Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lopata49
19. nov 2007

To jmisa:
Jo, částečně prozkoumali.
Na 1.konzultaci jsem byla zrovna 17.DC, tak jsem šla na ultrazvuk, viděl žtuté tělísko, řekl že ovu proběhla, tak OK, orgány v normální velikosti a poloze. Hormonální profil 2. den byl v poho.Pak jsem měla jít na průchodnost, ale do toho přišly manželovy výsledky, moje vyšetření se pozastavilo s tím že jednak nic nenasvědčuje tomu že bych je měla neprůchodný, jednak vzhledem k spermiu jsou mi i ty průchodný prý k ničemu.Tohle slyšet bylo docela drsný :( A že je důležitý manželův kontrolní spermio po zaléčení u androloga,nicméně to vidí na ivf, ze inseminace v našem případě vůbec nemá smysl.
Takže cca 2 měsíce po kontrolním spermio?

lopata49
19. nov 2007

Pardon, 3 měsíce?(neumím počítat 🙂))))))

jmisa
19. nov 2007

Lopata, to záleží, jestli vás pošlou na genetiku. Jinak ta pojišťovna trvá asi 3 neděle.

lopata49
19. nov 2007

To jmisa:
No říkal doktor že kvůli tomu spermiogramu manžel určitě,
jak se mnou - to se nezmiňoval.
Jak dloho se snažíte? A jaký jste měli spermio?

jmisa
19. nov 2007

Lopata - děsný -
počet 2miliony v ml
pouze 14% živých
morfologie 10%
a pohyb pouze vpřed - 14%
takže málo mrtvoly k tomu, deformovaný a ještě líný.

k.bett
19. nov 2007

jmisa:

bud v pohode, my mame horsi spermiogram a porad verime a bereme vitaminky a na mnozstvi i pohyblivost to zabira..

jmisa
19. nov 2007

K.bett, já vím, že na množství a pohyblivost jo, ale ta morfologie je horší.
U nás je bohužel problém, že nemáme čas, je mi 36, takže tomu necháváme time jen než proběhnou všechna možná vyšetření a prostě postupujem k IVF+ICSI, nijak to nepopoháníme, ale zase zbytečně neprodlužujem.

jmisa
19. nov 2007

Jinak minule měl manža půst 6 dní, tentokrát to budou 3 dny, tak uvidíme, jestli i tohle bude mít vliv, docela mě to zajímá 🙂 Někde jsem četla, že delší půst spousta spermoníků nepřežije, ale zase když je sperma řídké, tak je líp méně často, proto se snažím to časovat OVU testama, pořád levnější OVU testy než IVF 😀

lopata49
19. nov 2007

jmisa:
My jsme měli taky půst 3 dni, ale to nám řekli přímo v CARu, že chtěj 3 dni, asi to je nejlíp vypovídající...

jmisa
19. nov 2007

Lopata, nám řekli 2-4 dny, ono to tak nějak vyšlo, že jsem stejně měla po OVU a tak jsme si dali pauzu a tentokrát jdeme ve středu, tak dneska, zítra a pozítra má utrum 😀 Stejně čekám v nejbližších dnech mrchu.

Jinak k tomu snažení - my se nikdy zvlášť nechránili, prostě nám to tak nějak bylo fuk, od léta se ale echt snažíme - OVU testy, bazální teplota atd. Když jsem byla na prevenci u gyndaře chtěla jsem, aby mi vzal krev atd. a on, že nejni problém, ale nejdřív chcce spermio, aby mě zbytečně nemučil, no a hned jsme dojeli.

k.bett
19. nov 2007

jmisa:

tak o morfologii mi povidej....tu mame 0, myslim ze jsme to tu probirali a jak na ni krom T/M zatim nevim a asi nijak. ☹

lopata49
19. nov 2007

jmisa:
Takže tě vlastní testy teprve čekají nebo rovnou bez testů na IVF?
Ony při tom blbým spermio jsou testy u ženy asi fakt jen pro jistotu, pokud je ovu, protože tě před ivf beztak nacpou hormonama aby vše bylo OK 🙂))

jmisa
19. nov 2007

Lopata, nee, já už na vstupní konzultaci byla, měla jsem vlastně díky té prevenci sono ve dvou cyklech za sebou, pokaždý mi tam našli 2 rostoucí folíky, podle OVU testů i bazální teploty OVU probíhá, brali mi krev, nějaké stěry, chlamydie a vše je OK. Víc podorbně mě nezkoumali, slovy mého gyndaře - když jsou dnes hormony ny stimulaci vaječníku mrzáka, tak není nutné zbytečně testovat, když je tu velký zřejmý problém - spermio.

jmisa
19. nov 2007

k.bett, jj, já si to pamatuju, že si to psala.
Mně v Pronatalu ta doktorka říkala, že je to u chlapů dost častný problém.

jmisa
19. nov 2007

Jinak tu genetiku budou dělat i mně, jdeme 3.12.

k.bett
19. nov 2007

jmisa:

jo, jo bohuzel...
My jdeme zitra... 😉 🙂

jmisa
19. nov 2007

k.bett, tak držím palečky 🙂

lopata49
19. nov 2007

k.bett
doufám že napíšeš jak to probíhalo, aby člověk věděl co ho čeká 🙂

k.bett
19. nov 2007

jmisa:

děkujuuuu...

lopata49:

Jasne ze jo, napisu co a jak to probihalo. 😉 Musíme si vymenovat zkusenosti a rady, ne?Aby jsme to lehcejc zvladly. 🙂

aniii
19. nov 2007

ahoj,
taková asi hloupá otázka,ale zatím nemáme žádné zkušennosti. Prosím kdo bude léčit přítele v případě špatného spermia? jaký odborník, můj gynekolog asi ne že?

k.bett
19. nov 2007

anii:

Nás poslali (teda muj gynekolog) rovnou do CAR a tam nám delali prvni spg. a dalsi vysetreni.Predala nás tam do pece aniz by znala vysledky spg.Tak,nevim, ale myslim si ze na zaklade spg (kdyz bude spatny nebo neco v neporadku)tak vam da gynekolog doporuceni do CAR a tam se to zacne teprve vse resit atd. Ale fakt nevim.Pripada mi to jako asi nejlepsi reseni.

jmisa
19. nov 2007

Aniii, nejlíp asi jít rovnou do CAR jak píše k.bett, jinak to spadá do kompetencí urologa.

ika_ba
19. nov 2007

ahoj aniii
moj manzel, ked bol na vysetreni u urologa, tak mu odporucil nejake vitaminy, a nieco bolo len na predpis, tak isiel k obvodakovi
ale odkedy chodime do centra, tak nam dalsie vitaminy odporucili tam, aj tak vacsinou sa nepreplacaju cez poistovne

k.bett
20. nov 2007

Ahoj holky, tak pro ty co chteji vedet co se provadi na genetice.

Takze od obou chteji vedet veci jako jak dlouho se snazite, zvyseny prolaktin jestli uz mam v norme-to ja nevedela pak mi moje dr. rekla ze mam v norme ,nemoci v rodine, operace, pocet sourozencu jejich nake zdravotni potize, babicka, deda..zdravi, maka, tata z kolika jsou sourozencu atd. dela z toho takovy strom pi zapisu.Normalka jako kdyz vas poslou do CARu a tam s vami vyplnujou ten dotaznik.No a da vam zadanku na krev zase obema, kazdemu s jeho nakyma informacema(priznam se ze ja to necetla co tam bylo napsano)No naberou vam krev a hotovo vysledky pry za 4-6 týdnu.Takze pohodicka.

Jo a pak jsme se stavovali za dr.stejne jsme chteli vedet vysledky z te moji krve snad na glukomii???Nevim proste jak berou krev po hodinach-dohromady 3krat a po prvnim odberu musite vypit tu glukozu, bleee....Tk to mam pry v poradku.Pry mi cukr obcas vylitne ale hned zase klesa takze to neni nic spatneho kdyz zase klesne hned. No a manzel mel vysledky na ty hormony a taky ok testosteron v norme akorat jeden ma o naky milicastecky zvysenej ale to by nemel byt problem zadny.Takze jsme dopadli dalo by se rict výborně zatím.No jeste tu morfologii necim spravit....

jo a hned rano jsme zjistili ze mame vykradeny cely box na aute na lyže, proste komplet vybava pro dva a ne zrovna levna...no, jo no cely rok minuly v poho a letos jsme jeste ani nestacili vyrazit... ☹

jmisa
20. nov 2007

K.bett a kde si na té genetice byla?

k.bett
20. nov 2007

V CARUu (Gennet) kde se lecime už rok pro neplodnost. 🙂

jmisa
20. nov 2007

Aha, Gennet, my chodíme do Pronatal. Ale ty testy budou všude stejný.

k.bett
20. nov 2007

jmisa:
Jo, jo to je urcite vsude strejny, ja sice nevim jak to funguje a vypada v Pronatalu ale jestli to delaji primo tam i s odberama krve tak to je parada.To by vam ale rekli. 😉 🙂

jmisa
20. nov 2007

jj, to přímo dělaj tam, jen mě upozornila, že nám budou brát i krev 🙂

k.bett
20. nov 2007

jmisa:

Je to jen jedna zkumavka, ne moc velka takze dobry....Dřív jsem se jehel a píchání bála jak daskolikrat jsem se bala uz den predem, ale ted za posledni rok jsem jich mela tolik tech odberu ze uz jsem naprosto v pohode a uz mi to nekazi cely vecer strachem.... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre