Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

baronek
23. aug 2010

@katkas1 Kofein působí na plodnost? To slyším prvně, ale určitě vyzkoušíme 😀

kkamca
23. aug 2010

No a já zas slyšela že kofein a třeba cola,by se neměli.A teda i sem to četla. 😕 Že to spermie naopak zabíjí.

baronek
23. aug 2010

@kkamca koukám, že si píšeme už naprosto všude 😲

baronek
23. aug 2010

Třeba kofein působí na každého jinak 🙂 My totiž s manželem ani jeden kafe nepijeme a colu minimálně 😅

kkamca
23. aug 2010

Baronku jasný.. 😀 😀

No právě chlap pil každé ráno kafe xxx let,a nedávno (myslim že od posl spermiogramu) přestal kafe pít,prý jestli se nebudou dít zázraky.V car nám mudr říkala-vyhýbejte se kofeinu a a další věc-takový ty nápoje co nabudí ,jako např redbull-taky ne.Ani omylem.

baronek
23. aug 2010

@kkamca třeba by na nás měl kofein opačný účinek 😠

kkamca
23. aug 2010

@baronek No zkuste..uvidíte. 🙂

katkas1
23. aug 2010

@baronek ano kofein rozprudi spermie, ked sme zistili ze manzel je neplodny tak som cele dni citala a citala, pretoze nas lekar nam nepovedal nic, tak som si musela hladat informacie niekde inde

bubulka722
23. aug 2010

Kofeín nespôsobuje neplodnosť a presne tak isto nie je účinný na zlepšenie plodnosti. Treba sa začať hlbšie venovať problematike a nájsť príčinu patológie spermiogramu. Kde je dôsledok, je aj príčina a ak je riešiteľná máte vyhraté. Držím palce!

helmec
23. aug 2010

@katkas1 a kde si citala tie informacie na internetu

katkas1
23. aug 2010

@helmec ano z netu, cele mesiace som hladala

helmec
23. aug 2010

@katkas1 tak fajcenim nebude problem lebo ne fajcim prestal som ,že pred sexom pit cocacolu alebo kavu . to som este nepocul.ale skusim ,teraz idem na krv tak neviem co zistia ,boly ste tiež na krv.

helmec
23. aug 2010

@katkas1 možeš poradit že kde .

katkas1
24. aug 2010

@helmec no to uz neviem kde som to konkretne nasla, ale vsetko som hladala cez google, aj my sme boli na krv, na hormonalnom profile, ale ten sme mali v poriadku. KOlko mas rokov, ak sa smiem opytat?A partnerka je v poriadku?

helmec
24. aug 2010

@katkas1 mam 29 rokov manželka je poriadku. aty maš kolko.

katkas1
24. aug 2010

@helmec 25

helmec
24. aug 2010

@katkas1 možem sa opytat že manželovi kolko trvalo zlepsenie.

helmec
24. aug 2010

@helmec a ešte tolko že odkial pochadzaš.

katkas1
24. aug 2010

@helmec bral to len pol roka, ale uz po prvom mesiaci bolo nejake zlepsenie

katkas1
24. aug 2010

@helmec no a ten posledny mesiac uz ani nemusel brat lebo som uz bola tehotna ale ja som chcela aby to dobral, lebo som bola na rizikovom, tak ak by sa nahodou nieco stalo

helmec
24. aug 2010

@katkas1 a bral ten profertil

katkas1
24. aug 2010

jasne ze bral

lulu10
26. aug 2010

ahojte, vie mi niekto poradit ci uzivanie velmi silnych antibiotik mesiac pred spermiogramom moze mat vplyv na vysledok spermiogramu? hlavne vplyv na morfologiu?

j1111
26. aug 2010

rozhodne na morfologiu nie. Pocet a pohyb ano.

bubulka722
26. aug 2010

@lulu10 Povedala by som, že silné antibiotiká zvlášť chemoterapeutiká majú vplyv na všetky parametre spermiogramu. Každopádne treba počkať cca 4 mesiace, kým sa všetok "materiál" úplne obnoví.

j1111
26. aug 2010

hej len ona pise o mesiaci pred odberom a to si myslim ze rozhodne nema vplyv ale samozrejme nemusi to byt pravda aj ked ja som o tom presvedceny ze je. 😉 🙂

lulu10
27. aug 2010

@bubulka722 dakujem ze odpoved, ano bolo to chemoterapeutikum, a tiez si myslim ze to moze mat vplyv, ved spermie sa obnovuju po nejakych 72 dnoch nie? takže čo ak bol odber v dobe ked este neboli obnovene po liekoch? ale neni som si ista 😎

helmec
27. aug 2010

@katkas1 ahoj. možeš mi poradit vytaminy pred tehotenstvom .dakujem .

katkas1
27. aug 2010

@helmec pre manzelku?Ja som brala najsilnejsie ecko.

bubulka722
27. aug 2010

@lulu10 Jednoznačne výsledky netreba brať do úvahy a urobiť príp. kontrolný spg. cca po 4 mesiacoch od doužívania ATB. Presne viem o čom hovorím, mm bral Ciplox, výsledky spg. po 2 mesiacoch katastrofa a po 4 o.k. vzhľadom na jeho dlhodobú úroveň. Ak na spg. dokáže vplývať strava, stres, teplota, bežné nachladnutie, tak potom svinstvo ako ATB určite oveľa ťažšie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre