Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

nelynka
15. sep 2011

@gabinka41 ja som mu volala pondelok vecer, od 20.30 do 21h a nedvihal.. volala som mu utorok vecer v rovnakom case a nedvihal..tak som mu poslala SMS ze sme na neho dostali kontakt a chceme sa objednat na spermiogram a nejake veci k tomu, ze kedy mu mozem zavolat.. tak v stredu vecer odpisal, ze mu mam volat vo stvrtok po 21h..a to som sa dovolala na prvu šupu...

vy chcete ist kam, do Šace alebo na ťahanovce do tej sukromnej?

ema263
15. sep 2011

@gabinka41 piste rovno SMS, na to reaguje 🙂 Mozno neodpise ihned, no odpise 😉 Presne ako u nelynky

gabinka41
15. sep 2011

@ema263 už sme aj napísali,ale zatial odpoved ziadna ☹

gabinka41
15. sep 2011

@nelynka asi skúsime tú súkromnú....

nelynka
15. sep 2011

@gabinka41 tak to jedine volat jemu na mobil, lebo keby do šace tak tam sa aj tak objednava u sestričky..
tak jedine čakat, či sa ozve...
tam je to dost drahé..za to prve vyšetrenie nám vravel nejakých 33e a potom konzultácia každá dalšia tušim 15e.. a to mi pride vela, radšej pol roka počkám a potom sa to už rozbehne ked tam chodíš...

ema263
15. sep 2011

@gabinka41 Len vydrž, on sa urcite ozve, je to odbornik na slovo vzaty a pacientov prijima, neodhana ich od seba, takze len vyckat 🙂

ema263
15. sep 2011

A tie poplatky, ja uz ani neviem, kolko sme tam nechali, no myslim, ze ako sa pise vyssie tyhc 15 eur za kazdu konzultaciu, resp. kontrolu, ale nie je to zasa dennodenne vysterenie a myslim, ze ked pride babatko, tak ta radost z neho nam tie peniazky stokrat vynahradi 😵

gabinka41
15. sep 2011

@ema263 no čítame samé chvály naňho...verím,že odhalí príčinu a pomôže nám k bábätku 😉 Ja síce jedného syna mám,ale akosi mi tikajú hodiny a strašne chcem druhé bábo.Niekedy mám pocit,že dnešný svet je strašne nespravodlivý...ale asi to tak má všetko byť a musíme sa len naučiť trpezlivosti 🙂)

gabinka41
15. sep 2011

@ema263 on má cenník na jeho stránke a sú tam pekné ,,pálky" .Ale čo tam po peniazoch, tie tu vždy boli,sú a aj budú...len my nie a preto,ak nám pomôže,tak to bude stáť za to 😉

gabinka41
15. sep 2011

@nelynka no je to dosť drahé,ale čo už.......a čo robí na tom prvom vyšetrení? Len spermiogram alebo aj niečo viac?A boli ste s manželom spolu na prvom vyšetrení?

nelynka
15. sep 2011

@gabinka41 my tam ideme v pondelok..v pondelok ti dam vediet aj čo tam robí na tom prvom vysetreni..
a ideme spolu..je to problem oboch, nie len manzela.. 😠

gabinka41
15. sep 2011

pýtam sa preto,lebo v júli bol mm na spg v KE v SPLN-e,moja doktorka vravela,že nemusím ísť aj ja....išlo len o spg a nič viac mu dr.nepovedal. Hrivňák zrejme rieši oboch,že? Daj potom vedieť,ako to prebiehalo 😉

katka143
15. sep 2011

@gabinka41 @ema263 čaute baby my sme boli včera v tom gynfiv na prvú konzultáciu,ked sme doktorovi povedali počet že 7mil.spermií hned navrhol ivf.asi 5minút na to prišli výsledky nového spg čo robili manželovi ráno tam.a ja som skoro odpadla,oči som mala nalepené na obrazovke monitora kde mal výsledky a že 20milionov.skákala by som od radosti.pohyblivosť že nieje neviem aká,ale je v norme.takže ivf nebude stačí iui,ale doktor povedal že možno ich ani nebudeme potrebovať. 😀 HURááááááá
prajem aj vám len takéto dobré správy 😉

gabinka41
15. sep 2011

@katka143 jéééj,tak to sa teším s tebou...viem si predstaviť tú radosť 😉 A verím,že sa vám to podarí prirodzenou cestou 🙂 keby to aj u nás tak bolo.......a čo to ovplyvnilo,nevieš?

katka143
15. sep 2011

@gabinka41 pravdepodobne vit.E.ale už 2týždne ho neberie lebo si myslel,že už nepomôže asi nič. 🤐 ale dnes som kúpila další aby to vydržalo než sa nám to podarí.aspon dúfam 😀 držím palce aby sa to aj vám zlepšilo 😎 😎 😎 hned máš nové sily a lepšiu chuť do všetkého 😉 vy ako ešte ste neboli na nový spg?

gabinka41
15. sep 2011

@katka143 ešte nie...akosi sa nevieme dovolať Hrivňákovi.Z Homzu sme na odporúčania báb spustili,vraj nieje moc dobrý a je to len strata času.Tak voláme tomu hrivňákovi a voláame a voláme a nič.Tak neviem......ale verím,že sa dovoláme a bude nový spg s dobrými výsledkami....stále verím 😉

katka143
16. sep 2011

@gabinka41určite sa dovoláte a spg bude aspon taký dobrý ako ten náš 😀

safarikovap
16. sep 2011

Ahoj holky. Tak nám se změnil spermiogram během necelých dvou měsíců (sice nechápu, když spermiogeneze je po 3 měsících, ale budiž).
12. 7. - spermiogram v CAR (počet 27mil., koncentrace 9mil., pohyblivost 26%, progresivní pohyb 0%, morologie 0%).
9. 9. - punce při našem prvním pokusu IVF+PICSI - ten samý den odevzdával partner "vzorek", ze kterého měli vyselektovat dobré spermoníky - netušila jsem, že i z tohoto vzorku budou dělat "rozbor" (počet 23mil., koncentrace 16mil., pohyblivost 45%, progresivní pohyb 0%, morfologie 2%).
Vitamíny (E + Selzinkplus) bere už roky - ale od toho 12. 7. jsme nasadili EREGMU MAX POWER a hlavně - denně si přítel sprchoval kulky studenou vodou, aby ty mrskavce probral.

nelynka
19. sep 2011

@gabinka41 ahojky
tak sme boli dneska u Hrivnaka..
ráno o 9h MM odovzdal vzorku a o 12h sme šli na konzultáciu..pýtal sa ho na ochorenia, kedy bol operovaný, či už sme mali IVf, kto ho liečil a tak..
celkom vpohode bol..milý, príjemný...
ale..spermiogram naprd..
síce 38 milionov, ale pohyblivost a-2%, b-33%, c-13% a patologia 99% takže naprd..
objednal ho za mesiac na výtery, či nemá nejaku infekciu a tá patologia nie je sposobená tým a pokial tam nič nenajde, v decembri kontolny spermiogram a pokial to bude rovnaké tak jedine IVF... ☹

ema263
19. sep 2011

@nelynka Nevesaj hlavu, aj my sme mali patologiu 99%, no o 3 mesiace uz bola "iba" 90% a cochvila ideme znova. Treba verit. Inac aj mm bol na vyter z uretry a ... Vravel ze NIKDY viac, ze nieco neskutocne aka bolest! Tak ja viem ci ozaj, ci len ti nasi chlapi chcu byt lutovani 😀 ? Ale myslim, ze to dost boli... 😒 Pripravil muza na to?
Nasad mu vitaminy poriadne a ono sa to zlepsi, uvidis! Co berie doteraz???

ema263
19. sep 2011

@nelynka kolko mate s manzelom rokov, ak smiem vediet?

nelynka
19. sep 2011

@ema263 pripravil ho na to, že je to strašne nepríjemné a štípe to jak sviňa..
aj ja som mu to vravela a MM na to len tolko, že ked to má pomoct vydrží aj takú bolesť...

vitamíny mu zajtra nejake skočím kupit..doteraz nebral nič..
predtým bral Cem-M, ale to je už dobrý rok čo to dobral..a očividne to bolo na dve veci..keď sa to ešte zhoršilo oproti tomu, čo bol na SPG naposledy..
tam mal síce menej spermošov, no mal len 60% patologiu a ovela viac pohyblivé ako teraz..

nelynka
19. sep 2011

@ema263 ja mám 24 manžel 32..

ema263
19. sep 2011

@nelynka Tak pocuvaj, co berieme my a ZARUCENE to u nas zabralo!
E-cko 400, zinok, selen, kyselinu listovu, Q 10, L-karnitin, C-čko a jedol velmi vela kivi, tie su na spermie super a dynove semiacka (kupujeme v Tescu). No a samozrejme rapidne obmedzil alkohol, teda nie zeby bol alkoholik 😀 , no fakt to zminimalizoval a nefajci vobec, takze s tymto problem nebol. Tak to je vsetko, co mozme poradit.

ema263
19. sep 2011

@nelynka my mame 26 obaja... Si este mladucka... 😉 Uz bolo nejake tehu u teba? Ja mam za sebou 1 MA 😢

nelynka
19. sep 2011

@ema263 a daju sa nejako tie lieky kupit v jednom, max dvoch tabletkách..lebo toto šetko do neho nenapratám..chudák.. tolko toho brať si nezapametá..
a ja na neho neviem stále dávat pozor aby nezabudol zobrat..inak to nemá zmysel..

alkohol pije len v sobotu, jeden štamprlík sladkej somnou a mojimi rodičmi inak nič..
a nefajčí už rok..

nelynka
19. sep 2011

@ema263 áno bolo tehu..2x..
prvé ked sme sa ešte vlastne ani nesnažili..ale skončilo MA
a mám zasebou IVF, to bolo neuspešne a KET, ktoré vyšlo a v 6tt som mala MA..

mladučká som len vekom..ja sa ale cítim na oveľa viac ako mám v občianskom 😀

ema263
19. sep 2011

@nelynka no ja keby som sa mala spoliehat na to, ze to bude brat poctivo, tak to sa nedockam... Je to na mojej hlave, kazdy vecer mu poctivo pripravim 8 ci kolko tabliet a tak to berie pravidelne. Ak zabudnem ja, tak on si nespomenie tiez 😠 Jednoducho CHLAP! Ale vysledky mame, tak s o to vacsou radostou mu tie vitaminy pripravujem 😵

ema263
19. sep 2011

@nelynka no aj u nas sme sa ani nesnazili a v 9 tt MA 😢

nelynka
19. sep 2011

@ema263 no tak vidím, že ma chápeš s tým braním 😀
ja mu to zajtra navrhnem, jak prídem z práce..
určite čo mu zajtra kupim je Zinkosel.. (tam je zinok,selen,C a E) a Q-10..
A ostatné potom po dohode, či to bude schopný hltať alebo nie..
nie že vyhodím peniaze za to a bude mi to doma zase len stát 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre