Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lianka7
22. feb 2011

@nemko a v akom centre?Ja sa neviem rozhodnut,do ktoreho zajst...a nas zrejme tiez bude cakat darca...ale uz som s tym zmierena a mm tiez...
@lulu10 ja mam problem otehotniet...este sa nam to vobec nepodarilo...

nemko
22. feb 2011

@lianka7 chodim do Iscare BA, tento tyzden zacinam stimulaciu

lianka7
22. feb 2011

@nemko Jeeej,tak potom to uz pojde rychlo...drzim vam prsty,nech va, to vyjde a nech coskor vidite //...a ako dlho vam to trvalo-cely ten proces od 1.navtevy centra?Ja sa chcem nastavit nejako na leto,vtedy mam vela dovolenky..staci nam zajst do centra niekedy v aprili?

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 myslim ze na Slovensku nie len ISCAR Martin ale neni som si ista na 100%, aspon viete kde je problem a mozete to riesit, my zatial len stale hladame a to uz mam za sebou 3 neuspechy ☹ urcite chod do CAR, tam ti poradia a nasmeruju ta ovela viac ako gynekolog-teda aspon u mojho to tak bolo 😅

nemko
22. feb 2011

@lianka7 do centra chodim uz viac ako rok, teraz som tam bola 25.januara a uz aj idem stimulovat takze celkom rychlo 😀 dakujem

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 3 nesupechy s vlastnym spg?
@nemko a ziadost z poistovne ste mali schvalenu rychlo?

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 ano s vlastnym materiálom 😅

nemko
22. feb 2011

@lianka7 behom par dni

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 a aky mate dalsi postup?
@nemko aspon nejaka pozitivna spravicka🙂

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 caka nas ta fragmentacia DNA spermii v Košicach a podla vysledku sa rozhodneme co dalej... ak bude zla tak PICSI v Reprofit Brno ak bude ok tak neviem, pojde do CAR kde chodime a nechame si poradit...

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 A reprofit ma take dobre referencie?A nevies ako je to financne narocne?

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 ano ohlasy su velmi dobre a je to podstatne lacnejsie ako u nas, a hlavne v sluzbach su ovela dalej ako u nas, my chodime do Heliosu do Martina ale nemozem sa stazovat, ani im nemam co vytknut, vzdy som odchadzala s dobrym pocitom, ale teraz nam navrhuju uz len PIGD co sa mi nepozdava alebo darcovske spermie, no a tu metodu PICSI vobec nerobia...

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 a vy si uz idete platit?Doteraz ste mali hradene zdravotnou poistovnou,ze?Popozeram na nete info o nich...ked nam mozu pomoct s nasou fragmentaciou...my by sme mali chodit do niektoreho z centier v Kosiciach,kedze od nasho bydlsika je to najblizsie...

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 nie, my sme zatial na otehotnenie CAR nepotrebovali, otehotnela som vzdy prirodzene a uplne lahko 😅 takze metody UO este len zvazujeme, no v okolí Košíc ti neviem poradit tam to vobec nepoznam, v Košicach robili aj tebe nejake vysetrenia alebo len ten spermiogram ste riesili?

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 aha...a potom nevies ako je to s platenim v tom Brne?Mame hypoteku za byt,takze sme financne vytazeni...hradi nieco aj poistovna tam?My sme boli v Ke v zdruzenej tkaninovej banke kde nam urobili komplet spg vratane fragmentacie DNA,nasledne vysledky poslali mojmu gynek.

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 pokial niesi v CZ zdravotne poistena tak poistovna ti tam nic nepreplati,skus si pozriet temu: Slovenky a IVF v Reprofite - Brno tam sa toho dozvies viac, hlavne tam robia veci ktore sa na slovensku este nerobia, vies pokial je zla fragmentacia tak ani pri ICSI nevedia vybrat zdravu spermiu-teda spermiu s dobrou DNA, a to je ten problem, alebo chcete ist hned do darcovskych spermii?

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 Pisala som tam doktorovi,napisala som mu vsetky parametre mm spg a napisal mi,ze nie je to az tak katastofalne ani s tou fagmentaciou DNA ani s morfologiou a rozhodne mame vyskusat mm spermie...trosku ma posmelil a vlial nadej...

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 to je skvele, super! a komu si pisala do toho Reprofitu Brno?

kacicqa
25. feb 2011

ahojte, pls nemate neikto skusenosti s dr. Halagovcom v KE? Dakujem

monca303
26. feb 2011

ahojte, prosím podarilo sa IVF aj s nulovou morfológiou ? ďakujem

cecil36
27. feb 2011

@kacicqa halagovca urcite nie nie nie 😠

@monca303 nehrn sa do ivf, hladaj pricinu zlej morfologie 😉

monca303
27. feb 2011

@cecil36 ďakujem, ale už jedno IVF máme neúspešne za sebou, vtedy partnerovi ani morfológiu nerobili, až keď sme zmenili centrum, ale tam nám aj s nulovou morfológiou odporučili ďalšie IVF , teraz čakáme na výsledok, ale začala som niečo čítať o tejto diagnóze a vôbec sa mi to nepáči, že prečo skôr nezisťovali príčinu, je mi z toho smutno.

cecil36
27. feb 2011

@monca303 ved prave preto, ze mate jedno neuspesne za sebou, to treba riesit. Budem uprimna, ziadne centrum nebude s tebou riesit zlu morfologiu spermii. Preco? Lebo pre nich je vase ivf biznis, tak preco by si siahali do svojej penazenky. krute, ale pravdive.
Odporucam:
1. vylucit varikokelu- sposobuje zlu morrfologiou
2. vylucit zapaly- sposobuju zlu morfologiu
3. dat spravit fragmentaciu dna spermii- cim horsia morfologia, tym horsie DNA spermie maju.
4. nasadit vitaminy C, E, zinok, selen, kyselinu listovu, Q10, l karnitin, l arginin
5. najst dobreho urologa a dat spravit hormonalny profil manzelovi
6. studovat stranky o tejto teme
7. uvazovat pri dalsom ivf nad metodou PICSI

monca303
27. feb 2011

@cecil36 ďakujem, určite musíme niečo robiť, dúfam, že testy na varikokelu a zápal nám spraví aj urológ, fragmentáciu toto centrum nerobí, tak budeme zasa meniť asi centrum ☹ ale ešte raz ti veľmi pekne dakujem

cecil36
27. feb 2011

@monca303 nie je za co. Ak sa mozem spytat, do ktoreho centra chodite? Zapal aj varikokelu spravi urolog v pohode 😉 . Fragmentaciu robi na SK ICSARE BA a MT (platis 150Eur) alebo Tkanivova banka KE- tam to mas zadara 🙂 Drzim palce 😎

monca303
27. feb 2011

@cecil36 Teraz sme v Heliose, predtým v Gyn-five, tam bol hrozný prístup. Fragmentáciu spraví ISCARE aj keď tam nie sme zaregistrovaný? Alebo potom tie Košice.

cecil36
27. feb 2011

No tie centra na SK nic moc, aspon podla mna. Fragmentaciu ti v pohode spravia aj ked tam nie si registrovana na ivf. Nam to tiez robili v ISCAREa pritom chodime do Ciech. A to som ich vopred upozornila, ze netreba tlacit kaleraby, centrum menit nebudeme 😀 Respektovali to.

monca303
27. feb 2011

@cecil36 Ďakujem za info, zatiaľ som s Heliosom spokojná, aj keď asi všade ide o prachy.... tak uvidíme ako dopadne naše druhé IVF, práve sa nám kultivujú 4 embryjká a zajtra mám volať ako sa držia, už teraz mám z toho nervy a bojím sa výsledku, pretože ich je málo.

cecil36
27. feb 2011

@monca303 drzim moc palce aby sa aspon jedno uchytilo. Mate PK?

monca303
27. feb 2011

@cecil36 ano, máme PK a preto sa bojím... v piatok som mala OPU bolo ich 7 a hneď na druhý deň iba 4 ☹ , ale dúfam, že sú to bojovníci a vydržia, je tam veľmi milý personál a doktorovi môžeš volať 24 h denne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre