Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

ma77
8. dec 2011

@gabinka41 Ja som atb. nebrala vôbec šla som hned na vyter a všetko bolo negativne tak mi ani gyndoš nedal ale mm zabrali hned prve tak zaberu aj vam 😉 a aspon sa zbavite urey ja som rada že sme sa zbavili 😒 aj ked nam to nepomôže ☹

gabinka41
8. dec 2011

@nelynka no ved toto, toto...sa bojím,že by sme si aj my nezvykli by dlho bez sexu 😀 😀 😀 😀

gabinka41
8. dec 2011

@kacicqa tak šup-up ma PN....nech i aspoň čo-to vrátia....ved nebudeme platiť predsa morgošov 😠 😠 😠

gabinka41
8. dec 2011

@ma77 no ja som sa aj pýtala,či mám ísť na výter,ale povedala,že nemusím...že mi dá len pre istotu atb a uvidí sa....
Ale dúfam,že aj nám zaberú hned tieto atb a že nebudeme musieť brať dalšie.....atb sú zabijak 😠

gabinka41
8. dec 2011

@kacicqa to ešte môžeš tak urobiť,že sa so zamestnávateľom dohodneš,nech ti platí najvyššie odvody a to s tým, že ty mu to - teda ten rozdiel zaplatíš.......a vyjde ti pekná PN

kacicqa
8. dec 2011

@gabinka41 nie sa s kym dohodnut, oficialne som nezamestnana... ;o)

gabinka41
8. dec 2011

@kacicqa no aj tak si myslím,že s nami,ktorí si platíme DNP vybabrali.....ale nič s tým neurobíme ☹

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa no, tak takto nebudes mat narok na nic..len od dna porodu na rodicovsky prispevok co je 190e
pokial by si si chcela platit ten balicek, co i len z minima, tak pocitaj ze mesacne zaplatis cca 130e..

nelynka
8. dec 2011

@gabinka41 to by si musela byt aspon pol roka aby si si zvykla a ani potom by si si nezvykla..
ja som si zvykla asi po dvoch rokoch, ked uz som rezignovala a videla, ze bud si zvyknem alebo skoncim na psychiatrii..

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka presne tak ako som si myslela... vyhodene peniazky, to si radsej budem tych 35% pchat do ponozky.

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa tak toto ano, pretoze na to nikto mat nebude..
pockaj ako budu koncom roka stukat, ze socialna poistovna nema take prijmy ako v minulom roku..
cha cha cha..

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka Ale kde to ma logiku , ja si mam platiti v baliku poistenie v nezamestnanosti ked som nezamestnana? A ja som od nich nikdy nedostala ani korunu, kedze vtedy doktorantske klasifikovali nie ako zamestnanie, ale studium... Teraz neviem ci to zrusit hned alebo cakat do konca januara...

gabinka41
8. dec 2011

@nelynka no ta to neviem,neviem, či by som si ja zvykla.........dá sa to vôbec??? 😖

gabinka41
8. dec 2011

@nelynka nebudú mať na svoje dovolenky a ani z čoho morgošov vyplácať....

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa ja by som pockala, este tie dva mesiace zaplat..az by sa ti podarilo otehotniet do januara, budes mat narok na matersku z DNP..
uz tie dva mesiace cloveka nezabiju..ja to tiez este potiahnem a budem verit ze ma ma pan bozko aspon trosku rad este.. 😀

@gabinka41 da sa moja, da..pozri sa na mna..mne kedysi bolo malo aj 2x za den, teraz to mam raz za 2-3mesiace a som stastna..
ako nevravim ze nechyba, ale uz som si nasla sposob ako to "prekusnut" 😀

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka do konca januara tazko:o) Mame pauzu minimalne na tri mesiace..
@gabinka41 Nely ma pravdu, da sa...my sme mali v lete pauzu cca 5 mesiacov a sme tu;o)

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa aj my by sme mali mat pauzu tri mesiace, ale je to blbost..
ja tomu neverim..vela holiek co poznam otehotneli prvy cyklus po kyrete a donosili zdrave deticky, dokonca manzelova sesternica dvojicky 😀 😀 😀

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka uz s tym nic nenarobim...dohodla som sa s lekarom a tak ci tak potrebujem pregnyl..bez lekara sa tazko k nemu dostanem...jedine, zeby ho mali niekde na blsaku;o)

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa aha..tak potom asi bude zbytocne aby si si to platila, jedine ze by si to este chcela vyuzit a supla sa na PN 😀 😀 😀

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka Rozmyslam nad tou PNkou, ale do riti... to bude teraz kazdy vyuzivat, cize kontroly budu xodit ako najate. Dalsia vec, nenapada na ziaden doktor ktory by mi PNku len tak dal...;o(

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa fuha? to ja by som problem nemala..vseobecny by s tym problem nemal a psychiatricka uz vobec nie 😀 😀 😀

gabinka41
8. dec 2011

@kacicqa no ked človek musí,tak musí......ale nejako to zvládneme a potom si to vychutnáme
@nelynka

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka Ked ja mam takych poctivcov, ze by ma rovno s takou poziadavkou vyrazili... Jedine zonat nejakeho psychiatra...tam som este nebola;) Pls, je po tom poslednou januari este nejaka ochranna lehota, v ktorej by som na PNku mohla nastupit ..a ako dlho by som ju mohla brat? Prepac, ta zneuzivam ako poradcu v socialnej sfere;o)

kacicqa
8. dec 2011

@gabinka41 Taq taq, nema zmysel sa tym zaoberat..musi to taq byt, treba za tym vidiet pozitivny vysleok;o)

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa po 1.2.2012 je lehota 7dni,dokedy mozes na
pn nastupit..a na porod je 8mes.

kacicqa
8. dec 2011

@nelynka Dakujem andelku, si zlata..tak necham si to cez vikend ulezat v hlave, mozno ma napadne niekto, kto mi bude ochotny dat PNku.

nelynka
8. dec 2011

@kacicqa neni za co mojko,ked viem,pomozem. Najlepsie
sa maroduje s bolavym ramenom alebo chrbtom :D

kacicqa
9. dec 2011

@nelynka Taq uz som sa na 90% rozhodla...hrabala som sa dnes v tom zakone aj novele... Urobim taq, ze sa este do konca januara odhlasim z DNP a prihlasim nanovo. Potom by som mala este nasledujucich 270 dni platit staru sadzbu, teda tych cca 15 ecok (platila z minima). Potom to v septembri zrusim a mala by mi odvtedy plynut este 8 mesacna ochranna lehota, v ktorej by som mohla nastupit na matersku. Dufam, ze som to dobre pochopila. Jaj, jaka som ja truba, uz planujem matersku, len aby som to neprespekulovala ;o(

nelynka
9. dec 2011

@kacicqa nie moja, takto to nefunguje..tiez som to tak chcela urobit, lenze ty ked sa odhlasis a nanovo prihlasis budes musiet platit ten novy balicek uz, pretoze tych 270dni sa ti pocita odkedy si DNP uzavrela prvy krat, nie opakovane..bohuzial 😢

kacicqa
9. dec 2011

@nelynka No do...toto som pisala zenskej z poistovne a povedala, ze jo, ze tak to je..oni asi este nemaju jasno..a jaj mam mat?;(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre