Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

angie267
15. okt 2009

ahoj bibi, dakujem ti za pomoc, snazim sa mysliet pozitivne ale je to velmi tazke, si predstav dnes mi zavolala moja naj. kamaratka ze si nasla pred chvilou //............a to ma doma dve krasne dcerky 5 rocnu a stvormesacnu, tak som si poplakala, ale nie je rozhodnuta ci to chce.
A este aby toho nebolo malo mne meska mrcha 9 den a neviem preco, ved tehula byt s takym sperm. byt nemozem.....

bibi24
15. okt 2009

Angie, ja viem, poznam take pripady a tiez mi je z toho smutno. 😢 Cez vikend som bola s jednou tehulkou, ktora si veselo popijala alkohol. Nie nejak vela, ale pila. Lebo caka uz druhu a zrejme to otehotnenie bolo bezproblemov a tak nevie ake to je, ked niekto tuzi po dietatku a nie je mu dopriate. ☹
A neskusala si test? Inak mavas v poriadku cykly? Lebo vies, zazraky sa deju, cize nie je uplne vylucene otehotniet prirodzene. Aj ked, ako som uz pisala, sanca je malicka. 😒

angie267
15. okt 2009

to mas pravdu oni si to nevazia a asi si neuvedomuju ako tam ublizuju svojmu babatku.......
tak cyklus mam od 27 dna po 34 maximalne, ale stale sa citim ze uz to pride a nic, len v podbrusku ma velmi boli.
ano zazraky sa deju ale u mna nie, ja nemam take stastie

gubik
15. okt 2009

Ahoj dievčatá
Čísielko- MS mi vychádza akurát na 1. december, takže to budem musieť odložiť na ďalšiu MS, čiže inj. by som mohla začať pichať 29.12. Z poisťovne stále nič.

Angie- nevešaj hlavu, všetky máme podobný problém a IVF s ICSI je presne pre také prípady ako sme my!!! Takže papaj listovku do transferu, ukľudni sa, lebo ako Dr. v CAR povedal: ani to embryo nie je také blbé, aby sa usadilo v maternici vystresovanej ženy, ktorá má krv zamorenú stresovými hortmónmi. Čoraz viac mužov má problém so spg a ak si Ty zdravá, tak to pôjde. Ak nie na 1. raz, tak na druhý. Inak ako dlho sa snažíte? Mňa totiž po 4 rokoch nerozhádžu ani tehotné kamošky, pričom pred rokom som každé nové tehotenstvo v mojom okolí oplakala
Inak skús si spraviť test, čo Ty na to? 😉
Tehotná môžeš byť aj s minimom, na oplodnenie stačí 1, nezabúdaj 🙂

gubik
15. okt 2009

Inak, Angie, ja tiež začínam v januári, tak si budeme môcť vymieňať info, ktoré samozrejme budeme pýtať od už v tej dobe ostrieľanej harcovníčky Čísielka 🙂 🙂 🙂

angie267
15. okt 2009

ahoj gubik, tak budeme to vsetko pekne spolu prezivat, len ja som vellllky pesimista takze so mnou to bude velmi tazke🙂 ako dlho cakas na poistovnu? mne to schvalili do dvoch tyzdnov. Snazime sa asi rok a pol, ale uz mi z toho totalka sibe..... este pockam do 40 dna a ak to nedostanem tak skusim testnut..........ano staci len jedna ale urcite ja to stastie nemam. A co povies na tie nase vysledky spermiogramu? Ake mate vy? A Cisielka kedy zacina?

derylka
15. okt 2009

Ahojte .. neviem či to patrí do tejto témy.. ale za opýtanie nič nedám..... nemali ste problém "dotlačiť" manžela/priateľa na vyšetrenie?...

angie267
15. okt 2009

derylka: no priznam sa ze ten moj tiez trosku protestoval, ale aj on chce dieta tak si uvedomil ze musi. Ale je to pre nich stresujuce ale neboj, on to zvladne.....prajem aby to dopadlo vyborne....

derylka
15. okt 2009

angie267... ide totiž o to že ja mám z toho asi väčšie stresy ako on 😀 ... zo začiatku síce protestoval tiež.. ale napríklad prednedávnom sa opýtal sám, že no kedy tam ideme... 🙂 .. tak snád to nebude také hrozné... nevieš náhodou..tu na koníkovi som čítala že sa dá priniesť vzorka aj z domu... nevieš v akých centrách to tak funguje?

bubulka722
15. okt 2009

Derylka, vzorku musíš priniešť najneskôr do hodiny, tak si treba vybrať CAR alebo urologicko-andrologickú ambulanciu čo najbližšie k tvojmu bydlisku. Je to náročné na prenos. Ku vzorke treba zamedziť priame svetlo, nádoba musí byť sterilná a teplota je tiež veľmi dôležitá. Radšej by som to riešila priamo v doktora. Nie je dôvod mať stres, je to úplne normálne.

angie267
16. okt 2009

ahoj derylka, tiez sa pridavam k bubulke ze lepsie je to vyriesit priamo tam, budete si isty vysledkom a neboj, zvladnete to 🙂

derylka
16. okt 2009

... tak ako čítam... to by boli len dalšie zbytočné stresy.... ale aj tak baby, Ďakujem.... 22. držte palce... 😉

bibi24
16. okt 2009

Angie, ja som tiez skor pesimista, alebo realista? 🙂 Tiez vidim okolo seba a aj tu na fore, ze zazraky sa deju, len mna akosi obchadzaju...nikdy sa mi nic neudialo zazrakom, vzdy som si vsetko oddrela... 😒 Tak neviem...proste neverim....mozno je to zle, ale co mam so sebou robit, ked to tak citim? Aj sa snazim mysliet pozitivne, ale celkom mi to nejde.
Angie, neskusis ten test, hm?

angie267
17. okt 2009

ahoj bibi, no mame to velmi tazke, dnes je to 39 den cyklu a mrcha stale nechodi, akurat ma stale boli v podbrusku a niekedy ma tak silno pichne az sa zlaknem. Ale s tou nasou diagnozou to predsa je nemozne......, tak ja neviem, uz mam z toho take nervy ze sa na nic nemozem sustredit a toho testu sa velmi bojim 😒

derylka: budem drzat palce 😉

bibi24
18. okt 2009

Angie, urob si test, urcite....fakt je to podozrive.
Pozri, zober to tak, ze su len 2 moznosti, bud si tehotna a to by bolo skveleeee, alebo nie si a aspon budes vediet, ze na com si, pripadne, ze treba ist k dr, kedze ms dlho meska...hm?

angie267
18. okt 2009

bibi, to mas pravdu podozrive to je, ale stale ma boli brucho ako keby som to mala dostat takze asi to je len otazka casu. K dokimu poldem v utorok nech ma pozrie

cisielko
18. okt 2009

Majuna..mylsela si 3.novembra nie októbra?a skúšajte nikdy nevieš kedy sa to podarí 😉

Angie..aj my máme macu a Androzin, začali sme to brať pred mesicom lebomy sme pred tým brali Profertila Kotvičník a nepomohlo 😠 prečo neskúsiš test?tebe schválili žaidosť do 2tt, páni to bolo rýchle a akú máš poistovnu?ja začnem až keď mi scváli oistovna, čakám 2t 😉a urob test, aspoň budeš vedieť na čom si a nebudeš sa zbytočne stresovať 😉

Gubik..neboj, nejako to ubehne, len musíme vydržať 😉 no len aby ste sa mali koho pýatť, možno v tom budem svami a všetky budeme januárové aj keď ja dúfam, že začneme v decembri 😀 a mne sa ešte tiež neozavli z ositovne, ale sú to ešte len 2t takže majú čas
😉
Derylka..môj mužo protestoval tak 2 min..keď som na neho vyletela, že čo všetko si musím vytrpieť ja a on tam len príde, pozrie časáka lebo DVD tak bol radšej ticho no a zabralo to..a ja by som spermie neriskovala z domu..je to dosť náchylné

Bibi..ja mám na zázraky tiež smolu..okolomňa sa dejú a mňa stále obchádzajú 😠

bibi24
18. okt 2009

angie, nenatahuj nas a sprav test 😀

majuna
18. okt 2009

Ahojte babenky,

cisielko,dik za opravenie.som sa pomylila.Ak ti mam napisat pravdu,tak už pomali nato neverim,že sa to podari prirodzene.Som len zvedava,čo nam povedaia v centre a či sa nahodou nezhoršil spg,lebo to by bolo pomne.Najprv by som skusila IUI a uvidime čo potom.Aj mna tie zazraky obchadzaju,takže niesi sama v tom.

Angie,asi sa bojiš skalamania,ak by ten test vyšiel negativne,ale nič zato nedaš a urob si ho.

iva.4
19. okt 2009

Ahoj jen jsem se chtela zeptat, na zacatku vasi diskuze jste psali o -Profertil- nevim jestli jsem to napsala presne. Muze te mi prosim o tom napsat vic a jestli jste to nekdo uzivali a jak to pomohlo. Moc dekuji.

gubik
19. okt 2009

Ahoj dievčatá,
mne prišiel v piatok z poisťovne list, tak som ho celá natešená otvorila a...... prišiel mi nedoplatok za poistenie za jeden deň ešte z roku 2004!!!! 46 centov. Myslela som, že ma porazí. Teda nie z tých centov, ale z toho,. že som čakala, že to bude už to schválenie. Celé roky sa mi poisťovňa neopzve a teraz, keď čakám na schválenie z IVF, tak si so mnou hádam idú dopisovať alebo čo! 😠

Angie- čakám 3 týždne, vôbec sa nemusím stresovať, lebo na IVF idem až v januári, ale už by som mala rada to potvrdenie v ruke... Keďže ešte nás čaká ten test pre partnera, aby sme mali všetko hotové. Naozaj, sprav si ten test, bolenie podbruška môže byť aj príznak tehotenstva. Držím päste, daj vedieť ako to dopadlo!

Inak, ja som tiež pesimista, čakala som na zázrak, ktorý sa nekonal ani nekoná, škoda. Taký zázrak by bol veľmi príjemný 🙂

Derylka- mne trvalo vyše roka, kým som priateľa prehovorila na spg. Moje doporučenie: nech ide do kabínky sám, my sme tam boli prvý raz spolu a bola to katastrofa. Predsa len, toto nie je niečo príjemné a vzrušujúce, je to ako lekársky zákrok a pre chlapa niečo intímne, aspoň mne to ten môj potom tak povedal. Druhý raz šiel už sám a bolo to v pohode.

Čísielko- keď Ti príde schválenie, tak sa ideš hneď objednať do Heliosu po lieky, alebo ako ste dohodnutí?

angie267
19. okt 2009

Ahojte vsetky 🙂 som neuveritelne stastna SOM TEHOTNA!!!!!!!!!!! PRED MALOU CHVILOU SOM SI SPRAVILA DVA TESTY A SU POZITIVNE, ESTE STALE TOMU NEMOZEM UVERIT, TA DRUHA CIARKA JE TAK SILNA ZE MAM POCIT ZE JE ESTE SILNEJSIA AKO TA KONTROLNA!!!!!!! BABY ANI NEVIETE AKO VELMI VAM DRZIM PALCE ABY AJ VY STE NASLI TIE DVE KRASNE CIARKY AKO JA DNES.

bibi24
19. okt 2009

Jeeeeeeeeeeeeeej Angie, ani nevies ako straaaaaasne velmi si ma potesila 😵 😵 😵 Nadhera!!!!!!!! Gratulujeeeeeeeeem!!!!!

bibi24
19. okt 2009

Angie, ja som to nejak podvedome tusila a uz som len cakala, ze kedy prispejes 😉 Vidis a predsa sa deju tie zazraky, ze? Este raz mi napis, aky ste to mali ten spermio, aby som aj ja verila 🙂

majuna
19. okt 2009

Angie,
Srdečne gratulujem,ani nevieš,ako si nas všetkych určite potešila.Žeby tie zazraky sa naozaj diali?Prosim napiš nam ešte ten spermio uvas.Chcem tomu verit aj ja.

angie267
19. okt 2009

ahoj bibi dakujem ja tomu tiez stale neverim, pocet:1.6 motilne0.9 pohyb: b+b+c patologia 80%

verdikt: oligoasthenoteratozoospermia, toto je zo spravy od urologa a vraj sancu prirodzene sme mali 1:1000000

ja tomu stale neverim cumim na to ako blbec, ale je to taaaaaaaaaaam,

bibi24
19. okt 2009

Angie, super super super 😵 Ani ta nepoznam, ale tesim sa spolu s tebou 😉
Manzel bral aj nejake vitaminy?

bibi24
19. okt 2009

A ste sa asi dobre trafili do ovu, ze?

gubik
19. okt 2009

Angie- supeeeer!!!! To nie je možné, vidíš, zázraky sa fakt dejú! Holt, príroda je príroda 🙂 🙂 🙂
Možno práve tá správa od urológa Ťa dostala do takého stavu rezignácie, že nervy povolili a tá 1 najrýchlejšia to využila 😀

angie267
19. okt 2009

baby dakujem vam velmi pekne, bibi normalne tu placem nad tymi vetami co citam ale od stastia ja sa taktiez budem tesit s vami a dufam ze coskoro 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 toto je fakt jeden velky zazrak ale nadherny........len teraz aby sme to dotiahli do uspesneho konca, lebo mam velmi velky strach

zajtra pojdem k svojmu gynekologovi a uvidim co mi povie podla vypoctu by to mal byt zaciatok 6tt.
bibi ani neviem kedy ta ovu bola lebo som to ani uz nesledovala ked som vedela ze to je nemozne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre