Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa to máš pravdu a budem si užívať aspoň to jedno dieťa - pubertiaka môjho.... 😉
ten utrogestan je na čo? na ovulku? Ja tiež už nemeriam dávnejšie...potvrdila sa mi ovulka cca 12DC a to mi stačí. ja už do seba chemiu pchať nebudem a na psychiatriu sa tiež dostať nechcem.... 😉 😉 😉 takže u mňa asi končím so snažilkovaním ako takým, žiadne sledovačky, merania, čakania či príde-nepríde mrcha....

kacicqa
20. feb 2012

@gabinka41 Utrogestan je nieco ako duphaston, len silnejsi na sliznicu.
Moja, uplne xapem tvoj pristup,neda sa donekonecna riesit to iste a bezvysledne. Ja uz stracam tiez silu, mangel deto. Ale raz je lepsie raz horsie, zo zleho dna sa vyspim a rano uz zas spekulujem co by bolo dobre. Davam vela nadeje na nesledujuce dva cykly... Ak sa nepodari tak to tiez nebudeme silit.

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa ked ja už mám pocit,že len ja sa snažím a pritom mne nič nieje a mm na to zvysoka kašle...ešte nebol ani na kontrolný výter...myslí si,že tie atb tú ureu zabili...ale kde berie tú istotu?jedine kontrola to preukáže..a ja sa s ním už nemienim hádať....a zrejme ani k Hrivňákovi v apríli už nepôjde - mám taký pocit.Čo zmôžem ja,ked jemu na tom nezáleží(aspoň tak to vidím ja) ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa a idem si hladať aj novú robotu, budem sa venovať viac sebe.........

kacicqa
20. feb 2012

@gabinka41 Na xlapov nezabera hucanie, nutenie, presviedcanie...oni si to musia nexat pomalicky ulezat v tych hlavickach. Ale uz ked je to ulezane tak je rozhodnutie nemozne zmenit;o( Nechaj ho tak. Ked je problem v babe tak sa vsade o tom rozprava, rozobera sa to, stava sa hypochondrom a pod. Ale ked je "na vine" xlap, tak je to tabu, bozexran nejakym sposobom zabrdnut do ich ega, pre nich je to samzorejmost a ma pocit, ze niekedy aj prorita. Nastastie ja mam doma taku "zalabdanu vecne sa stazujucu a zvedavu polobabu;o)"

kacicqa
20. feb 2012

@gabinka41 waw, takze riadne zmeny;o)

bettypo
20. feb 2012

baby nie na každého zaberú výživové doplnky, tak aby ste nezotrvávali tvrdošijne na na tom svojom a nedoničili si nervy. Sú aj iné možnosti

kacicqa
20. feb 2012

@bettypo Len je problem, ze kym clovek nevyskusa tak nevie;o( Bodaj by bol jeden univerzalny recept platiaci na kazdeho...;o(

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa áno, musím to urobiť...lebo ja sa vo svojom vnútri trápim,stále myslím na iných a nie na seba.....Gabi tu,gabi tam a ked niečo potrebuje gabi, tak nikde nikoho.....ani čo sa podpory týka....a fakt už mám toho plné zuby...idem dať do poriadku hlavne samú seba a moje ,ego" 😀 😀 😀 😀

gabinka41
20. feb 2012

@bettypo tak šup sem s radami 😉 😉 😉

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa tak ako som predpokladala, som po ovulke...bola zrejme v piatok. Trošku ma zmiatla s tým,že som mala brať clostil len 5 dní, nie 10...lebo tá,čo ju zastupovala,mi dala 2 balenia clostilu a kázala,že po dobratí mám ísť na folikulometriu. Dúfam,že som niečo neposr....a 😖 A zajtra začínam s duphastonom a to sú posledné lieky,ktoré doberiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

moniinom
20. feb 2012

Ahoj holky, můj manžel byl na spermiogramu ještě dříve než jsme se začali snažit, protože v 18 letech prodělal příušnice v nejhorším možném stupni a dříve mu řekli, že nemá cenu ho vyšetřovat, když o dětech ještě neuvažuje. Ale teď už jsme uvažovat začali a chtěli jsme případně zahájit léčbu už před tím snažením, protože to bychom chtěli zkusit na podzim. Vyšlo mu 27 mil. spermií na jeden ml. a celková pohyblivost 51% co to prosím znamená?

wifina
20. feb 2012

@moniinom počet je v poriadku, dnes je to už norma, takže počty super a pohyblivosť myslím, že tiež, zvykne byť pohyb vyjadrený A alebo A+B, A je najlepšie - pohyb dopredu, asi tých 51% máte to A tipujem, takže si myslím, že nemusíte mať žiadne obavy a výsledky úprimne závidím 🙂 Nemali ste nejakú konzultáciu ohľadne spmg? Lebo mne sa tie čísla zdajú OK...

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa a nevieš mi povedať,ako je to s výtermi na ureu u žien? akurát čítam,že to robia z krčka, čo mi je divné,kedže mne ide doki robiť zajtra výter z močovej rúry(som jej spomenula,že mm bol pozitívny na ureu).....trošku mám už strach,že čo a ako.... 😒 😒

pempusik
20. feb 2012

@foryou25 mm bral tie iste atb, tiez mu hrivnak vysvetloval, ze su to sirokospektralne atb a nasadzuje ich, ked nevie presnu pricinu, preco ma zvyseny pocet leukocytov. vytery boli v poriadku. tak isto mu navrhoval aj hormony, ale tie mu uz asi nedovolim brat. mm tie atb este prelozil dalsimi, kedze mne zistili ureu, tak uvidime zaciatkom aprila, ke dpojdeme na kontrolny spg. Ale uvazujem nad tym,z e si pojdeme jeden spg dat urobit aj do tkanivovej banky, tam je to podrobnejsie.

pempusik
20. feb 2012

@gabinka41 mne robili vytery normalne, z krcka, vtedy mi zistili ureu. o tri tyzdne som bola znova na kotnrolu a uz to bolo ok. ja myslim, ze doki vie, co robi 🙂

foryou25
20. feb 2012

@pempusik hormony mu nedovol, ja som tiez nechcela aby ich mm bral ale pocuvol lekara, a som nazlostena na Hrivnaka ze kazdemu predpisuje to iste, lebo nevie najst pricinu, u nas leukocyty po tych antibiotikach sa kus znizili ale potom sa zase zvysili, takze efekt nijaky, povazovala som ho za kapacitu, ale sklamal ma...

pempusik
20. feb 2012

@gabinka41 @kacicqa koceny, my sme prisli pred chvilkou z lyzovacky, vobec netusim, ci nejaka ovu bola alebo nie, ale viete, ako je to so sexikom na chate plnej bujarych ludi 😀 😀 😀. ale aspon sme si oddychli. myslim, ze moj drahy chytil druhy dych, co sa tyka nadeje na zlepsenie kvality spermosov. poslusne papa vitaminy a zatial som si nevsimla, ze by bol nejaky frustrovany z toho,z e sa nedari.

pempusik
20. feb 2012

@foryou25 nemam pocit, zeby nas presviedcal, aby sme tie lieky brali, ale mm chcel vyskusat vsetko. nastastie bral atb naposledy pred dvoma rokmi, takze som si povedala, ze to hadam nebude mat taky negativny vplyv na organizmus.

moniinom
20. feb 2012

@wifina Tak to jsem moc ráda, že to vypadá v pořádku. On manželovi toto řekl doktor po telefonu s tím, že další konzultace není nutná, tak snad teda není, díky 🙂

gabinka41
20. feb 2012

@pempusik a prečo mne ich ide robiť z močovej rúry?????? bojíííííím ☹

wifina
20. feb 2012

@moniinom tak super, keď nebolo treba ďalšiu konzultáciu, tak to iba potvrdzuje, že je všetko v poriadku, prajem pekné snaženie a pozitívny testík 🙂

wifina
20. feb 2012

@gabinka41 robí sa to aj aj, asi chce skontrolovať všetko, robí sa to ženám, čo majú opakované zápaly moč. ciest (myslím)

pempusik
20. feb 2012

@gabinka41 no asi si chce byt isty, ze tam naozaj nic nie je. neboj, vsetko bude v poriadku 🙂

gabinka41
20. feb 2012

@wifina ja praveže nemám vôbec.....len mm sa našla urea a brali sme atb v decembri...a teraz kontrola

kacicqa
20. feb 2012

@gabinka41 No mojiq, tak to neviem, mne vzdy robili vytery iba z krcka..ani som o inych nepocula zatial

gabinka41
20. feb 2012

@pempusik len dúfam,že to nebolííííííííííííííí

kacicqa
20. feb 2012

@pempusik Caf kocka, vitaj doma. Tesim sa, ze ste vobec cely..a ktovie, mozno ste sa vratili +1;o)

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa ved toto, ani ja som to nevedela......tiež som si myslela,že sa to robí z krčka.....ale hádam doktorka vie, čo robí......
do capa, namiesto môjho mm idem na výtery ja.....to som teda zvedaváááá 😀

wifina
20. feb 2012

@gabinka41 može sa to šíriť a "usadiť" niekde, tak to chce asi skontrolovať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre