Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
22. sep 2011

Ahojte babenky. Už sa vám stalo,že ste behom 20 minút zjedli tolko sladkostí,ako za pol roka??? Ja som mala takú chvílku včera.....a k tomu som začala raňajkovať-neviem sa nabažiť vajíčok na rôzny spôsob. 😀 A to nemám ani pred MS a tehu-myslím si,že nie som....takéto stavy sa tak skoro neprejavujú 😀 😀 😀

pici
22. sep 2011

@gabinka41 tie zrave nalady mam hocikedy :D a sme spolu 10 rokov :D

gabinka41
22. sep 2011

@pici ja práveže nie....vždy taký týždeň pred mrchou,ale to kombinujem všeeeetko dokopy 😀 a teraz som akurát v strede cyklu 🙂

pici
22. sep 2011

@gabinka41 to mam aj ja.. volakedy som to mala pocas ms teraz to mam pred.. mna uz vsetko mozne boli :D

gabinka41
22. sep 2011

@pici mňa neboli nič, len trošku popicháva na pravej strane v oblasti vaječníka.....ale vraj tam nič nie....Naposledy -po laparke-sa mi urobila cystička,ale tá už asi praskla 🙂 ...V pondelook idem na kontrolu 😅

pici
22. sep 2011

@gabinka41 no super.... mna boli cele ja. lebo v nedelu by mala byt uz mrcha, to preto

gabinka41
22. sep 2011

ufff, ja ju očakávam až 6.10. a dúfam,že nepríííííde.....mrcha jedna mrchovatá 😀

nelynka
22. sep 2011

@gabinka41 ja mam takeo stavy kazdy mesiac pred MS 😀 😀

pici
22. sep 2011

@gabinka41 no mne pride... nic nenasvedcuje tomu ze by neprisla :D

gabinka41
23. sep 2011

@nelynka a ja som k tomu ešte taká podráždená a precitlivelá pred MS.....až hrôôôza....čistý PMS...... 😀

gabinka41
23. sep 2011

@pici ked si pomyslím na baby,ktoré sa modlia,žeby dostali MS...kurnik tu. Čo by sme my dali za to,aby neprišla 😢

pici
23. sep 2011

@gabinka41 to ano... sranda ako sa tomeni v istych chvilach sa modlim aby dosla, pretoze potom sa mozem modlit az aby nedosla :D

gabinka41
23. sep 2011

No jasné, môj mm sa tak ponáhľal do práce,až zabudol vziať vitamíny ..... 😠 😠 😠

gabinka41
23. sep 2011

ja som si predvčerom robila ovu testík a jedna čiaročka bola taká slabšia...a to som si myslela,že už mám po ovulke.....Chvílku som si nahovárala,že testík možno zareagoval ako babytest...ale logikou som to vyvrátila...ved za 5 dní by sa tehotenstvo ešte nemohlo aj tak ukázať.... zrejme sa mi ovulka posunula z 12 na 14 deň - ktovie. Ale mala som zase taký hustý biely nepáchnucí výtok- ako po plodných dňoch.....Necháááápem a začínam mať v tom chaos ☹

gabinka41
23. sep 2011

@pici ja som si predvčerom robila ovu testík a jedna čiaročka bola taká slabšia...a to som si myslela,že už mám po ovulke.....Chvílku som si nahovárala,že testík možno zareagoval ako babytest...ale logikou som to hned vyvrátila...ved za 5 dní by sa tehotenstvo ešte nemohlo aj tak ukázať.... zrejme sa mi ovulka posunula z 12 na 14 deň - ktovie. Ale mala som zase taký hustý biely nepáchnucí výtok- ako po plodných dňoch.....Necháááápem

pici
23. sep 2011

@gabinka41 je to mozne urcite :D

gabinka41
23. sep 2011

@pici naše telá si s nami robia čo chcú ☹

pici
23. sep 2011
gabinka41
23. sep 2011

@pici už som si 100000krát povedala,že sa nebudem tak sledovať...ale akosi sa to nedáááá 😢 😢 😢

pici
23. sep 2011

@gabinka41 mh... ja uz ovu testy daaaaaaaaaaaaavno nerobim ale ficala som si na nich

gabinka41
23. sep 2011

@pici ja som ešte našla jeden testík a tak som si ho urobila.Ale už ich kupovať nejdem....už na to kašlem...a asi sa vykašlem aj na tehu testy...až ked mi mrcha bude meškať týždeň,tak potom snáď 😉

nelynka
25. sep 2011

ahojte baby...
tak ja ovu testy tento mesiac urobila, pozitivne, ale samozrejme nic z toho, kedze drahy sa hral na hrdinu ako bude chciet sexovat aj ked pojde na spermiogram a prd..tyzden presiel a jemu sa furt nechce..
tak serem na to..meriavam aj BT, ale odvtedy som nevzala teplomer do ruky..
nejako mi to aj tak nedava zmysel s ty vysledkom ako mal..naco..aj tak sa to prirodzene nepodari..
radsej premyslam skade vziat peniaze na IVf a kedy to bude najvhodnejsie.. 😝

gabinka41
26. sep 2011

No ahojte kočky. Tak ja som dnes bola na kontrole. Tá cysta mi niezmila, ale dokonca sa zväčšila.... ☹ Je toto normálne???Pred laparkou nič, zdravá ako buk a 3 týždne po nej vznikne cysta,ktorá sa zväčšuje. Nasadila mi Wobenzym 3x10 tbl denne 21 dní....ja už nemám slov...prečoooo??? ☹ Máte s tým niektorá skúsenosti?Môže aj vodová cysta byť príčinou,že sa nám nedarí??

nelynka
27. sep 2011

@gabinka41 moja, drzim palce nech cysta zmyzne..sama..ze by si nemusela na laparku koli nej..
a ano, moze byt aj cysta pricinou toho ze sa nedari, ale vo velmi malej miere..skorej treba zistit preco sa ta cysta utvorila, pokial sa to bude opakovat castejsie..

gabinka41
28. sep 2011

@nelynka Ďakujem krásne, aj ja dúfam,že zmizne. Ešte nikdy predtým som cystu nemala, tak neviem....a verím,že sa opakovať nebude. Rozmýšľam,že navštívim aj iného gynekológa a sa poradím. Na zákrok by som velmi nechcela,kedže som krátko po jednom....KAmarátka mi vraví,že to nie je cysta,ale že som tehotná,že ona pozná veľa báb,ktoré boli na tom tak isto.Ale ja som si 19 deň cyklu robila baby test a bol negatívny...tak si myslím,že je to cysta 😢

nelynka
28. sep 2011

@gabinka41 kamoska je nejaka sestricka alebo doktorka ze to vie tak super, kedy co je vidiet na UZV?
na UZV ti doktor ani v 5tt niekedy nevie povedat ci si tehotna alebo nie, lebo nic nie je vidiet.. a to 5tt si uz tyzden po MS a zvycajne uz aj test nieco ukaze..
a 19DC je na testovanie skoro..aj keby si mala 28dnove cykli, stale mas tyzden do MS a to sa len vajko uhniezduje..

gabinka41
28. sep 2011

@nelynka tak to áno,ale mne cystu našla ešte v auguste...potom som mala normálnu menštruáciu-presne na termín a takú silnejšiu než zvyčajne mávam.....a teraz mala cysta 5 cm...takže ja to akosi sama vylučujem. Jedine,že som otehotnela tento mesiac 😀
Čo sa testu týka, tak som si myslela,že je ešte skoro...ale radšej si nerobím,plané nádeje....len nech mi tá cysta zmizne a budem hned kludnejšia 🙂
A myslíš si,že je možné, aby doktorka nerozoznala cystu od tehotenstva???

nelynka
28. sep 2011

@gabinka41 pokial by si bola neskorsi den cyklu tak je to mozne, su aj taky experti..ale kezde mrchu len cakas, tak je to velmi malo pravdepodobne, pretoze ako som pisala vyssie, tehotenstvo na UZV este nie je vidiet..
pokial ti nasla cystu v auguste, je to vporiadku..zvycajne sa cysta vyplavi s mrchou..a bud sa ti urobila druha, alebo proste ta co si mala v auguste nepraskla a neodisla z mrchou a rastie dalej..

gabinka41
29. sep 2011

@nelynka no je to tá istá zrejme a zväčšila sa. Teraz už aj intenzívnejšie cítim bolesť na pravej strane....mrcha by mala doraziť zhruba toho 6.10. (väčšinou je presná) a hned na to idem na kontrolu.Čítala som,že aj príznaky tehotenstva a prejavy cysty sú podobné a ja ich už trošku aj vnímam - je mi ťažko na žalúdku a som trošku viac unavená... ale to tehotenstvo viacmenej vylučujem (hoci sme mali ťuťu muťu počas mojich plodných dní 😀 ). Nechcem sa nádejať a potom opäť sklamamnie :(

nelynka
29. sep 2011

@gabinka41 ano ano to je pravda, mozem to len potvrdit..ze tie priznaky ked je cysta a ked je tehu su podobne..ale aj PMS je to iste..
ja napr mam furt vsetky priznaky PMS totozne ako niektore holky opisuju tehu.. 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre