Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

megie
18. júl 2007

bubli GRATULUJEEEM!!! 🙂 😵 A kedy ideš k dokimu? 🙂

marhulka88
18. júl 2007

dakujem za radu...my sme po prvom neuspesnom ivf-icsi pouzili sme nase aj darcovske spermie ale nepodarilo sa
muz bral predtym taurus (nieco podobne ako ten profertil) a ziadne zmeny nenastali tak ci tak..vyhodili sme za to 7tis. a nic 😒
teraz mame dva tyzdne do dalsieho oplodnovania 🙂 teda predpokladam ze by bolo zbytocne profertil uzivat ked to zabera az po 3 mes. :(
ale aj tak dakujem..a prajem vam vela stasticka ;)

scarlet
18. júl 2007

Nové správičky:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 6tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 4tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tehotná hurá

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF, premýšľame nad 3.IVF + užívame od 14.7. PROFERTIL 😅
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88: 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF 😅


Marhulka88 - do akého centra chodíš a koľko máš prosím rokov?

Megie - vy ste mali tiež problém so spermijkami? Ak áno napíš prosím nám aký a ako sa ti podarilo otehotnieť. Ďakujeme a želáme krásny dník 😉.

marhulka88
18. júl 2007

scarlet my mame obaja 30 rokov 🙂 a sme z heliosu
pozeram ze si tu robite tabulku kto ako postupuje 🙂 super
je tu niekto aj taky kto otehotnel s diagnozou oligoteratozoospermia s vlastnymi (nedarovanymi) spermijkami??

scarlet
18. júl 2007

Malé doplnenie:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 6tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 4tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tehotná hurá

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF, premýšľame nad 3.IVF + užívame od 14.7. PROFERTIL
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF



Marhulka88, môj manžel má oligoteratozoospermiu a už 2 krát som bola tehotná prirodzene, ale žiaľ potratila som. Potom som bola 2x na IVF a nevyšlo to. Ako si to myslela či niekto s oligoteratozoospermiou otehotnel bez darovaných spermií? Ja som myslela, že po IVF sa z touto diagnózou sa dá otehotnieť, mám taký pocit, že som to čítala na www.neplodnost.cz 😅

bublinkajasminka
18. júl 2007

spapulka - dakujem veľmi pekne - sama som z toho ešte stále v roztržení....moc sa s mangelíkom tešíme.....veľmi sme túžili po miminku.... 🙂

megie - k dokimu sa chystám asi zajtra, lebo budúci týždeň má dovolenku tak zajtra pôjdem.... 🙂 🙂

marhulka88
19. júl 2007

jejej scarlet dakujem ze si ma zaradila do vasej "cakarne" 🙂 dufam ze coskoro postupim aspon o stupienok vyssie 🙂

lauritka
19. júl 2007

kocky bola som vcera v centre, a oni si robia svoj vlastny spg, tie vysledky co som doniesla su prd platne 😒 🙄

lauritka
19. júl 2007

my sme mali miernu theratozoozpermiu a mienru astehozoospermiu. neviem co to je ?
pohyblivost je nad 50 percent..41 percent patoloogickych

scarlet
19. júl 2007

Marhulka, ja som bola kedysi v našej štatistike posledná a ako tak pozerám už som na rade na posun vyššie 🙂. Inak pýtala som sa na tej českej stránke na úspešnošt IVF s oligoteratozoospermiou a pozri na príspevky:

http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/forum/re...

😉

majuska81
19. júl 2007

Ahojte kočky, trošku som sa stratila, bola som v nemocnici.....možno mám žltačku.... 😔 Ešte nemajú výsledky...Keď sa to potvrdí, tak musím do Nitry na 6 týždňov.......Ani na to nechcem myslieť. 😢 Kým ale nebudem mať lepšie pečeňové hodnoty, nemôžem ani na vyšetrenia pred IVF. Asi sa to posunie trošku....A ja som sa už tak tešila.....

Tehuľky naše, gratulujem vám, držte sa!!!

ufo
19. júl 2007

majuska 88 držím palečky aby si bola v poriadku,

marhulka88, môj mužíček má tú istú diagnózu boli sme už 2x na IVF hoci s neúspešným koncom ale embryjká sme mali prvý krát 5 a druhý krát 4 z vlastných spermií aj som otehotnela len žial potratila som takže sa to dá, teraz papáme Profertil tak uvidíme čo to spraví a v auguste sa chystáme do centra

majuska81
19. júl 2007

Dakujem ufo, uz by hádam bolo na case, aby sa moj zivot upravil. Ale stale nieco do toho vojde. ☹ Ale ako to citam, vy vsetci tu uz bojujete ovela dlhsie, takze radsej nech nemnaukam 😠

tofik
19. júl 2007

majuska, dúfam , že testy dopadnú dobre.
Neboj tu si môžeš aj zamnaukať. Veď na to sme tu. Aj pre tie boliestky , aj pre tie radosti.

ufo
19. júl 2007

kludne si zamnaukajme aspon takto moj muzicek to uz nema rad ked mnaukam a placem, snazim sa drzat len dokedy? 🤐

majuska81
20. júl 2007

Bambuľky, je to tu tak super s vami, odkedy sem chodím vôbec sa necítim byť taká stratená vo svete....Dneska som srala na tú možnú žltačku, a išla som do autoškoly na jazdu. 😠 Dobre, čo??? Veď nemám žiadne príznaky (klop-klop)a je mi vcelku fajn.
Ufo, podľa mňa niekedy aj ti prospeje, keď sa poriadne vyplačeš, lebo nie je dobre to potláčať, ale potom hlavu hore a do boja. Keď nebudeme silné, ani sa nám to nepodarí. SME SILNÉ BABY!!!!!! 😉 😉 😉

ufo
20. júl 2007

aj aj si myslím majuska81,keď to namňa príde tak sa zatvorím väčšinou do vecka a plačem a plačem veľmi by som to bábo chcela ale už ma opúšťa nádej že sa dočkám, už som dosť sklamaná 😖 😖 😖

ika_ba
20. júl 2007

ahoj ufo,
sme na tom podobne, ja to beriem tak, ako zivot prinesie, ale obcas to na mna dojde, a ja sa zatvorim do kupelne a placem
inac som sa objednala na stredu k lekarke, a budeme sa bavit, co dalej
este sme s muzikom nehodili rec, tak neviem
prajem pekny vikend

marhulka88
20. júl 2007

scarlet-dakujem popozerala som si tie prispevky a zase musim konstatovat ze je to vsetko individualne plus kvapka stastia k tomu...
babenky ja ked som sa dozvedela v akom stave mame spermosa dost ma to vzalo ale napodiv som neplakala (a to som inac dost urevana) nejak som sa snazila si to v hlave zrovnat a tiez tu situaciu s darcovskymi spermosmi...
neviem ako by som sa vsak rozhodla keby uz prislo na to transferovat embryo z darcovskej spermie...mam pocit ze v danom momente by to bola riadna kriza
ja nejak stale dufam ze sa predsalen najde jedna mala schopna...stale sa branim myslienke ze budem vychovavat dieta ktoreho otca nepoznam
najhorsie vsak znasam ked ma manzel zacne nahovarat na adopciu...vtedy uz aj placem pri myslienke ze budem vychovavat dieta ktore biologicky nebude nase...vlastne bude to pre nas uplny cudzinec (prosim neutocne na mna kvoli tomuto nazoru na adopciu nie som skutocne pripravena 😒 )
a inac sa vo mne tiez striedaju nalady uplneho depresivneho prepadnutia a vrcholnej viery ze sa nam to podari 🙂 ..momentalne som v tej druhej 😀
takze drzim palceky nech sa nam to podari 🙂

ika_ba
20. júl 2007

ahoj marhulka
ja ta nebudem prehovarat na adopciu, moj manzel je zasadne proti a mne sa nepaci ten cely kolotoc okolo toho, preco by mal na mna niekto pisat hodnotenie, aby som si mohla zobrat nejake dieta?
mozno aj my budeme odkazani na darovane spermie, este sme sa nerozhodli ako
vieme, ze to rozhodovanie bude tazke

boobli
21. júl 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, slyšela jsem, že prý existuje něco jako test kvality spermií na domácí použití, který se dá zakoupit snad v lékárně. Zatím se snažíme bez veškerých doktorů, ale tohle by asi bylo docela dobré, kdyby to fungovalo. Našla jsem, že to vážně existuje snad od dubna tohoto roku, ale v nabídce inet obchodů nic takového není... máte s tím když tak někdo zkušenost?

sweetberry
21. júl 2007

ahojkajte pekny dnik prajem

lauritka
21. júl 2007

bobli ja som ten test videla niekde v ponuke..stoji asi 1600 SK a je na tri pouzitia. ale neviem ci ho maju v lekarni,, asi treba objednat

sweetberry
21. júl 2007

fuuha to som este nepocula a da sa to zahnat aj v nasich lekarnach alebo resp.objednat?a ako sa to testuje?

lenuliatko
21. júl 2007

Ahojte,
Boobli, ja mám ten test doma. Volá sa myslím Sperm&Prostatest, stál nejakých 1.600,-Sk a objednávala som to cez net. Teraz si už nespomeniem cez ktorú internetovú lekáreň, ale sídlo má v KE. Pravda je, že doteraz sme ho nevyskúšali 😅
V ten mesiac, keď sme ho mali čerstvo doma a po plodnom období sme chceli otestovať priateľove spermie, som otehotnela. Síce som aj potratila a teraz sa snažíme 2. mesiac, akosi sme naň pozabudli. Keď sa nebude dlhšie dariť, vyskúšame.
V každom prípade to nenahradí laboratórny test, lebo z tohto testu sa nedá zistiť ani pohyblivosť ani tvar spermií. Ale dá sa na základe neho dedukovať, že čosi nie je v poriadku. Návod je celkom pekne popísaný.
Takže skúma sa:
1. Množstvo ejakulátu,
2. pH ejakulátu,
3. Priesvitnosť vzorky,
4. Doba skvapalnenia.
Hádam som spomenula všetko. Na všetky tieto testy tam sú pomôcky, sú tam popísané výsledky, ktoré možno dosiahnuť a tiež dôvody, ktoré ich mohli spôsobiť. Ak sú všetky hodnoty testu výborné, je predpoklad, že spermie sú dobré. Ak niektoré hodnoty vyjdú zle alebo horšie, treba navštíviť lekára, pre podrobnejší test.

majuska81
21. júl 2007

Ahojte, ja som o takomto teste ani nepočula....... 😨 Ale baby, mne sa zdá, ako vás tu čítam, že mnohé z vás stratili prirodzene počaté mimi, kde muž mal problémy so spermijkami......Nemôže to súvisieť??? 😕 Dá sa spraviť také vyšetrenie, kde ešte pred ICSI by vyšetrili, či sp (s ktorým chcú umelo oplodniť vajíčko) aj geneticky v pohode???? Pusinka vám všetkým.
P.S.: Náznaky žltačky zatiaľ nemám.....tak sedím doma a čakám krvné výsledky..... 😖
P.S.: A JE HROOOOOZNE TEPLOOOOOO!!!!! 😝

janula_nz
21. júl 2007

ahojte, trosku zavitam medzi vas 🙂

marhulka, adopcia je vazna vec a zavisi od kazdeho z vas. ja som si takto zobrala dievcatko hned z porodnice, dnes ma uz 20mes a nic nelutujem. tiez som nemohla otehotniet a vyriesila som to takto 😉 a kedze coskoro budem robit s babatkami, uz sa po znam, ze si zoberiem este minimalne jedno 😵

ono to nie je take hrozne ako si to vela ludi predstavuje. a ani tie vybavovacky okolo toho nie su az take zle. ja si zivot bez deticiek neviem predstavit.

drzim vam vsetkym palceky, nech sa zadari konecne a nech pride dlho ocakavane miminecko 😉

boobli
21. júl 2007

Díky moc lauritko a lenuliatko 🙂

ufo
21. júl 2007

ani mne sa nepáči ten kolobeh okolo adopcie, prečo treba k tomu také veci ako sú sociálne,majetkové pomery naše IQ a rôzne daľšie veci o.i. aj psycho testy veď dieťa v dnešnej dobe nieje sranda keď ho chceme tak je podľa mňa jesné že sa budeme oňho starať ako najlepšie vieme,nechcem nikoho urážať ale detičiek by bolo ešte oveľa menej keby to musel aj každý rodič podstúpiť ............

majuska81
21. júl 2007

Ahoj Janula. Môžem sa spítať, že po koľkých rokoch skúšania ste takto rozhodli??? Vyskúšali ste všetky možnosti??? Ja by som tiež nevedela žiť bez detí, tak ako poslednú možnosť beriem aj adopciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre