Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

ema263
21. okt 2011

@gabinka41 my sme boli na genetike v Humennom, mala som od gynekologa listok vymenny..

gabinka41
21. okt 2011

@ema263 emi, ja už mama síce som...mám 12 ročného pubertiačika z prvého manželstva...ale s manželom veľmi chceme bábo, on ešte nemá svoje.......a aj syn by chcel súrodenca...Kurnik, to je také nespravodlivé to všetko... 😢 😢 😢

gabinka41
21. okt 2011

@ema263 aj nám dal hrivňák lístok.A ako to tam prebieha? Pozerala som,že genetika je aj v PO aj v KE.My asi pôjdeme do PO, máme to najbližšie

gabinka41
21. okt 2011

@kamilkka nám vyšla patologia 100% len teraz neviem,že či to znamená,že 100% spermií sú ,,choré", poškodené, alebo sú v zdravé. Lebo nám hovoril,že nevidel žiadne poškodené, čo som sa potešila...ale v správe je napísané, že patologia 100%.Tak som z toho jeleň....ale vyzerá to,že mm má teraz nejaký vnútorný zápal.....musí brať antibiotiká

wifina
21. okt 2011

@gabinka41 veľmi dobre poznám a chápem, naša patológia bola 96%, určite to bude v tom zápale, po preliečení to bude lepšie... 🙂

gabinka41
21. okt 2011

@wifina och, keby si tak mala pravdu.....mm to tak trápi a chodí taký nervozny,je podráždený....ani neviem,ako s ním komunikovať, lebo aj ked ho chcem upokojiť,tak ....0 bodov. Keby sa aspoň toho fajčenia chcel zbaviť. Sám doki mu vravel,aby s tým radšej skončil...ale,ked sme sadli do auta, tak hned bola ciga (asi od nervov)....ja už neviem,ako dalej... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

wifina
21. okt 2011

@gabinka41 nechaj ho to predýchať, keď je zvyknutý musí si dať "od nervov", sám sám prestane fajčiť, ten môj sa zasa zožiera, aj keď navonok to nesie dobre, pritom sme mali oveľa hrošie výsledky ako vy, máte pekný počet v miliónoch, tých pár zdravých sa tam určite nájde. Môj ale už aspoň prestal fajčiť, piť, ale to súvisí aj ostanými výsledkami, čo mal zlé...

gabinka41
21. okt 2011

@wifina myslím,že to bude dlhšie trvať,kým to predýcha......on navonok sa tvári,že nieje prvý ani posledný,ale žerie ho to fest.Aspoň ja to vidím na ňom.Pýta sa,že prečo on,že či máme toho (starostí) málo a tak...
No neostáva nám nič iné,len čakať a brať lieky....

gabinka41
21. okt 2011

ešte sa chcem opýtať: v správe má o.i. napísané: Le 0,1 mil/ml. To je čo? To sú leukocyty??? Je to veľa??? Lebo v rozhovore nič o leukocytoch nespomenul a až teraz čítam,že leukocyty v spg nie sú dobré znamenie....môže za to zápal?

katka143
22. okt 2011

@gabinka41 Ahoj moja.mrzí ma že výsledok nieje lepší.ale počet vám pekne stúpol,môj názor je že tá patologia je spôsobená tým zápalom.inak to nevidím.hlavu hore,drž sa určite sa to upraví. 😉

gabinka41
22. okt 2011

@katka143 ja tiež si myslím,že je to tým spôsobené a pevne v to dúúúúúfaaaam ...uvidíme po atb a čo ukážu nasledovné výtery.....mm sa ich bojí a velmi nechce ísť....a ešte ideme obaja na genetiku.
A dakujem za povzbudenia, dnes už je to lepšie,ale včera sme boli na tom obaja naprd....proste sklamanie ☹

katka143
22. okt 2011

@gabinka41 to ti verím,dlho čakať na spg a potom sa dozvedieť takúto správu.aj ja som si myslela,že jeden mesiac sa rozhodnem a ten druhý budem tehotná(ako 2krát predtým).ale ten hore nám to trochu sťažil ☹

gabinka41
22. okt 2011

@katka143 ja si snád asi musím všetkým prejsť...Pán Božko mi pripravil véééľmi zložitú životnú cestu, ale asi vedel, prečo......aby som zistila,aká silná som 😀 Takže len hlavu hore a bojovať. Ak mimi máme mať,tak bude, hoci v 40-tke 😀
Ale aj tak si hocikedy hovorím....sú ľudia,ktorí sa majú omnoho horšie a zvládajú to.

jania023
22. okt 2011

ahoj ake mate lieky na oligospermiu...my mame malo spermii,pohyblivost dobra a morfologia tiez

wifina
22. okt 2011

@jania023 nám nedali nič 😒

mary78
23. okt 2011

ahojte baby, dufam ze to nezakriknem, len vam chcem dodat nadeje ze aj napriek zlemu spg sa da otehotniet prirodzene! Moj manzel mal v aprili starsny vysledok: objem 1,8 (norma 2), koncentracia 10 (norma 20), rychlo pohyblivych 0, 75% nepohyblivych, len 6% morfologicky dobrych (norma nad 30%). Doktor nam povedal ze ak sa to nezmeni, tak len na IVF (a ziadne ICSI a ine kratke protokoly), nic ale neriesil (zijeme v Taliansku, tu doktori velmi nic neriesia), povedal ze vitaminy su len placebo, len sa spytal ze ci sa chceme zapisat na zoznam cakatelov na IVF (cakacia doba 10 mesiacov) alebo zopakovat test v septembri. Tak sme povedali ze sme este "mladi" (tu je priemerny vek prvorodiciek okolo 35) a ze pockame. Trosku sme zmenili zivotny styl, menej vina, manzel sa snazil menej fajcit a zacal chodit do posilky, pestru stravu sme mali aj predtym. A na ten kontrolny spg uz muz nesiel 🙂. Som v 7. tyzdni takze este je skoro sa prilis radovat, ale hovorime si, ze ak aj to na prvy pokus nevyjde, aspon je to mozne 🙂

gabinka41
24. okt 2011

@mary78 Ahojky ....a po akej dlhej dobe od spg sa vám podarilo otehotnieť? Aj my máme zlý spg, a môj mm zrejme nedávno mal - prekonal (a možno ho ešte má) nejaký zápal, ktorý vo velkej miere ovplyvnil výsledky. Tak sa teraz lieči zo zápalu......a uvidíme až o mesiac, dva, ako to dopadne .....

mariah80
24. okt 2011

ahoj baby.co myslite aka je sanca na otehotnenie (bez pomoci liekov ) ak bol muz operovany na prostatu a spermiogram mal 16 percent plodny..?

gabinka41
24. okt 2011

ale tá cena je hroznááááááááááááá ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 ved tam mash zoznam co obsahuje..vyskladaj si, kazda zlozka sa da kupit aj osobitne. Btw. hodnoty vacsiny jeho jednotlivych zloziek su riadne pod dennou odporucenou davkou, cize ani zdaleka nepostacuju.

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa akurát som na to pozerala a plne s tebou súhlasím....ja som všetko kupovala zvlášť a vyšlo ma to ooooveľa lacnejšie 😎 Opäť marketingový ťah...a tá cena.....skoro som odpadla 😖

ema263
24. okt 2011

Cafte baby, tak my ideme zajtra kuknut Hrivnaka... Som riadne napata, ze s akymi vysledkami sa vratime... 😔

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa nevieš náhodou,aká dávka koenzymu Q10 by mala byť? Dnes som kúpila 30mg....stačí jedna tbl denne?

ema263
24. okt 2011

@pempusik Drzte sa zajtra!!! 😵

gabinka41
24. okt 2011

@ema263 juuuj, tak to držím palce.....my sme odišli smutní a sklamaní, ale Hrivňák nám dal nádej, bol zlatý 😉 (nie ako v SPLNe). Tak držím palce,nech vám to dopadne na jedničku 😉

ema263
24. okt 2011

@gabinka41 Ja mu dávam 60 mg, teda po 2 tablety denne

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 My ideme tiez zajtra na spg do tkanivovej banky...Mm berie len jednu 30mg tabletu Q10 denne.

ema263
24. okt 2011

@kacicqa Tak zajtra to bude den spg 😀

kacicqa
24. okt 2011

@ema263 pre Q10 nieje urcena maximalna denna davka, aysledky, aspon ja som to nikde nenasla..a spg..no super, porovname vysledky, dufam, ze obidve bu na 1*

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre