Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
27. okt 2011

@wifina myslím si,že aj vám by dal nádej....určite by vás neodpísal a hladal by príčinu a ako ju odstrániť 😉

gabinka41
27. okt 2011

baby, ja som dnes dostal ms s predstihom 1 deň....ale neskutočne ma bolí pravý vaječník-pichá ma v ňom.M"že to byť spôsobené tou cystou, ktorá sa bud vstrebáva alebo praskla? Ufff , neskutočné,ako to pichá - až do stehna mi tá bolesť striela........ešte som také niečo v živote nemala 😖

pempusik
27. okt 2011

@gabinka41 a hlavne to fajcenie, toho sa my asi nezbavime :(

wifina
27. okt 2011

@gabinka41 @pempusik: určite by som na vašom mieste počkala, my tiež chceme aspoň pol roka počkať, či sa niečo nezmení, skúsiť preliečiť a keď to nepôjde, tak ICSI 🙂 a to máme oveľa horšie výsledky.

pempusik
27. okt 2011

@wifina nuz neviem, ci je este nieco horsie ako 100% patologia 🙂.
Ako dlho sa snazite?

gabinka41
27. okt 2011

@pempusik ved toto......ked mu to povedal doki, tak hned vravel,že to obmedzí a postupne prestane....ale sme doma a ......na chcílku to obmedzil,ale už je opäť v starých koľajach.A moje slová sú ako keby som hrach o stenu hádzala.....Asi by musel mať doktora vedla seba,aby s tým prestal 😠

gabinka41
27. okt 2011

@pempusik aj my sme teraz mali 100% patologiu 😢 😢 😢 a ja preto hovorím,že zrejme najbližší polrok tehu isto nebudem....musí sa to preliečiť a zlepšiť....A verím v to 😉

wifina
27. okt 2011

@pempusik dve až sedem spermií v celom spermiograme, nemotilné, 96% patológia 😀 My asi rok, liečime sa od jari, drahý od leta....a vy?

wifina
27. okt 2011

@gabinka41 tí chlapi majú vôľu vydržať len na chvíľu, môjho "zmotivoval" aj vysoký krvný tlak a ďalšie zlé výsledky, ktovie ale, ako dlho mu to vydrží...

gabinka41
27. okt 2011

@wifina ja neviem,čo by pomohlo na toho môjho....fakt už ani netušíííííím...a strašne nerada doňho rýpem s tým ☹ , hoci ma to fest trápi

gabinka41
27. okt 2011

@wifina a on by možno aj chcel,len akosi nevie prestať...neviem

wifina
27. okt 2011

@gabinka41 niekedy pomáhajú aj také tie akupunktúrne alebo hypnotické techniky 🙂

gabinka41
27. okt 2011

@wifina on chcel ísť jeden čas s kamarátom na nejaké pliešky,ktoré sa priložia na telo...neviem presne,čo to je,ale že viacerí prestali tak fajčiť.....No doposiaľ nič 😠

wifina
27. okt 2011

@gabinka41 treba použiť všetky presvedčovacie/donucovacie 😀 techniky...aj keď neviem, či to má reálne nejaký vplvy, môj prestal fajčiť aj piť a výsledky zatiaľ žiadne...

gabinka41
27. okt 2011

@wifina do capa so všetkým 😠

wifina
27. okt 2011

@gabinka41 keby len do capa 😝

pempusik
27. okt 2011

@wifina aaaha, no my sme aspon to mnozstvo mali ok, to sa nam dokonca zlepsilo. Ale vravim, mm mal teraz take zle obdobie.. trhanie zubov, potom bol chory na PN...
My sme vraveli o dokiho, ze sa snazime 2 roky, ale pravdou je, ze pocas tych 9 rokov, co sme spolu, sme mali chraneny styk len niekolkokrat. Vzdy sme mali len prerusovany (a to uz je len aka ochrana). Manzelia sme nieco cez 3 roky. to som si naivne myslela,ze sak sa to urcite podari hned. Teraz zistujem,z e ani nie :(
Mm sa lieci aj na vysoky tlak, ale cigariet sa nevie vzdat :(

wifina
27. okt 2011

@pempusik páči sa mi tvoj komentár "(a to uz je len aka ochrana)" 😀 no veď práve, my sme už tiež dlho spolu, manželia 4 roky, tiež som si myslela, že po clostyle som mala ovulku a myslela si, že to pôjde hneď a samo 😀 a keď nie, tak nabudúce, tú azoo potvoru, keď nám zistili, tak to bol šok (a stále je), tiež ľutujem, že sme nezačali skôr to riešiť, chcela som mať po skúškach a a tak, no čo už, u vás oboch aj s gabinou aspon viete, že boli mm chorí a tak, ten môj bol zdravý, takže táto príčina tam nebude. ☹

pempusik
27. okt 2011

@wifina a s tou azoo sa da nieco robit? Ved nad tym nemozu len tak mavnut rukou v car.

wifina
27. okt 2011

@pempusik no snžíme sa, bol u urologa, má za sebou operáciu, berie profertil, atb. len výsledky nie sú hneď tak musíme počkať, či to pomohlo alebo nie, kontrolný spermiogram bol rovnako zlý, ale to bolo pred operáciou. Môže sa stať, že nepomôže vôbec, ale túto alternatívu si nepripúšťam... 😎

pempusik
27. okt 2011

@wifina tak potom este nie je nic stratene. Na ten profertil som pocula vselijake referencie, nakoniec sme si ho nekupili, ale skombinovala som vitaminy sama. 🙂

gabinka41
27. okt 2011

@pempusik kurnik....keby sme predtým vedeli,ako to všetko so všetkým súvisí - myslím zdravie človeka 😖 .......a teraz sa len za hlavu chytýme a lamentujeme....... 😢 😢 😢

gabinka41
27. okt 2011

@pempusik ja som tiež skombinovala vitamíny a mm dudre,lebo ich je veľa 😖 (a nech si dudre) ......a trošku to v niečom pomohlo, hoci ten zápal ich poškodil a aj pohyblivosť ešte znížil........Ale boli tu baby, ktorých manželia mali azo a potom otehotneli.....asi len treba nájsť príčinu,prečo tam niesú,prečo sa nevytvárajú....musí byť dôvod.Verím,že sa vám to podarí 😉

wifina
27. okt 2011

@pempusik ja viem, ale čo som pred nákupom prvé tu čítala bolo pozitívne a teraz to už máme tak čo...budeme ale zvyšovať dávky vitamínov časom, neviete, koľko sú prípustné dávky selénu, vitamínov? Aby som ho nepredávkovala 🙂
@gabinka41 jo-jo, tak mne bolo jasné, že tá životospráva nie je s kostolným poriadkom, ale keď si nedal povedať, až doteraz...

gabinka41
27. okt 2011

@wifina to si nedal ani ten môj.......ledva sa poriadne naje,ale cigi si neodpustí...a tie jeho stresy a nervozny je ako....nevie už ani vypnúť, stále sa za niečím naháňa.A vitamíny ? Ja mu dávam 400mg- E, 1000 -C, 100mcg selén, 30mg zinok, 2x1tbl maca, koenzym Q10- 1tbl a ešte mu pribudne swiss energyman 1tbl

wifina
27. okt 2011

@gabinka41 dik, idem to hneď kuknúť a ešte to koloidné striebro, že. Musím zohnať ešte ten mac, to už osm tiež počula, ešte nemáme...

kacicqa
27. okt 2011

@wifina odporucana prirodzena davka selenu cca 60 mcg od 70 do 200 mcg je uz liecebna davka. My berieme tiez 100vku. No a ak sa ho xcesh zbavit tak ti treba cca 1000 mcg 😀

kacicqa
27. okt 2011

babky este ked sa bavime o tyc vitaminoch, antioxidantoch a spol.... Vravi Vam nieco pycnogenol? Je to vytazok z borovice (nie borovicky;o). Citujem z pribaloveho letaku:
Pycnogenol má niekoľkokrát silnejšie antioxidačné účinky než vitamín C a E, je približne 20x účinnejší ako vitamín C a dokonca 50 x účinnejší než vitamín E. Mimoriadne rýchlo chráni a regeneruje bunky organizmu. Likviduje voľné radikály, ktoré spôsobujú poškodenie buniek a imunitného systému. Nie sú v ňom obsiahnuté žiadne zložky syntetickej povahy. Poprednými svetovými dietológmi je odporučený ako najúčinnejšia komplexná ochrana organizmu.

gabinka41
27. okt 2011

@wifina pošlem ti link,kde som to ja objednávala

wifina
27. okt 2011

@kacicqa viem, že to môže aj zabiť, tak preto sa pýtam, budem postupne zvyšovať 😲 , nie vážne, dik 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre