Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
7. dec 2011

@ma77 no aj ja budem brať atb...ale asi zavolám aj svojej doki, abymi vzala vtery,či mám ureu aj ja ......no tajne dúfam, že toto je tá príčina,prečo sa nám nedarí a že ked to vyliečime,tak miminko príde

gabinka41
7. dec 2011

@kacicqa no ja sa na jednej strane teším a som rada,že sa našla príčina-teda aspoň dúfam,že tá urea je príčinou zlého spg.....a ja asi už aj skončím s meraním bazalky...ved načo teraz ☹

gabinka41
7. dec 2011

@ema263 no zatial neviem,či môžme - kožná nič nevravela...ale večer ideme volať hrivňákovi,že čo a ako......a zajtra ešte brnknem svojej doki,či mám ísť na výtery aj ja..aj ked atb brať budem na 100%...len neviem teraz,ako so sexikom a snažilkovanim......vravia,že sa nemá ☹ ☹ ☹

gabinka41
7. dec 2011

@ema263 myslím,že sú to tablety doxycyklín...

gabinka41
7. dec 2011

@ma77 ja už to vzdávam-nateraz...končím s meraním bazalky a sledovaním sa.....akosi sa to všetko zosypáva... 😢 😢 😢 a to som ešte ani s mm nebola, neviem,ako to vzal on........len mi to zatelefonoval.....Prečo je to všetko také nespravodlivééééééééééé 😢 😢 😢 😢 😢 😢

kacicqa
7. dec 2011

@gabinka41 Bobco, neplas sa... vyberiete pekne za tri tyzdne atb, dajte si aj dajake probiotika.. Na sex zabudnite nielen pocas liecby , ale aspon aj na mesiac aj po nej. Lebo tym potvoram sa najviac paci a dari rozmnozovat prave ked su organy najviac prekrvene... Po atb nasad mangelovi vitaminky na tych cca 70 dni, zbehnete na kontrolny spg a vysledok bude super, uvidish...

gabinka41
7. dec 2011

@kacicqa moj, dakva krásne za podporu 😉 takže vitamínky teraz vysadiť že?

kacicqa
7. dec 2011

@gabinka41 Teraz to je podla mna zbytocne, zaludok a pecen budu mat dost roboty s atb...hlave nikdy nie nalacno, vela vody a probiotika, kedze myslim, ze pri tych atb co si spominala sa mliecne vyrobky nesmu...Hlavne ty, aby si potom nemusela riesit dajake hnusne kvasinkove infekcie a pod.
Mozno to znie blbo, ale tesim sa, ze vam nieco nasli, mozno to pre vas vyzera teraz ako problem, ale naopak, toto je riesenie;o)

gabinka41
7. dec 2011

@kacicqa ale nie, neznie to blbo....viem,ako to myslíš.....Ja som predtým aj sama rozmýšľala,aké to bude,ked niečo nájdu-ako sa budeme cítiť a tak...ale je fakt lepšie,že sa našla príčina,ktorú teraz treba len odstrániť.Horšie by bol to tápanie v neistote a preplakané dni,ked príde ms ☹ Mm sa snaží teraz dovolať Hrivňákovi,ale nedvíha mu.......no ved uvidíme....ale už je lepšie,aj sme sa s mm rozprávali o tom, pogooglili a ukludnili sa....snád o rok o tomto čase nás už bude viac 😀 Proste si tým musíme asi prejsť

kacicqa
7. dec 2011

@gabinka41 Gabinka, aj skor ako o rok, neboj;o) drzte sa...

nelynka
7. dec 2011

@gabinka41 mojka, neboj..hlavne je ze sa pricina nasla..
zober si ze nam sa ani z krvi ani z vyterov nenaslo nic..takze my sme na mrtvom bode, ze sa spermijky niekedy zlepsia aspon o kusok 😢
ty mas nadej, ze to bude ovela lepsie ked sa to prelieci a realne aj sanca na prirodzene otehotnenie..
uz ste tak dlho cakali, tych par mesiacov uz nejako vydrzite, neboj 😉

kacicqa
7. dec 2011

@nelynka Ahoj. Ako to teraz riesite?

nelynka
7. dec 2011

@kacicqa ahoj moja
nijako nereisime...ked sa nic nenaslo, co sa da robit..mm papa vitaminy ale to je cele..aj to raz si ich da a raz nie..aj teraz rychlo zalahol, lebo som mala slubeny sex a vyuzil ze som si sla po polievku tak hned akoze uz spi..

ale utechou je, ze som otehotnela prirodzene aj s takym spermiom ako mame (99% patologia) v oktobri
ale ako prislo tak aj odislo a teraz nikto nevie, ci to bolo spermiom, ze boli zle, alebo nieco vo mne ☹

kacicqa
7. dec 2011

@nelynka Mojiq, si na to ako ja. Akurat ze ja som otehotnela hned po zlepsenom spg, clostile a dufiku, ale tiez to vydrzalo iba do 4tt. Samozrjme, ze pricina neznama... mame teraz pauzu do februara.

nelynka
7. dec 2011

@kacicqa tak ja som otehotnela s tym zlym spg, co mi bolo divne a neveriace ako je to mozne..
my by sme tiez mali mat pauzu aspon 2cykli, ale ja nechcem cakat nejako..
a rozpravali sme sa s MM, tak v januari by sme skusili IVF..a uvidime co bude..

kacicqa
7. dec 2011

@nelynka Bobacku, ked bude mangel poctivo zerkat vitaminy tak nebude IVFko treba... si bola aj na kyret?

nelynka
7. dec 2011

@kacicqa no, vitaminami sa spermio tak nezlepší ze by sme nemuseli na IVF..
pred troma rokmi nemal az take zle spermio a na IVF sme sli aj tak..
a ja uz nechcem cakat dalsie 3roky kym sa nejako zase zdari...

hej bola som na kyret..nechcela som ist, ale musela som, nepodarilo sa maternici samej vycistit :(

kacicqa
7. dec 2011

@nelynka Este nech tm berie aspon do toho IVFka a uvidite... Aj taq pojde tm pred IVFkom na spg..uvidite ci nepomoze. Ja som sa aspon vyhla kyretu, po tyzdni prisla ms sama v plnej krase... Dufam, ze uz si oki..

nelynka
7. dec 2011

@kacicqa hej hej uz je to vpohode..
vybrala som tyzden ATB, lebo mi nasli nejakeho staphylococca..tak hadam to uz bude OK..
teraz pre zmenu beriem Candibene tabletky proti mykoze 😀 😀
jedno lepsie ako druhe..

ono vies co, ja budem mozno trochu aj hr hr hr, ale ja chcem urobit vsetko pre to, aby som otehu do konca februara koli DNP co idu rusit..aby som mala nejaky narok na matersku lepsiu z toho, a aspon mat pocit, ze som pre to urobila maximum, ako len tak cakat ci nahodou sa zase zdari..
a aj ked bude brat vitaminky a zlepsi sa to, tak sa to nezlepsi az na tak super, ze by sme mohli skusit trebars len IUI.. zlepsi sa to maximalne na 90% a viac ani nedufam..

kacicqa
7. dec 2011

@nelynka Taq to je po atb normalne, ja som sice vytery mala negativne, ale sestricke sa zdal, ze by mohla zacinat nejaka kvasinkova infekcia tak tiez som mala preventivne na 6 dni canesten.
Mangel bude mat teraz cez Vianoce trosku klud od robotky tak mozno to aj spg pomoze. Teba uz necaka ziadne vysetrenie? Mas vsetko za sebou?
To DNP je uz sxvalene...? Ja to vobec nesledujem, len im platim 4 roky jak hluxa...a neviem ci to nieje len vyhadzovanie peniazkov.

nelynka
7. dec 2011

@kacicqa hej hej, mne ho tiez dal preventivne len..na 6dni 🙂
manzel prave cez vianoce klud mat nebude..robi chudak od rana do vecera jak blb..a ani medzi sviatkami ako mali mat dovolenku, tak ju mat nebudu..lebo nestihaju a nemci si vymysleli ze zacinaju novy projekt zase..
Ja idem este v januari na hematologiu, prave preto ze to bol uz 3ti potrat..nikdy som toto neriesila a gyndos, ze by aj tam chyba mohla byt, ze mi mohli nejako cievky sa upchat co sa tvori placenta, a ta sa nevytvorila..a ono ked som pozerala, jak zo mna vypadol plodovy obal, tak tam bola na kraji taka pekna asi centimetrova zrazenina krvi, tak verim, ze sa najde problem v tomto..
To DNP je uz schvalene..od 1.2.2012 pokial si dovrsila 270dni (co si dovrsila ked platis 4roky uz) sa ti to automaticky zrusi..cize ty aby si mala nejaky narok na nieco odtial, musis do janauara othotniet alebo aspon ist na PN, aby si mala nejake peniazky z toho..do januara preto, lebo je tam ochranna doba 8mesiacov od skoncenia DNP, kedy by si mala porodit a vznikne ti narok na matersku aj z DNP..

kacicqa
7. dec 2011

@nelynka A je nejaky rozdiel ci DNP plati zamestnavatel alebo si platim sama?
No taq to si velmi sviatky neuzijete;o(
Preco ta neposlali uz skor na hematku? Vyzera to fakt ako pricina;o(

gabinka41
8. dec 2011

@nelynka
@kacicqa Dakujem babenky, ste zlaté 😉 .....ja len dúfam,že práve toto je tá príčina a ked ju odstránime, tak to príde 😉 Hrivňákovi sme sa včera nedovolali, takže budeme volať, že ako dalej a či aj on schváli atb,ktoré nám dala kožná. Ináč mi povedala,že hodnoty na ureu boli mierne zvýsené, nebolo to nejaké hrozné.......Juuuj, baby,mám taký zvláštny pocit,strach,obavy či čo to je, že ako to bude a čo bude dalej.....vrrrrrrrrrrr

gabinka41
8. dec 2011

@kacicqa tá DNP sa naozaj ruší.Aj ja sa chystám na PN -možno už tento mesiac začnem....to sú také svine, poctivo si platíš a figu z toho máš.....tiež som málo čo marodovala...najviac teraz v auguste,čo som na laparke bola....treba to ešte využiť....ale budú chodiť po kontrolách. 😠

gabinka41
8. dec 2011

@nelynka moja, tak ja dúfam, že sa aj u vás konečne nájde príčina, ktorú odstránite čo najskôr. A ako sa cítiš?
Ja som dnes ,,sekla" s meraním bazalky, kašlem už na to, kedže ani sexík teraz nebude a to dosť dlho ☹

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa DNP je dobrovolne nemocenske poistenie a to si platis sama..toto zanika..
to co plati zamestnavatel je povinne nemocenske poistenie a z toho narok na PN, OCR alebo matersku budes mat vzdy..lenze k tomu co ti plati zamestnavatel si si doteraz ty mohla doplacat to DNP a tym si zvysit PN, OCR alebo materku... teraz to uz nebude mozne, lebo to zanika..

na hematologiu neviem preco ma neposlali skor..ja som sa o tom nejako dozvedela az teraz, ked som zacala riesit posledny potrat a doktor to asi tiez nepovazoval za dolezite doteraz, vraj sa tam posiela normalne az po tretom potrate..(aspon teda jeho nazor)

@gabinka41 ja sa inak citim OK, ako nam vcera schvalili peniazky, tak sa neviem dockat kedy pride mrcha nech idem do CAR sa nahlasit..Len sa bojim ze dorazi akurat na Vianoce ☹
tym mame jeden mesiac strateny 😠 ale nejako ich uz ukecam..snad..
ja sa nejako neviem nastelovat zase na meranie..ale robim OVU testy, ci nahodou ovula nedojde uz v tomto cykle..tak uvidime..zatial sa nic nedeje..

gabinka41
8. dec 2011

@nelynka tak držím palčeky a silnoooooooo. 😉 Ja som po cyste mala vraj anovuláky....ale kašlem už na meranie teraz....uvidím,aké budú výsledky zo šž v januári....teraz musím myšlienky niekam inam preorientovať - takže žiadne merania a sledovanie sa. V januári ma aj tak čaká záverečná skúška, tak sa budem učiť 😀
Ale ten sexík bude chýbať veeľmi... ☹ a ešte, ked ho máme ,,zakázaný".....to bude ťažké 😀 Ale pre zdravie všetko. Ja som akurát googlila a som čítala,že na ureaplazmu je dobý výťažok listov z olivy a tiež to koloidné striebro....tak ja už neviem,co dělat.....

nelynka
8. dec 2011

@gabinka41 ja so cystu nemala a anovulak za posledny rok len raz..aj po minulom potrate mi cyklus nabehol uplne normalne, ale to som nebola na kyret, tak preto som zvedava ze co bude...
viem ze sexik bude chybat, ale keby si to tak mala dlhodobo ako ja, aj by si si zvykla 😀
ved su aj ine "hry" co si mozte zahrat aby ste boli obaja spokojny xixixi 😝 😀 😀 😀 😀

ono ATB urcite nech berie..pokial tam nieco je, najlepsie su ATB..a ten vytazok alebo striebro mozes dat este ako plus k tomu, pokial sa to s ATB bit nebude..

kacicqa
8. dec 2011

@gabinka41 No to je v prdeli...ja som za 4 roky marodku nevyuzila ani raz...;o(

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka Ja rozumiem...Len ja som oficialne nezamestnana, cize ziadne u mna sa nejedna o nejaky priplatok k povinnemu poisteniu. Dakde som citala, ze sa bude dat pokracovat uz len v baliku poistenia- teda v nezamestnanosti, dochodkove a nemocenske..to je uplne na p...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre