Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jmisa
23. okt 2007

tamoxifen je na prsa ne?

katy2
23. okt 2007

Ahojte, tak mame za sebou aj kontrolny spg, potvrdila sa azoospermia... 😔
Moje vysledky z horm. profilu su dobre. Dnes sme spisali ziadost na IVF+ICSI, este nas caka genetika, muza andrologicke vysetrenie a MESA/TESE... Ja musim este ist na vysetrenie na chlamydie (kvoli poistovni) a mozem zaniest ziadost do poistovne.... A potom cakat... 😔 Ale aspon sa to pohlo a nabera to realne kontury....

swika
23. okt 2007

Ahoj katy2 a robili tvojmu manzelovi uz aj hormonalny profil?

katy2
23. okt 2007

ahoj swika, nie, nerobili, ani o tom nebola rec.... 😕 Je to nutne?

loss
23. okt 2007

katy drzim palce nech vam vsetko dobre dopadne

katy2
23. okt 2007

loss, dakujem....

loss
23. okt 2007

pejty dakujem si zlatucka aj tebe zelam hodne,hodne stasticka nech sa coskoro tesis z veseleho bruska 🙂

dudu
23. okt 2007

no je to dolezite, lebo mojnu tak nasli na hipofize nadorcek a preto teraz chodi endokrinologicke/ ma nastarosti hormony/
skuste sa na to popytat.. 😕

swika
23. okt 2007

No dolezite to je, ako pise aj dudu. A navyse podla hodnoty FSH v krvi sa da predpokladat, ci ide o obstrukcnu alebo neobstrukcnu azoospermiu!!!

katy2
23. okt 2007

a kto to robi? muz ide k andrologovi na vysetrenie, da sa to urobit aj tam?

swika
23. okt 2007

No myslim, ze ano. Nam to robili v CARe a potom uz s vysledkami sme isli k andrologovi na pohovor.

swika
23. okt 2007

Ale ak este nechodite do CARu, tak vam to asi spravi ten androlog. Bude to potrebovat, aby mohol potom urcit diagnozu.

katy2
23. okt 2007

my chodime do SPLNu, uz mame aj vypisanu ziadost na IVF, ale hormonalny profil muzovi nerobili a lekar ho ani nespominal. Poslal ho k andrologovi na vysetrenie, a tam mu budu robit aj MESA/TESE... 😕 Asi tie postupy nie su vsade rovnake...

dicinka1
23. okt 2007

kam sa treba obratit,ak ma manzel zly spermiogram?okrem asistovanej reprodukcie?

katy2
23. okt 2007

dicinka, to ti neporadim, my sme v centre, ale asi k andrologovi. Aj moj muz ide na andrologicke vysetrenie, lebo ma velmi zly spg...

dicinka1
23. okt 2007

aha...ale tam mu akoze poradia...alebo mu nasadia uz lieky?a urolog co robi?

katy2
23. okt 2007

dici, to ti neporadim, nam ani lieky nepomozu, tak to neriesim. My nemame ziadne spermie... Muz musi ist na zakrok, kde mu spermie odoberu chirurgicky...

dicinka1
23. okt 2007

aha...prepac mi dakujem...ale mam potesujucu spravu mam kamosku a vyslo im to na prvy krat...bol to ten isty problem...

katy2
23. okt 2007

dici, dakujem, aj ja ti drzim palce, aby vam to teraz vyslo..... 😵 😵

swika
23. okt 2007

dicinka1, myslim, ze aj urolog by mohol nieco poriesit. My sme chodili aj k urologovi. No a casto urolog mava aj specializaciu na andrologiu.

dicinka1
23. okt 2007

swika,dakujem..

barca28
24. okt 2007

Katy2 držím ti palečky,aby to všechno dobře dopadlo a chci ti dodat optimismus.My měli TESA MESE v červenci a dnes jsem v 15.týdnu,čekáme dvojčátka. 😉 Neboj,dobře to dopadne.

katy2
24. okt 2007

barca, dakujem za nadej!!!! tebe drzim palce, nech to dotiahnete do uspesneho konca!!!!!

gimulka
25. okt 2007

Holky, zítra jedem na kontrolní SPG, hrozně se bojím, že to dopadne jako minule. Snad nám řeknou hned výsledky, jinak budu zase nervní... 😒

jmisa
25. okt 2007

gimul, my měli výsledky za půl hodiny, ale asi záleží na centru.

držím palce, aby to bylo OK.

loss
25. okt 2007

gimulka drzim palce 🙂

scarlet
26. okt 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY po "100 ROKOCH", keďže som sa nemohla dostať na koníka takmer 2 týždne (chýbali ste mi - všetky) :

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 32tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 20tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 16tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky-chlapci)
bublinkajasminka: 16tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 23tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 14tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 11tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 7tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 8tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vitamínová kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, príprava na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, schválené IVF/ICSI 😕
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, chystá sa na 1.IUI
domcek, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, chystajú MESA/TESE
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, 2 potrat
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

loss
28. okt 2007

ahojte dievcata ako sa mate?

k.bett
28. okt 2007

Ahoj holky, koukam ze tu probirate zajimave tema...
Ja jsem po prvnim IVF - neuspesne, nezadarilo se.
Manzel ma spatny spermiogram, ji vitaminy selezink, jednou se trochu zlepsili ale nic moc a naposled pri oplodneni vajicka injekci byli zase hooodne spatne.
Četla jsem ze jste na zacatku teto diskuze probirali a doporucovali Profermil nebo nak tak, da se koupit normalne v lekarne bez predpisu a neni to nejak skodlive? Nema to nake vedlejsi ucinky??
V SK je uvedena cena 3500 - 4000,- tak i nak tak i asi v Kč priblizne, rada bych to s manzelem koupila a zkusila i kdyby to melo jen malinko pomoct.
Prosim poradi mi nekdo s dotazama??
Dekuju jed to super tema!!!

k.bett
28. okt 2007

pardon PROFERTIL

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre