Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gimulka
20. sep 2007

maruschko kde jsi o tom četla? Zkouším to najít na netu a nic my to nevyhazuje. 😕

gimulka
20. sep 2007

už jsem to našle není to Permene ale Permen, našla jsem to přímo na stránkách Walmarku

scarlet
20. sep 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY, VESELÁ SPRÁVIČKA - OPRAVA!!! 😀 :

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 29tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 17tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 13tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky)
bublinkajasminka: 13tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 20tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 7tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
lolka,28r.(GEST Praha): 7tt, M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, tt prirodzene po vitamínovej kúre
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, TT prirodzene pre plánovanou IUI
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 7tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene 😀 😀 😀
domcek, 28r.(HELIOS): 7tt, M-zlý SPG, vitamínová kúra nezabrala, 2.IUI, tehotná po 3.IUI
deniska81: 4tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné 😀

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme, plán IVF
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
tigr21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, Ž-30.8. podstúpi LSK
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt


DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.




Lossíček, dúfam, že som to nepreriekla, napísala som do štatistiky len to čo si mi napísala do IP a zabudla si mi tam napísať, že si tehuľka... Tak pardón, držím palčekyyyy 😉

loss
20. sep 2007

scarlet dakujem za opravu tesime sa aj s drobcekom ze nam tyzdne pribudaju

akatka
20. sep 2007

No hej marushka, ale ten Permen stoji 630,-Kc a uzivaju sa dve tbl.denne. ucinok to ma po dlhodobom uzivani a to sa mi zda strasne predrazene... 😖 Ale ked uz nebude ina sanca, mozno sa k tomu priklonim 😅 Vdaka za tip...

mimusiacik
21. sep 2007

🙂

Prvý domáci test na určenie plodnosti pre mužov...
/okopirovane z temy v Snazilkach s identickym nazvom/

V predaji sa objavil prvý domáci test na určenie plodnosti pre mužov, tak dievčatá ktorých partneri ešte neabsolvovali vyšetrenie spermiogramu a nedarí sa tu máte bližšie informácie:
http://www.spermandprostatest.sk/.
😉

akatka
21. sep 2007

Ahojte kocky...
Mimusiacik, ja ten test mam doma a prvy vysiel blbo... ☹ Este nam zostali dva, tak neskor otestujeme zasa 😕

janka2323
23. sep 2007

Ahojte:o).
Som tu prvy krat, som velmi rada, ze existuje tato stranka a chcem sa popytat na niektore veci.
Manzel bol na vysetreni spermiogramu a ma taketo vysledky:
me: 5 ml, ms: 85mil/ml, mot:a-22%, b-34%, c-7%, pat:88%, horm. vysetrenie: fsh 0,97. lh, test v norme, prol-13,1. diag. zaver: muzska neplodnost, teratozoospermia.
O babatko sa pokusame 2 roky. Ja som v poriadku.
Mate s takouto diagnozou skusenosti? Znamena to len umele oplodnenie? Dakujem za odpovede. Pekny den prajem.

lauritka
23. sep 2007

ahoj janka. spermiogram sa moze menit z mesiaca na mesiac. my sme mali tiez theratospermiu a o mesiac to bolo v norme. treba skusit nejake vitaminy..

cicuska
24. sep 2007

janka manzel ma celkom dobry pocet len rychlost a asi tvar je trocha iny ako normalny, takze si myslim ze ziadna hroza to nie je a vobec to neznamena len umele oplodnenie.Nech si tvoj manzel da vitaminky a skusi ist este raz na kontrolny spermiogram z jedneho sa ozaj neda robit zaver. Drzim prsty 😉

majuska81
26. sep 2007

baby, myslite, ze sa nám to moze podarit aj prirodzenou cestou??? My sme pred 1. IVF úplne prestali milovat sa podla plodnych dni......má to vyznam???? Ja neviem. ked sa to nepodarilo za 1 a 1/2 roka....tak sa to uz asi normálne nepodari.......A teraz sa uz aj preto bojim, ci so mnou nie je nejaky problém, ze som embrijká neudrzala....

ninna78
26. sep 2007

majuska ma to vyznam, zazraky sa deju a mam kamaratku, ktora otehotnela 3 dni pred MS, takze tam sa o plodnych dnoch hovorit neda.
A ja uz mam strach a depky zo vsetkeho. Citam tu tolko pribehov, co vsetko museli baby absolvovat, ake mali brucha naliete vodou, aka bolest to bola, no desim sa vsetkeho. A hlavne toho cakania, od jula cakame na geneticke vysetrenie na Americkom namesti a stale nic. Vy ste boli kde na genetike?
A mozem sa teba spytat, ako u teba prebiehala hormonalna predpriprava? Dik

loss
26. sep 2007

baby nezufajte aj my sme otehotneli prirodzene a tiez som nedufala

tofik
26. sep 2007

majuska,aj ja nad tým rozmýšľamím, že by to bolo krásne prirodzene. Nám aj doky povedal, že šanca je ,ale napr. bežnému páru to štatisticky môže trvať do 1 roka a nám od 0-do 10 rokov. My už máme za sebou 7 , tak by som si už niaky zázrak prosila. 😉
Inak to moje trdlo, keď načnem tému prirodzeného otehotnenia, povie, že dá sa , ale zo susedom. No nemiľujte ho 😎

ufo
26. sep 2007

aj ja som si už myslela že sa podaril zázrak keď mi 8 dní meškala mrcha ale potvora dorazila tak som sa včera večer vyplakala a idem ďalej to sme asi všetky na tom rovnako, stresované ako to tu čítam.
majuška dostala si môj mail, ako si sa rozhodla?
nezúfaj majuš ja sa som to podstúpila už 2x niektorej sa to podarí na prvý krát a niektorej vôbec to ti nikto nepovie prečo to je tak príroda si dobre s nami zahráva ☹
ninna my sme boli na genetike na kramároch a tiež sme čakali asi dva mesiace

tofik
26. sep 2007

ufík, to mi je ľúto. Tie naše dušičky sú teda skúšané. Ja si tiež po každom takomto sklamaní poviem, že už nebudem zbytočne dúfať. No ale nedá sa... .
Ešte ,že sa tu máme a možme sa podržať.

scarlet
27. sep 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY:

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 30tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 18tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 14tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky)
bublinkajasminka: 14tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 21tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 8tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
lolka,28r.(GEST Praha): 8tt, M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, tt prirodzene po vitamínovej kúre
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, TT prirodzene pre plánovanou IUI
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 8tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
domcek, 28r.(HELIOS): 8tt, M-zlý SPG, vitamínová kúra nezabrala, 2.IUI, tehotná po 3.IUI
deniska81: 5tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme, plán IVF
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
tigr21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, Ž-30.8. podstúpi LSK
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
veracruz: M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, po Profertile zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia


DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

myska29
27. sep 2007

scarlet,
zial prisli sme o babatko. Prestalo sa vyvijat.

drzkam Vam palceky aby ste mali viac stastia a tehu sa skoncilo porodom a zdravymi babatkami

loss
27. sep 2007

ufo,tofik drzim vam palce nech vam to coskoro vyjde
myska to mi je velmi luto ☹

vitaka
27. sep 2007

nakukuju na vaše téma...a chci vám jen popřát štěstí a trošku zlepšit náladu....my jsme se snažili s manželem 4roky o miminko....a už na začátku našeho snažení šel manžel na spermiogram (protože měl před 12ti lety úraz, a tak pro jistotu), no hned jsme věděli že má velmi špatný spermiogram... jen 10milionů a z toho jen 10%pohyblivých a z toho jen 2% průbojných ...takže jsem to také oplakala...ztrácela jsem naději už na začátku...
manžel mě ale držel, a to bylo teda fakt super...jinak kdyby ho to ještě složilo, tak nevím nevím...
po třech letech jsem šla i já na laparoskopii...nic ale nenašli, jen menší srůsty na jednom vejcovocu a ty odstranili..takže žádná hrůza...no musím říct, že to "protáhnutí trubek" asi pomohlo, protože za 3mněsíce od tohoto zákroku (měsíc před plánovaným IVF - protože bez toho je prý náděj na dítě mizivá) jsem přirozeně otěhotněla!!! zkoušeli jsme vitamíny, cvičení Mojžíšové...no ale nikdy to nemělo extra výsledky...ale asi ta kombinace všeho....a taky...já to už opravdu vzdala...před tím IVF jsem byla smířená s tím, že to prostě nejde a k lékařům se mi moc nechtělo...tak jsem byla totálně otrávená a už vyřízená....a najednou se nám stal zázrak a máme Jakuba, takže hlavu vzhůru holky, nic není nemožné....přeju hodně štěstí!

gimulka
27. sep 2007

Vitako přesně takovéto příběhy se šťastným koncem nám dávají naději to nevzdávat. 😵

ufo
27. sep 2007

ďakujem loos a ty sa opatruj dúfam že si na PN a nechodíš do práce
ako som čítala tiež si zaslúžiš už veľký kus šťastia tak ti budem držať palce aby to všetko dobre dopadlo hlavne si dávaj pozor na seba a nič nerob ja by som to tiež už druhý krát neriskovala a zostala na PN len neviem kedy to bude ........ ☹

tofík moje slová,viem že prirodzene to ťažko pôjde ale aj tak ...
mne veľmi pomohli tieto stránky,s manželom sa nedá tak o tom baviť ako tu s vami,vždy keď sa začnem s ním o tom baviť tak vidím že ho to veľmi mrzí že sa trápim a tak radšej túto tému už ani nezačítam

vitaka
27. sep 2007

gimulko, já vím.... sama jsem občas nějaký takovýto "příběh" slyšela či čtla...a říkala si, že nás takové štígro potkat nemůže...že jsem na to moc velký smolař... a vida... potkalo...

(ovšem musím taky říct, že dneska mě polilo horko...strašný strach...spustil se nám alarm monitoru dechu...malý tak hluboce usnul, že asi přestal dýchat...no naštěstí dýchá... ale modlím se, aby už se to neopakovalo... dítě je radost, ale taky starost..a strach o něj je teda obrovský...už proto, že podruhé se nám už poštěstit nemusí). ☹

...ale zkusíme mu pořídit sourozence to se ví... i když až za 2roky, protože byl po 20h nakonec císařem... těhotenství bylo 6měsíců nevolností a 80injekcí do břicha na ředění krve...porod 20h zádových bolestí...a císař jako třešinka...ale opravdu jsem vděčná že ho máme... a ostatním přeju aby když už si takhle vytrpěli s početím, měli krásné těhulkování, porod a zdravé miminko 😅 nebo i dvě... 😀

meleri
28. sep 2007

Ahoj holky,
můj manžel má špatný spermiogram, pouze 4 miliony spermií..nedávno jsem se dozvěděla, že pokud má muž mín než 7 milionů spermií, tak se IUI nedělá..přesto náš doktor nás poslal 5x na IUI, které nikdy nevyšlo..tedkom se připravujeme na IVF...pořád mi to leží v hlavě..jiný doktor mi totiž řekl, že u nich se IUI pod 7 mil opravdu nedělá...mám někdy pocit, že to všechno bylo zbytečné...kdyby nás hned poslal na IVF, mohlo to vyjít..
Nevím, co si mám o tom všem myslet...máte někdo podobné zkušenosti?

scarlet
1. okt 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY - SMUTNÉ SPRÁVIČKY 😢 :

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 30tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 18tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 14tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky)
bublinkajasminka: 14tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 21tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 8tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
lolka,28r.(GEST Praha): 8tt, M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, tt prirodzene po vitamínovej kúre
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, neúspešné TT 😢 😢 😢
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 8tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
domcek, 28r.(HELIOS): 8tt, M-zlý SPG, vitamínová kúra nezabrala, 2.IUI, tehotná po 3.IUI
deniska81: 5tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme, plán IVF
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
tigr21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, Ž-30.8. podstúpi LSK
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
veracruz: M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, po Profertile zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

barca28
1. okt 2007

Scarlet začínám 12. týden,už hezky rosteme 😉

tigr21
2. okt 2007

ahojte holky, laparoskopie se nekonala,protože jsem nastoupila do nového zaměstnání a ani nebude třeba , včera i dnes jsem našla // .Ale doufám,že i doktor potvrdí,že je vše v pořádku.Holky přeju i vám ať se vám co nejdřív splní největší sen 😉

gimulka
2. okt 2007

Tigro gratuluji a přeji krásné těhotenství a zdravé miminko.
😵 😵 😵

scarlet
3. okt 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY - SUPER SPRÁVIČKY 😀:

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 30tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 18tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 14tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky)
bublinkajasminka: 14tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 21tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 12tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
lolka,28r.(GEST Praha): 8tt, M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, tt prirodzene po vitamínovej kúre
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 8tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
domcek, 28r.(HELIOS): 8tt, M-zlý SPG, vitamínová kúra nezabrala, 2.IUI, tehotná po 3.IUI
deniska81: 5tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 6tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK 😀 😀 😀

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, príprava na 2.IVF 😅
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, čaká na schválenie IVF/ICSI 😅
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme, plán IVF
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

loss
3. okt 2007

tigr srdecne blahozelam je to uzastne najst // tesim sa s tebou
zelam to najkrajsie tehulkovanie a vesele brusko 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre