Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik Mozno to u vas bude inac, mozno vase rybicky maju nejaku poslanecku imunitu;o) U nas sa ta "absencia" tiez zaujimavo prejavovala;o) Prve tyzdne to boli otazky: To naozaj? Kde to mas napisane? , potom sa zmenili na: Este dlho? A co by sa stalo keby...? No a posledne stadium bolo: Kolko dni este? A dobre pocitas? 😀
Ale zase ma rad jednu teoriu com som vyhrabala z ang. clanku o fragmentacii DNA, kde sa pise, ze cim kratsi cas travia dozrete spermijky vs eminiku kym kratsi cas su vystavovane posobeniu oxydantov, volnych radikalov a pod. KCize v praxi to znamena sex kazdy den od ms do ovu..aby sa vymienali spermijky. Tak tento clanok fakt miluje;o)

kacicqa
26. okt 2011

@gabinka41 Tie atb co mate nepoznam, mozno niesu take drasticke... ale ked nam kozny vravel, ze na niektore tie pliagy zaberie az 5-6 davka atb.. Fuuuu, to som radsej ani nepocuvala. Problemje to, ze oni znicia nielen zle veci, ale aj vsetky dobre v tele... a co mi z cisteho vyteru ked budem mat doma trosku mangela;o)?

wifina
26. okt 2011

@kacicqa tak to je super, to sa vám určite podarí...mm berie atb len na zápal, viac menej preventívne, nie takéto, čo píšeš, tak dúfam, že sa mu nezničia aj tie dve, čo mal naposledy 🙂

pempusik
26. okt 2011

@gabinka41 to nestras, ja planujem,z e buduci rok uz budeme tehu. Takze rychlo sa preliecime a vlitnem na to 🙂

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa tak to moj mm by sa z toho tiez tesil. A najlepsie 2x za den, aby sa poriadne povymienali 😀.
A to kym ste brali tie atb, boli ste na kontrolne vytery? ci ako ste kontrolovali to, ci atb zaberaju?

gabinka41
26. okt 2011

@kacicqa ☹ no píše sa v nich,že sú na liečbu a predchádzanie infekciám a ničia široké spektrum baktérií.Okrem iného sú aj ma liečbu infekcie kože a mäkkých tkanív,ale tiež na pohlavne prenosné ochorenia, zápal močove trubice atd....tak snád pomôže...uvidíme

gabinka41
26. okt 2011

@pempusik no ja by som už najradšej budúci mesiac 🙂 ,ale viem,že to nebude možné.......musíme sa vyzbrojiť poriadnou dávkou trpezlivosti, kočky...Ja stále kdesi vnútri dúfam a verím,že budúci rok budeme tehulkovať 😉

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik No u nas bol problem to, ze u urologov mal obidva prve stery negativne na vsetko...a potom nas Kraus s Bobakom poslali za Halagovcom. Mozno Ti to meno nieco vravi. Prakticky je to kozny doktor v novej nemocke, ale vytery robi doma sukromne..a keby si videla kde a ako to robi...vacsina ludi mu dava privlastky zacinajuce sarlatanom, Frankensteinom a konciac Mengelem a ta "ambulancia" zrejme bola kulisou ked tocili Hostel. No Bohuzial Bobak s Krausom, ho povazuju za najlepsieho odbornika, pretoze robi testy inymi metodami ako klas. labaky..a tak sme sa nexali ukecat..raz, prvy a posledny. Cize druhy raz tam mangela na kontrolu nedostanem a ani nexcem, aby tam siel... No a kontrolny vyter u urologa je zas negativny. Takze taq...

kacicqa
26. okt 2011

@gabinka41 Taq taq, to vacsina atb sa tvari ako vseliek..skoro ako svedske kvapky;o)

wifina
26. okt 2011

@kacicqa dobrý popis ordinácie, tak som sa nasmiala 😀

kacicqa
26. okt 2011

@wifina 😀 dnes sa smejem z toho aj ja, ale ked sme tam boli prvy raz.... adrenalin jak... bungee jumping je oproti tomu suviks;o)

wifina
26. okt 2011

@kacicqa @gabinka41
@pempusik inak sa chcem opýtať, chodíte s manželmi na vyšetrenia aj vy, lebo ja nechodím, som "macošská"?

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa ani mi o tom nehovor. Ja sa budem spoliehat na Hrivnaka. Je to inak hrozne, lebo stale mam aj ja tendenciu sa pytat, ci nektory doktor nieco nezanedbal. To by sme sa ale stale tocili v bludnom kruhu.
Dufam,ze spg vam dopadne dobre, potom daj vediet. A v ZTB robia rozsireny spg? Ak ano, ktore parametre?

kacicqa
26. okt 2011

@wifina ako kedy, ale ak to cas dovoli tak ano..hlavne preto, ze moj manzelicek to vsetko xce mat rychlo za sebou a potom sa zabudne kadeco spytat...

pempusik
26. okt 2011

@wifina ja chodim, ale nemyslim si, ze si macosska. Ved ani chlapi nechodia s nami. Ja mam len taku povahu, ze vsetko chcem hned vediet, tak preto tam idem. Chlapi obcas veci popletu 🙂

wifina
26. okt 2011

@kacicqa
@pempusik veď práve - aj aj som chcela práve preto, že on všeličo popletie a vždy nakazujem nech sa všetko opýta. Ale keď on nejak nechce a potom ani on so mnou na gyndu nejde 🙂. Len si niekedy hovorím, že by to bolo možno lepšie, ak sme šli spolu. Na druhej strane, lekárske správy vždy čítam... 🙂

gabinka41
26. okt 2011

@wifina ja som na prvom nebola,ale teraz už áno....

pempusik
26. okt 2011

@wifina ja som sa ho vcera spytala, ci s nim mozem ist. Tak na "odber" isiel sam, potom som uz isla s nim po vysledky. Ale spytala som sa ho, ci mu to nebude vadit. Ale bol rad, ze s nim idem. Aj na tie vytery som povedala, ze s nim pojdem, ak mu to nevadi a chce to 🙂

gabinka41
26. okt 2011

@pempusik ze občas....vždy domotajú....moj mi po prvom spg povedal,že tolkým slovám ani nerozumel, že mi ani nevie povedať všetko,čo mu doki hovoril.A tak som mu povedala,že i ja pôjdem s ním...

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik My sme u Hrivnaka boli len raz.....a stacila nam medzidverova konzultacia, proste hrozne sa zachoval, nechcem to rozoberat... ;o( Takze je v tom istom zozname co Halagovec;o) Takze odpisujem ti rovno zo spg:
- vzhlad, konzistencia (tam sa uvadza aj pritomnost hlienu, gelovych zrn, vlakien)
- pH
- taznost
- objem
- koncentracia sp/ml
- prestup
- zivotnost
- pohyblivost
- invazivna pohotovost
- aglutacia (typ, velkost, vyskyt)
- bunkovost
- leukocyty
- vyvojove stadia spermii
- % defektnych spermii
- z toho patologia (% hlavicky, % krcku, % bicika)
- prevladajuca patologia (popis jednotlivych patologii- zalomene krcky, zhrubnute diely, akrozomalne cysty, pyriformne predlzene hlavicky, mikrocefalicke spermie, retencna cytoplazma, DAG)
- fragmentacia DNA
- imunologia (IgG, IgA)

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik este som zabudla pri pohyblivosti, ze sa robi osobitne
- linearna
- pomala linearna
- nelinearna
- nehybnych

gabinka41
26. okt 2011

@kacicqa tak tu robia omnoho viac...a kto vám ho potom vyhodnocuje? Myslím tým, s kým výsledky konzultujete?

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa fiha, tak tomu sa uz hovori podrobny spg. Uvidime, ako dopadnu vytery a spg v car (tam robia rozsireny, ale neviem presne aky) a pripadne sa mozem objednat aj do ZTB ako si mi uz predtym radila 🙂
Je mi luto,ze mas taku skusenost s dokim, ja som bola zatial spokojna, tak uvidime.

kacicqa
26. okt 2011

@gabinka41
@pempusik
No to je jediny problem ZTB- konzultacia... Take kratky pokec pred spg ma na starosti Bobak. S vysledkami je to uz horsie, bud si ich len nechate poslat domov alebo k lekarovi, ktory vas odporucil, alebo si ich mozte vyzdvihnut. Bokak si sice najde na vas cas, obkeca co je zle..ale vysledok je vzdy ten isty- nezdravy ziv. styl, posobenie skodlivin, alebo stresu, pripadne lokalnej infekcie. Doporucene mikrobiologicke vysetrenie, samozrejme u Halagovca. No a nezabudne vam ponuknut super uzasne prirodne vitaminy... iba asi za 200 eur, ktore zarucene zaberaju. Bohuzial viem, len o jednom pripade, ze si ich niekto kupil a u nich nezabrali...

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa my sme sa tiez pytali na vitaminy Hrivnaka a ten sa neokunal, rovno povedal,ze si ich nemuisme kupovat, tak som kupila vsetko zvlast. Ale neviem, ci vobec zaberu. A ako pise @gabinka41, ani neviem, ci ma zmysel brat vitaminy, ked sa beru atb. No my sme zatial bez nich, takze pokracujeme s vitaminami, mm obmedzil fajcenie na polovicu (co je u neho uspech), pije uz len 1 kavu denne, pivo vypustil uplne (alebo si da naozaj len prilezitostne) a spat chodi so slipkami (teda vlastne so mnou 😀).

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik hej hej, naraz s atb vitaminy nemaju zmysel..my sme zacali tiez az po dobrati. A samzorejme osobitne..bidak mm mal a este aj ma 14 tabletiek na den. Inac baby...ja som to tu uz x krat pisala..ale leukocyty sa u nas rapidne znizili po brani koloidneho striebra. To bolo este pred atb. U nas sa obmedzil notebook na kolenax, uzke boxerky sa odlozili na lepsie casy, fajcenie sa uplne zatrhlo, ostala mu sem tam kava a trosku cerveneho vina, taq isto jeho oblubena sauna a termalne bazeniky sa zatrhli.

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa ako si ho prinutila vzdat sa cigariet? Ja som z toho nestastna, lebo uz som ho niekolkokrat prosila, aby prestal, ale zatial sa toho nevie vzdat. A vdaka za pripomenutie toho striebra. Musim nieco o tom vygooglit, ono by malo asi posobit protizapalovo.

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik u nas to bola zhoda okolnosti..moj tatko fajcil 40 rokov a na svoju 60tku dostal infarkt. Nastastie za 3 dni bol uz v poriadku a odvtedy sa cigy ani nedotkol, dokonca ma k nim odpor a smrdia mu...a to 40 rokov vravel, ze sa neda prestat fajcit. Taq som mangelika kus povydierala, ze ci je slaboch ked nedokaze odolat+ plus jedno ultimatum: popolnik bozkavat nebudem. A zabralo.A to striebro nieje zle, dokonca tvar mal ponom hladucku jak decka prdelka;o)

gabinka41
26. okt 2011

@pempusik tak to by som aj ja rada vedela....ako ho presvedčiť zbaviť sa cigariet.......

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa @gabinka41 tak to neviem, ci u nas zaberie, taketo vydieranie. Svokor mal pred rokom infarkt a tvrdil, ze uz nikdy nebude fajcit. No a teraz uz fajci veselo dalej. Najhorsie je, ze mm ma vysoky tlak - to mam po mame a v rodine po otcovej strane su nachylni na infarkt. Myslela som si, ze prave to, ze nebude moct mat deti, ho presvedci, aby uplne prestal fajcit :/
A to striebro ste brali pred alebo po atb? a ako dlho?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre