Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

pempusik
8. nov 2011

@nelynka tak gratulujeeeem 🙂. To je super a to ste mali 99% patologiu?

nelynka
8. nov 2011

@pempusik dakujem..
ano tak nam bolo v septembri povedane 😀

wifina
8. nov 2011

@nelynka waw, gratulujem, to je úžasné, takže šanca je vždy 😉 , to je veľmi povzbudzujúce

saska1
8. nov 2011

@nelynka jeeeeej....to je fakt neuveriteľné.... 🙂 z celého srdiečka gratulujem 😵 😵 a ty si bola v poriadku?iba mm mal zlú morfologiu,hej?

nelynka
8. nov 2011

@wifina veru ale ked ti v prvejc hvili povedia, že tolko percent spermii je zlých..nevríš..

@saska1 ja som bola vporiadku..aspon som si nie vedoma že by mi niečo bolo..len MM mal problémy..

ema263
8. nov 2011

@nelynka Blahoželááááááááááám! 😉 Merala si aj BT? Fuuu, neuveriteľné, no ani nevieš koľko nádeje si do mna vliala, že sa to dá aj s 90% patológiou... 😵 Chodite k Hrivnakovi?

nelynka
8. nov 2011

@ema263 merala som do septembra..vtedy som prestala..lebo som v tom nevidela zmysle uz dajak..cyklus viem ako funguje, a nejak som na to aj zabudala aj setko..a tento posledy cyklus som merala len od ovulky aj to len par krat.. 😀
u Hrivnaka sme boli raz na spermio a druhykrat na vytery.. 😀

gabinka41
11. nov 2011

páááni, môj milovaný si dnes vzal sám od seba vitamínky....... 😀

pempusik
11. nov 2011

@gabinka41 ma pochvalu 🙂. Moj sa tiez umudril a berie ich a este som mu dalsi prikupila. 🙂

gabinka41
11. nov 2011

@pempusik ja som mu pridala koenzym Q10, ale ten už odmietol brať....tak aspoň to,čo berie ma teší....slen, zinok, E, C, kyselina listová........macu som vysadila,lebo neviem,či aj z neja sa náhodou nevysypal po tele.....uvidíme,ako dopadnú výtery a potom spg.... 😉

kacicqa
11. nov 2011

@pempusik @gabinka41 Chlapi asi xcu, aby vas uz pod stromcekom bolo o jedneho viac ;o)

kacicqa
11. nov 2011

MM tak povzbudili dobre vysledky, ze papa o dusu vitaminy...Robime si srandu, ze ak to tak pojde dalej taq do polroka z neho moze byt darca spermii;o))))

pempusik
11. nov 2011

@kacicqa a ty ako? ktory si DC? nezdarilo sa uz? 😀

wifina
11. nov 2011

@kacicqa to sú super správy, nás pani doktorka v car uzemňovala, že ani po operácii sa ten spmg až tak nezlepší, aby to bolo v norme a že máme ísť na ivf, ale to ako oni necghhápu, že aj keď ich bude 30 alebo 3000, tak to bude lepšie, ako teraz... 😒 , na konotrlný ideme v novom roku...

kacicqa
11. nov 2011

@pempusik, @wifina joj, bebenky moje, som teraz na angline...napisem vam vecer neskor...ked je konecne ten moj lump v poriadku taq su nejake nejasnosti u mna..

gabinka41
11. nov 2011

@kacicqa no len do vianoc o už isto nestíhame.... 😒

gabinka41
11. nov 2011

@kacicqa tak ja dúfam,že aj nám sa výsledky zlepšia a že ho o len bude motivovať 😉

jarka23
11. nov 2011

Ahoj holky, my jsme měli zase problém, že manžel měl příliš hustý ejakulát, takže spermie nechtěli plavat. pani doktorka mému manželovi naordinovala Bromexinove tabletky 2-0-2, ja jsem mu k tomu přidala, vitamin E, mateří kašičku, koenzym Q 10, maccu. takže měl bohatou snídani. chudákovi z této léčby vypadali takové dvě kolesa vlasů na hlavě, ale zabralo to hned a jsme těhotný. Vlsasy už taky dorůstli. tak ted se smějem, že antikoncepci nepotřebujem, že až budeme chtít druhe nasadíme bromexinove tabletky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kacicqa
11. nov 2011

@gabinka41, @wifina, @pempusik No v brusku stiha byt nejaky prizivniiicek do vianoc;o)
No uz som vam si pisala...(nexce sa mi hladat), ze po atb som mala znizene hladiny hormonov, sice ovu som mala, ale ltt s odretymi usami. Tak mi dal lekar na stabilizaciu a podporu clostil a duphaston. Sice nizke davky, ale mne to hned taq sialene prvy cyklus zabralo, ze som mala strasne vela folikov a jeden dokonca uz 12 DC mal 29x20mm. Samozrejme, ze ten nepraskol. Spravila sa z neho cysta, sice a uz vstrebava, ale..ostatne foliky neviem ci praskli lebo podla teploty ani hormonov sa to neda zistit, zevraj sa spravaju pri takej cyste ako pri normalnej ovu. No doktor ma hned po kontrolnom usg vystrasil, ze to asi bude LUF- syndrom nepraskania folikulov a ze je casty pri endometrioze. Hned mi bral krv- Ca 125, ten onkomarker vysiel uplne nizky, este mensi ako pred troma mesiacmi...ale zase ma zas trasi, ze niektore zeny maju endosku napriek aj tomu...robil mi nejaky speci ultrazvuk..ani tam nic nenasiel a uz len cakam kedy mi zahlasi, ze mam ist na laparku.
Dalsia vec, robil m zase stery, nemam este vysledky, zevraj ked budu negativne tak tie leukocyty u mangela vyhlasia za chnonicky zapal, aby s av tom uz nikto nesprtal. No a sestricka nam poradila, ze niekdy su leuko zvysene aj pri kvasinkovej infekcii, ktora sa moze zo dna na den spravit aj stratit a moze byt bezpriznakova..aby sme skusili canesten- ja tabletky, mangel krem... Tha ja uz neviem, uz neviem, vyskusame aj to...Takze taq s nami, zazraky sa nedeju..;o(

pempusik
11. nov 2011

@kacicqa och, normalne som z toho zlostna. Akoby si uz toho nemala dost :(. Cim dalej sa v niecom clovek vrta, tym viac vselijakych veci sa najde. Ten clostyl si brala prvykrat? lebo ono to aj pise v tom letaku,ze sa mozu z neho robit cysty a niekto na neho moze reagovat citlivejsie. Ja som brala len 1 tabletu a to ma ani doky nesledoval. Po poslednej kontrole tam nic nenasiel, ziadnu cystu, tak dufam,z e tam ani nic nebolo.
A ten canesten je v pohode. To ja zvyknem pouzivat preventivne, len krem. Vaginalne tablety musi, myslim, predpisat doki, nie? to , co je na volny predaj, tam je len jedna, ci tri tabletky.

kacicqa
11. nov 2011

@pempusik Jo, clostil som brala rvy raz..aj to len 4 dni po jednej tabletke. A predsa to takto dopadlo. Tablety som kupila v pohode...sestricka mi vravela, ze maju kombi balicky krem+tablety... to je len jedna 500mg tableta a v lekarni vravela, ze radsej mensie davky dlhodobejsie, tak potom som kupila 6 tabliet. Taq vyzera ze vsetky canesteny su na volny predaj.

pempusik
12. nov 2011

@kacicqa a predtym si mala ovu v pohode?

kacicqa
12. nov 2011

@pempusik pred ATB jo..

pempusik
12. nov 2011

@kacicqa tak to by som este nevesala hlavu, asi sa este telo dostatocne nespamatalo 🙂

kacicqa
12. nov 2011

@pempusik Ja tiez v to dufam,,,

zvedavamt
13. nov 2011

@pempusik
Mne za canesten krem gynka nadala, že si mam pozriet pribalovy letak,nema sa použivat na sliznice.
Treba si poriešit kvasinky v tele zvnutra a nie tabletkami,tie z dlhodobeho hladiska nepomožu,však sa to
furt vracia ?
Problem je niekde inde ...

pempusik
13. nov 2011

@zvedavamt no pravdupovediac mi to doki predpisala len raz a to som mala porusene prostredie kvoli silnym antibiotikam. Inak je pravda, ze ak je problem vnutri, krem nepomoze a treba patrat popricinach.

zvedavamt
13. nov 2011

@pempusik
ano ,lebo kvasinkam sa pači v tmavom,teplom, kyslom prostredí.
Ja som mala s kvasinkami neustale problemy a hned ako mam chut na sladke,viem ze sa te mršky premnožili.
Ale už viem ako na ne.
🙂

moniinom
13. nov 2011

Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala po jak dlouhé době objednali vašeho partnera na spermiogram? Můj manžel se chtěl objednat a řekli mu, že za čtyři měsíce se mu ozvou a to nám přijde nějak přehnaná doba. Jak dlouho bychom pak čekali na jiné věci...

crca
13. nov 2011

@moniinom Nás poslal-teda manžela-to bylo první co se řešilo,po roce neůspěšného otěhotnění.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre