Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

majuna
6. júl 2010

Ahojky,
kkamco ano jeden dohromady.

luga,to ja presne neviem,čiby to pomohlo a aka koncentracia latok to je.ja som to len našla v časopise a tak som sa len chcela spytat,či to niekto nepozna.

kkamca
6. júl 2010

No já to rozhodně neznám,ale jak sem koukala na složení--to by mohlo být trocha nápomocné. 🙂

Já uvažuji o koupi Eregmy.

london_ke
16. júl 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenost s operaciou varikokely.Zlepsil sa spermiogram ????

Manzel podstupil tuto operaciu pred dvoma mesiacmi, pred operaciou mal zly spermiogram len 2mil/ml, od operacie berie Proviron25. Plus vitaminy E, zinok, Q10, a kysellinu listovu.
Myslite ze je moznost pri takomto mnozstve otehotniet prirodzene? Podarilo sa to niekomu. Lebo manzelov lekar sa k tomu vyjadril negativne ☹

dakujem

kkamca
16. júl 2010

ahoj

šance je tu vždycky pokud nějaké spermie jsou. 🙂

já bych se zas rada zeptala co to je ta varikokela?a kdo vám operaci navrhnul a na jakém zakladě?manžel měl nějaké potíže?nebo prosdtě jen kvůli zlému spg?

díky moc.

jvo
19. júl 2010

@london_ke kto vam odporucil tu operaciu? lebo aj manzel to ma a tato otazka by zaujimala aj mna ci to pomoze prve dieta mame po IVF-ICSI koli manzelovi a vtedy uz o tom vedeli ze ma varikokelu lebo musel ist k urologovi a v centre sa k tomu vobec nevyjadrili tiez chcem vediet ci to vobec pomoze teda ta operacia ci ma vobec zmysel aby ju absolvoval kedy idete na kontrolny spermiogram a co manzelovi povedali po operacii, citala som ze vysledky sa mozu objavit az tak za rok 😔

london_ke
27. júl 2010

@jvo ahoj. operaciu nam odporucil manzelov lekar, urolog-androlog. Snazili sme sa uz vyse roka a nic, tak sa manzel rozhodol ze ide na vysetrenie,ci je vsetko v poriadku. Bol dvakrat na spermiograme,ultrazvuku,odberoch a lekar mu to poradil, ze vraj ak to nepodstupi, moze sa to len zhorsovat, co sa tyka poctu a kvalite spermii. Ze o par rokov uz nemusi mat ziadne spermie.Vraj ta varikokela robi velku sarapatu so spermiami.Tak hned o tyzden uz ho operovali.
Vraj to urcite zmysel ma, a my tomu verime. Na prvy kontrolny spermiogram ma ist po troch mesiacov, cize u nas to bude koncom augusta.
Operovali ho pod celkovou anestezou o 12.00 a o 19.00 uz bol doma. Par dni ho to pobolievalo, hlavne pri zohynani sa, zdvihani veci.Jazvu skoro nevidno a mesiac po uz sportoval,ako predtym.

Ako som uz pisala, nasadil mu PROVIRON 25, a plus vitaminy ako kyselina listova,selen-zinok, Q10, vitamin E.
Uvidime ci sa to zlepsi a kedy,ale verime tomu. Manzel sa rozhodol v podstate sam ze ide na operaciu,bez mojho naliehania.Snazili sme sa rok aj nieco,tak som to este nechcela nahanat,ale on bol ten,co povedal,co ak nieco nieje v poriadku a zbytocne to budeme natahovat. A nebolo,iba 2 mil. spermii.
A tak isto sa hned rozhodol aj s operaciou. Ten doktor je velka kapacita na slovensku,v madarsku a vraj aj v cechach. Tak sme mu verili,ked povedal, ze cim skor,tym lepsie.
Dufam,ze som pomohla-poradila.

kkamca
27. júl 2010

london:ahoj,
přesto se zeptám..a manžel při vyšetřeních-ted myslím ultrazvuk odběry něco zhoršeného??
Já že u nás se nejeví nikde nic..varlata v pořádku,jen prostě nejsou spermie.Nám nic o varikokele neříkali..Proto se ptám ,jak jste k té varikokele došli?To jako měl zvětšené nebo tak něco?

Děkuji za odpovědi.

london_ke
28. júl 2010

kkamca
Ahoj, nie manzel nic necitil,ani o nej nevedel...ked mal zle spermiogrami,tak mu lekar spravil ultrazvuk a tam zistil tu varikokelu. A ona vraj zhorsuje vyvin spermii,lebo nespravne okyslicuje a k tomu este prilis zohrieva semeniky, a spermie sa nevytvaraju.A kedze to uz moze mat roky, a my sme otom nevedeli( preto teraz len 2 mil.spermii), vravel ze cim skor vyoperovat, aby neposkodila este viac. Vysledky zlepsenia sa mozu,ale aj nemusia dostavit, mozu sa az za rok zlepsit, ale manzel to chcel podstupit,tak to ma za sebou...
Vraj o par rokov by mohlo byt neskoro, neboli by ziadne spermie, a potom tazko otehotniet aj umelym. A tak cakame,skusame, verime. Teraz v auguste ide na prvy kontrolny spermiogram po troch mesiacoch od operacie,tak Vam dam vediet vysledok

kkamca
28. júl 2010

No nám urolog právě na ultrazvuku anio pohmatem nezjistil nic..nic zvětšeného nebo tak.
Ale spermie nebyla ani jedna.. 😒

jvo
28. júl 2010

@london_ke dakujem za info prosim ta ked mozes napisat kludne aj cez IP kde bol manzel na operacii pripadne daky kontakt na dr. a ak nevadi aj kolko ma rokov dakujem pekne

evickav
29. júl 2010

ahoj,dievčatá,,,konečne som sa dostala na net a rada by som sa s vami poradila,,, čo robiť,keď manžela vôbec neposielajú na vyšetrenia a pritom má veľmi zlý spermiogram a má aj nízku hladinu testosterónu,,, má dosť vysokú nadváhu a k tomu mu movedali,že nemá význam,aby schudol,,, už máme 36 rokov,takže si myslím,že aj najvyšší čas niečo poriešiť,,, v care nás stále tlačia do ICSI a to sme už absolvovali 3x asi pred 5 rokmi naposledy,,, tak uvažujem,že by sme vyskúšali darcovské IUI,,, neviem,čo to obnáša a koľko to stojí,,, poradíte mi???? 😔 😔 😔

bubulka722
29. júl 2010

@evickav Dobrých andrológov je na Slovensku nešťastne málo. Presne rovnako sme na tom boli pred časom aj my. Mm má tiež už 36 rokov, veľmi nízke hodnoty spg., nízku hladinu testost. a páni doktori s tým tiež nič nerobili, len nás tlačili do IVF, čo je pre CAR fajn kšeft, takže od nich nič iné ani nečakaj. Pokial je testost. dlhodobo na nízkej úrovni, tak sa dá zdvihnúť len anabolikami, nie prírodnými preparátmi. V tomto by ti samozrejme bol nápomocný andrológ, ktorý by si mal skontrolovať testost. vo vzťahu k Estradiolu a potom zvážiť terapiu. Osobne by som ti určite odporučila dr. Kočího z Prahy. Nie je to blízko a všetko sa u neho platí keš, ale určite by to malo zmysel. Nadváha neprospieva plodnosti, to dnes vie každý, takže nepočúvajte lekárov a kilečká dajte pekne dolu. 😉
Držím vám palce!

evickav
29. júl 2010

@bubulka722- v Blave je nejaký Dr. Lepieš, aj sme k nemu chodili, ale v care to neradi videli,že oni si všetky vyšetrenia robia sami,,, to bude tiež len pre peniaze,aspoň sa mi to tak zdá 😖 ,,, ako sa dá dostať k Dr. Kočímu ?

bubulka722
29. júl 2010

@evickav Nezdá sa ti to, je to tak. Všetky centrá idú len po peniazoch jak supy. Možno by ste mohli ešte v BA vyskúšať dr. Štefančíka na Kramároch. Ja osobne ho odporučiť nemôžem, pretože nemám na neho naj spomienky, ale viacerým párom vedel pomôcť. Je to dosť "zvlásťny" človek.
Dr. Kočí je všeobene uznávanou kapacitou v tomto odbore. Pozri si jeho stránku andromeda.cz, tam nájdeš všetky info. Ja osobne som s ním veľa vecí riešila cez mail. Je neskutočne ochotný a milý. Na rozdiel od mnohých "odborníkov" na Slovensku.

evickav
29. júl 2010

@bubulka722 - už som si povedala,že vyskúšame to IUI a keď sa to má podariť,tak sa podarí, po toľkých rokoch ma to už aj prestáva baviť, spoň by sme si konečne užili sexíkovanie,lebo takto sa to už človeku aj niekedy prieči, 😝 ale čo by sme neurobili pre deti,,, 🙂 🙂 🙂

bubulka722
29. júl 2010

@evickav Urobte ako uznáte za vhodné. 😉

darla333
29. júl 2010

Ahojte... Dnes zistili mojmu manzelovi v spermiograme taketo vydledky : 16 mil spermi z 30 mil., 50 % pohyblivost - zevraj ma byt aspon 70 %, ale co je najhorise ze nam zistili normalne 0 % a abnormalne 100 %... Doporucili nam liecbu vitaminmy Tribulusom a Centrum... Mate s tym niekto skusenost? Mne sa to zda dako malo.. A este aj mne nasli chlamidie v krvi... Co to presne znamena ? Viete mi poradit ? Dakujem

aaddeell
30. júl 2010

@evickav evicka my mame skusenot s niekolkym andrologmi v ba a najhorsi bol Stefancik ten nas vyhodil je jeden drzy arogantny ...
ale poznam ludi ktorym aj pomohol
ale my sme sa vykaslali na vsetkych lekarov a skusili sme svoju liecbu a zabrala
neverili sme na profertil ale po 3 mesiacoch z asthenospermie je normospermia
ale tiez si myslim ze pomli aj doplnky co tu radila albao par stran do zadu
manzel to berie druhy mesiac
skus to co pise albao a uvidite oni mali zly spg a otehu prirodzene

aaddeell
30. júl 2010

Rano:
silny caj z korena zen-senu
2 lyzicky koloidneho striebra
1g L-karnitinu teKuteho
500 mg L-karnitinu v tabletke
500 mg acetyl-L-karnitinu v tabletke
1 tab. Selezin ACE
1 tab Chrom, 15 mikro-gramov, denna davka
1 tab B-komplex forte
200 mg vitamin E
30mg koenzym Q10 (moj MM ma po 40, a to sa znizuje vstrebavanie a je to dolezity antioxidant, tak preto)
1 tabletka omega-3-mastnych kyselin

Vecer:
500mg acetyl-L-karnitin v tabletke
500mg L-karnitin v tabletke
1 tabletka omega-3-mastnych kyselin

a dost sa v tomto probleme vyzna aj stingray

evickav
30. júl 2010

@aaddeell - moc ďakujem,,, dá sa ro všetko zohnať bežne v lekárni?

j1111
31. júl 2010

Ahojte,
uz sa toho tu popisalo vela ale moj nazor je stale ten isty pri 0% morfologii sance na uspech su viac ako male. Co je horsie ze liecba tejto diag. nie je znama. Pohyb a pocet to sa da upravit ale to nie je postacujuce bohuzial. Moj nazor je ten isty cas hra vzdy proti nam a pokial je tu tento stav ja osobne by som to jednoznacne riesil cez IVF resp.ICSI. Necakal by som na zazrak aj ked sa aj take deju ale statisticky je to chabe percento.

katarina1984
1. aug 2010

ahojte ...som tu nova a neviem najst temu co by vystihovala moj problem...mam ist na laparoskopiu a treba vysetrit aj mojho manzela ...odber spermii,inak vraj nemozu dalej liecit mna,ze to poistovna neche preplacat,ide o to,ze moje vajecniky maju hrubu stenu a preto sa folikuly nedostanu cez stenu vajecnika a tym ani nemam menstruaciu a ani ovulaciu z coho vyplyva,ze ani neotehotniem,samotnej laparo sa nebojim ale neviem co s manzelom..jemu treba ista na ten spominany odber spermii ,vraj to robia v presove ale chcem vediet ako to niekto vie ako sa to robi a co to stoji,nejde o ziadnen chirurgicky odber spermii len klasika "rukou".lebo sa predpoklada ,aspon tak mi to povedal gynekolog,ze manzel je zdravy ,aj spermie by mali byt ok ,ale kvoli mojej laparo potrubuju mat aj dokaz ,ze vysetrenie podstupil aj manzel,ze on je plodny a mozu lekari riesit mna.Takze vie mi niktora z vas poradit co to asi tak stoji?vraj sa to robi v presove.Zatial vdaka zabodpoved.

bubulka722
1. aug 2010

@katarina1984 Podľa všetkého sa jedná o praobyčajné vyšetrenie spermiogramu, čo robia skoro všetci urológovia, ale mal by to každopádne robiť urológ s atestáciou v andrológii, aby boli výsledky naozaj dôveryhodné. Kontakty na andrologické ambulancie vo svojom okolí si vygoogliš. Cena za toto vyšetrenie sa líši podľa cenníka samotnej ambulancie. V mojom okolí sa to pohybuje od 10,- do 20,-€. Toto vyšetrenie je to najzákladnejšie v čom by ste mali mať jasno.
@darla333 Na môj vkus sa tieto výsledky spg. dajú zmeniť k lepšiemu, i keď je morfo vraj 0. Neviem koľko vyšetrení spg. máte za sebou, pretože na základe jedného sa nedajú robiť absolútne žiadne závery. Každopádne treba pokračovať vo vyšetreniach a hladať príčinu.
Tie chlamídie v krvi sú niečo oveľa vážnejšie a šarapatu môžu robiť aj u tvojho partnera, takže by som odporučila dať mu urobiť tiež komplet kultivácie + krv. Chlamídie sa vo veľkom percente poddieľajú na neplodnosti a môžu mať za následok aj tieto výsledky spg. Je potrebné aby ste sa tejto pliagy čo najrýchlejšie zbavili.

darla333
1. aug 2010

@bubulka722 Dakujem za odpoved... Rozmyslala som ze ci mam s tymy chlamidiami ist k svojej zenskej doktorke... alebo pockat kym ma budu liecit v Heliose. Ten spermiogram bol prvy... a mame uz jednu dceru co sme pocali prirodzenym sposobom tak neviem co sa mohlo stat. Ja si tiez ale myslim ze su to tie chlamidie...lebo som po porode prekonala dost silny zapal ktory podla mna moja zenska dost podcenila... ☹ Ale co by si robila na mojom mieste? Lebo manzel berie teraz dva mesiace dake vitaminy a tak a potom pojde na spermiogram znovu, a ak to bude dobre tak budu liecit asi mna...ale mna napadlo ze uz medzitym som mohla sa dat liecit k zenskej ale asi k inej ked tato moja je nesolahliva... A ako sa tie chlamidie vlastne liecia ?

bubulka722
2. aug 2010

@darla333 Chlamídie sa liečia jednoznačne antibiotikami. Keď ich máš ty, je veeeľmi pravdepodobné, že ich bude mať aj tvoj muž. Vitamíny sú na môj vkus v tomto prípade zbytočné. Nestrácajte čas, dajte sa obaja poriadne vyšetriť. Ty si daj na gynde urobiť kultivácie a mm potrebuje mikrobiologické vyšetrenie z ejakulátu. Ak sa prítomnosť chlamídii potvrdí u oboch, treba nasadiť terapiu u oboch súčasne a poriadne to preliečiť. Do Heliosu je zatiaľ zbytočné chodiť, to je môj názor.

darla333
2. aug 2010

@bubulka722 Skusim si teda dat poradit...idem si ale zmenit tu zensku doktorku a ta nova nech sa do mna pusti 🙂 Uz by som sa rada zbavila aj tych bolesti co mavam... Manzelovi som povedala nech ide k svojej nech mu da listok k urologovi..alebo to dava aj zenska ? Dakujem naozaj za radu. Pekny den prajem a hlavne prijemne tehotenstvo 😀

bubulka722
2. aug 2010

@darla333 Mužovi môže kultiváciu zobrať aj obvodná. Záleží hlavne od jej ochoty, ale obvodný lekár má právo brať všetky odbery a poslať rovno do labáku. Môjmu mm to obvodná urobila, len nech ju poprosí o komplet kultivácie ejakulátu. Ja som sa s ňou dohodla, nech mu vypíše papierik do labáka a nech mi dá sterilnú skúmavku. Doma nech zrealizuje odber, nech to zabalí do papierika, dá do obálky a hneď zanesie do labáka. Výsledky by mali byť za cca 3 dni. Ak to nebude ochotná urobiť, tak potom sa zavesiť na urológa.

bubulka722
2. aug 2010

@darla333 Díkes, tehotenstvo si fakt naplno užívam. Včera sme už aj kopkali. 😀

sweat
3. aug 2010

Ahojte kočky. Snažila som sa pred nedávnom založiť vlastnú tému, ale admin mi ju zrušila 😝 tak ak mozem, rada by som sa pridala k vám. Moj partner nedávno absolvoval SPG a záver znel: temer azoospermia. Vlastne ja ani neviem, čo to dokelu znamená, tolko som toho prečítala a ak som našla, tak jedine tú "úplnú" azoospermiu. 😒 My sme mali 0,7 mil. na 1 ml ejakulátu, a 100% nepohyblivých, morfológiu preistotu ani nenapísal... Nájdem tu niekoho, kto má podobnú diagnózu? Má zmysel skúšať vitamínky? (aj ked sa to pýtam neskoro, v kuchyni sa povaluje profertil, ktorý dnes začal papkať, aspoň dúfam) vopred vám ďakujem za odpovede

kkamca
3. aug 2010

ahoj,
nám nenašli ani jednu spermii.Nevím jak jsou tady na tom ostatní holky. 🙄
Vitmíny berem,ale úspěch zatim žádný.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre