Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

j1111
25. dec 2009

Ahojte babenky, tak my mame druhe neuspesne IUI a zaciatkom roka sa ideme dohodnut na IVF. Podla najnovsich informacii by sa mali poistovne zlucit myslim Dovera s Apollom k 1.1.2010. Kedze ja som v Apolle resp. manzelka dufam ze to bude len pozitivne nakolko apollo je slabucke su tam cakacie doby 1,5 roka takze zlucenim aspon dufam ze to bude len lepsie. Aspon podla informacii z heliosu dovera nemala limity.
Ako som cital vase prispevky nie vsetky centra by sme mali hadzat do jedneho vreca. Myslim ze helios robi maximum preto aby riesil veci jednoduchsie. My pri cakani na poradie skusime mozno niake to IUI ale rozhodne sa dame uz do poradia na IVF niet co cakat.
Mate niektora skusenosti ako je to s poistovnou dovera?? Myslim cakacie doby na IVF.

bubulka722
27. dec 2009

Na IVF je vždy dosť času pokial vás netlačí vek. 😉

sabina897
27. dec 2009

Ahoj j111, nam dôvera schvalila IVF presne do 30 dní od doručenia žiadosti bez problémov.

petronela816
27. dec 2009

Ahojte, ja mám union a žiadoast som mala schválenú do 3 týž. Moja známa je v apolle , žiadost jej bola schvalená do mesiaca a hned išli na to, nemuseli čakat v poradovníku a tiež bolo v heliose.

lalasocka
27. dec 2009

ahojte.ja som tu nova.chcela som sa vas opytat ci mate niektora skusenoti s vitaminmy proertilom?manzelovi ich predpisal lekar.

iaia
27. dec 2009

lalasocka
manzelovi tiez predpisal lekar tabletky profertil a tiez nevieme ci tieto tabletky mu pomozu, pije ich 3 tyzdne, tieto tabletky sa maju uzivat 3 mesiace,

j1111
28. dec 2009

bubulka722 ja viem ze netreba sa ponahlat ale 3 roky je dost casu 2x neuspesne IUI. Este mozno skusime IUI pokial sa nedostaneme na radu s IVF. Manzelka ma 30rokov a to tiez nie je malo napriek tomu ze uz mame 6 rocneho syna. Treba sa na to pozerat realne a zhodnotit predchadzajuce obdobie. Bohuzial cas ide proti nam ako proti kazdemu nanestastie ani zamestnavatel nebude tolerovat neustale absencie predsa to poznate. Cize musime pristupit pravdepodobne k narocnejsej alternative ale daleko uspesnejsej. Statistika je neuprosna viem ze otehotneli zeny aj s daleko horsim SPG ako mam ja avsak je to loteria ktoru ti nikto nezaruci ani ten najsamnajlepsi doktor toto je fakt co si musime povedat otvorene☹ Financie dalsia dolezita zalezitost a uprimne lutujem menej solventnych parov maju sa co obracat aby to zvladli. Predsa ked ides len na "sproste" IUI a zacalujes 100eur + XXX ciest do Martina autom pred IUI pripadne po tu sa nejedna o par centov 😢 Ked si das dohromady vek financie, zamestnavatel a samozrejme tuzba po druhom dietati nic ine nevychadza ako ist na IVF.

Dovera to nam povedal aj doktor z heliosu ze maju dobre skusenosti ale s apollom bieda cize som dost prekvapeny co pisete.kazdopadne zlucenim to bude dufam dobre.
Drzte sa babenky a nech rok 2010 bude daleko daleko uspesnejsi pre vas vsetkych to vam uprimne prajem😉

bubulka722
28. dec 2009

Ahoj j1111! Ja mám tiež 30 rokov a manžel 36. O IVF viem už tak veľa, že som si vedomá všetkých rizík, ktoré žena podstupuje. IUI má veľmi malú úspešnosť a pri IVF je to pravdepodobnejšie. Ja tiež stále zápasím s túžbou a beznádejou a možno sa nakoniec tomu nevyhnem. Vieš, tu ide hlavne o zdravie ženy, ktorá si to celé odnesie, partner dodá len materiál. Ktovie prečo sa názory doktorov v centrách a endokrinológov a onkológov pri otázke stimulácie tak veľmi rozchádzajú. Nechcem tu nikoho od IVF odhovárať a pravdupovediac vám závidím vaše odhodlanie. Možno je naozaj lepšie nevedieť... Čo sa týka zamestnávateľa, tak to mám presne tak isto. V práci som od rána do večera a prípadné priepustky nemá žiadny šéfinko rád. Tiež to musím všeliako kamuflovať a nadrábať zadarmo, ale žial je taká doba, sme ako novodobí otroci. Ja mám už 10 ročného syna a s neplodnosťou zápasíme 4 roky. Lezie mi to už riadne na nervy, ale pokiaľ si nebudem vedomá, že som pre možné vyliečenie manžela neurobila maximum, tak sa s myšlinkou umelého opl. nevyrovnám.

j1111
28. dec 2009

bubulka722 ano mozne rizika su tam to je fakt a mam z toho hrozu. ☹
Mam tiez cosi nastudovane teorie na webe a skutocne to nie je bohvieco. Uz sme tu niekolko krat o tom diskutovali ze morfologia sa v podstate neda liecit resp. neexistuje specialny vit alebo liek na zlepsenie a to je to co mi jednoducho hovori ideme na IVF samozrejme pokial sa mi dostaneme na "ranu" tak mozno budeme tehotny kto vie ale to je hlavny dovod. S morfologiou sa moze vysporiadat len samotny organizmus ale to moze byt za rok za 5 za 10 za 15 jednoducho same ????? Jednoducho to nie je pocet alebo pohyblivost tam si zacnem brat Zn alebo E a parametre sa menia ale morfologia nie. Ver tomu ze aj ja by som urobil vsetko pokial existuje moznost ako to zmenit ale povedz mi doktora kto specialne lieci tento parameter. Cital som aj zahranicne stranky ale nic som sa nedozvedel mudreho co by ma posunulo vpred. Nic horsie ako beznadej toto nie je.
Mozno po novom roku pojdem na opakovany SPG co za posledne 3 mesiace sa udialo a potom sa uvidi. Ak by sa to zlepsovalo mozno este zvazime situaciu ale ak nie tak asi nie je na co cakat.

siouxie
28. dec 2009

ahojte,

j1111, úplne chápem tvoj postoj. Sme v podobnej situácii a viem, že nepadne celkom dobre, keď človek donekonečna číta, ako je ivf na h... a ako treba spraviť všetko preto, aby sa tomu vyhol. Tiež nepatrím k tím, ktorí sa do toho hrnuli bez toho, aby niečo vedeli.
Nájdu sa tu ľudia, ktorí sú ešte len na začiatku a nemajú ešte naštudované všetky možné veci okolo neplodnosti, alebo aj takí, ktorí si ich nikdy nenaštudujú a uspokoja sa s ivf (hoci si myslím, že je ich čím ďalej, tým menej).

Myslím, že viacerým nám nie je veľmi príjemné, keď sa tu dookola opakuje, ako je všetko okolo ivf zlé a životu nebezpečné. Áno, riziká treba poznať a pokiaľ možno sa im aj vyhnúť. Ale čo tí, ktorí už veľa možností a nádeje nemajú a konečne našli odhodlanie, vedomí si rizík a potrebujú skôr povzbudenie a podporu...?

O ivf sa dá veľa, naozaj veľa naštudovať aj v odborných currentovaných medicínskych časopisoch, dostupných aj cez databázy našich knžiníc. Venovala som tomu dosť času na to, aby som prepadla často prehnanej démonizácii problému. Nič nie je čiernobiele a myslím, že nikomu z nás priveľa negatizivzmu neprospeje.
To iba na margo atmosféry, ktorá tu občas prevláda.

bubulka722
28. dec 2009

Pre lepšie chápanie celého problému ti posielam link. Odporúčam prečítať celé aj pre lepšie chápanie plánovaného IVF.

registre.indprop.gov.sk/registre/pdf/epatenty/2000/2063.pdf;...

siouxie
29. dec 2009

bubulka, kto má byť adresátom? 🙂
Ja som to čítala... 😉

bubulka722
29. dec 2009

J111 a každý, koho to zaujíma. Siouxie inak ako sa darí??? Plánuješ ďalšie IVF? Asi áno, podľa tvojho príspevku som to tak pochopila...

siouxie
29. dec 2009

ahoj, bubulka, plánujem - zatiaľ som rozhodnutá.
Predtým si pôjdem dať spraviť čo najviac vyšetrení, v rámci preventívky, ale dúfam, že aj niečo navyše. Nech viem, že som v poriadku. Nechcem to uponáhľať, ale ani strácať čas, nemám ho na rozdávanie 😉.

nelily
29. dec 2009

Ahojte som tu prvy krat je to tazke uz 5 rokov sa snazime a stale nic brali sme uz permen nic vitaminou od vymyslu sveta uzlen jedina nadej od januara zaciname s PROFERTILOM ale bojim sa sklamania uz fat nevladzem bojovat s tym pocitom bezmocnosti 😒

cigaretka5
29. dec 2009

kocky obcas sem nakuknem a vsetkym zelam vela oprimizmu, ci uz sa orzhodnete na IVF alebo nejak inak do vsetkeho coho idete musiite tomu verit.
Vela stasticka v 2010

bubulka722
29. dec 2009

Cigaretka, presne tak! Viera v úspech dokáže naozaj zázraky.

Siouxie, ja som si tiež dala vyšetriť všetko čo sa dalo. Začiatkom decembra som bola na laparke, ktorá dopadla úplne skvele. V celku mám všetko v naj poriadku, takže teraz len dať dokopy polovičku a hurá tehotenstvo!
Inak odporúčala by som ti pri preventívke nezabudnúť na pečeňové testy, ktoré asi nebudú po nedávnej stimulke celkom o.k.

Nelili vitaj medzi nami!!!

J1111 kuk do IP!

siouxie
30. dec 2009

bubul, veď práve preto chcem toho absolvovať čo najviac. Skúsim aj onko markery, pečeňové bez debaty (tie mi robievajú vždy), tak uvidíme.

zuzujan
30. dec 2009

ahojte, dievcata prepacte ze sa vam tu takto vkradam, len ponukam na predaj tabletky profertil na zvysenie muzskej potencie mozno ich poznate, my ich uz nepotrebujeme, mame doma pokladik. 😵
Mam doma celu nepouzitu krabicku a je mi to luto vyhodit. Predam za polovicnu cenu. Kuk sem http://www.mojalekaren.sk/profertil-60-cps/

ak mate zaujem, poslite IP
pekny den 😉

bondka
7. jan 2010

Taky se omlouvám za vstup a všem Vám držím palec ať Vám to nakonec vyjde jako nám.
Pokud někomu pomůžu svou nabídkou budu jen ráda, po ukončení užívání Profertilu nám zůstalo jedno velké balení 180 a vyhazovat ho určitě nebudu, cenu nechám na dohodě ale někde kolem poloviny běžné ceny.

jerrymona
12. jan 2010

ahojte babenky. mozno ze sem nepatrim, ale spytam sa. mm bol na spermiograme a tu su vysletky? viete niekto, co je to za syndrom a co to vsetko znamena?
ci je ten spermiogram dost zly alebo to nie je az take hrozne. takze:

objem ejakulatu 7.5 ml (>2.0 ml)
ph hodnota 7.5 (7.2 - 8.0)
koncentracia L 10 mil/ml (>20)
celkovy pocet spermii 75mil (>40)
rychle spermie 15 (>25%)
pomale spermie 25 (>=50%)
pohybujucich sa na mieste 9
nepohyblive 51
vitalita L 54 (>75)
morfologia: idealna forma L 14 (>30)

prekladala som to z nemciny, dufam, ze sa da vsetkemu rozumiet. a v poznamkach som este nasla - hyperspermie a OAT-Syndrom (neviem co to znamena a ci sa to da prelozit). vdaka.
😉

dahra
12. jan 2010

OAT-syndrome = oligoastenoteratozoospermie. "Oligoasthenoteratozoospermy-(OAT) Syndrome"

jerryjanka
12. jan 2010

jerrymona - v skratke - tvoj muž ma nizku koncentraciu spermii, ma ich pomalé a zlého tvaru 😒
bolo by dobre nasadiť vitaminovu kuru - ak peniaze nie su problem tak idealny je profertil

jerrymona
12. jan 2010

jerryjanka, no to sa mi teda zrutil cely svet. takze velmi mala moznost prirodzeneho otehotnenia? ☹ 😢

na ten profertil som nepocula velmi dobre veci. ze vraj spg len zhorsuje a nepomaha. tak neviem. asi pojdeme do centra a nechame sa este poriadne vysetrit.
najhorsie je, ze aj ja mam problem. mam znizenu funkciu stitnej zlazy (po mesiaci liecenia sa zmenila na zvysenu funkciu), vo februari mam ist znova na odber.

otehotnel vobec niekto s tymto syndromom? ☹ ☹

jerryjanka
12. jan 2010

jerrymona - nie su až take zle tie vysledky - rozhodne by som to nebrala tak že musiš isť na ivf - s profertilom sa da dosť zlepšiť spg - ver mi - nie každemu zaberie ale dosť párom zabral - no a ak sa troška zlepší tak aj prirodzene otehotnenie je realne - ale to je vlastne aj teraz realne - a potom je tu ešte iui 😉

jerrymona
12. jan 2010

jani, urcite sa pokusime o vsetko mozne aj nemozne, ale ja sa uz dopredu bojim. uz teraz sa snazime rok a tri mesiace a uz teraz som dost z toho hotova. velmi vas vsetky obdivujem, ze ste nestratili vieru, aj ked cakate uz viac rokov.

mima263
12. jan 2010

ahoj jerrymona, nebrala by som to tragicky, keď budeš mať čas, prečítaj si staršie príspevky a uvidíš, že baby otehotneli aj keď mal ich partner zhoršený spg. Tie hodnoty, čo si tam napísala nie sú až také zlé a môžu sa aj zlepšiť. Všetky tipy nájdeš na predchádzajúcich stranách - vitamíny, životospráva, neprehrievať inkriminované miesta 😎 atď. K tomu profertilu ... po niekoľkomesačnom užívaní mal mm výsledky výrazne zlepšené množstvo aj pohyblivosť. Tých vitamínov dosť, môžeš si vyberať ...

jerryjanka
12. jan 2010

jerrymona - inak pekny nickname 😀 my sa snažime 2 roky a tiež stale nestracam nadej že to pride. 🙂

jerrymona
12. jan 2010

mima, urcite sa poradime s lekarom. pre kazdy pripad mm kupim vitamin E.

jerrymona
12. jan 2010

jerryjanka, aj ja som si ta uz predtym v inom fore vsimla (a tvoje meno), no az teraz sme na seba oficialne natrafili. 😀 ako si ty prisla k tvojmu menu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre