Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

cisielko
16. sep 2009

Gubik...je mi jasné, že ho do toho nemôžeš tlačiť ale môžeš mu jemne vysvetliť, že už ste predsa čakali dosť..a kým sa o to budete pokúšať cez centrum tak nikde nieje napísané, že sa to nemôže opdariť...SPR sa môže zlepšiť to áno, ale či to dopomôže k tehu?môj je v pohode...zo začiatku tiež prostetsoval, že na žiadny spr nepôjde ale keď som narobila doma cirkus, že ja môžem chodiť kade tade tak išiel..najhoršie bolo keď zistil, že je chyba v ňom...ale aspoň ho to donútilo konať a nie čakať na zázrak...hm každý chlap je ale iný 😒

gubik
16. sep 2009

Super, že to zvláda. Chlapi sú asi trochu aj otrasení z toho, že chyba je na ich strane. To je taký zvyk, keď dvaja nemôžu mať bábo, tak si ľudia vravia, ONA je neplodná, muž sa berie automaticky ako zdravý. Možno preto, lebo v minulosti sa nerobievali podrobné, alebo možno vôbec žiadne vyšetrenia spg. Doki mi vravel, že v niektorých regiónoch má až 90% mužov zlý spg.
Ale stále verím. Keď to bude mať vyjsť, ono to vyjde, musíme veriť 🙂

renatkas
16. sep 2009

Ahojte,
necitala som prispevky, len sa chcem podelit o svoju skusenost. Kedze sa nam dlho nedarilo (2 roky nechraneny styk) tak moj lekar poslal manzela do CAR na spermiogram, tam stanovili jednoznacne ze ked chceme babo, tak jedine cez IVF. Neviem ake mal presne hodnoty, ale mal strasne male mnozstvo spermii, malo pohyblive, 3/4 patologickych. Bol na opakovanom vysetreni a tam mu vyslo to iste. Nakoniec som ho poslala k andrologovi a podla neho tie vysledky vobec neboli take ako v CAR ale ze bol v pohode a lekar tvrdil ze by sa nam mohlo podarit aj prirodzenou cestou. Predpisal mu Profertil, po dobrati mal o polovicu lepsie vysledky, mal brat este jedno balenie a nakoniec sa nam zadarilo
😉
Takze nezufajte, traba skusat vsetko mozne.
mam balik profertilu keby mal niekto zaujem, cez IP 😉

cisielko
16. sep 2009

Gubík...ak to má vyýsť tak suepr..ale ak nie tak sa do kedy budete takto trápiť??? každý mesiac budeš plná nádeje, že M nepríde? je to na vás, ja ti silno držím palce aby sa ten tvoj spamätal 😒

Renatkas...tak ti gratulujem...ste z tcýh šťastnejších...my sme brali tiež Profertil, nám všaj ako vidíš nepomohol..teraz v piatok sa dozviem výslekdy z ďaľšieho spr taj uvidíme či budeme pokračovať s Profertilom...my sme ho minulí mesiac vysadili, teraz som mu objednala kvpky Andrizin a tabletky Maca...doporučila mi ich jedna babenky, vraj sa im spr zlepšil o 80%...tak uvidíme 😉

renatkas
16. sep 2009

cisielko a boli ste v CAR alebo u klasickeho androloga?

gubik
16. sep 2009

Renatka- super, aj ja Ti blahoželám, my sme tiež z tej skupiny, kde vitamíny nezabrali... spg bol o polovicu horší...
Ale na to tie lieky sú, aby pomohli, každému zaberie niečo iné
Čísielko- veľmi verím, že si to ten môj rozmyslí. Ak nie, budem meniť taktiku, len musím porozmýšľať, ako 😠

cisielko
16. sep 2009

Gubik..ak potrebuješ niečo vymyslieť rada ti pomôžem..daj vedieť a niečo vymylsíme 🙂 🙂 🙂

Renatakas..my sme boli do min. týždňa u môjho gynekológa a min, týždeň prvý krát v centre Heliso..ztade budú aj výslekdy z ďaľšieho spr 😝

bubulka722
16. sep 2009

Bambulky, čítala som najnovšie štúdie, ktoré hovoria, že muži ktorí si robia odber doma za pomoci partnerky majú oveľa lepie výsledky SPG ako keď robia odber v nejakej miestnosti u lekára so stresom a pod psychickým tlakom. Môžem potvrdiť!!! Máte s tým nejakú skúsenosť???

gubik
16. sep 2009

Bubulka- no ja tomu moc neverím, keďže tvorba spermií trvá 60 dní, moc sa mi nezdá, že ten stres v deň odberu by spermie nejako výrazne "zničil". Možno ľahké odchýlky môžu byť, ale napríklad zlý tvar u 99,5% spermií ako u môjho partnera by to nespôsobilo.
Cisielko- dobre, beriem Ťa za slovo 🙂 Ak mi 24. povie, že "na IVF je príliš skoro" alebo obdobnú "múdrosť", budem asi potrebovať studený obklad a Tvoju pomoc 😅

cisielko
16. sep 2009

Gubik...ok...budem pripravená..a to by v tom bol čert aby sme dve ženy totho chlapa nejako k tomu nedostali 🙂 🙂 🙂 🙂

Babulka..no neviem, neviem...súhlsim s gubíkom...obnova spermií trvá veľmi dlho...možno niečo na tom bude ale keby to bola naozaj prvda tak už hádam som aj tehu...veď mi to nerobíme u lekára 😉

bubulka722
16. sep 2009

Neviem, ale doktor v CAR hovoril, že ku nim raz prišiel pár, ktorý o vlások unikol autonehode cestou do CAR. Predtým mal SPG v norme a po tom veškom strese tam nemal ani jednu živú, takže stres dokáže urobiť svoje. Viem že doba dozrievania spermíí je 72 dní a morfológia je nemenná, ale čo sa týka počtu živých a pohyblivosti, tú stres dokáže zmeniť. Ja tiež čakám 3,5 roka na zázrak a nič. To ale neznamená, že môže byť chyba len v manželovi. Neviem, možno by som nezostala tehu ani s chlapom s 200mil. spermií. Všetky vyšetrenia sú len o hľadaní príčiny a stačí keď lekári prídu na zlý SPG. To im stačí, aby vec uzavreli ako neplodnosť - mužský faktor a poslali na IVF. Ja som chcela ísť na laparku a doki mi povedal, že čo hľadám, keď je príčina jasná a ja som vraj O.K. To však môže byť úplne inak.

renatkas
17. sep 2009

babulka ja tomu verim. Mojmu manzelovi robili niekolko krat v CAR - v GYNFIV SPG a stale isiel odtial strasne vystresovany, ze ho strcili do nejakej malej tmavej miestnosti, kde bol pri umyvadle navod kedy a ako sa trafit do tej flasticky, ze tam bolo priserne teplo a dusno, nevedel ani dychat, isiel odtial chudacik uplne hotovy. A mal strasne zle vysledky a male mnozstvo spermii. Ked mu robil vysetrenie androlog (2x) priniesol si material z domu a bolo to o dost lepsie a po tom Profertile este o hodne lepsie...

Takze ja tomu verim. Ked sa da, skuste sa dohodnut ze by si to priniesol z domu, vysledky budu presnejsie a urcite vieruhodnejsie.

cisielko
17. sep 2009

Babulka, Renatkas..bodaj by ste mali naozaj orvadu bola by som strašne rada 😉

evicka293
17. sep 2009

Ahojte babulky,

chcem sa opytat ak mam 2 deti z prveho manzelstva a teraz sa snazim s novym partnerom rok o dieta a nic tak ci mozem zavolat hned do CAR alebo musim ist ku gynekologovi.partner sa s nazil s byvalou partnerkou mal zly spg zly pohyb spermii boli aj na IVF ale vzdy potratila.dakujem za radu

bobovci1
17. sep 2009

ahoj evi, my sme mali doporučenie cez našeho gynekológa, ale myslím si, že je možné sa objednať i priamo v CARe 🙂 , ale ono je to všade inak

bubulka722
17. sep 2009

Pri prvej návšteve napr. vo Ferticente nepotrebuješ odporučnie. Rozdiel je len vtom, že za vyšetrenia, ktoré vám budú robiť v CAR si priplatíte, čo nie je najlacnejšia záležitosť. Ja som si urobila komplet vyšetrenia cez môjho genekológa a do CAR som išla s hotovým výsledkami. Na muža by sa mal v prvom rade pozrieť andrológ-urológ.
Inak vo Ferticente je to super, a to aj z finančného hľadiska. Nie sú ako v iných centrách (len na prachy) a sú veľmi milí a ľudskí.

cisielko
17. sep 2009

Evička..a odkial si?ja som išla tiež na odoručenie môjho dokiho..porobil mi vyštrenia aby som nemuslea toľko platiť, manžel bol na SPR a potom sme až išli do centra..my sme v Helisoe v Martine..je to tam úplne skvelé 😉

evicka293
17. sep 2009

ahojte bobovci,babulka a ciselko som z Ba rozmyslala som o FC lebo tu citam a zeny ho najviac vychvaluju a co by mi mal gynekolog spravit ake vysetrenia lebo ja som pri obidvoch detoch otehotnela na prvykrat chodim pravidelne na preventivne a vsetko je ok meram si aj bt mam pravidelne po 28 dnoch

cisielko
17. sep 2009

Evicka..no zobrať výter, folikometriu, krv na horm profil, manželovi dal odorúčanie na SPR...mne robil toto...neviem čo ešte by ti mohol spraviť 😉

evicka293
17. sep 2009

ciselko:priatel si dal dnes spravit spg tak zajtra skusim ist ku gyn poviem mu o co ide nech nieco pre istotu urobi a rovno zavolam aj do FC a objednam sa a pridem tam s vysledkami,folikometria je co prosim

cisielko
17. sep 2009

Evicka..to je kontrola folikulov...vajíčok..či ti rastú a tak..či prebieha ovu....tak ti držím zajtra palce 😉

evicka293
17. sep 2009

ciselko:dakujem no snad to bude v poriadku ked mam 2 deti tak by s vajickami nemal byt problem

bakosko
17. sep 2009

kolko sa plati v Martine za IVF ako samoplatca

gubik
18. sep 2009

Ahoj dievčatá, práve som sa dozvedela, že liečbu neplodnosti začína ako pobočka ISCARE robiť v Martine aj doc. Tomáš, normálne v nemocnici, čo by pre nás so "zlou" poisťovňou mohlo znamenať skrátenie čakania, myslím tým napr. 11111, tam zo začiatku tiež nebude toľko ľudí

cisielko
18. sep 2009

Ahojte..takže sa hlásim z Heliosu..brali mi znova krv, robili sono..ja vyzerám ok...bohužial výsledky ďaľšieho spr po 3-4 mesiacoch katastrofa...o veľa horšie ako pri prvom...množstvo malá, pohyblivosť skoro žaidna, tvar totálna katastrofa...99%totálne na nič...IUI v žiadmon prípade, nemá to význam..jdenie umelé oplodnenie...Proferil u nás totálne sklamal, výslekdy sú o veľa horšie ako boli pre jeho užívaním ☹

gubik
18. sep 2009

Cisielko to ma mrzí. Ale to, že si Ty ok je výborné. A keďže Vám rovno doporučili IVF, tak sa aspoň vyhneš LSK, ktorá je tým pádom zbytočná. IUI má aj tak nízku šancu na úspech, zbytočné nádaje a potom sklamanie. My sme na tom so spg podobne ako vy, morf. máme horšiu- 99,5%, pohyblivosť tiež zlá, len ten počet je zatiaľ dobrý. Kedy ideš znova do Heliosu? Ja v piatok, nestretneme sa náhodou? 🙂 A kedy plánujete IVF? Alebo ste sa o tom s Dr. ešte nebavili?

cisielko
18. sep 2009

Gubík...nebavili sme sa, dnes nato nebol vôbec čas..dohodla som si stretko 07.10.to už budem mať hádam aj výslekdy z krvi od môjho dokiho a potom sa jej na všetko popýtam,,ja viem, že to má isté výhody ale predsa len je to náročnejšie..no ja som zvedavá čo nás čaká..a čo idete do Heliosu?

gubik
18. sep 2009

Idem len ja, vypísať žiadosť na poisťovňu. Ak mi samozrejme ten môj nepovie, že do toho ísť nechce. Myslím, že by mi mal Dr. navrhnúť aj protokol.
Ak sa Ťa môžem spýtať, koľko máš rokov?
Ja 29

cisielko
18. sep 2009

Gubík...ešte si ho nezlomila 😠 rozprávali ste sa o tom?ja mám 29 tak ako ty a manžel 36 😉 mylsíš, že keď tam pôjdem mám si rovno pýatť žiadosť aj ja?

gubik
18. sep 2009

Porozprávaj sa s Dr., ona Ti doporučí čo a ako. Myslím, že ak jej povieš, že ste rozhodnutí ísť do toho, dá Ti termín na vypísanie papierov. Ono to nie je také jednoduché, treba na to viac času, je totiž viac protokolov a Ty si musíš vybrať, ktorý chceš. Podľa mňa pre tú časovú náročnosť na to dávajú špec. termíny.
Akú máš poisťovňu? Ak všeobecnú, tak máš čas, tam môžeš ísť na IVF hneď o mesiac, v iných poisťovniach je to problém.
Nezlomila som ho, nerozprávame sa o tom. Počkám do štvrtku, čo povie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre