Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa my sme boli minulý piatok a 😢 😢 😢 ale zrejme má mm nejaký zápal a tak berie atb.Dnes som mu dokúpila presne tento koenzym. V lekárni mi núkala aj 60mg, ale som povedala,že asi bude stačiť 30mg. 😎 Tak uvidíme. A čo vám je? My sme mali v auguste oligoasthenozoospermiu a teraz sa pridala aj teratospermia ☹

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa ja držím palce už teraz 😉

ema263
24. okt 2011

@kacicqa neviem, odkial to mám, no ja viem, ze 60 mg denne, ked tych info a rad som uz nasla miliooooony, no uvidime, ci to za nieco stalo... Kopa eur urcite 😒 , no ak to bude lepsie, tak to nebolo na skodu. my sa vratime az neskoro vecer domov, tak uvidim, ci stihnem dat este vysledky aj na MK, ak nie, tak v stredu urcite.

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 my uz riesime spg od januara.. teratozoospermia+ leukocyty. Po 2 mesiacoch atb +3 mesiacoch vitaminov teraz ideme na kontrolny spg

gabinka41
24. okt 2011

@ema263 a ešte niečo iné berie? Môj berie C,E,kyselinu listovú, Macu a od dnes ešte selen, zinok a koenzym Q10...no a plus antibiotiká....ale kolko pripomienok sa napočúvam pri bratí vitamínov.... 😀 😀 😀

kacicqa
24. okt 2011

@ema263 Qcko neusodi..maximalne sa pri nadbytku vyluci. Ale to je bohuzial problem vacsiny vitaminov, su to precurane peniazky;o) My urcite zajtra nebudeme mat este vysledky, ratam cakacku tak aspon 3 tyzdne...

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa a kolko ste mali leukocytov? čo bolo príčinou,že tam boli? Ja som teraz googlila, že kolko ich má byť a sa mi zdá,že bola norma...má ich byť pod 1 mil/ml....a my sme mali 0,1 mil/ml

ema263
24. okt 2011

@gabinka41 mi nieco hovor 😀 Berie toho pozehnane... E, C, Zinok, Selen, Q 10, kyselinu listovu, L-karnitin a este Prostakan forte, mal zaciatkom roka vazny zdravotny problem a nasledne potom trosku problemy s mocenim, uz je to fajn, no berie ho stale a este jeme kiwi a dynove semiacka 😉

pempusik
24. okt 2011

@kacicqa @ema263 tak si zajtra budeme drzat palce. Akurat som sa mm pytala, ci mozem ist s nim 😀. Tak ze bude v mensom strese, ked pojde sam. Ale po vysledky uz pojdem aj ja, to uz nevydrzim doma 🙂

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 v januari 0,245 mil/mil, v aprili 0,055. Ale aj to je vraj vela a nemaju tam co robit... Inac na nete som nasla tie hodnoty co ty- 1mil/ml. Ale nas Bobak len odbil, ze ani to tam nema co robit..

pempusik
24. okt 2011

@gabinka41 my mame tiez 30mg a berie len 1 tabletu. A je v tom este aj 5mg vitaminu E.

gabinka41
24. okt 2011

@ema263 ja som ešte objednala swiss energyman libido, ktorý obsahuje aj kotvičník veľmi dobrý pre mužov...tak uvidíme,či to pomôže.Čakáme ešte na výsledky HP. Moj mm cca pred mesiacom cítil pálenie pri močení,ale nič nepovedal,prešlo to,neliečil to....a teraz sa to prejavilo....urobili sa mu na tele červené fľaky.Kožná mu hned povedal, že musel prekonať nejaký zápal..a to isté mu povedal aj Hrivňák,ked to videl...

kacicqa
24. okt 2011

@pempusik asi mame to iste Qcko;o) Jojo budem tiez na vas mysliet. Ten moj ma za sbou uz tolko spg a vyterov, ze sa z neho smejem to uz moze "odber" robit na pockanie aj na xodbe;o)

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa no mne sa tiž zdá,že leukocyty by tam nemali byť...ale zase Hrivňák nám na toto nič nevravel...ja som si to všimla až na ceste domov,a som vedela,že leukocyty sú zlé. Poukázal akurát na viskozitu, že bola vyššia a to je vtedy,ak je nejaký zápal.......takže 0,1 je veľa

gabinka41
24. okt 2011

@pempusik tak to máme asi rovnaké,lebo aj náš obsahuje Ečko 😉 je to balenie 30 kapsulí +30 kapsulí zdarma

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 no viskozita, hlien, a aglutacia byvaju signalom zapalu...

ema263
24. okt 2011

@gabinka41 a viskozita má byť aká?

gabinka41
24. okt 2011

@ema263 my sme mali taký mazľavejší ejakulát než má byť...a to hodinku po odstátí.....aspoň tak to vysvetľoval

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa a ako zmákol tie výtery...môjho to čaká a už teraz má z toho bolehlav

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa a čo je to tá aglutácia?

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 Vytery zmakol, bol uz 3x a stale v poho..teda aspon neviem o tom, ze by hundral. A aglutacia je zhlukovanie spermii, akoby polepenie dokopy, co zabranuje potom prenikaniu do vajicka..

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa tak aglutáciu vôbec nespomínal.....šokol nás akurát tou 10% patologiou....neviem,či sme ho zle pochopili, ale vravel,že nevidel tam žiadne poškodené a nakoniec v správe bolo,že patologia 100%. Môže ju tiež spôsobiť zápal???

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 To ti nepoviem ci je to zapalom, kazdy urolog ci androlog vravi inac...podla mna len taq strielaju a tato oblast je este dost nepreskumana..;o(

pempusik
24. okt 2011

@gabinka41 ano, presne ten mame 🙂

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa ved uvidíme, ked doberie atb a potom o mesiac na výter.....aké budú výsledky

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 mesiac po atb vyter nema zmysel... xlamydie, mykoplazmy..vsetko moze prezivat aj 6 tyzdnov po atb

gabinka41
24. okt 2011

@kacicqa tak kolko máme počkať. Nám vravel,že mesiac po dobratí má ísť na výter a ešte obaja na genetiku.Ale rozmýšľam,či ho nepošlem ešte na odber krvi a na HP cez kožnú doktorku.....som hrozne zvedaavá na HP (akosi mám taký pocit,že má menej testosteronu)

kacicqa
24. okt 2011

@gabinka41 nam odporucali pockat aspon tu dobu dozrievanie spermii, cize 64-72 dni

mary78
24. okt 2011

@gabinka41 robil ho v aprili, cize po 4 mesiacoch. Inac doktor aj vravel ze jeden zly spg nie je az taka tragedia (napriek tomu ze nas teda posielal na IVF 😕 ) a ze ta varka spermii sa obmiena priblizne kazde 4 mesiace. Tak preto aj mal ist znovu na kontrolny v septembri. Drzim vam straaasne palce vsetkym

gabinka41
25. okt 2011

@kacicqa no na spg si myslím,že najskôr o tri mesiace pojdeme, ale na výter má mm ísť ten mesiac po dobratí atb.....či aj na ten by mal ísť neskôr?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre