Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

konka
22. jún 2007

antony: dekuji i za tvuj nazor. my uz jedno dite mame, ale to jsme "vytvorili" pred 13 lety a ted se jiz dlouho snazime a nic.. bere nejake hormony, ale muj dr. rekl, ze je to normalne nemozne, ze ma jit na urologii, kde mu nasadi ty hormony, ci zkusi odebrat spermie z nadvarlete. manzel tam sel, nejspis jsem ho dostatecne vydesila, ale tam mu dr. rekl, ze je to v poho, dostal hormony a uvidi se.. tak cekam, ale desi me a tlaci cas zaroven..

antony
22. jún 2007

konka, takových jako ty, že už mají dítě před několika lety je opravdu hodně. Zkuste ty hormony, al pro jistotu požádejte ještě názor třetího nezávislého doktora. Kdybychom se nechali uchlácholit tím prvním, tak můžem zkoušet ještě roky.. 😅

antony
22. jún 2007

konka, takových jako ty, že už mají dítě před několika lety je opravdu hodně. Zkuste ty hormony, al pro jistotu požádejte ještě názor třetího nezávislého doktora. Kdybychom se nechali uchlácholit tím prvním dr., tak můžem zkoušet ještě roky.. 😅

konka
22. jún 2007

dekuji za nazor, prave jsem se objednala k jinemu dr., chci znat jeho nazor. objednali mne bohuzel az 8/8, ale ten mesic a pul uz to snad vydrzim... spise mam strach, ze mi vezmou vsechnu nadeji... ale to cekani je kazdy mesic udesne

antony
22. jún 2007

naději ti vzít nemůžou, je lepší vědět na čem jste, než po půlroce přemýšlet, jestli tady pan dr. něco nezanedbal. Mě tedy moje paní gyndr. považovala za úplně zdravou /podle ultrazvuku sice prohlásila, že neovuluji, ale to jí nepřipadalo jako problém/ a další tři doktoři mi řekli, že bez ovulace, kterou nemám pravidelně to skutečně nepůjde. No nedivím se. 😀

majuska81
23. jún 2007

Ahojte, Krista, zabudla som ti odpísať, mi sa snažilkujeme 1 a 1/2 roka, ale lekár povedal rovno, že keby sa nám to podarilo prirodzene, tak by to bol zázrak. A že darmo má spg upravené na 40%, to je málo na to, aby sp. prekonali tú cestu k vajíčku. Lebo niektoré sú pomalé, niektoré rýchle ale amorfné,.....takže takto. Teraz šetrím odvahu na september, bojím sa, že keď sa to nepodarí na 1x, tak sa zrútim. ☹

lenrietta
25. jún 2007

Ahoj dámy. Zdá sa, že u doktorov a aj u vás prevláda skôr pesimizmus.. Ja asistovanú reprodukciu odmietam, takže som nadšená z akejkoľvek inej metódy, na ktorú natrafím a verím na zázrak..Snáď sa stane aj u nás..Držím vám všetkým palce!

scarlet
25. jún 2007

No dievčatá, my máme tiež problém so spermijkami (máme asthenoteratozoospermiu), skúšali sme aj vitamínky, minimalozivať fajčenie, vlažné sprchy zospodu a trošičku sa nám výsledky zlepšili, ale patológia zostala vysoká ☹. Musím vám ale napísať jednu vec, ktorú povedal jeden urológ: muž, ktorý má problémy s plodnosťou NESMIE NOSIŤ VO VRECKÁCH MOBILNÝ TELEFÓN 😨 a to je dosť dôležité! Ktosi mi spomínal aj to, že by mali muži minimalizovať používanie mobilov. My sme po 2. neúspešných IVF a premýšľame nad výrobkom PROFERTIL na mužškú plodnosť, myslíte, že sa to dá kúpiť aj bez receptu? Viem, že sa to dá kúpiť najmä v Rakúsku a že je to dosť drahé, ale človek urobí čokoľvek...

konka
25. jún 2007

scarlet, my uz zkouseli hodne. ted bere ty hormony, budu se modlit, aby to vyslo a prisel ten spravny cas a byli jsme uspesni.. moc casu nemam, nejsem nejmladsi.. prave proto tak specham...

ilci
25. jún 2007

Chtela jsem se zeptat, podstupoval nektery z vasich manzelu na genetice potni test? Nam volali, at manza prijde a mame z toho hlavu v pejru 😒

konka
25. jún 2007

ilci, to ne, nam nic takoveho nedelali, zatim byl jen na spermiogramu.. chystate se na iui? nebo to ma jiny duvod, at tam jde. treba je to nova metoda a prinese uspech... zjisti a napis, hned bych tam toho sveho taky poslala 🙂 a neboj se, jde tam manzel .. on to zvladne

ilci
25. jún 2007

konko, manza ma genetickou vadu a proto se mu netvori spermie, delali mu test z krve, DNA, na cystickou fibrozu a ted si po 5tydnech vzpomneli a chteji jeste potni test 😕
u nas pripada v uvahu jedine IVF + dalsi nadstandardy, pokud ho na zaklade vysledku z genetiky nepovili, tak darce ☹

ilci
25. jún 2007

nepovoli - pžeklep

ilci
25. jún 2007

no ja teda pisu, to bude asi z hladu 😀 😀 😀

konka
25. jún 2007

ilci, muj muz anonymniho darce zavrhl 😖 tak se modlim, ze ty hormony pomuzou, ale muj dr. to vidi beznadejne, no uvidim... jak to bere tvuj manza, ze problem je v nem? te¨n muj nic moc...

ilci
25. jún 2007

manza z toho nadsenej neni, ale za to holt nemuze
snazime se to brat sportovne, jsou horsi veci

manza proti darci neni, ale zasadne zavrhl adopci

konka
25. jún 2007

ten muj nechce ani anonymniho ani adopci, mozna casem povoli, ale u mne opravdu je cas, pokud chci jeste dite. mam jedno,holku 12let,ted mi dr rekl,ze je to zazrak,ze ji vubec mame,je manzelova,ale tehdy mel daleko lepsi spermiogram, ale snazili jsme se opravdu dlouho 😢 co rikal manzel na ten potni test?vysvetlili vam to vubec lekari? co to obnasi a tak?

dasa24
26. jún 2007

ahoj holky, s potním testem taky nemám zkušenosti 😢

mikulka
26. jún 2007

Ilci, ten genetický test je z krve, za jak dlouho jste měli výsledky? Potní test, to neznám, a k čemu to je?

Můj manžel má azoospermii - úplná absence spermií v ejakulátu. Teprve nás čekají vyšetření. S dárcem, pokud by nešlo jinak, ani MESE/TESE, souhlasíme. Co taky jiného, když chceme děťátko... ☹

dasa24
26. jún 2007

ahoj mikulko, na testy z genetiky čekáme 4 týdny 😢 Já už mám test hotový, taky jsem čekala 4 týdny.

majuska81
26. jún 2007

Ahojte babusky. Predstavte si, manzelov brat nam ponukol moznost, ze ked sa to nepodari vobec, tak by nam daroval spermie. Oni akurát cakajú bábo, a súhlasi aj jeho pertnerka. Co vy na to??? Suhlasili by ste??? Predsa by to bolo aj manzelove??..... 😕 Ale zase gynekolog mi povedal, ze s takymito myslienkami ma velmi zle skusenosti. Alebo by fakt bolo lepsie od neznámeho?? Ja neviem......Sice este pri tom nie sme, ale clovek predsa prebere vsetky moznosti.....Ja by som strasne chcela porodit vlastného- keby sa to dalo....predsa lepsie ako adoptivne.....alebo mozno sa mylim... 😕

Scarlet:
Profertil zozenies aj na Slovensku bez receptu. Niektoré lekárne nemajú sice kontakt na tu firmu, ale potom skus dalsiu... 🙂

lanka
26. jún 2007

majuska nechci tě od ničeho odrazovat - ale (ač nevím jestli je to na slovensku stejné) tady u nás musí být darcovství anonymní. Taky jsem chtěla vajíčka od sestry-má dvě zdravé děti i stejnou krevní skupinu. ale prostě to nejde.
Tak mně tak napadá (pokud je to na slovensku to stejné) jestli by to tvůj manžel ty jeho bratr a jeho partnerka/manželka vůbec přenesli přes srdce - vždyť za jedenkrát se to málo kdy povede.....
Ale to už je asi úvaha o něčem jiném.

konka
26. jún 2007

majusko, to rozhodnuti je na vas, ja bych asi do toho sla, teda pokud se to takhle da.. protoze vim, ze prani mit dite je obrovske a casto nesplnitelne, takze bych vyuzila kazde moznosti. muj muz odmita anonyniho, takze u nas je to jasne, bud pomuzou hormony, nebo nevim... zkouseli mu vzit spermie z podvarlete? tam pry jsou i kdyz nejsou v normalnim spermatu.. ale asi dr vi, co a jak, blbe se ptam, vid?
lanka, ja si myslim, ze by majuska vyuzila svagroveho spermatu bez pohlavniho styku, ne? 😀 ten by asi malokdo prominul

ilci
26. jún 2007

tak potni test je na cystickou fibrozu, to uz manza ma, takze sel zbytecne 😠
proste ho na test poslali z poradny a na genetice nikdo nic nevedel! tak dr. z genetiky zavolala dr. do poradny a nadala jim, ze ho k nim poslali, kdyz uz ma vysledky na CF z analyzy DNA.....

majusko, ja bych do toho se svagrem nesla (jako darcovstvi, aby si to nekdo nevysvetlil jinak 😀 )
chapu, ze by to dite melo geny z manzelovy rodiny, ale stejne.....
kdovi, co bude za par let, svagr by vedel, ze je dite jeho...

lanko, nekde jsem cetla, ze kvuli dlouhym cekacim lhutam na darkyne vajicek si lze sehnat darkyni sama, v tom pripade by sestra sla, ale uz nevim, kde
nekdo na nejake diskuzi psal, ze darkyni byla kamaradka

lanka
26. jún 2007

Je spousta car kde se čekat nemusí a my stejně čekat budeme protože na to teď nemáme. Takže se nějak moc nevzrušuju.
Jinak - dost si nedovedu představit jak se dá použít "cizí" sperma bez pomoci doktorů i bez pohlavního styku, ale nemyslím že to má smysl rozebírat na každý pad ať už to majusko bude jak chce - přeju ať to dopadne tak jak si přeješ. 😉

ilci
26. jún 2007

mikulko, na vysetreni genetiky jsme cekali 3mesice (od objednani) a pak cca 14dni na vysledky

altea
26. jún 2007

majuska- s tým darovaním spermií od manželovho brata s veľkou pravdepodobnosťou neuspejete.Pred 3 rokmi sme sa v centre aj my na to spýtali-síce len " pre istotu",ale nás hneď zmrazili s odpoveďou v žiadnom prípade-darca musí byť anonymný za každých okolností !!!

altea
26. jún 2007

Dievčatá dosť často čítam - teda dosť často spomínate prípravok Profertil.
Aj ja som ho chcela manželovi kúpiť,avšak lekár v centre mi povedal,že je to dosť drahá záležitosť,v porovnaní s tým aké výsledky naozaj dosahuje jeho užívanie.Také isté-dokonca lepšie výsledky 😕 sa dajú dosiahnuť užívaním :Coenzym Q,Selén,Vit.E 200 mg,Zinok,kys.listová- Môžem potvrdiť !!! 😉 😅 😅
Je to skutočne pravda.Nám sa oligoteratoastenospermia veľmi upravila.
A ešte aj ušetríte. 😉

majuska81
26. jún 2007

No neviem baby, vidím, že ani vy nie ste jednotné v mojej téme.
Aj ja som myslela na to, že predsa by to bolo švagrovo dieťa, a možno neskôr by to vadilo aj manželovy......No dúfam, že k tejto téme bližšie sa ani nedostaneme.
Konka, manželovy sa spermiogram upravil od Profertilu . Najprv nemal vôbec normálne, a teraz až 40%-len sú pomalé, a je ich málo. Tak preto čakáme rovno na ICSI. Nemám ešte celkom jasno v tom,čo znamená presne pojem protokol, a že ako sa to celé začína. Podľa čoho vybere lekár tie lieky???? 😕 Ale asi sa dočkám odpovedí, lebo 9. júla idem na 1. vyšetrenie. Máme termín na ICSI v septembri. 😒

mikulka
26. jún 2007

majuska: rozhodně bych volila dárce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre