Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

eviq
16. nov 2011

@kacicqa
@pempusik
@gabinka41 ahojte, vy sa tu asi trosku rozumiete spermiogramom, mozete mi poradit? 7.10. robili mm spg, vysledky celkom ok, ale bolo zvysene PH 8,5, viskozita 7 cm a zistene protilatky IgG a IgA. Vraj to svedci o nejakej infekcii. No 25.10. bol mm na vytery na chlamydie, ureo a mykoplazmy a 2.11. mu este brali ejakulat na mikrobiologicky rozbor a vsetko je negativne, ziadny zapal, ziadne infekcie, kvasinky, plesne.....Tak ako to vlastne je? co sposobilo tie zhorsene hodnoty spg resp. je mozne ze vcase spg mal nejaku infekciu a sama sa preliecila takze vo vyteroch uz nebola? lebo nebral ziadne lieky...dakujem 🙂

kacicqa
16. nov 2011

@eviq ;o) To je dobra otazka, ale asi ziadna z nas ti na nu neodpovie ;o) Ak mam brat konkretne nas pripad taq to vacsinou bolo podobne...vytery ciste a v spg leukocyty, aj pH blbe, aj taznost, protilatky deto. Po 7 tyzdnoch atb a 3 mesiacoch vitaminov sa spg zlepsil na normospermiu, ale leukocyty sa este zvysili, protilatky len mierne klesli.
Ak mas podozrenie na zapal skuste este koloidne striebro. Po jeho brani sa nam cca pred polrokom leukocyty skoro stratili. Mm by ho bral aj teraz, ale neodporuca sa uzivanie viac ako raz za polrok. Evi, u koho ste boli na spg a u koho na vytery? Drzim palce...

eviq
16. nov 2011

@kacicqa 🙂 No spg v Tkanivovej banke a vytery - urolog dr. Schneider z Novej nemocnice. Zatial sme nasadili vitaminy (tusim si mi minule pisala aj ty nejaky zoznam 🙂) a o 3 mesiace si dame skontrolovat spg zase...len to ma stve , ze nikto nic nepovie...spg nie je ok, vytery su ok a tym to zhaslo... 😖 a to koloidne striebro je co? neumrie mi mm z toho?? 😀 😀

kacicqa
16. nov 2011

@eviq No to je klas. scenar..v ZTB sice urobia kvalitny spg, ale tym to skoncilo. Nemaju tam nikoho, kto by to riesil. A Bobak len stale melie dookola to iste;o( Keby ste teraz sli za nim s vysledkami vyterov od urologa tha vas vysmeje, ze preto su negativne, lebo ich robili v Avilabe a oni to nevedia robit a jedine Halagovec ma objektivne vysledky.. Pripadne Bobak este ponuka "zazracne preparaty". Stale to iste, uz sme to absolvovali 4x;o(
Kolidne Ag vraj posobi protizapalovo..pogoogli, je toho vela. A neboj tm prezije, musela by si mu davkovat asi pol flase denne ako by si sa ho xcela zbavit;o)

eviq
16. nov 2011

@kacicqa hej o tom Halagovcovi idu take historky, ze uz mi pripada, ako rozpravkova postavicka 😀 😀 😀 neobsadili ho do posledneho dielu Twilight? 😀 Neviem, ci mu Bobak len nedohadzuje klientov, ktorych "lieci"....ono, aj moje vytery boli negativne, takze si myslim, ze keby sme nieco mali, tak to mam asi aj ja...a Avilab je velke nemocnicne laboratorium tak hadam len vedia...ci?

..idem nastudovat to striebro... 😀

kacicqa
16. nov 2011

@eviq Jojo, v optime je ten vlkodlak; Halagovec by mohol pri nom pozovat so svojimi psikmi;o) Je to cele take rozpravkovo-hororove, ja uz mam robene stery 5 krat a mangel 4 krat ked ratam aj Halagovca. A iba u neho mal mm pozitivne chalmydie. A mam taky pocit, ze Bobak ostal sam, co ku nemu posiela xlapov, lebo predtym to robil aj Kraus, ale tento tyzden dajak na neho prisla rec tak len hundral, ze nie, uz tam nikoho neposle, ze aj on ma svoje hranice..taq neviem co sa stalo, asi zistil ako prebieha vysetrenie;o) Studuj, studuj, ked nic taq aspon bude mt po striebre mat tvaricku ako detsku prdelku;o)

eviq
16. nov 2011

@kacicqa on ma psikov? a kde vlastne ordinuje?
Myslis Krausa z antisterilnej poradne z novej nemocnice? Som ho nasla na nete, ale neviem, ci sa oplati tam ist, ake maju skusenosti....a ako prebiehalo vysetrenie u halagovca? hrdzavym drotom?? 😀
No ked po tom striebre je taka tvaricka tak aj ja ho budem jest ci pit...ci co sa s tym robi... 😉

kacicqa
16. nov 2011

Ordinuje v svojom "hrade". Taka polozrucanina, zvonku vyzera, ze neobyvana, napr. cely rok su pri garazi oprete bezky, okna neboli asi nikdy umyte;o) Zevraj tam byva so svojim bratom, v suterene je stomatolog. a jeho zazracna ambulancia, tma, bordel, smrad, pre "uvedenim pacienta do amlulancie" z nej vyenie tych dvoch velkych hafanov. Ale vyzera, ze sa o nich stara, su pekni , vypaseni aj ked nie velmi priatelski;o) Mm tvrdi, ze to bolo nieco podobne drotu, ktory omota nakonci vatou, ktoru nasiel na dne suplika, o rukaviciach sa mu ani nesnivalo ;o)
Ag by mal tm pit..ked xcesh len na ksichtiq taq staci natierat;o)

pempusik
16. nov 2011

@eviq my ideme po vysledky sterov buduci tyzden. ani ja neviem, preco ten zly spg, ked tam nie je ziadna infekcia. to @kacicqa si uz toho dost presla, ked ani ona nevie....
A dievcata, vy ste boli v tej anisterilnej poradni? lebo mne moj doki spominal, ze ked nic s mm neporiesime, ze mozem prist poradit sa s nim a ze ma moze poslat do tej poradne. ma to vobec zmysel?

eviq
16. nov 2011

@kacicqa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tvoj popis precitam manzelovi, ked nebude pocuvat, budem ho strasit halagovcom 😀 😀 😀 😀 a toho krausa si sa nepytala, preco k nemu nechce posielat?

eviq
16. nov 2011

@pempusik ja neviem, ja som to nahodne nasla na nete, ani som netusila, ze take v KE mame, chodila som do car k dr. toporc. a uz nemam zaujem tam ist a aj na zvysne dve carka mam svoj nazor...takze bud ta antisterilna alebo potom uvazujeme o reprofite brno, to si dievcata velmi pochvaluju.... vraj skvely pristup a dobry odbornici...len...daleko to mame.... ☹

pempusik
16. nov 2011

@eviq no ved ked pocuvam, kolko sa dievcata nachodia do carov, tak to brno je fakt poriadna dialka. ja prave uvazujem nas gyncare, ale az potom, ked doriesime mm.

eviq
16. nov 2011

@pempusik kosicke carka nemaju dobru povest, ale urcite je vela zien, ktorym pomohli, ved inak by neboli...no ak potrebujes specialnejsie vysetrenie alebo ivf s icsi/picsi a lebo predimplantacnou diagnostikou, tak tu to vraj nerobia...najblizsie v martine alebo BA....zalezi aky mate problem...pre zaciatok vsak urcite nezaskodi zajst tam na konzultaciu.... 😉 a vcar myslim vedia poriesit aj mm...robia si vlastne spermiogramy a tak...

kacicqa
16. nov 2011

@eviq @pempusik Ja xodim do antisterilnej, prvy raz som bola v juni. Cez prazdniny Kraus neordinoval a teraz xodim zas... Viete, ja mam zlatu gynekologicku, ale na stand. problemy, preventivne prehliadky a je fajn aj ako porodnicka. Ale na moje diagnozy je kraaatka. A ked zazelala vela stastia a ze mame len skusat taq som hned sla za Krausom. Zatial nemozem na neho povedat ani polku zleho slova, je mily, ustretovy a ochotny, sice aj trosku popleta...

pempusik
16. nov 2011

@kacicqa hmmm, tak teraz normalne uvacujem, ci mam teda skusit ten car alebo antisterilnu. aj moj doki je v pohode, ale ako vravis, take bezne problemy. ja potrebujem urobit vsetky vysetrenia, nielen utz a hp. preto som chcela ist do car, lebo to tam vsetko robia.
a ako pozeram na nete, Kraus je aj porodnik, nie?

kacicqa
16. nov 2011

@pempusik Ja som do CARu nechcela hned ist a vyhadzovat peniaze. Stacila mi konzultacia a ked som videla, ze sa neplanuje nic riesit a ist rovno na IVF, taq som zdupkala. Ano, Kraus je primarom I. gynekologickej kliniky, je aj porodnik, ale najviac sa zameriava na endometriozy, PCO a zakroky pri nich.
Inac, on ma stand. postup ked niekto za nim pride do poradne. Prva vec- robi 2-3x v cykle HP a berie vyter na chlamydie, mykoplazmy, ureaplazmy, kvasinky, aj krv na onkomarkery. Posiela aj testy na stitku. Mangela na spermiogram a imunologiu do tkanivovej a na vytery. Mne robil aj HSG. Nasadil mi clostil a dufik, robi folikulometriu. Teraz konecne vyzera, ze sme prisli na pricinu problemu aj u mna- inzulinova rezistencia. Zapojil ma do nejakeho vyskumneho projektu, takze nabuduci tyzden idem idem na dalsie vysetrenia.

pempusik
16. nov 2011

@kacicqa znie to ako to, co ocakavam od car. a tam treba nejake odporucanie? ci sa tam mozem len tak objednat? a ako dlho sa caka na termin?
myslis, ze ak mame "vlastne" vysledky od urologa, bude treba ist znova na vysetrenia do ztb?
co znamena ta inzulinova rezistencia?

pempusik
16. nov 2011

@eviq zatial este nevieme isto v com je problem. posledny spg bol na 100% zly, ale ja som nepresla vsetkymi vysetreniami, takze sa nemoze vsetko zvalit len na mm 🙂

kacicqa
16. nov 2011

netreba sa ani objednavat jednoducho pridesh. Ordinuje kazdy pracovny utorok od 12tej do 15stej. Na prve sedenie si donesies vsetky vysledky vysetreni co ste absolvovali a prejdes s nim co este treba, co treba zopakovat. Inz. rezistenicia je v podstate diabetologicka porucha, v skratke mi bol vysvetleny vplyv na plodnost ako zhrubnutie steny vajecnikov, cize folikuly pekne narastu, dozreju,ale neprasknu, lebo nemaju taku silu aby prerazili stenu vajecnika. Cize sa z nich potom urobia cysty, ktore sa nasledne vstrebavaju. Ak sa iba meria tepota a robi HP taq ta cysta produkuje hormony ako keby bola ovu, cize sa to da zachytit iba na USG +test z krvy na inz. rezistenciu, ktory robi endokrinologicka.

kacicqa
16. nov 2011

@pempusik @pempusik Btw. u mna bolo vsetko OK, mm mal blby spg a ked sa to zlepsilo tak sa to poserkalo u mna;o) Takze urcite na xlapa nezvaluj vinu lebo sa ti to vsetko vrati aj s urokmi;o)))))) Ale nie zartujem, za toto nikto nemoze.

pempusik
16. nov 2011

@kacicqa zaujimave a prejavuje sa ta inz rezistencia aj inak? akoze mohla si to zistit aj skor? nejako sa to lieci?
tak to asi v tej antisterilnej aj skusim, ked vravis, ze sa netreba objednavat. sak za jednu konzultaciu nic nedam a aspon si spravim volny den, lebo sa to v robote uz dajako nakopilo 🙂

kacicqa
16. nov 2011

@pempusik Zistilo sa to nahodou ked som vravela na endokrinologii, ze v poslednych troch mesiacoch som pribrala a nemyslim, ze je to len hormonami. Tak mi urobila ten test a vysledky poslala Krausovi. Neviem, ake ine priznaky by to mohlo mat, ale je castym sprievodnym znakom pri PCO, co vsak u mna vylucili.
Ked sa dam do reci v cakarni u Krausa tak zistujem, ze vacsinou su to kocky, co neuspeli v CARoch a teraz sa rozhodli hladat pricinu a nielen skusat otehotniet. Daj vediet ked pojdesh dame session, idem aj buduci utorok;o)

kacicqa
16. nov 2011

@pempusik ked si sa pytala na liecbu taq sa zvykne liekmi-hlavne metformin

pempusik
16. nov 2011

@kacicqa my ideme v stredu po vysledky sterov k hrivnakovi, takze som rozmyslala, ze by som sla az nasledujuci utorok. ale stretko by sme mohli niekedy dat, ja robim nedaleko nemocnice 🙂

kacicqa
16. nov 2011

@pempusik Mojiq, pozeram, ze aj o dva tyzdne tam asi budem musiet ist lebo mi vychadza folikulometria;o) Ale fakt mozme dat buduci tyzden aj "mimonemocnicne" stretko;o)

pempusik
16. nov 2011

@kacicqa och, konik nejako blbne, chcela som ti napisat IP, ale nechce ju odoslat :(
este sa na tom stretku urcite dohodneme 🙂

kacicqa
17. nov 2011

@pempusik stale nejdu IPecky, aj klas. spravu mi odosiela aj pol minuty;o(

pempusik
17. nov 2011

@kacicqa juj, tak sa zlostim, dnes som v praci a nic nestiham anic mi tu nefunguje :(

kacicqa
17. nov 2011

@pempusik Nemash dnes free? ;o(

pempusik
17. nov 2011

@kacicqa IP 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre