Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

pejty
16. okt 2007

domček,to jsou moc smutné věci,ale určitě bude líp.. 😉

domcek
16. okt 2007

Ja teda dufam. 😉

dudu
16. okt 2007

ahoj katy napisala som ti do IP, ked chces tak mozes opisat

pejty
16. okt 2007

jmisa díky moc..to bude nejkrásnější tloustnutí bez výčitek.-)

pollo
16. okt 2007

ahoj holky, prosím vás, mám takový dotaz, manža byl nedávno na spermiogramu, má pohyblivost 50% a počet 27mil, má tam i dole napsáno, že ty mršky jsou "zabržděný", což mi řekl můj Dr., ale jak byl on, tak ten mu zas řekl, že normální plodná ženská s ním prostě MUSÍ otěhotnět, tak teď nevim, co si o tom myslíte???

jmisa
16. okt 2007

pollo myslím, že to je dobrý. má nějaký s pohybem rychle vpřed?

pollo
16. okt 2007

jmisa: myslíš jako jak jsou rychlý?? No to mu ten jeho taky řikal, že je to ok, ale pak když to viděl můj Dr., tak řikal, že asi u mě problém nebude, mám všechny vyšetření v pohodě, krom teda laparky a hysterky, tam mě posílat nechce, tak že prý nám dá doporučení na CAR

pollo
16. okt 2007

rychlost těch potvůrek je 50%, mohlo by to být lepší, to mu teda Dr. i řekl...

jmisa
16. okt 2007

no pohyb je dělen na - rychle vpřed, vpřed, na místě a nepohyblivé.

pollo
16. okt 2007

hmm, tak to nevim, to by mělo být napsaný v tý zprávě ze spermiogramu?? Toho jsem si nevšimla..

pollo
16. okt 2007

ale typuju vpřed, podle toho, co mu Dr. řekl, ale opravdu nevím.. :o(

jmisa
16. okt 2007

pollo, jj, bylo to ve výsledku ze spermia.

Můj manža má jen 2 miliony v ml a jen 10% normálních a pohyb nic moc - 14% vpřed, zbytek mrtvolky.

pollo
16. okt 2007

tak to se podívám...
Pane jo, to je teda o hodně míň, a co s tím dělají???

pollo
16. okt 2007

Jmisa: jak dlouho se snažíte??

pollo
16. okt 2007

jééé, už jsem to vpřed pochopila :o) Jsem to ale trubka, promiň, jsem to hned nepochopila, fakt jsem si toho nevšimla, doma se juknu...

jmisa
16. okt 2007

Jako že dělám psí kusy asi od léta, ale předtím to byl volný styl a nic. chtěla jsem po gyndaři základní testy, protože mě trochu tlačí věk a on chtěl nejdřív spermio manži, že je to levnější a rychlejší, no a tam jsme narazili.

Takže má hafo vitamínů, doktor nás rovnou poslal do CAR, že kdyby se to zlepšilo, nemusíme nic podstupovat a pokud se to nezlepší za ty tři měsíce do kontrolního spermia, tak aspoň budu mít za sebou testy a pak můžem konat.

pollo
16. okt 2007

tak aspoň, že jste na to přišli "hned" a něco se děje.. Ono to nějak půjde ;o)

jmisa
16. okt 2007

Pollo, no jo, snad jo 🙂 a třeba nás kontrolní spermio překvapí 🙂

pollo
16. okt 2007

jj, i u nás, jde zas druhý týden v lednu, tak jsem zvědavá :o)

lolka
16. okt 2007

ahojte kocky, dlho som tu nebola a vidim, ze pribudli nove "tvare". verte, ze by som bola rada, keby bola tato tema prazdna ☹
scarlet, dlho som nevidela tvoju statistiku, prosim, zmen mi tam udaje -
v piatok som mala 2x MA, o babenko som prisla v 12tt ☹
no a kedze manzelove spermie nie su moc fit, tak som opat tu.

iva79
16. okt 2007

Lolka, to mi je velmi luto. ☹
Prave som si citala IVF-ky, a tam tiez same smutne spravy. My sme sa s manzelom rozhodli, ze to dame na jeden pokus, potiahneme to uz do konca a ak sa nezadari pojdeme na to prirodzene.
Mame uz schvalenu ziadost na IVF / ICSI. Tento piatok mame stretko s koordinatorkou,dostaneme recept s liekmi a manzela caka trial wash test. Zvedava som aj na manzelove vysledky, mozno sa po vitaminovom dopingu polepsia. 😉
Sama by som momentalne potrebovala trochu pozitivnej energie, no ked clovek pocuje same smutne spravy... ☹
Drzim nam vsetkym palceky a hlavne aby sme boli v pohode. ahojte. 🙂

jmisa
16. okt 2007

Lolka, je mi to líto ☹

Iva, držím palečky 🙂

monca303
16. okt 2007

Ahojte, poprosila by som vas o radu, moj priatel ma zly spermiogram, takze nam hned odporucili IVF, ale bolo neuspesne, ja som v poriadku, ale mi cudne, ze sa ho nesnazili nejako liecit, ani mu nedoporucili ziadene lieky, alebo vitaminy, som z toho smutna, vedeli by ste mi prosim poradit nieco ? Ma malo spermii, aj su velmi pomale. Dakujem Vam vopred za kazdu cennu radu

lauritka
16. okt 2007

monca profertil je ze vraj dobry ale je drahy....skus najprv selen a zinok vitamin e. ZINKOSEL 🙂 v lekarni

dudu
16. okt 2007

ahoj monca,
ak ma tvoj drahy dobre hormony,/teda ak mu brali vobec krv /tak asi vitaminky skus sa pozriet o niekolko stran vyssie myslim ze proferti sa volaju, ale nie som si ista.Nebut s toho smutna mate aspon sancu spermiogram zlepsit, to my musime mat darcu.
vela stastia 😅

monca303
16. okt 2007

Lauritka dakujem, skusime to.

sasulka28
16. okt 2007

holky zkoušely jste tribulus terestris? Dnes mi ho doporučili v Car

dudu
16. okt 2007

co to je??? 😕 😕 😕

sasulka28
16. okt 2007

hodím odkaz

dudu
16. okt 2007

sasulka, prosiiiiiim vysvetli mi co to je tribulus terestris???? 😕 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre