Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jmisa
15. nov 2007

Ma máme sice morfolku 10% ale rychlý vpřed žádný, jen vpřed.

sasulka28
15. nov 2007

dělali nám i genetiku, ale výsledky zatím nemáme, tak jsem jak na trní, strašili nás, že takhle špatné spermio je u cystické fibrozy

jmisa
15. nov 2007

sasul, jj, nás taky, na genetiku jdeme 3.12.

sasulka28
15. nov 2007

nám ji dělali v pulce října

jmisa
15. nov 2007

Sasul, nám zjistili špatné spermio teprve 4.10. příští týden jdeme na kontrolní a urologa a toho 3.12. máme genetiku, tak počítám, že výsledky budou koncem ledna.
Předběžně mi v CARu řekla doktorka, že by IVF mohlo vyjít tak na březen, plus minus.

sasulka28
15. nov 2007

třeba nebude třeba, taky jsme už počítali s IVF+ICSI, a tohle bylo na první pokus, protože před tím jsem nikdy neměla ovu

jmisa
15. nov 2007

Sasul, no já s tím radši počítám, ikdyž mi doktorka v CAR řekla, že už viděla otěhotnění i s horším spermiem, ale vzhledem k našemu věku se na to nedá spoléhat.

k.bett
15. nov 2007

jmisa:

ted jsme si o to rekli a byl u urologa vcera, ten mu atim rekl ze je pravdepodobne ze to je kvuli operaci kyly co mel 2krat a zatim ma jist vitaminy, ktere bere uz mesic a poslal ho na krev kvuli hormonum, vysledky budou nevim kdy a kdyz by po 3-6 mesicich byl spermiogram stejny tak manzel musi podtoupit TESA/MESA no ale my mame mit druhy pokus v unoru. Ma to tiz 0 morfologii. takze zadne dobre...vitaminy mu zabiraji na mnozstvi a motilitu to jsem okoukala z 3 spg. ale s tou morfologii to nehne, zatim teda nic.
Na genetiku jsme objednany na 20.11 a ja jsem v utery byla na nake inzulinove zkousce 3xodber krve po hodinach a jeden plny kelimek glukozy namichane s cajem. 😀

jmisa
15. nov 2007

K.bett, to je hnus, já bych tu glukozu snad nevypila, nesnáším sladký pití 😀

No jsem zvědavá na manžu. Tu krev mu budou brát taky ve středu, to mi dr. rovnou řekla.

k.bett
15. nov 2007

jmisa:

jo, ale predstavovala jsem si to horsi, kdyz jsem dostala ten kelimek pul litrovej tak jsem myslela ze padnu ale to uz to bylo naredeny tim citronovym cajem asi aby se to dalo vubec vypit tak tam toho citronu bylo celkem dost, no stejne to bylo citit ale dalo se to v klidu vypit i do tech stanovenych 5 minut.. 😀

A jak spatny spermiogram mate vy?Co mate spatne?
Tak to je dobre, pokud by to bylo tim hormonem tak by to bylo dobry, ne? To by dali naky lek a treba by se to zlepsilo, ja v to aspon doufam jako i v zlepseni pomoci vitaminu ale ta morfologie je nejdulezitejsi a myslim ze na ni vitaminy nezabiraj.

jmisa
15. nov 2007

My máme špatný vše - málo spermií (2mil. v ml), většinou jsou mrtvé, špatná morfologie (10%), pohyblivost pouze vpřed (14%), rychle vpřed nic.

k.bett
15. nov 2007

jmisa:

to jste na tom lip nez my, my máme morfologii 0% a pohyblivych nevim pise se tu 13b a to jsou uz lepsi prvni pohyblivost 9C!!! takze bida a des!Takze nezoufej ale doufej...mate to dobry. 😉

jmisa
15. nov 2007

k.bett, štve mě, že to nejni ani na IUI, ale třeba se to trochu zvedne.

k.bett
15. nov 2007

jmisa:
Já ti rozumím. Jezte ty vitaminy (manzel)a urcite budete mit priste o neco lepsi vysledek, myslim ze urcite...Asi to nepujde rychle naraz ale postupne urcite!Hlavne kdyz jich ma par normalnich to staci, ne?Plus zlepseni vitaminkama = super vyhlidky 😉 😉

gimulka je zivy dukaz ze to jde!Byla na tom taky nak tak podobne jako vy a jim se spravil spg. uz po 3 mesicich uzivani vitaminu a dokonce je tehulka prirozene!

Já na IUI muzu zapomenout rovnou ale snad se nam to povede aspon tim IVF+ICSI na naky pokus.

Drzim palce...

jmisa
16. nov 2007

K.bett, no trochu mě znervozňuje, že manža bere vitamíny od července a v říjnu nebylo spermio nic moc, no uvidíme, maximálně skončíme u toho IVF+ICSI.

fcielkafcielka
16. nov 2007

scarlet - tak ja doplnam do statistiky - 2. IUI neuspesne. Chystame sa este na 3. IUI a potom uz IVF...

fcielkafcielka
16. nov 2007

A este som sa Vas chcela opytat - neviete prosim co sposobuje zlu morfologiu? Len genetika? Alebo tiez stres a pod.? Dakujem.

jmisa
16. nov 2007

fcielka, nám řekli genetika, stres taky nebo taky nějaká infekce, nebo třeba "křečová" žíla na varlatech - ono se nějak jmenuje. Proto nás poslala k urologovi.

k.bett
16. nov 2007

fcielkafcielka:

presne jak pise jmisa,genetika, stres,infekce, krecova žíla na varlatech, urazy z mládí 🙂) neléčené (při fobale nebo tak) kyla operovaná - dál neléčená, toto je nejspis pricina u nas. špatné vyvážení hormonů mužských (nevím jestli se to nepočítá do genetiky tu jeste za sebou nemame).Každopadne je toho dost, me by spis zajimalo čím to spravit tak nak aspon trochu, my máme morfologii 0, byla bych stastna aspon za 1% ☹ 🙂

fcielkafcielka
16. nov 2007

k.bett - my mame morfologiu 1% a idem na 3. IUI a manzela neposlali z CAR ani na urologiu, ani andrologiu...tak preto sa pytam. A dakujem.

k.bett
16. nov 2007

fcielkafcielka:

nás sami od sebe taky neposlali az kdyz se po IVF nezadarilo, rekli jsme si o to sami a nedavno jsme tam byli. Akorat nam bylo receno ze je lepsi rovnou androlog a ne urolog ten toho moc nezjisti. Spis jen pouci. U nas v CARu je primo uro - adreolog ale plati se, coz nam nevadilo nechteli jsme nekde litat a hledat jinyho kde to nezname. Takze jsme tech 1000,- kc platili primo u nej a jeste ten den poslal manzela na krev. Takze pokud vas tam neposlali tak si o to reknete, protoze podle me doktori nekdy sami moc nenabidnou co by clovek zrovna potreboval, takze je dobry si rict ze by jste radi k andrologovi a oni vam ho zakazat nemuzou ani rozmlouvat pokud tam chcete a myslim ze i pokud to stoji nakou kacku tak to do toho investovat, protoze muze najit pricinu a vse vyresit!
Takze , drzim pesti.. 🙂

fcielkafcielka
16. nov 2007

k.bett - dakujem velmi pekne. Ak toto 3. IUI nevyjde, tak pred ivf urcite za andrologom zajdeme. Len mi to pride cudne, ze nas s takou zlou morfologiou sami z CAR neposlali, bez ohladu na financie.
Tiez drzim palce, nemate to lahke...

k.bett
16. nov 2007

fcielkafcielka:

Neni zac, urcite to tak udelejte.
Taky to nechapu ze s tim delaji takove caviky a nenabizeji to rovnou treba po 2 spatnym spermiogramu, kdyz si to clovek je ochotnej zaplatit tak to uz vubec nechapu. 🙂 😉
Takze je dobre o vse si rict a nebat se toho.

lolka
16. nov 2007

ahojte kocky, obcas sem este nakuknem a pozriem na statistiku od scarlet.
gimulka - zo srdca ti gratulujem 🙂 pametam si, ako som ti pisala vitaminky, co pomohli mojmu drahemu....a co nevidim, si tehu. 🙂 prajem ti uspesne a zdrave 9m tehulkovanie 🙂
my mame pauzicku po MA, no dufam, ze coskoro ma zasa scarlet zaradi do tehuliek.
pa 🙂

kejla
18. nov 2007

Ahojte kocky,

aj ja sa k vam pridavam....Manzelovi zistili oligoastenozoospermiu ☹ Pocet 18 mil/ml, pohyblivost A+B len 25%.Zaciatkom decembra ma kontrolny spermiogram, predtym odber krvi na horm.profil...Viete mi prosim poradit,co dalej? Asi by sme si mali vybrat nejake CAR,ze?Viete mi nejake poradit? A potrebujem do CAR odporucanie,alebo nie?Som z Nitry,takze najblizsie je asi az v BA,ze?A ak by sme zacali navstevovat CAR,mozem mat aj svojho gynekologa,alebo sa musim odhlasit?Som v tom uplny amater,preto sa pytam taketo zakladne otazky...Diky moc...

murasek
18. nov 2007

ahoj scarlet, pridej me prosim taky do "statistiky", vek 29, manzel obstrukcni azoospermie, diky moc....ja jen, ze si to pak vytisknu a budu vzpominat 😀 😀 😀

gimulka
19. nov 2007

k.bett my jsme měli dřív morfologii 5% teď 14.

jmisa
19. nov 2007

Ahoj holky.

Kejla, ty výsledky nejsou nijak špatný. Ano, jsou horší, ale ne tragický. Do CAR doporučení být nemusí a od gyndaře se neodhlašuješ, stále je tvůj ošetřující "praktický" gynekolog. V CAR si Tě nechaj jen do otěhotnění, pak zase předávaj zpět.

lopata49
19. nov 2007

Ahoj holky, ak jsem se postupným vývojem dostala až sem k vám🙂))
Po roce snažení nám zjistili problém u miláčka - oligospermi-azospermi,
12 mil v jednotce a 40% pohybivost.Po třech nedělích byl taky u androloga, taky vysolil 1000 kč, řekl mu že vitamíny ničemu sice neuškoděj ale radikální zázraky čekat nemá,
po třech měsících kontrolní spermiogram a pak to doktor prý vidí na ivf.
kdo máte ivf za sebou, jak rychle to po tom kontrolním spermiogramu následuje?
Co nás ještě čeká před tím?

jmisa
19. nov 2007

Lopata, Tebe už si v CAR prozkoumali?
Nás čeká kontrolní spermio teď ve středu, pak jdeme na genetiku, výsledky trvaj cca 8 týdnů, pak něco zabere sepsání žádosti na pojišťovnu a pak IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre