova..dozvieme sa aj výsledky a hlavne zo SPR...tak uvidíme..po vyšetreniach príde čo bude ďalej 😉

kira006
10. sep 2009

Ahoj všichni, řadím se k Vám do klubu 🙂 Právě jsme se s manželem vrátili z Heliosu, kde jsme byli na konzultaci výsledku ze spermiogramu... Diagnoza je Oligoteratospermie. Manža má jen 16mil/1ml a nejhorší je morfologie máme 100% špatných 😢 Na kontrolní SPG jdeme až v listopadu. Do té doby má manža užívat multivitamín Centrum, Carnitargin a Teribulus. Nevěřím moc tomu že se to nějak rapidně zlepší, ale i zde jsem se dočetla, že zázraky se dějí. Chci se jen zeptat, jeslti se někomu podařilo otěhotnět přes IVF ICSI a hlavně donosit dítko, přesto že morfologie byla 100% špatná? mám totiž pocit, že z těch příspěvků co sem četla, at už tady nebo na jiné diskuzi, to snad ani není možné... ☹ A lze vůbec provést IVF ICSI při 100%špatné morfologii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre