Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
25. nov 2011

@kacicqa áno, má veľa jodu a viem,že lekári jod neuznávajú...len tento je organický a vraj sú s ním dobré výsledky....mm má šž v poriadku....ja som bola na krv v utorok na šž,no výsledky majú byť až v januári (neviem,prečo tak neskoro) 😠 A tak som si aj napriek tomu nasadila 10 ml denne...a poviem ti, cítim sa akosi menej unavená, taká by som povedala až hyperaktívna 😀 😀 😀 a ani nemám výkyvy nálad...tak neviem,či je to tým.....ťažko povedať 😉

kacicqa
25. nov 2011

@gabinka41 AK ma stitku oki tak nieje problem..ak by to bolo naopak taq by sa ten jod usadzoval zbytocne v tele.. a ktovie co vsetko to moze sposobit. Gabina ak ti je lepsie, mozno mash mierne znizenu funkciu stitky a telo sa teraz tesi, ze dostava ten jod. Ja sama na sebe poznam ak sosa citim, ked par dni preferujem sladke, alebo zeleninu a aka je to potom zmena ked si dam nieco poctivo osolene fajnou preosvskou Maruskou. Len uz dochadzaju zasoby, zastrelila by som tych co dopustili zlikvidovat Solivar. A ja teda soim kvalitne, ako pre srnky a stale sa obhajujem tym, ze nedostatok jodu sposobuje kretenizmus;o))))

pempusik
25. nov 2011

@kacicqa aha, takze prvu navstevu mozem planovat za akychkolvek okolnosti, dohodneme sa co a ako. to je dobre 🙂

gabinka41
25. nov 2011

@kacicqa no ja mám tiež pocit, že budem so šž niečo mať...ked som v takom väčšom strese, tak cítim v krku niečo, čo neviem prehltnúť...ale potom ten pocit zmizne.A aj moja mamina aj otec majú problém so šž......a to je dedičné.....A ja som stále rozmýšľala,prečo som taká apatická - niekedy, unavená, lenivá, výkyvy nálad a tak...anémiu nemám podľa krvi, pripisovala som to PMS-u...ale tak to vyzerá,že asi málo jodu.Len nechápem,prečo lekári jod neuznávajú,ked pomáha......Ja sa po Olejovite cítim ako iný človek a to ju beriem len týždeň....a nechce sa mi veriť,že je to placebo efekt..........

kacicqa
25. nov 2011

@pempusik Jasne, to fakt na ms nijako nezavisi..

kacicqa
25. nov 2011

@gabinka41 Treba zistit co so stitkou, u mna bol predpoklad , ze podedim po mamine, takze som xodila kazde 2 roky na preventivky a hypo sa mi prejavila az v 25tke... Ja som to nijak nepocitovala len vysledky boli jednoznacne. Ale fakt sa tesim, ze tti pomaha ten olej...

gabinka41
25. nov 2011

@kacicqa no ja som bola u endokrinologičky na krv v utorok a výsledky budú až v januári - neviem,prečo tak dlho....ale išla som hlavne kvoli tomu,lebo mám pocit,že sa tvorí vajíčko len v pravom vaječníku a mala som anovulačný cyklus....takže hlavne preto.Uvidím,ako to dopadne....Ty si brala nejaké lieky na šž?A ako sa ti to prejavilo?

pempusik
25. nov 2011

@gabinka41 ten pocit v krku to poznam, obcas sa to aj u mna objavi, ale stitku sommala naposledy v poriadku. Ale mozno si ju pojdem dat skontrolovat znova. Inak ak merias BT, tak aj ta ti vie vela povedat, lebo prilis nizka pripadne prilis vysoka teplota hovori o tom,z e stitka nepracuje velmi dobre.

gabinka41
25. nov 2011

@pempusik no moja najnižšia BT je 36,5 (aj teraz taká je - 6DC) a najvyššia bola 37,1...minulý cyklus mi Bt strašne skákala.......zrejme som mala aj anovulák ......

kacicqa
25. nov 2011

@gabinka41 Hej hej moja, mapatam si, ze si pisala, ze si bola. Tie vysledky tak neskoro su na prd, dovtedy sa aj kopec veci moze zmenit. Ale to je politika endokrinologov, je ich malo taq si robia co xcu. Ja som nevedela rok zohnat nejakeho normalneho, tiez ma objednavali az o rok a pod. Tak so to musela riesit sukromnou klinikou, sice si riadne priplacam, ale stoji mi to za to.

@pempusik S riznakmi je to tazko, ja mam zrychleny metabolizmus napriek znizenej fukcii stitnej zlazy, cize aj teploty mam o nieco vyssie ako je normal. Pred branim euthyroxu som nemala problem s vahou. Po zacati liecby som zacala aj priberat- co by malo byt presne naopak. Baby s hypotyreozou maju casto anovulaky, co u mna nebol problem. Cize tie najvyraznejsie priznaky u mna ukazovali presne na opacnu diagnozu;o) Ale napr. take detaily ako casty opuch noh, jemne pigmentove skvrny na predlaktiach alebo podkoleniach, silne hrube vlasy, unava...to sedi..Ale na priznaky fakt neverim, vacsina z nich pasuje na vacsinu xorob;o)

gabinka41
25. nov 2011

@kacicqa ja rozmýšľam,či jej nezavolám a nejako ju neprehovorím,aby ma vzala skôr....ved to sú dva mesiace čakania 😠 ...a to je o ničom.......U nás je len jedna ambulancia a ešte k tomu je to aj kardiologička ...proste má kopec ľudí ☹
A dovtedy aj možno otehotniem 😀 😀 😀 😀 😀 potom jej kašlem na výsledky 😝

kacicqa
25. nov 2011

@gabinka41 No ked otehotniesh taq duplom nemozes kaslat na vysledky ;o) Ak by nieco nahodou tak bude hned po zisteni tehu potrebovat zvysit davku liekov. V tehu sa so stitkou xodi kazde 2 mesiace na kontrolu.
Neviem ci nahodou aj standrdne sa vsetkym babam na zaciatku tehu nerobi vysetrenie stitky z krvy.
Inac. nexcem ti radit aby si klamala...ale mna na zaciatku ked mi obvodna zistila problem so sz, tak mi len dala listok na endokrinologiu, Nevedela som nikoho v KE najst, kto by ma objednal skor ako o 7 mesiacov. Co bolo pre mna neunosne. Tak som sa nasrala a zavolala som jednej dr. ze ci ma ona vezme..Povedala, ze ona vobec novych pacientov neberie, taq som sa jej vyzalovala, ze podla vsetkeho som tehu a ze si berie na zodpovednost ked sa mi nieco zle stane..A na druhy tyzden ma uz mala v ambulancii. Jednoducho som jej povedala, ze to bol len plany poplach.. No vyhnat ma uz nemohla;o)

gabinka41
25. nov 2011

@kacicqa mňa štve,že sa tak dlho čaká na výsledky....vraj to posielajú až do KE.....a o dva týždne po odbere sú výsledky....ale k doki až o 2 mesiace od odberu.Ale asi aj ja zaklamem a bude to 😉 nech viem,na čom som

kacicqa
25. nov 2011

@gabinka41 No neviem neviem, ja som za vysledkami necakala nikdy dlhsie ako dva dni...

gabinka41
25. nov 2011

@kacicqa kurnik...to čo za systém má naša endokrinologička???????????? Idem ju bombardovať, nech ma vezme hned ako budú výsledky...ja nemám tolko času behať po doktoroch...... 😠

pempusik
25. nov 2011

@kacicqa je to hrozne, jak dlho sa caka na to endo :(. ja uz som uvazovala, ze sa prinajhorsom objednam tam, kde som chodila kedysi, ale je to 80km daleko a presne ako pises @gabinka41, caka sa na vysledky 2 tyzdne. Alebo potom sa este da objednat na nejaku sukromnu kliniku (mozno procare?)

gabinka41
25. nov 2011

@kacicqa ináč mne robila gynekologička hormonálny profil,ale to asi boli len také základné vyšetrenia...a tie boli v poriadku.....

kacicqa
25. nov 2011

@pempusik Ja som na uplne prve vysetrenie bola v lubochni, ale tiez som cakala 3 mesiace, ale oni ta potom aj tak poslu k nejakemu endo v mieste bydliska, takze to nema velmi zmysel. Ja xodim tiez do ProCare, Dr. Posova, velmi zlata, jej vdacim aj za to, ze mi prisla na tu inz. rezistenciu. Je sikovna a iniciativna, neodklada veci a vsetko pekne povysvetluje... HP u gyn. a u endo sa velmi neda porovnat..ten od endo je na A4ku;o)

pempusik
25. nov 2011

@kacicqa a ako dlho sa tam caka, ked sa chces objednat? ja len uvazujem dopredu, keby nieco 🙂

kacicqa
25. nov 2011

@pempusik v ProCare? Ona iba robi stvrtky a piatky, ale viac ako dva tyzdne som nikdy neckala. S tym, ze 2 dni pred kontrolou idem na krv.

pempusik
25. nov 2011

@kacicqa tak to je super 2 tyzdne je pre mna taky "idealne dlhy cas" 🙂

jania023
28. nov 2011

A hoj neviete mi poradit meni sa spermiogram vekom...manzel mal naposledy robeny v 2004 a mal oligospermiu 2-3 stupna takze asi dost zle ...bral aj hromony ale asi bez vysledne..co myslite mohlo by to byt uz prec ci stale tam nejaka ta pliaga bude?a este otazocku v tom case ked mal manzel zly spermiogram pracoval ako kuchar v jednom hotely kde nemali klimu a v lete tak maly riaden hic-nemohlo to byt koli tomu?

wifina
28. nov 2011

@jania023 spmg. sa mení (vraj), počula som aj o prípade, kedy mal muž po rokoch milióny a predtým mal 0, takže ťažko povedať. Treba si dať urobiť čerstvý. Pozerám, že si v prípave na IUI, to vám spmg. nerobili?

jania023
28. nov 2011

@wifina nie nerobili este lebo ja idem ku dokimu az o tyzden a vlastne vtedy sa zacne cely ten hunbuk...ale uz sme mali na SR 2 IUI ale bezuspesne..Nejak mi robi starost ten permiogram ☹

wifina
28. nov 2011

@jania023 tak keď máte takú indikáciu, tak určite treba urobiť spmg. Počas tej oligospermie mal aký spmg? Aké mal počty, patológiu? Mohlo sa mu to ale upraviť, ak dcérku máte prirodzene...ťažko povedať 😒

jania023
28. nov 2011

@wifina pohyblivost mal dobru a aj morfologiu ina ten pocet je nizky myslism ze bol nejake 5mil na ml

wifina
28. nov 2011

@jania023 5 mil. je síce pod normou, ale mne to znie ako rajská hudba (my nemáme nič), takže to rozhodne nebola tragédia, asi by bolo dobré to predsa len skontrolovať, či sa držia mršule 😉

ma77
28. nov 2011

@jania023 ahoj mne hovoril androlog že spg sa meni každy polrok tak lepšie by bolo dat si urobit čerstvy 😝

jania023
28. nov 2011

@ma77
@wifina dakujem kocky tak ho tam vyzeniem...no nebude mi vdacny 😀

gabinka41
28. nov 2011

Taaak, a mm už má po výteroch....nič príjemné, ale mm to zvládol... 😉 o dva týždne budú výsledky a dúfam,že budú dobré.....a potom smer KE, dr. Hrivňák

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre