Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

sylvusa
2. okt 2009

dneska som bola na odbere, má 6 ocytov, ledva našli nejaké spermie, zajtra zavolajú a povedia viac
ja som dlho čakala na objednanie na genetiku a potom zase na výsedky 2,5 mesiaca, potom zase mali vo FC dovolenku, potom zase môj manžel išiel do zahraničia, takže tak, vlastne ja som bola objednaná na genetiku na apríl a výsledky boli v júni , a zase keď dostanem menzes, aby mi urobili hormonálny profil, museli byť 3 , takže tak

gubik
4. okt 2009

Sylvuša- daj vediéť, ako to dopadlo. Držím päste.
Inak Vás prečo poslali na genetiku? Len v rámi prípravy na IVF, alebo mali podozrenie na niečo konkrétne?

cisielko
5. okt 2009

Sylvusa..na veru prečo ste museli absolvovať toľko testov, to ja nás čaká? a som zvedavá ko dopadneš, držte sa 😉

zandanem
5. okt 2009

zdravim všechny....
povim vam ve zkratce naš přiběh... spermio vysledky dopadly tak že nam zbyli 4% živich ale poškozenych spermii, doktoři nam doporučili IVF - ISCI s genetikou PGD.... čekání na zazrak v našem věku byla hloupost a tak jsme se registrovali v centru reprodukcni mediciny v brně.. a aniž by jsme to tušili tak 10 dni po teto registraci jsme přirozeně otěhotněli... zlistili jsme to před par tydny že mame v bříšku berušku... jsme s manžou nesmírně štastni, doufame že bude beruška silna a v mém domečku se ji bude libit 9 měsicu... na urologii dostal manža vitaminy profertil a jinak jsme baštili vitaminy gravital... ale na každeho vitaminy pusobi jinak, nam ovšem moc pomohly... a taky dovolena - panska a damska jizda, každy jsme měli dovolenou svou s kamarádama....a určitě i toto pomohlo k naší psychické pohodě...
všem vam preji aby jste měli svá vytoužena miminka a ... naděje umira posledni.... věřte že i zazraky se stavaji a nam se jeden stal... asi po 4 letech snaženi.. 🙂

cisielko
5. okt 2009

Zandanem..blahoželám ti..zázraky určite existujú, ja viem že existujú len ku nám nejako nechodia 😉

gubik
6. okt 2009

Čísielko- celý deň som sa nemohla dostať na MK, neviem, či mali spadnutý server. Ako si dopadlôa? Daj vedieť prosím, celý deň som na Vás myslela 🙂
Zandanem- super sa to číta, viem, že zázraky sa dejú a psyvchika zohráva veľkú úlohu, len mne sa na to po 4 rokoch fakr nedá nemyslieť.

zandanem
6. okt 2009

pravě proto jsme se registrovaly do car.... nechteli jsme dal čekat... pak to z nas asi všechno spadlo.... a i se 4 % špatnych spermošek se da otěhotnět... neda se na to sice spolehat... ale je naděje.... všem vam držim palce... jednou to proste musi vyjit at už ivf nebo přirozeně.... 🙂

cisielko
6. okt 2009

Zandanem...bodaj by si mala pravdu..chcela bysom tomu veriť ale už mi to nejako nejde..som však rada, že tebe zázrak prišiel 😉

Gubik...ani ja som sa dnes nemohla dostať na MK..skoro ma porazilo...ale ja idem do centra až zajtra na 13.00h ale potom ti podám info..ďakujem, že na mňa myslíš...hneď ako to bude možné dám vedieť 😉 a ty sa ako držíš, náhodou ti ešte odoveď z poitovne neprilša:

gubik
7. okt 2009

Zandanem- vďaka za povzbudzujúce slová. Ja by som tiež brala zázrak všetkými desiatimi. Verím, že sa to naozaj raz podarí či už prirodzene alebo s pomocou lekárov. Prajem Ti, aby všetko bolo v poriadku, držte sa! 🙂

Čísielko??? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cisielko
7. okt 2009

Gubik...ideme na to..žiadosť vypísaná a čakáme 4-5 týždnov na jej potvrdenie...ideme na ICSI..do IP ti napíšem podrobnosti, ncehce sa mito tu znova písať tak ak budú otázky pýtaj sa 😉

gubik
8. okt 2009

Čísielko- díky moc za odpoveď, veľmi som sa potešila, že už na to idete, 🙂 🙂 🙂 v kútiku závidím, že ja ešte nie ☹ /ale len v dobrom/. Otázok budem mať kopec, keď začneš. Kedy to podľa MS vychádza?
Hneď prvá otázka je na ten test, na ktorý ide Tvoj manžel. Nám o ňom tiež vravel Dr., ale nejako sme sa viac nepýtali. To je ako normálny spermiogram? A čo tým zistia?

cisielko
8. okt 2009

Gubik..nemáš mi čo závidieť, ideš za mňou..veď kto vie kedy ja nato pôjdem..a ty pôjdeš bud v tesnom závese zamňou alebo pôjdeme poslu 🙂 ani netuším kedy mi to podla MS vychádza..porátam to keď mi príde žiadosť..no ja som ten test pochopila tak, že sa spraví asi ako spr..len tam sa bude riadne rozoberať, že či nágňhodou sa spermoše nejako nezlepšili anestačí len nejaká lahšia metóda..mylsím, že toto si dajte spraviť..my si to dáme určite 😉

gubik
8. okt 2009

Aha, tak. JAsné, my na to tiež ideme, určite to dáme spraviť, už aby sme to mali všetko za sebou, však? A čo si si vybrala, pero Gonal či tie inj, čo sa riedia? A koľko ich budeš brať? Ja vraj 14 dní.

cisielko
9. okt 2009

Vybrali sme si injekcie..zoastali sme trošku zarazený z ceny je tam dosť veľký rozdiel a doku nás ukludnila, že je to len na nás čo si vyberieme, či pero alebo injekcie..vraj zvládeme oboje, no manžel zvládne..tak sme sa rozhodli pre ne..a tie korunky čo ušetríme na peremôžeme dať npr na test alebo niečo iné..mne nepovedala, že kľko si budem pichať ale rátam tiež okolo 14 dní...včera som tu rozoberala či ísť na PN alebo nie..doť sa tu názory líšia, tak nejdem..pkial mi bude dobre a budem to zvládať tak budem pracovať..nebudem ymsleiť na hlúposti, nezníži sa mi plat av práci o tom nebudú vedieť..a čo ty, pôjdeš na PN?

gubik
9. okt 2009

Čísielko- aj my sme si vybrali injekcie, aj tak to bude celkovo šupa- okolo 20 tisíc. No ale čo už. Ja asi pôjdem na PN, pretože každý tretí deň na kontrolu by som v robote ťažko vysvetľovala. Okrem toho robievam nočné, čo by asi v tom období moc nebolo vhodné.

cisielko
9. okt 2009

Gubik...a kto ti ich bude pichať, ty či manžel?no tak keď budeš mať nočné takto nieje bohviečo..ja si to nejako rpispôsobím, budem sa snažiť chodiť na kontroly ráno ak to pôjde na nejakú 07.h aby som mešjkala do práce len nejakú hodku..to sa mi hádam podarí uhrať 😉

gubik
10. okt 2009

Tak to áno, podarí sa Ti to uhrat. Inak ja by som tiez radsej chodila do práce, aby som na to tolko nemyslela

gubik
12. okt 2009

Čísielko- čo nové? U mňa nič, čakám na schválenie z poisťovne. Inak inj. mi bude pichať asi priateľ. Ty si budeš sama? už mi pichol aj Pregnyl, tak s týmto by nemal mať problém

andzi
12. okt 2009

čaute, prepáčte že sa vám sem takto votriem, ale dnes sme boli na SPG a máme diagnózu oligoastenoteratospermia gr medii

Niečo som si prečítala, že je to znížené množstvo spermií + slabá progresivita spermií, ale dr. povedal, že prirodzené otehotnenie nevylučuje. Chcem však poznať vaše skúsenosti, pretože viem, že doktori radšej povedia viac pozitívneho ako je realita, aby pár neodradili od snaženia. Aj psychika predsa robí svoje.

Má vôbec význam sa ďalej snažiť prirodzene alebo máme skúsiť CAR? Dík

cisielko
12. okt 2009

Gubik..nové nič, tak ako ty čakám na schválenie z positovne...ty už nečakáš nejako dlho či sa mi to iba zdá?mne bude pichať manžel, ja by som sa nedokázala picnúž..a tvoj manža to zvládol bez problémov pichnúť?

Andrzi..ahoj vitaj medzi nami zúfalcami 😀 no my sme mali tú diagnózu a bolo nám odoprúčané IUI a acentrum..šanca je vždy len je malá...a je len na tebe či to chceš risknúť čakaním alebo to chceš skúsiť cez centrum..my už nechceme čakať takže sme v centre a čakáme na shcálenie z poitsovne ohladne IVF..nám sa totiž spr zhoršil ešte viac 😠

gubik
12. okt 2009

Čísielko- čakám 3. týždeň. Problém pichnúť Pregnyl mal, hlavne ked som mu povedala, že mi musí pichnôť do zadku celú ihlu 😀 Ale nakoniec to nejako zvládol

Andrzi- ahoj. No záleží od toho, koľko máte rokov, ako dlho sa snažíte a tak. Ale ja by som byť tebou šla do centra, spg sa môže zhoršiť, my to máme tiež tak. KĹudne sa pýtaj, čo Ťa zaujíma 🙂

cisielko
12. okt 2009

Gubik..tak sa teším nato čo ma čaká, mňa ale našsťatie alebi nanešťatsie nejde pichať do zadočku ale do brucha..jáj veď aj teba 😀 tak to už by sa ti pomaly mohli aj ozvať...ale tebe je to asi viac menej jedno, keďže môžeš začať až v januári..ale lieky začneš brať skôr nie?

angie267
13. okt 2009

Ahojte baby,

tak IVF mame od poistovne schvalene, vcera sme boli na kontrolnom spermiograme a urologovi ktory napisal diagnozu oligoasthenoteratozoospermia takze nic pozitivne, vraj sanca na pocatie je 1:1000000 prirodzene,
jedine vraj IVF-ICSI takze mam hlavu v smutku a to vraj asi tak okolo 30% co tiez nie povzbudive:((((((, este sme podstupili genetiku pri ktorej budeme cakat na vysledky tak do decembra, zacat by sme mohli az asi v januari:((

Mate prosim vas niektora podobny problem?

siouxie
13. okt 2009

angie, asi väčšina z nás... žiaľ 😒. My práve čakáme na poisťovnňu, spg trikrát veľmi zlý, max. pár kusov spermií. Akurát genetiku máme v poriadku.

bubulka722
13. okt 2009

Presne tak isto sme na tom my. Manžel oligoasthenozoospermia, v CAR spermiogram hrozný 1 mil/ml. a z toho 100 tis. možno použiteľných. Jednoznačne nám odporučil ICSI a takisto aj genetiku, bez nej vraj to robiť nebudú. Posledný spermiogram u urológa pred cca mesiacom azoospermia, len 4 ks v zornom poli, tak fakt neviem čo si o tom myslieť. Dúfajme, že sa nakoniec niečo nájde, MESA/TESE neprichádza do úvahy. IVF máme plánované tiež na január, keďže už majú prečerpané limity na tento rok. Ešte uvidíme čo povie genetika, tej sa veľmi bojím, keďže sú vraj muži s takým zlým SPG nositeľmi cystickej fobrózy.
Do ktorého CAR chodíš?

cisielko
13. okt 2009

Angie..veru všetky máme taký problém ako ty..my tiež čakáme na schválenie z poistovne a možno v decembri by sme už mohli začať..3x spr zlý a stále sa to zhorušj, takže nás čakaICSi..ale kým tam niečo je tak je to také malé víťaztvo, pretože môže byť aj to, že tam nebude nič 😉

bibi24
13. okt 2009

Andzi, zalezi od toho, aky zly je ten spermiogram. Ci su hodnoty tak na hrane, alebo je to katastrofa. Lebo tento zaver - oligoastenoteratospermia dostanete aj ked ma muz 4 ks spermii, aj ked ma 15 mil./ml. A zalezi aj aka je morfologia a pohyblivost. Kazdopadne sanca tam je, mne povedala moja DR a ah urolog, ze sa este mame snazit, ze prirodzene otehotnenie nevylucuje, aj ked to pojde asi tazsie. Povedala mi, ze mame sancu 30% - to je tolko, kolko mame dobrych spermii. A okrem toho, ani vysledky jedneho spermio nie su uplne objektivne, treba ho opakovat po cca 3 mesiacoch. Zatial skuste nejake vitaminy - bud samostatne, alebo profertil, alebo macu. Su tu baby, ktore pisu, ze im to zabralo a mozno prave to pomohlo k otehotneniu. Takze, este sa nevzdavaj a skusajte, skusajte, skusajte 😉

angie267
14. okt 2009

ahojte babulky, tak citam spravu od urologa a je tam napisane, pocet 1,6 mil., 0.9 pohyb: b+b+c patologia 80% takze neviem co to znamena, chodime do Gin-five, viete niektora podla toho nalezu mi povedat k tomu nieco viac?

bibi- tak to je potom velmi dobre ked vam davaju sancu 30% prirodzene

tiez skusame vitaminy, zacali sme Macou a vitamin E zatial....

majuna
14. okt 2009

Dobrý večer všetkym,
tak ako tu čitam,tak vetšinou čakate na schvalenie atd.Aj my sme už objednany do centra na 3.oktobra.Ja už teraz som ztoho nervozna.priatelovi urobia spg,tak som nato velmi zvedava,lebo naposledy mal v marci.Inač po tej laparke skušame a skušame..... 😉

bibi24
14. okt 2009

Angie, tak vy mate horsi ten spermio, to je pravda...ale na umele to je uplne v pohode si myslim. Tak vies, vzdy ked su tam spermie a ked su aj niektore zdrave a pohybuju sa vpred, tak vzdy nejaka ta sanca je, aj ked asi ovela mensia. Vraj je dolezite mysliet pozitivne a verit tomu...mne osobne to ide tazsie....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre