Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

cisielko
13. sep 2009

Lulu...my sme boli teraz v stredu prvý krát v Heliose...zobrali mi krv, robili UTZ a mamnželovi robili spr...teraz v piatok idmee znova..budeme vedieť výslekdy a zase mi zoberú krv a UTz...doki mi povedala, že po všetkých vyšetreniach, keď uvidí ako na tom som potom navrhne čo a ako ďalej 🙂 mám nádej, že sa konečne dočkám 😉

lulu107
13. sep 2009

čisielko - áno nádej máš a aj šancu, tak občas sem nakuknem aj v piatok aby som vedela ako sa vám darí

cisielko
14. sep 2009

ďakujem...kukaj..aby som vedela ako sa ja ty máš a ši sa vám konečne zadarilo 😉

gubik
14. sep 2009

Dahra- sme na tom rovnako- Helios+ zlý spg+ spoločná ZP, čiže v januári/dúfam/ sa stretneme v čakárni 🙂

gubik
14. sep 2009

Dahra- a vHeliose sme boli tiež 1. krát vo februári 🙂
Cisielko- Dr. je v pohode, že? Podľa mňa tam majú super prístup, netlačia Ťa hneď do toho, čo im najviac vynesie- čiže IVF /ako to robia v niektorých centrách/.

cisielko
14. sep 2009

Kubik..veru...ja mám doktorku a tá ej prefektná...musím poklepať ale je fakt super...a vy idete rovno an IVF?

gubik
14. sep 2009

My sme skúšali niekoľko mesiacov plánovať styk + stimulácia, 1x IUI, doktor povedal, že to ešte môžeme skúšať s IUI a budúci rok IVF, ale s našim spermiogramom sa mi zdá zbytočné dopovať sa hormónmi. Takže teraz si dávame úplný oddych a potom IVF. U Vás pôjdu /teda aj podľa diagnózy/ tiež od najmenej zaťažujúcich "procedúr". Koľko sa už snažíte?
Inak ja som bola aj u doktorky aj u doktora a fakt nemajú chybu

cisielko
14. sep 2009

Koľko sa snažíme..no asi 3-4 roky sú čo som vysadila ANT...že ak bude tak sa nič nedej...a tak, že riadne od minulého roka rok aj pol...plus mínus 😕 a vy ste ako na tom vlastne, že musíte ísť na IVF?

gubik
14. sep 2009

My sa snažíme skoro 4 roky, ale zo začiatku tiež len tak, že keď bude, tak bude. Ja by som mala byť v poriadku, až na nižšiu sliznicu, priateľ má teratozoospermiu 99,5%+ zníženú pohyblivosť. Verdikt od Dr. znel, že jedine IVF alebo IUI, ale to s veľmi nízkou pravdepodobnosťou úspechu ☹ No čo už, hlavne že vieme, v čom je problém.

cisielko
14. sep 2009

Tak sa snžíte asi tak dlho ako my..ja by som tiež mala byť v poriadku, aspoň dúfam...manžel má oligo...ani neviem riadne ako sa to píše..nám doki povedal točo tebe...mini.šanca na úspech ale prirodzene...vy nemáte šancu ani pri IVF?

gubik
14. sep 2009

Povedal, že pri IVF máme vysokú šancu na otehotnenie. Teda IVF+ICSI /intracytoplazmatická injekcia spermie/. Ten zlý tvar spermie jej znemožňuje preniknúť do vajíčka, takže ju tam jednoducho vstreknú ihlou. A už aj plánujete, či pôjdete na IUI alebo také niečo?

gubik
14. sep 2009

Tá nízka pravdepodobnosť úspechu patrila k IUI,teda dúfam 🙂

cisielko
14. sep 2009

no aj ja som počula, že IUI je slabé, malá pravdepodoobsnož ale šanca tu stále je 😉 tak to je skevlé...aspoň viete ako to pôjde, čo treba poličiť a hlavne, že šanca tu je..no môj doki povedal, že to bude asi IUI ale, že uvidím čo mi povedia v centre..no a tam mi povedala, že sa uvidí po všetkých vyšetreniach, na základe nich sa rozhodne..v piatok mám 2 kontrolu tak uvidíme 😉

gubik
14. sep 2009

tak Ti držím päste. IUI je slabé, ale zase menej zaťažujúce.
Ono je fakt najlepšie nechať to na tých, čo tomu najlepšie rozumejú a moc nad tým nešpekulovať 🙂

cisielko
14. sep 2009

no veď to že IUI je najmenej zaťažujúce...to je to a preto by som strašne chcela aby to vyšlo 😒 no uvidím ako to všetko dopadne..je to ešte predsa len ďaleko, veď kto vie čo mi vôbec navrhne doki v Helisoe navrhne...som fakt zvedavá 🙂

bakosko
14. sep 2009

cisielko budem ty drzat palce aky mate spermiogram aj ja by som chcela ist na IUI 😝

majuna
15. sep 2009

Ahojte baby,
ja som prave volala do centra stym,že by sme chceli,aby bol vyšetreni priatel unich.Tak vraj neni problem,kontolny spg nam urobia.Po doporučeni by nam to hradila poistovna.Pojdeme tam prvy krat,tak mam trochu strach čo nam tam povedia.Mne moj doki povedal,že neni možne tehotenstvo prirodzene
😒 .

bakosko
15. sep 2009

majuna aky mate spermiogram 😝

majuna
15. sep 2009

Ahoj bakosko,
posledny spg je z 18.3.
PH 7-6
objem 2.5 ml zkapalnenie uplne,zvyšena vazkost
vlakno 10cm.
mikroskopie-koncentracia spermii 25 mil.
motilitace celkova 50%
prevlada propulsivni pohyb
naznačena agregace
pritomne leukocyty.
mal ureaplazmu,tu ale preliečil.potom to bolo negativne.nerozumiem čo to je to vlakno a agregace.

majuna
15. sep 2009

a ešte morfologia 37% normalnych spermii.

j1111
15. sep 2009

ahoj majuna,

kamarat mal podobne vysledky cize boli ok avsak bol problem u partnerky a to ze spermia nepresla cez krcok maternice jednoducho ich to nicilo. ☹
Po IUI im to vyslo na 1X 🙂

majuna
15. sep 2009

Ahoj j111,
dik za tvoju odpoved.Mysliš,že su docela tie vysledky v pohode?No nam doki povedal,že žiadna slava a hned nam odporučil UO.Uvidime čo bude v Care.

cisielko
15. sep 2009

Bakosko..ďakujem..my máme Oligoasthenoteratozoospermia...to znamená, že skoro všetky sú mrtve a čo niesu sa nehýbu..mizivá šanca prirodzene ☹ ☹ 😒 😒 ale už sa nad tým netrápim..beriem to tak ako to je a verím, že IUI sa vydarí..to mi strašne pomáha..aj keď to navrhol iba môj doki...v centr ešte ot otm nebola reč..a čo ty..aký máte prblém...čo riešite?

Majuna...takže IUI? tak sa držte a kedy idete nato?

majuna
16. sep 2009

Dobre ranko všetkym,
cisielko,ešte nevieme čo a ako.Do centra len pojdeme po prve a som zvedava,čo nam tam povedia a vobec odporučia.Moj priatel mal podobnu dg-oligoasthenozoospermiu.Po preliečeni PROFERTILOM mal potom asthenozoospermiu a stejne mi moj doki povedal,že to na prirodzene tehu neni,ale aspon vieme,že ten profertil malinko zabral.Ja už sa tym takisto netrapim,pretože to nejde len sa tym trapit.Takisto to berem tak ako to je a tiež verim,že sa raz dočkame.A prajem si,aby sme sa tuna všetky dočkali 🙂 .

gubik
16. sep 2009

Majuna- kam chodíš do centra? Navrhli vám IUI alebo rovno IVF?
Bakosko- kedy ideš na IUI?

cisielko
16. sep 2009

majuna..takže ešte len idete do entra, a kde a kedy? my sme oli minulú stredu prvý krát v Helisoe a v pitaok ideme znova 🙂

gubik..ako sa mi máš?

gubik
16. sep 2009

Ahoj čísielko 🙂 no celkom fajn. Až na to, že priateľ štrajkuje s tým IVF. No fakt neviem, čo robiť. Do 25ho, kým mám ísť vypisovať papiere, ho nechám na pokoji, uvidím, ako si to premyslí. Ale včera sa vyjadril v tom zmysle, že asi nie je správne robiť veci proti svojmu presvedčeniu ☹ To je zase na druhej strane pravda. Uvidíme. Ty sa máš ako? Držím päste na piatok

cisielko
16. sep 2009

Gubik...čože...čo to trepe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!veď on má zlý SPR, to nieje chrípka,to nieje len..ako na silu..panebože mňa vedia chlapi tak vytočiť, a načo chce čakať, že vám bocian odnesie bábo....veď nech trošku rozmýšla..nieje to nič strašné IVF je pomoc ako mať maličkého krpčeka 😉

gubik
16. sep 2009

Ja viem, ale na chlapov /spoň toho môjho/ treba ísť pomaly. Krajkovič mu povedal, že spg sa môže zlepšiť a on sa toho chytil. To, že už skoro 4 roky sa nič nedeje, mu nepripadá nič hrozné. No nič, budem ticho a uvidím, čo mi 24. povie. Vieš, nemôžem ho do toho tlačiť. To sa nedá

gubik
16. sep 2009

Tvoj muž "spolupracuje" v pohode? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre