Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

barca28
15. aug 2007

Holky díky.Strašně vám to taky přeju.Dnes byl manža na kontrole po té operaci a vše je ok.Říkali mu,že v nadvarleti nic nenašli,tak to vzali z varlete.No mě je vlastně úplně jedno odkud to vzali,hlavně že to našli. 😀

ajka275
15. aug 2007

scarlet nechcem zase otravovat 😉 🙂 , ale ja to PCO nemam (aspom o tom neviem 😉 ) a este jednu malu chybicku 😉 do tych udajov patri aj to mimomaternicove aj tie potraty - 1x mimat + 3x potr. 8tt
dufam, ze sa nebudes hnevat, ze ta takto stale opravujem 😉 😀
dobruuuu nocku prajem 🙂

misi76
16. aug 2007

Scarlet vyhoď ma z tebuľky prosím, už medzi tehuľky nepatrím. Mimčo prestalo rásť. Ostatným držím päste.

scarlet
16. aug 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY+SMUTNÁ SPRÁVIČKA ☹ :

M A M I Č K Y :
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tehotenstvo, ale neúspešné ☹ ☹ ☹
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28, 28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA MESE, 1.IVF úspešné

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 1.potrat v 5tt + 2.potrat v 8tt, 2.neúspešné
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, príprava na IVF
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
aurra,27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
domcek, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG, vitamínový kúra nezabrala, 2x neúspešné IUI, príprava na 3.IUI
iva79, 28r.(HELIOS): M-vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok,C, kyselina listová, Maca), chystajú krvné testy, Ž-HSG, LSK, endometr.
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, príprava na 1.IUI
ninna78,29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
lauritka,34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
katula,26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka,35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.: M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-zlý SPG, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, snažilkujú
tigr21,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG
ajka275, 32r.: M-zlý SPG, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU .

AJKA 275 - rada vždy doplním všetky zmeny 🙂. Prepáč, mala som pocit, že som niekde čítala, že máš PCO (polycystické vaječníky) 😨.

MISI76 - Zlatíčko, je mi to veľmi ľúto... ☹ ale ja verím, že koncom roka budeš opäť tehuľka 😵. Hlavičku hore, sma s tebou!

gimulka
16. aug 2007

Misi tak to je mi líto... ☹

misi76
16. aug 2007

Ďakujem babenky, vám nech sa darí lepšie ako mne.

konka
16. aug 2007

misi76: fakt je mi to lito, tady ale nepomuzou zadna slova, tak se drz, jsme s tebou

lolka
16. aug 2007

misi - je mi to luto, musis byt silna....ja viem, ze sa to lahko hovori, ale tiez som si tym presla ☹ 😒

domcek
16. aug 2007

Misi je mi to luto ale drzim palce urcite to znova vide 😵

majuska81
16. aug 2007

Misi, ty si nám dávala nádej.....aspon teda mne ☹ ....drz sa!!!!!!! Prajem ti vsetko dobré, co sa len dá....

iva79
16. aug 2007

Ahoj domcek, ako teraz pokracujete v Heliose?
My uz mame prvu navstevu za sebou + nejake vysetrenia, cakaju nas dalsie a potom IUI alebo IVF.

ufo
16. aug 2007

tak kočky mám ďalšiu návštevu vo FC nič moc, akurát mám pokazenú náladu, tak som verila že sa niečo nové dozviem ale nič len další pokus IVF
ale až na budúci rok lebo už majú plno a poisťovňa už viac OU neprepláca
lekár ani Profertilu neverí ... ☹

domcek
17. aug 2007

Ivka ahoj tak vcera sme boli v MArtine na folikulometrii tak som toho vyprodukovala viac nez dost. na pravej strane 3foliky 20,19,16mm na lavej strane jeden 19mm. Uz len kvalitne spermijky....
Zajtra o 9,00 my drzte palce nech to do tretice uz konecne vide.

iva79
17. aug 2007

Ufo, ale dolezite je, aby si verila ty. 😉 Profertil + vitaminy to urcite zlepsia. Boli pripady a aj su ked to nejedna z nas potvrdila. Len ich neprestante uzivat.
Skus mu mozno pridat aj Koenzym Q10, Zinok, Vit.E a Selen.
Drzim palce a ktovie, mozno sa vam zadari aj bez IVF.

pipika
17. aug 2007

Ahojte!
Domcek do tretice všetko dobre dopadne a bude bábo,uvidíš.Budem držať palce 😉 😉
Videla si,že je Kila tehu?

pipika
17. aug 2007

Môžem sa aj ja prihlasiť do štatistiky? Mám 26,snažime sa 2 roky,manžel má vitaminovu kuru a chystáme sa na druhe IUI do GF. Problem sa nenašiel 😠

domcek
17. aug 2007

Dik pipika. Nie nevedela som idem ju pozdravit.

gimulka
17. aug 2007

Ahoj holky, tak jsem včera přikoupila manžílkovi i tu Macu, už jsem v lékárné jako doma...

iva79
17. aug 2007

Ahoj domcek. Drzim palce aj na rukach a na nohach. 🙂 🙂 🙂
Cim ste stimulovali? Robili manzelovi opakovane kontrolny spermiogram?
Ake vitaminky si mu davala?

domcek
17. aug 2007

Iva brala som clostyl 2x1. Ano robili mu kontrolny spg dopadol tiez biedne.
Bral cem-m 30dni, carnitargin a tribulus. Nepomohlo.
Dikk hadam to dobre dopadne.

iva79
17. aug 2007

Domcek, spominal Ti lekar aj moznost IVF?
Carnitargin a tribulus sa daju zohnat bezne v lekarni aj bez predpisu?
Cem-m, nepoznam.
Uvidime aky spermiogram budeme mat my. Boli sme minuly tyzden, mam prist aj na 12.den na krv + sono a na zaklade spermiogramu sa rozhodne. Moj manzel ma dost stresove povolanie, takze aj keby sa mu to teraz zlepsilo, akonahle mu ich prestanem davat sme tam kde sme aj boli.

domcek
17. aug 2007

Ano prave vcera ale mi sme zatial rozhodnuti ze nie.
Ano carnitargin aj tribulus sa daju kupit v lekarni bez predpisu.
Cem-m su vitaminy specialne pre muzov a su dobre aj celkovo na imunitu.
Ivi my sme uz toto vsetko absolvovali prvy krat sme tam boli v aprili.
U nas je to podobne stou pracou.

scarlet
17. aug 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY:

M A M I Č K Y :
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28, 28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA MESE, 1.IVF úspešné

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 1.potrat v 5tt + 2.potrat v 8tt, 2.neúspešné
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, príprava na IVF
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
aurra,27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
domcek, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG, vitamínový kúra nezabrala, 2x neúspešné IUI, príprava na 3.IUI
iva79, 28r.(HELIOS): M-vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok,C, kyselina listová, Maca), chystajú krvné testy, Ž-HSG, LSK, endometr.
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, príprava na 1.IUI
ninna78,29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
lauritka,34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
katula,26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka,35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.: M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-zlý SPG, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, snažilkujú
tigr21,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG
ajka275, 32r.: M-zlý SPG, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
Misi76: M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tehotenstvo

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

Misi76 v akom centre sa prosím liečiš, aby som ťa mohla dopísať trošku dopredu 😉

altea
17. aug 2007

scarlet prosím ťa -my sme už v 16 tt./dvojičky/,a máme za sebou liečbu endometriozy.

swika
17. aug 2007

scarlet, uz som to tu pisala, ale asi si to prehliadla, takze mozes ku mne doplnit, ze chodime do Pronatalu v Prahe. Dik

tigr21
17. aug 2007

scarlet-kontrol spermio v normě,kůra zabrala,jako další krok bude 30.8 laparo

ufo
17. aug 2007

ďakujem iva 79,veľmi by som si to priala ale lekár nedával žiadnu nádej 😔 ani na IUI len IVF
bola som presvedčená že už do toho nepôjdem ale včera po lekárových slovách som zasa na vážkaš a rozmýšľam čo keby to vyšlo 😖 manžel mi nechce do toho veľa hovoriť lebo videl čo to všetko obnáša injekcie, lieky atď. ...
ale verím tomu že by sa potešil kedy som súhlasila

majuska81
18. aug 2007

Ahojte , ja som úplne zaskocená......my stimulujeme!!!! Bolo to dohodnuté na október, dosla som tam na sono 2. DC a kedze vsetko bolo o.k. tak mi doktor hovori, ze mohli by sme zacat!! Ja, ze no dobre.... Ani som nezmurkla, a uz mi striekacka trcala zo zadku.. 😝 Pichám si (manzel mi pichá 😝 ) Menopur. V utorok idem na kontrolu. Manzelovi som povedala, nec papá z Profertilu 3x denne, aby mal tam teda nieco, ked bude odber. Baby, drzte mi palce!!! Strasne sa tesim, ale aj sa bojim, lebo neviem, do oho idem.......

ufo
18. aug 2007

majuš držíííííí móóóóóc palce neboj prežiješ to ja som to zažila už 2x a čaká ma to tretí držte sa 🙂 a určite sa to podarí

majuska81
18. aug 2007

Dakujem Ufo, si zlatá. Aj ja ti prajem, aby sa to podarilo. Citala som knizku, kde boli rozhovory s rodicmi IVF deti. Len v ojedinelych pripadoch sa to podarilo na 1x. Bola som z toho zaskocená, ale najviac báb tam rozprávalo, ze na 5.-6. krát sa im to podarilo, a bojovali niektoré aj 12 rokov!!!!!! Pisem to, lebo NIKDY nesmieme stratit nádej. Kto to vzdá, vzdá sa aj dietatka. Samozrejme financie sú konecné... ☹ ....ale asi sme na tom vsetci podobne...aj poslednú korunku by sme za to dali.....
Ked mi robili hysteroskópiu v Iscare, boli sme na izbe s babou, ktorej robili potrat.....Bola to sokujúca situácia.....a este som ju ja utesovala, lebo fakt mala velké problémy.... 😒 Co dodat???........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre