Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

andulik
7. aug 2007

Ahojte chcem vas trochu potešiť, môj manžel mal taktiez katastrofalny spermiogram, mali sme len 100000 na ml ejakulatu, malo pohyblive, deformovane a co ja viem co este a ked sme mali vsetko vybavene na INF zostala som tehotna prirodzenym spôsobom a doktori tomu nechceli veriť.Netreba to siliť a priroda tomu dopomoze. 🙂

pejty
7. aug 2007

Andulík:ahoj,strašně jsi mě tvoji zprávou potěšila,máme úplně stejný počet spermií a ta pohyblivost taky nic moc..Manžel byl na vyšetření sám od sebe,protože se snažíme dva roky a nic..Moje gyndařka nechtěla napsat doporučení,prý je brzy☹(.Tak nám v Repromedě Brno jakoby nic řekli,že přirozeným způsobem prostě neotěhotním ani náhodou,šance je prý nulová..a ani jsme se nenadechli a už dr.začala s výčtem na kolik nás přijde ICSI,protože jiná metoda není možná a hned mě objednala na druhý den cyklu na píchnutí nějakých hormonů na přípravu na UO.Byli jsme jak v tranzu,za prvé jsme nečekali takové výsledky a za druhé jsme měli pocit,že nás do toho strašně ženou,aniž by manžel absolovoval urolog.vyšetření nebo kontrolní SPG..A to ani já nejsem 100% v pořádku,na to se ani nepoptala!!!Vše si teď zařizujeme sami a postupně,zkusím všechno než půjdeme na UO a do ničeho se nenecháme nahnat..,i když je mně 29let..Hlavní je věřit a nenechat se zmanipulovat,připadali jsme si jako kusy,ne jako cítící bytosti..

ema8
7. aug 2007

Aho pejty, aj mňa ten príspevok od andulika potešil. Dodal mi nádej. Držím Vám palce, máš pravdu veriť tomu je dôležité 🙂 Držkaj sa

majuska81
8. aug 2007

Andulik, dakujeme za prispevok 😵 troska si ulavila nase srcdiecka... 😔

pejty
8. aug 2007

Dobré ránko,
ano,je to super,vždycky když už člověk nemá sílu ani chuť jít dál,tak se objeví něco(někdo),kdo vlije novou naději do žil..Tak ať je víc takových Andulíků🙂)Zvládneme to..

sinterka
8. aug 2007

Hmm..Som rada,ze mate podobny nazor na tieto "sanatoria"...Hmmmm este my vrrta v hlavke jedno.Nemam celkom prehlad o pouzivanych skratkach ...vedela by to nejaka dobra dusicka zhrnut ich vyznam??? 😉 ...hmmm???...niekedy mam z toho chaos 🙄 ..IVF,MESA/TESE,ISCI,INF,IUI..atd 😕 Lauritka..to je asi uloha pre teba 😉 ...ty si taky vsevedko 😎

lauritka
8. aug 2007

😀 sinterka. tu je vsetko. www.neplodnost.cz

lauritka
8. aug 2007

alebo www.iscare.cz 🙂

ninna78
8. aug 2007

andulik - aj ja gratulujem, je pekne vidiet, ze napriek vsetkemu sa zazraky deju

barci - citala som a chystala som sa ti napisat, verim tomu, ze sa vam to podarilo aj ked asi tie dva tyzdne kym sa clovek dozvie vysledok musi byt ako nekonecno

barca28
8. aug 2007

Jo jo,nino je to nekonečný,ale pokud to teď do pondělí nedostanu,tak jsme snad na dobré cestě za mimískem nebo mimískama 😀 Nemám žádný příznaky ničeho,jen mírně přifouklé bříško a včera jsem měla takový mírný tlak jako před MS.Jinak prostě nic,nevím co si o tonm myslet,ale necháme to osudu 😅

scarlet
8. aug 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY 🙂:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF 😀

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia , potrat v 5tt + 8tt, 2.neúspešné IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok 😨
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Profertil
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
lolka, 28r. (GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
aurra (HELIOS): snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, chystajú sa na 1IUI
myska29 (GYN-FIV): M-kontrolný SPG bude 9.8.2007, HSG, snažilkujú
prom (ISCARE): príprava na IVF
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia

ninna78
8. aug 2007

barci - a chodis aj do prace? Alebo si doma? Kolko vam trvalo, kym ste presli vsetkymi vysetreniami? A oni sa ta pytali, ci chces 2 vajicka preniest? A ake si mala pocity, bolesti pocas pripravy kym ti tam vajicka vlozili? A to sa tusim ide hned domov, ze? Asi moc otazok 😅 , aj som si hovorila, ze nebudem sa popredu vyzvedat, a necham to pomaly ist, ale ta zvedavost je silnejsia 😢

barca28
8. aug 2007

Nino my jsme to zjistili v únoru.V březnu jsme šli na první schůzku do CAR a v červenci začali stimulaci.Jsem na neschopence od OPU.Bolesti po OPU jsem měla i když mi pak po 3 dnech zavedli embryjka.Boleli mě vaječníky.Přeci jenom je to záhul.Ale tak za 4 dny po Et už to bylo všechno OK.Během stimulace mi bylo dobře,jen mě zezačátku hrozně bolela hlava.No a když se blížila OPU,tak už mě bříško pobolívalo,jak bylo plný vajuch.Probírali se mnou,že mi zavedou dvě.Přesvědčovali mě,že když to máme tak těžce vydolovaný,ať dáme dvě.A my už jsme s těmi dvěmi byli smíření.Já se strašně bála dvojčátek,ale jak se teď blíží ten výsledek jestli se ujalo nebo ne,tak si říkám,tak ať jsou raději dvě,než žádný. 🙂

ninna78
8. aug 2007

barci - co to je OPU a Et? Aby som si nedomyslala? Inak to mas super, ze si na PN-ke. To ti odporucili oni alebo ty sama si sa pytala? Ja si tiez presvedcena, ze 2 je lepsie ako ziadne, len 2 naraz? 😅 Museli ta dlho prehovarat?

barca28
8. aug 2007

😀 My jsme byli od začátku přesvědčeni,že jen jedno,dvojčátka nás děsí.Jenže když pak vidíš,čím vším musíš projít,tak si říkáš,co kdyby se nám potom druhý už nepovedlo 😕 Já potají taky doufám,že bude jedno,ale když budou dvě,zkousnu to 😉 ET-embryotransfer(to jsou už embryjka,který ti tam vloží) a OPU-je punkce(to ti odsajou folikuly)

ninna78
8. aug 2007

Tie slova si mi zobrala z ust, radsej 2 ako ziadne ale ten vyraz "desi" pasuje aj k nam. A my sme da sa povedat len na zaciatku tej cesty a tie cakacie lehoty su hrozne, kym ta niekde objednaju. My sme 10.8. posielali ziadost na genetiku a dodnes ziadna odpoved. A ked sme sa chceli objednat, tak povedali, ze tie terminy si urcuju oni sami. No a vcera sme boli u urologa, ktory nam povedal, ze na genetiku potrebuje papier od neho, o mi zase moj gynekolog nepovedal. No a este ma ist manzel na krv kvoli hormonom.

konka
8. aug 2007

ahojte holky, tak dnes jsem byla v centru, manza pujde na kontrolni spg a oba pujdeme na krev ohledne hormonu, treti den mrchy pujdu darovat tedy krev a hned mi daji nejake leky, protoze v zari pujdu na inseminaci 😀 takze se holky tesim a bojim zaroven... snad to vyjde.. asi se tento mesic mrchy nedockam... tak scarlet kam ted budu patrit? do jake kolonky? uz abys mne zaradila mezi tehulky.. 😵

scarlet
8. aug 2007

Konka, už aby si bola v kolonke TEHUĽKY 😀 😀 😀

konka
8. aug 2007

scarlet, diky moc, prala bych to nam vsem.. jinak normalne ten dr. rikal, ze ten manzeluv spermiogram je sice horsi,ale ne az tak, tak nevim, kazdy mi rika neco jineho.. kazdopadne, mozna je tomu treba trosku pomoci, ne? scarlet, jak muz ji ten profertil, pocituje zmenu? nebo ty? 😝

barca28
8. aug 2007

Nino umím si to živě představit.Na mě šli mrákoty vždycky při objednávání.My jsme se k urologovi dostali až někdy v červnu a to ho chtěli objednat až na září,že mají natřískáno.A to ještě když tam pak přišel,tak s ním ani nic nedělal,jen se kouknul na varlata a objednal ho na ultrazvuk a spermiogram.Byla jsem tenkrát tak vytočená,proč ho neobjednal hned na ultrazvuk.Takže ti úplně rozumím.A to ještě před tím jsme čekali měsíc a půl na výsledky genetiky,bez toho jsme se dál nehli.A zase ty čekačky 😝 Nejvíc mě na tom štvalo,že s manžou zacházeli jako by se ho to ani netýkalo,pořád mluvili se mnou.Kolikrát mi řekli,že má se mnou přijet manžel a vždycky ho nechali čekat v čekárně.Jednou ho dokonce sestra vystrkala ze dveří,že pokud nejdeme sepsat žádost na pojišťovnu,tak mám jít sama.Prostě byl jen dárce spermatu a přitom to bylo vlastně všechno kvůli jeho problému.To mi teda hlava nebrala a manža už byl taky pěkně vytočenej,když kvůli tomu nešel do práce a pak zjistil,že je tam úplně zbytečný.Dokonce i když se domlouvala ta operace,tak manžu nechali prostě v čekárně.jediný kdo s ním pořádně mluvil byl urolog.Jinak manža se mnou byl v ordinaci všeho všudy tak 3x.Nám genetiku dělali automaticky hned po první návštěvě v Centru.

scarlet
9. aug 2007

Konka, môj drahý po Proferile nepociťuje žiadne zmeny a ani ja...😀, ale kamarátkyn muž je po Profertile vraj ako erotomanko 😉. No a môj má teraz toľko práce, že je rád, že sa sem-tam vyspí aspoň 6 hodín 🙄, takže aj keby to malo nejaký účinok, tak on je rád, že hajá 😀.

konka
9. aug 2007

scarlet: treba to prijde, nejaka ta pozitini zmena 😀 ja jsem nastvana, ten muj je na dovci s dcerou a vedel, ze jsem mela jit vcera do toho centra a ani se neozval, nezeptal se, nezavolal 🤐 😢 tak mam pocit, ze jsem na vsechno sama, ze to dite ani tak nechce .-(

myska29
9. aug 2007

ahojte 🙂
scarlet pridavam aktualne info:
ideme na IUI od 23.8. zacinam stimulovat

scarlet
9. aug 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY :

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF 😀

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia , 1.potrat v 5tt + 2.potrat v 8tt, 2.neúspešné IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Profertil
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
lolka, 28r. (GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
aurra (HELIOS): snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, chystajú sa na 1IUI
myska29 (GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, príprava na 1.IUI 😨
prom (ISCARE): príprava na IVF
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia

konka
9. aug 2007

scarlet, tak to mne taky prepis, zacinam stimulovat 3DC a to bude asi 27.8.. ja jsem ti nejaka zmatena z tech pojmu 😀

myska29
9. aug 2007

dievcence, ako som uz pisala, dnes sme boli na konzultacii, a doktorka nas odporucila na IUI, keď som sa opýtala, že či sa dá pomalosť SP upraviť nejakými vitamínkami, povedala, že to je na to Profertil, ale to treba brať minim.2-3 mesiace, aby to malo nejaký efekt, ak vôbec, tak sme sa rozhodli, že pôjdeme na IUI a vitaminky popri tom, možno sa podarí mimi aj prirodzene 😉

barca28
9. aug 2007

Scarlet je to hrozný kolik holek tady je,že má manžel azoospermii.Když jsme na to přišli my,myslela jsem,že jsme snad jediný na týhle planetě a ono bohužel ne ☹ Ale naštěstí jsou tu holky,co nám jdou příkladem.My sice ještě nemáme vyhráno ,ale to hlavní víme,že máme spermíky a máme nanučky 😀

majuska81
9. aug 2007

Scarlet, co keby si dievcatá snazilkujúce zoradila podla centier, kam chodia??? Lebo je nás uz poriadne vela, tak aby to bolo prehliadnutelné 😉

scarlet
10. aug 2007

UPRAVENÉ PODĽA CENTIER 🙂:

M A M I Č K Y:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y:
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF

S N A Ž I L K Y:
Scarlet, 30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia , 1.potrat v 5tt + 2.potrat v 8tt, 2.neúspešné
ufo (FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
prom (ISCARE): príprava na IVF
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
aurra (HELIOS): snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, chystajú sa na 1IUI
myska29 (GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, príprava na 1.IUI
lauritka, 34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
lolka, 28r. (GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia

majuska81
11. aug 2007

No tomu teda hovorim!!!!!!! To si ekonómka, ze???? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre