Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

ema263
19. sep 2011

Tak daj vediet, aky mal na to nazor 😉 Inac, fest do peniazkov idu tie vitaminy, no co nespravime pre babo 😵 Drzim prsty!

gabinka41
20. sep 2011

@nelynka tak to mi je ľúto,ale neboj,určite sa to zlepší...len tomu treba veriť. My sme zatiaľ na tom kontrolnom spg neboli-stále sa nevieme Hrivňákovi dovolať a to aj sms sme mu už poslali... ☹ Ešte mu si napíšeme aj e-mail...Dúfam,že spg bude lepší,keďže berie vitamíny-selezin A,C,E a Macu a tiež musím dohliadať na to,aby ich bral poctivo 😉
Ináč ja mám33 a mm 28...ja už mám syna z prvého manželstva (12r.),ale strašne túžim po bábätku......
Nelynka,ak sa smiem opýtať, aké ochorenia môžu mať na spg vplyv? Viem,že mums v detstve...ale niekde som čítala,že vraj aj operácia pruhu....a tie mal môj mm až dve (počas vojenčiny)...... ☹

nelynka
20. sep 2011

@gabinka41 mojho MM sa pytal aj na to, ci nemal nejake operacie v brusnej dutine, vraj aj to moze mat vplyv..ci nebol lieceny na nezostupene semenniky v detstve, ci si nebuchol vajcaky niekedy silnejsie..
ale ze aj obycajna chripka, antibiotika ked berie, tak to moze vplyvat na spermose...vlastne skoro vsetko..
sauna...

skocim mu dneska kupit nejake a uvidime co povie vecer..
este som teraz nasla Tribulus Arginin ze ma nedojedene, tak mu nasadim aj to..tam je tiez Zinok..
a pisu tam ze priaznivo podporuje muzsku plodnost..

ja som bola niekedy taka mrcha, ze som ho nechala, nech tabletky berie sam, a normalne som ich pocitala a drbkala ho za to ked tabletku nezobral.. a on mi furt povedal ze zobral..no dilino 😀
ale to bolo predtym..
teraz je vidiet ze pre toho drobca chce nieco urobit..tak uvidime..ako velmi to chce..

gabinka41
20. sep 2011

@nelynka no ja musím stále upozorňovať na vitamíny....a dávkovať mu...a to berie len 2 - ale malo by v nich byť všetko(len neviem,či v dostatočnom množstve 😀 ).Akurát ešte zájdem kúpiť L-karnitín a koenzým Q10. No som strašne zvedavá....
Jooj,nechápem,prečo to je takto...my chceme a sa nedarí a niektoré nechcú a rodia ako slivky....Včera bola pri mne kamarátka a taká bola ...... nechcem povedať nešťastná,ale skôr nie veľmi nadšená, že čakajú 4 dieťa...že vôbec neplánovali,pred 1,5 rokom sa im narodil synček...

nelynka
20. sep 2011

@gabinka41 toto uplne milujem..ako neplanuju a sa stavim ze sa nijak nechranila..
to iste moja kamoska..mala maleho a ten nemal ani rok a uz cakala druheho..ale samozrejme nestastna, lebo chlapa mala debila..druhe jej urobil natruc..lebo si myslel ze ju pri sebe udrzi..a pritom on jej ani nepomahal doma, kopal ju do brucha ked maleho cakala..no chuj..
a ked som sa jej pytala ci brala nejaku antiku alebo nieco, tak samozrejme ze nie..tak chapes.. ☹

uvidime..ja som kukala ten Q10 ale je neskutocne drahy boha..ten co som ja videla..11e..a tolko ja za toto nedam ani nahodou boha..to je strasne vela penazi..

gabinka41
20. sep 2011

@nelynka to faaakt? Tá moja kamarátka má stále manžela preč a ked dojde domov-buch,urobí bábo.....No a ďalšia moja kamarátka má dvoch synčekov (a muža sukničkára) a už ďalšie nechceli. Potom ona prišla o prácu. Jeden deň prišla ku mne do práce a so slzami v očiach mi hovorí,že ide od doktorky a že je tehotná.Som jej vravela,že to tak malo byť,nech sa teší a nech neplače.A má krásne smejka-opäť chlapčeka. 🙂

Ináč obdivujem tvojho mm,ako sa stavia k tomu výteru.Neviem,neviem či by môj išiel na ten výter.Takúto bolesť by asi ťažko zvládal....Niektorí písali,že sa týždeň nemohli poriadne vycikať, taká bolesť ☹ ale aj tak si myslím,že ak to nájde príčinu a vylieči sa to a potom je cesta k bábätku voľná,tak to vydržať musia.Ved my ženy tiež podstupujeme rôzne vyšetrenia.Ja som už bola na laparke a prežila som 😀 A po laparke sa mi urobila cysta na vaječníku - teda cystický folikul.Ked ma vyšetrovala doktorka,skoro som z kozy vyletela,ako to zabolelo 😀

nelynka
20. sep 2011

@gabinka41 no u mojho je to take, ze on si vela veci nepripusta..
to iste urobila rakovina..sam sa k tomu staval ze super, ved bude dobre a toto a hento a nakoniec ho to tak zablokovalo ze sme spolu rok nespali..proste odmietal sex..

a toho sa bojim aj teraz, ze netusi co ho caka a zase ho to blokne..ta bolest..a zase nebude nic chciet poriadne dlho..premyslam ako to obist, modlim sa aby ho to az tak nebolelo, nech to len kus postipe a nech nema nejake problemy potom..lebo som nahrata zase na peknych par mesiacov a mozem si revat znova do vankusa po nociach..uz teraz mi je z toho nanic 😢

gabinka41
20. sep 2011

@nelynka tak to ti verím....môj by sa k tomu postavil tak isto.Chlapi strašne znášajú bolesť.Tak neviem,neviem....len sa modlím,aby sme otehotneli prirodzene čo najskôr (ešte pred kontrolným spg 😀 ) A kedy ide manžel na ti výtery? Idete ešte aj na kontrolný spg?

nelynka
20. sep 2011

@gabinka41 na vytery ide 3.11 a na kontrolny spg ide 5.12
tak uvidime z vyterou..co a jak..aj tak vravel doktor, ze podla toho sa zariadime potom...

gabinka41
20. sep 2011

a nepredpísal vám nijaké lieky? Ináč môj manžel mi vravel,že ked bol pred vojenčinou na lekárskej prehliadke,tak mu doki povedal, že má na semenníku nejakú cystičku,ale že je nezávadná.....pýtala som sa ho,či sa nezväčšuje alebo niečo iné...vravel,že nie a že si ju už dlhšie nenahmatal....kurnik, bola som trošku nahnevaná naňho,že to nechal ta tak a neriešil...ja keby som si našla malilinkú guličku na prsníku,tak som u lekára v momente....Ich ked niečo nebolí (a to musí veeeeľmi bolieť),tak k lekárovi nepôjdu,kašlú na to. Určite to doktorovi spomenieme,nech sa na to pozrie,ved aj to môže mať vplyv-si myslím......

gabinka41
20. sep 2011

@nelynka a nepredpísal vám nijaké lieky? Ináč môj manžel mi vravel,že ked bol pred vojenčinou na lekárskej prehliadke,tak mu doki povedal, že má na semenníku nejakú cystičku,ale že je nezávadná.....pýtala som sa ho,či sa nezväčšuje alebo niečo iné...vravel,že nie a že si ju už dlhšie nenahmatal....kurnik, bola som trošku nahnevaná naňho,že to nechal ta tak a neriešil...ja keby som si našla malilinkú guličku na prsníku,tak som u lekára v momente....Ich ked niečo nebolí (a to musí veeeeľmi bolieť),tak k lekárovi nepôjdu,kašlú na to. Určite to doktorovi spomenieme,nech sa na to pozrie,ved aj to môže mať vplyv-si myslím......

nelynka
20. sep 2011

@gabinka41 nie zatial nam nic nedal..
vraj sa uvidi po tych steroch co a jak..ale tak vitaminy mu dam papat, za to nic nedame..bud sa to zlepsi alebo proste nie..50:50

cysticka pokial nerastie je nezavadna..vela chlapov to ma a nic im to nerobi..ale urcite to dokimu spomen, za to nic nedas..
mojho aj pozeral, aj gulky aj pipika, ci je vsetko vporiadku...

gabinka41
20. sep 2011

určite mu o tom povieme....nech vyšetrí všetko..základ je,aby sa našla príčina.... 😉

gabinka41
20. sep 2011

@nelynka určite mu o tom povieme....nech vyšetrí všetko..základ je,aby sa našla príčina.... 😉 ufff, nikdy by som nepovedala,že je taká ťažká cesta za miminkom

ma77
20. sep 2011

@nelynka ahojky tie stery bude robit Hrivnak drahemu aby zistil či nema nejaky zapal alebo infekciu alebo poh.choroby napr. ureaplazmu chlamydie a tak a ked niečo najde da vam atb . a po 3mesiacoch sa chodi na kontrolny spg a to vyšetrenie u muža ano je dost bolestive ☹ ale da sa to zvladnut trva to chvilku a potom tyžden to boli pri močeni ani sex nie je 😀 😀 😀 😀 😀 aspon u nas to tak bolo 😝

kamilkka
20. sep 2011

ahojte baby 🙂
@nelynka chcem sa ťa spýtať, to hrivnak vam povedal že ak bude spg podobny, mate isť na ivf?
lebo ja som o nom počula, že velmi netlači do ivf, skor sa snaží hladat príčinu zleho vysledku a nasadiť liečbu... či ak je pohyb taky, neda sa otehu? aku normu ma on pre morfologiu? lebo každy ma ine normy 😒
čo sa týka vitaminov, moj mm tiež protestoval, ale dohodli sme sa na 5-6 tabliet denne a musim mu ich nachystať, aby ich vzal, niekedy aj pripomenuť, ale nakoniec vezme 🙂

nelynka
20. sep 2011

@gabinka41 veru moja povedz..za to naozaj nic nedas..

@ma77 ved toto, ze je to bolestive..a ja sa bojim, ze by este vobec sex niekedy bol, ked to tak priserne boli..bohuzial, je to tak..
moj je na toto strasne haklivy a po operacii asi pol roka sa dostal do takeho bloku, ze sex nebol 11mesiacov..
takze tyzden nemat sex nepoznam..poznam nemat sex mesiac..
a uprimne, ani mna to uz akosi nebavi..lebo vzdy som ja prva co musi na neho skakat ked nieco chce..a uz mi to zacina byt proti srsti..
na kontrolny spg ide 5.12. nevedela ho nikde inde napratat..tak vlastne po necelych 3 mesiacoch..uvidime co bude..

@kamilkka ano tak to povedal, ze pokial nevyjde nic z vyterov a spg bude podobny ako tento, po tej max 6dnovej abstinencii (teraz sme mali mesiac, tak to nechcel ani brat v uvahu ten spg) tak jedine IVF..
lebo patologiu mal 99%..morfologia tam nebola..ale podla mna morgfologia je opak patologie, nie? cize by bola len 1% a Hrivnak sam povedal, ze poskodena spermia vajicko neoplodni..cize mame 1% šancu na otehu..cize ziadnu..
a mal ich aj slabo pohyblive..

ja som MM teraz oznamila ze ich zacne brat, tak nepovedal ani slovo..nechame to na vecer, ked ide spat, lebo vtedy som ja vecsinou hore a obaja sme doma..nocne nerobime ani jeden nastastie..tak viem dohliadnut.. 😠

ema263
20. sep 2011

@ma77
@nelynka baby, nesuhlasim s vami s dozvukmi tych vyterov.. Moj manzel mal problemy len 1. den po vytere, druhy den uz len malicko stipanie pri moceni a na treti uz v pohode 🙂 Na 5. den po sme uz keksikovali a aj sme zabudli ze bol na takomto vysetreni, cize je to indi-vindi 😉 Nech aj u vvas to ma taky priebeh! 😵

nelynka
20. sep 2011

@ema263 dakujem moja, bodaj by to tak aj bolo.. ☹

pici
20. sep 2011

aj moj muz spg absolvoval niekokokrat bez komentara ale na vyteroch z trubice bol dva krat a povedal ze uz tam nikdy nepojde. tyzden mi demonstroval ako velmi ho to boli a musi kusat pri moceni do stosu papierov atd... ale prezil to

ema263
20. sep 2011

@pici oni chcu byt hyckani... 😠 Sa im paci, ak ich lutujeme 😉

pici
20. sep 2011

@nelynka dovolim si ta upozornist na to ze dve krat sa pcha spajla asi tri centrimetre do hlbky zaluda... neverim ze to nikoho nebolelo... ked to chces obist aby manzel nemal z toho stavy, asi zajdite k psychologovi, lebo sa zablokuje...

pici
20. sep 2011

@ema263 ak to ano, ale ten moj to hral dost dovercivo, aj mi ho bolo luto ale som mu to potom objasnila, ci si mysli ze doktor ked do ma dzga nastroje ci si mysli ze sa mi to nebodaj paci, a neplacem za kazdym doma

nelynka
20. sep 2011

@pici on sa zablokuje aj tak, ci u toho psychologa bude alebo nie..uz som si to raz prezila..ale narozdiel do minula, teraz aspon budem vediet PRECO..
akurat som to s nim riesila, ze ho hned objednam k psychiatricke, ale ze to nepotrebuje a ze bude dobre a ze si kusne do jazyka..
tak nech je po jeho..

ema263
20. sep 2011

@pici Ja mam CHVALABOHU bojovnika doma ochotneho fakt podstupit cokolvek! Uz len trpezlivost, netlacit na pilu a budeme nadavat na prebdene noci nad postielkou 😵

ema263
20. sep 2011

@nelynka ufff, tak to som zvedava ako bude reagovat po zakroku.. 😒

pici
20. sep 2011

@nelynka ved uvidis mozno ze jeho strach bude vacsi ako skutocna bolest a bude to raz dva
@ema263 tak to veru ano :D

nelynka
20. sep 2011

@ema263 to som zvedava aj ja..

@pici och, len nech to tak je, nech to je len strach a nie bolest..nechcem si to ani predstavit..sa budem bat aj na neho pozriet nie to sa ho este dotknut..

kamilkka
20. sep 2011

@nelynka tvoj muž sa zablokoval po operácii? dobre som pochopila?
ako vas tu tak čítam tak mam chuť neposlať mojho mm na vyter, aj moj gyndoš nas odhovara od toho 😀

nelynka
20. sep 2011

@kamilkka ano, asi pol roka po operacii sa to zacalo zhrsovat spostupne az sa zasekol tak, ze rok nebol sex..
a teraz klop klop klop sa to pomalicky zacalo zlepsovat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre