Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
29. sep 2011

@nelynka no u mňa je PMS iný...ja som hrooooozne podráždená,precitlivelá a prežieram sa neskutočne.....a ako tak rozmýšľam, akosi tento mesiac PMS nemám.....mám presne týždeň pred ms a nič. 😀 ale minulý týždeň som mala nenormálnu chuť na sladké a trvalo to asi tri dni 😀

nelynka
29. sep 2011

@gabinka41 ked telu nieco chyba, ono si to vypyta, ja to hovorim stale..
tiez mam take obdobia, ze sladke nepotrebujem a potom proste len a len sladke a veeeela 😀

gabinka41
29. sep 2011

@nelynka tak toto poznám aj....ja toho veľa sladkého nenajem,ale ked ma to raz ročne chytí, tak to je koniééééééc...neviem sa dojesť sladkého 😀 😀 😀 tento mesiac mám však celkovo taký kludný...ani nálady,ani nervozita....možno to spôsobil ten agolutin alebo wobenzym,ktorým sa napchávam 😎

nelynka
29. sep 2011

@gabinka41 je to mozne, wobenzim celkovo posobi ukludnujuco na organizmus..a agolutin naco? ci koli tej cyste?

gabinka41
29. sep 2011

@nelynka pravdupovediac ani neviem....bola som šoknutá z toho,že mi nezmizla a tak som sa ani neopýtala načo agolutin, ked som o 9 dní mala dostať mrchu. väčšinou sa dáva ako vyvolávačka mrchy či nie? Nenašla som nič,kde by niekto písal o agolutíne na cystu.....hádam to neuškodí 😅
😅

nelynka
29. sep 2011

@gabinka41 no niekedy ho práve dávaju aj na cystu aby praskla a zmyzla..aspon tak som čítala..

gabinka41
30. sep 2011

@nelynka dnes som sa dočítala,že lekári dávajú bud injekčne agolutin alebo v tabletkách duphaston...ja som minulý mesiac brala duphaston 10 dní a teraz mi pichla raz agolutin.Dúfam,že zabral..akosi ma pravý vaječník stále viac a viac pobolieva....nevieš,ako sa ,,prejavuje" vstrebávanie cysty? je to nejako cítiť? Už mi z toho všetkého haraší...nieže by sa všetko dávalo do normálu ale práve naopak...sa to komplikuje stále...ešte som zvedavá,ako dopadne spg o 3 týždne.... 😖

nelynka
30. sep 2011

@gabinka41 no..duphaston sa berie na vsetko mozne ako tak citam..ja som ho napr brala na silne bolesti prvy den mrchy..
niekto ho berie na upravu cyklu..ale viem aj to ze sa dava, ked mas cystu alebo meska MS aj ako vyvolavacka, ale sa dava aj ako udrzanie tehu..tak si vyber 😀
ja ked som mala cystu tiez ma pobolievalo stale pri vajecniku, ale mne vzdy odisla s ms..tak neviem..

pockaj, ked sa sere, sere sa setko..
mi o tom hovor..ako som sa ja tesila, ked mm siel na spg...ze prestal fajcit, naposeldy to mal zle, ze sa to zlepsilo konecne..ked uz je aj castejsie sexik aj lepsie sa stravuje, sportuje zase..nema taky stres..
a ono prd..este je to horsie ako to bolo predtym..

gabinka41
1. okt 2011

@nelynka ja už ničomu nerozumiem...dnes som ešte aj mrchu dostala - 6 dní skôr.Mám to celé domotané a už ani poriadne neviem,kedy mám plodné dni.Asi sa na to všetko vyse...m. Hádam sa tá cysta teraz vyplaví, mrchu mám takú bolestivejšiu ako inokedy,ale nie veľmi.Ja už sa ani nechcem tak sledovať,ale ked to niekedy nejde ☹
No a moj mm sa rozhodol,že od dnes už nefajčí, tak uvidím,ako to zvládne a vydrží.....
Nely,kde berieš tú silu zvládať to? Ja som niekedy taká smutná z toho všetkého...a k tomu ešte jedna suseda oproti nám čaká bábo a aj pod nami čakajú bábo....a obe ani nechceli,nesnažili sa,neplánovali to. Obidvom tak v tichosti,ale v dobrom závidím...................................

nelynka
2. okt 2011

@gabinka41 neviem moja, kde beriem tu silu..ona akosi chodi sama..proste stale verim, ze aj na nas caka niekde nas drobec a pride..aj ked tie vysledky su tak ake su..nevzdavam sa..
a mozno to je aj tym, ze sa akosi nemam kam ponahlat..mam 24rokov..aj ked uz sa snazime nejake 4roky, co je dost..

ked mozem poradit, pokial chces vediet ako ti funguje cyklus a ako mas plodne dni, meraj BT, rob ovu testy..
ja uz viem ze mne ovu chodi cca 15-16-17DC, a lutealnu fazu mam asi 11-12dni..
a dneska by som uz mala mrchu tiez dostat, len akosi zatial nic..ale brucho uz boli tak uvidime..

moj mm sa inak drzi bez cigariet uz rok..zachvilku bude..v novembri co prestal.. 😀 😀

gabinka41
3. okt 2011

@nelynka ovu testíky som si robila ,ovulka mi vychádzala na 12 DC,aj doktorka mi to vtedy potvrdila. Ale teraz sa mi to akosi rozhádzalo po laparke, ovulka sa mi posunula na neskôr, na ten 14 DC a mrcha - prvý cyklus po laparke bol 28 dňový a teraz 22 dňový....Takže len musím čakať,než sa mi to upraví...Ale začínam si merať BT,hoci ešte tomu úúúplne nerozumiem ☹ .

stazina
3. okt 2011

Ahoj...mému manželovi byla diagnostikovaná neplodnost před třemi lety( nulový progresivní pohyb, 99% patologicky špatných spermií), dojvčata máme po ivf a nyní čekáme mimi ...a přirozené počaté🙂 naordinovala jsem manžovi nějkaé vitamíny, a do půl roku se nám zadařilo..pokud byste měli zájem, písněte do IP, pošlu seznam viatmínku a některé za nižší cenu prodám...my už je ted nebudem potřebovat, tak at můžou pomoci i vám. Držím vám všem palce...

leontinka27
4. okt 2011

@stazina ahoj prosim ta a poradila by si vytaminky?????mi uzivame selen zinok Q10 ked uzival l- carnitin a garnitin tak ho bolel zaludok( manzela)

ema263
5. okt 2011

Caute zeny 🙂
Tak, 25.10 nas caka spg u Hrivnaka po pol roku... Drzte palce, ja som ako na ihlach... Dam vediet, ako sme dopadli, papaaaaaa

kacicqa
5. okt 2011

@ema263 nas tiez 25teho caka spg, ale v Tkanivovej banke;o) A co tm absolvovali za toho polroka?

ema263
5. okt 2011

@kacicqa Tak to budeme obe riadne dost mimo, co? 😒 My sme vitaminovali a nic ine. Vlastne vytery z uretry sme este absolvovali a aj HP u mm. Vo febr. sme mali 99% patologiu, v maji 90%, tak uvidime aka bude teraz... Drzte sa!!!

kacicqa
5. okt 2011

@ema263 taq to ste na tom podobne ako my.. tiez to iste.. u nas az take zle vysledky neboli..ale naoplatku bola strasna fragmentacia DNA. Aj vam prajem vela stastia.

gabinka41
6. okt 2011

@ema263 ahojky...my ideme k nemu 21.10. Držíme palce aj na nohách 🙂

pempusik
6. okt 2011

@ema263 ani nevies, ako si ma potesila. My sme boli u Hrivnaka minuly tyzden, patologia 99% :(. Na kontrolu ideme tiez 25. 10 (nie je to skoro, po mesiaci?). Zatial papame vitaminky a boli sme na HP, tak uvidime. Drzime si palce 🙂

kacicqa
6. okt 2011

@pempusik Ja fakt neviem preco Hrivnak taq casto dava kontroly. V Tkaninovej nas upozornili, ze na spg nema zmysel ist skor ako za tyx 72 dni po zacati brania vitaminov, alebo po skonceni brania atb.

pempusik
6. okt 2011

@kacicqa jj, tiez som to tak vedela, ze ma zmysel ist az po 3 mesiacoch. No uvidime. Mozno ten treti spg bude az po dlhsej dobe a mozno si urobia vlastnu aj v CAR.

kacicqa
6. okt 2011

@pempusik Nechcem ta presviedcat..ale nexcete skusit tkanivovu banku... my keby sme tam nesli tak ani prakticky nevieme ze je spg zly. Lebo hodnoty v poslednom su normalne, az na tu jednu- fragmentaciu DNA ..a na tu testy nerobia u ziadneho urologa, ani v CAR a urcite ju nerobi ani Hrivnak.

bettypo
6. okt 2011

z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že na základe toho druhého spermiogramu budete nasmerovaní do SPLNu, lebo tam to podľa Dr. robia tak ako sa to má robiť 😉

pempusik
6. okt 2011

@kacicqa my sme sli k Hrivnakovi, lebo niekde som na neho citala nie zle odporucania a taktiez mi ho odporucil moj doki. Bol to taky prvy krok, ved uvidime ako to nakoniec dopadne. V kazdom pripade dakujem za info, budem aspon vediet, ze tam robia uplne podrobny spg.
Kym budem mat termin v gyncare, dovtedy uz budeme mat za sebou aj kontrolny spg.

kacicqa
6. okt 2011

@bettypo ...na zaaaaklade bilateralnych zmluuuuv ;o)

nelynka
6. okt 2011

@kacicqa na tu fragmentaciu ste sa nejako objednavali? ci staci ked tam rano nejak mm pride a povie ze chce fragmentaciu nechat urobit?
bo to som sa od doktora akosi nedozvedela ked som pisala maila..

nelynka
6. okt 2011

@pempusik Hrivnak je super..aj my sme u neho boli, on sa aspon snazi najst pricinu toho, ze spg je zly a pokial ju nenajde smeruje to na CARnejaky..
aj my potom chceme do tkanivovej banky, hlavne koli tej fragmentacii..
lebo sme mali 99% patologiu pred mesiacom..ale este mm absolvuje vytery a kontrolny spg..tak uvidime

kacicqa
6. okt 2011

asi to treba pytat...prvy raz ju mm nerobili. Az potom ked sme xceli aj imuno vysetrenie tak nam Bobak vravel, ze by bolo vhodne aj fragmentaciu. Tak nam kazal aby nam na odporucaci listok napisal urolog spg+fragmentacia DNA- imunologicke vysetrenie. A 3x sme uz pytali hned od obvodnej aby automaticky pisla na odporucaci listok.

ema263
6. okt 2011

@pempusik no tak sa vidime? 😉 Vecer si napiseme, ze ako sme dopadli, ale hadam, budeme obe usmievave 😵 Treba dufat... 🙂 A je to skoro, skoro po mesiaci... Uf, neviem preco, no on urcite vie, preco to tak robi 😉

ema263
6. okt 2011

@gabinka41 Drzime, drzime 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre