Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lusilia
31. jan 2008

Ahoj Jani, trvalo to naozaj presne dva tyzdne, mam poistovnu Union a poslali mi to postou a este aj z GF mi volali, ze je to schvalene, ze sa mam potom objednat, ale kedze nemame este tu genetiku, tak sa tam objedname az potom.

lusilia
31. jan 2008

Vlastne som to prave pozerala a ono to bolo dokonca do tyzdna, my sme boli u doktora 2.1. oni to do poistovne dostali 9.1. a uz 17.1. som to mala doma, takze na moje prekvapenie, naozaj rychlo. Ale tak celkovo by to malo byt asi tie dva tyzdne, tak potom daj vediet, my ideme konecne zajtra na tu genetiku.

jmisa
1. feb 2008

oligoastenoteratozoospermia - menší množství, malá pohyblivost, horší morfologie

morfologie znamená, že nejsou tvarově normální, můžou mít defekty hlavičky, krčku, bičíku...

my máme morfologii 10%, což značí, že pouze 10% spermií je normálních.

gregy
1. feb 2008

lusilia nám žiadosť na IVF do poisťovne v Gyn five podávali tiež okolo 9.1. a ešte stále mi nič neprišlo ale ja mám spoločnú a to je jedna banda idio... už tam volám týždeň čo je s tým a stále mi nevedia dať kompetentnú osobu a to ti ani nejdem vravieť že spoločná prepláca týchto úkonov strašne málo takže sa na rad dostaneme až v júli!!!! ja už som z toho zúfalá to sú také hyeny že až 😠 normálne uvažujem o zmene poiťovne škoda že sa to dá až v septmebri a účinnosť bude až v budúcom roku ale aj tak to asi risknem ...

lusilia
1. feb 2008

Cau Gregy, fuuha, tak to je teda pekne v prdeli, no my sme akurat dosli z tej genetiky a my zasa budeme pekne dlho cakat na tieto vysledky, ze to moze trvat az tri mesiace, no skoro som odpadla, ze maju nejake problemy s administrativou a maju toho vela a neviem, co vsetko este, takze tiez kym sa to rozbehne, tak mily doberie uz aj ten profertil...no hruza, tieto cakacky ☹

gregy
1. feb 2008

lusilia ani mi nehovor že ste boli na genetike na Kramároch lebo ma porazí ak ešte od februára budem do mája čakať na výsledky!!! bože tí ľudia nemajú zľutovanie!!!!

bessi
1. feb 2008

ahojky holky, to cekani me taky ubiji. Taky momentalne cekame na vysledky genetiky, nam teda slibovali, ze budou za 3 - 4 tydny, ale moc jim neverim, ze to stihnou. Ve sredu jsem byla na odberu krve na hormonalni profil. Nez jsem tam sla , tak jsem byla v klidu a myslela si, ze do konce tydne budu vedet nejake vysledky. Pak me ale sokovali tim, ze vysledky budou nejdriv za 14 dni!!! Fakt nechapu, proc to vsechno tak dlouho trva? Clovek porad na neco ceka...a je z toho vseho jeste vic psychicky rozhozeny. Ja jsem pak celou stredu proplakala, ze urcite nestihneme ICSI,IVF,T/M v terminu, ktery dr. navrhnul jako nejblizsi mozny 😠

jmisa
1. feb 2008

My čekáme na výsledky genetiky od 3.12. 😒
Uvidím v pondělí, snad už to tam bude.

majuska81
1. feb 2008

Jmisa.....mám Ta potesit?????? Nám robili genetiku v JÚNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V októbri oznámili, ze to nejak pokazili a nedajú sa preto vybev vyhodnotit!!!! Chápes??? Trvalo to 4 mesiace!!!! A manzela teraz na február zavolali opakovane.....Sranda, ze???? My sme to mali v Nitre... 😠

lusilia
1. feb 2008

Ty vole baby, tak ja odpadnem, to je neskutocne, akoze potom sa clovek nema stresovat a hlavne, ze si vsetko platime a co preplati poistovna, tak to potom aj pekne dlho trva, no hroza, to ste ma vazne tiez nepotesili ☹

bessi
2. feb 2008

Holky, to je fakt sila. Me by zajimalo, proc to tak dlouho trva? To maji v tech laboratorich tolik prace? Je tam malo zamestnancu? Kdyz jsem se poprve dozvedela, ze genetika trva minimalne mesic, tak me to sokovalo. Technika je dnes na vysoke urovni, tak kde je teda sakra problem?!! Manzelovi v podstate delali genetiku taky 2x, v prvnim CARu mu udelali jenom karyotyp, o dalsich vysetrenich nechteli ani slyset, pry se nedelaji apod. .... Jedine co je zajimalo, byl termin T/M. Proto jsme CAR zmenili a tam mu udelali dalsi geneticka vysetreni a tak cekame dalsi mesic na dalsi vysledky. Zajimave je, ze kdyz je to potreba, mohou byt vysledky velmi rychle-napr. pri PGD. Ptala jsem se dr. a rikal, ze je to hotovo za 3 hodiny (mozna rikal 5, at tady nekecam).

sisaha
3. feb 2008

ahojte, citam vase skusenosti, tak pridam aj svoje. Priatel bol na spg- uz kontrolnom a po 1,5 mesiaci uzivania vitaminov s takymto vysledkom: pocet spermii 12mio (zhorsenie o 4 mio oproti prvemu), motilne 5 mio(zhorsenie o 3), motilita a+b(80%) - zlepsenie, predtym bol pohyb iba b, patologia 70%. Zaver: oligoastheoteratozoospesmia. Cize nic moc. Urolog mu odporucil tiez profertil, ale kedze na temu profertil som sa bavila aj s mojou gynekologickou, povedala, ze su to vyhodene peniaze a tie vitaminy, ktore ho obsahuju si mam kupit zvlast. urolog sa vyjadril, ze potrebuje dat do studie, ci profertil na muzoch zabera. Zhodnotila som to tak, ze je uzasne, ze si niekto bude robit studiu za 3500,- sk (3 mes) - na nestasti druheho, ked vitaminy v nom obsiahnute vyjdu ani nie na tretinu. Dolezity zo vsetkych vitaminov je vraj Q10 podla vyjadrenia urologa. A tiez dodal, ze vitaminy je potrebne uzivat minimalne 3 mesiace, aby bolo mozne zaznamenat, ci nastalo zlepsenie alebo zhorsenie. Ja by som po gynekologickej stranke mala byt v poriadku, caka ma este hormonalny profil.

jabluncanka
3. feb 2008

Ahoj Sisaha,

občas chodím na tuhle diskuzi,protože máme taky asthenospermii a navíc já problém v hematologii.Ale proč Ti píšu - já bych do té studie s Profertilem šla,protože částka 3x 3.500,-Sk je pořád míň,než 40.000,-Sk při nezdařeném pokusu IVF... Můžu Tě ujistit,že v ČR se žádnými takovými studiemi nezabývají a hned Tě natlačí do IVF...Tudíž jednání Vašeho urologa považuju za velice férové jednání... 😉

sisaha
3. feb 2008

ahoj Jabluncanka, vobec nespochybnujem Profertil, dokonca si myslim, ze tie vitaminy maju nieco do seba. 😉 Preto ich priatel uziva. Rozdiel je len v cene. Na doporucenie mojej gynekologicky som vitaminy nakupila podla zlozenia Profertilu zvlast. Takto ma to cenovo vyjde na uz spominanu tretinu. Pri Profertile sa plati hlavne za znacku. Samozrejme, ze aj my vyskusame vsetko mozne co nam doporucia, len aby sa nam otehotniet podarilo, tak ako vsetci. IVF povazujem za maximalne krajne riesenie, ked ani vitaminova kura nezaberie.

ninna78
3. feb 2008

ahojte, pridam vam svoju skusenost s cakanim
Prveho jula sme zistili manzelovu azoospermiu. 6 tyzdnov sme cakali na termin u gynekologa, mohli sme ist aj inemu, ale ak by sme sa rozhodli pre IVF museli by sme mat potvrdenie od ich gynekologa. Po 6 tyzdnoch bolu muz na 5-minutovom vysetreni u toho ich gynekologa, poslal ho na dalsi SPG. Uzival vsetky mozne vitaminy, bylinky, tinktury na liecbu muzskej neplodnosti. Hned toho prveho jula mi moj gynekolog vypisal ziadanku na geneticke vysetrenie na Americkom namesti, avsak tam sa neobjednava,ale zaslete tam ziadanku a oni vam sami daju termin. Volala som tam minimalne 5x, stale mali nejaky problem, najprv dovolenky, potom nemali material. Ked som im volala koncom septembra, ze kedy prideme na rad, ze uz to trva tri mesiace, povedali mi, ze objednavat zacnu az koncom novembra. To ma dojali tak, ze som si zistila cislo na Kramare a tam mi dali hned termin v polovicke oktobra. Ale na vysledky sme namiesto 4-5 tyzdnov cakali 7 tyzdnov. Ivf v novembri sme nestihli, lebo nebola genetika, v decembri nechceli v centre do toho ist, lebo mi sa to mohlo motat s vianocami, v januari mi pre istotu meskala MS, a kedze som nevedela, kedy ju dostanem, nevybavila som ani interne.
Ale koncom januara sme to stihli a uz stimulujeme.

bessi
3. feb 2008

Ninna, to je silene. My vime o azoospermii teprve od listopadu a mam pocit, ze uz je to celou vecnost 😠 Tvemu muzi vitaminy vubec nezabrali? Mel pri kazdem spg 0 spermii? My se dozvime vysledky kontrolniho spg zitra, tak jsem zvedava, jestli tam neco nahodou nebude. Moc tomu ale neverim. Jak snasis stimulaci?

ninna78
3. feb 2008

bessi ta bezmocnost je hrozna, vsade maju cas. Ja ked si spomeniem, ako muzovi povedali, ze ma azoospermiu a viac k tomu mu povie urolog ... za 6 tyzdnov, on plakal, ja plakala, no hroza. Ale to cakanie je naozaj hrozne ale najhorsie je cakanie na tu poslednu MS, ked uz mas chladnicku a policku plnu hormonov.
Stimulaciu samotnu nejak nepocitujem, mozno zatial nie. Mam kratky protokol, stimulujem od 27.1., vo stvrtok by som mala ist na odber vajicok, ale mudrejsia budem zajtra po kontrole. Jedine co hrozne znasam je pichanie injekcii, picha mi ich manzel. Hormony v pere su v pohode, horsie su tie injekcie, pri tych aj placem a to som nikdy nebola ziadna citlivka.

bessi
3. feb 2008

ninna, ja zustala uplne oparena, kdyz nam rekli, ze ma manzel azoospermii. Vysetreni u urologa bylo uplne na houby, nejdriv dr. zapomnel prijit do CARu a kdyz se konecne dostavil, tak manzelovi stejne nic nerekl. Jen mu vysvetlil, v cem spociva M/T a ze jinou moznost stejne nema. Byla jsem uplne na nervy a s napetim jsem doma cekala, s jakymi informavemi od nej prijde. Jedine co jsem se dozvedela bylo, ze manzel neni prostatik 😖 Myslim, ze nejhorsi na tom vsem cekani je to, ze clovek nevi do ceho jde-nema presnou predstavu, co ho ceka, jestli to bude bolet, jestli mu nebude zle po hormonech .....Ono to nakonec asi nebude tak strasne, ale to zjistime, az to zkusime 😉

ninna78
3. feb 2008

my sme boli u toho urologa 5 minut, s uplne so vsetkym, vratane zalozenia karty. Manzelovi pochytal penis, povedal, ze vsetko v norme a ze dava sancu M/T, ale ze nech ideme na kontrolny SPG. Inak vysetroval ho v rifloch, lebo sme bol jeho posledny pacient v ten den. To co M/T obnasa sme si nastudovali na nete a k nemu sme prisli uz s ako takymi informaciami.
A mna okrem toho cakania ubija ustavicne vypytovanie sa okolia, kedy uz konecne budem tehotna, vsak mam uz 30 rokov...

bessi
3. feb 2008

ninna, u manzela vysetreni probihalo obdobne, velmi rychle a s zadnym vysledkem. T/M jsme uz meli taky nastudovanou. Dokonce mu ani nedoporucil kontrolni spg, pry je to zbytecne, vitaminy jsou zbytecne, vysetreni Y chromozomu je zbytecne, hormonalni profil uz se davno nedela....ale jen do doby, nez jsme zmenili CAR. Tam jsme se dozvidali uplne jine veci. Bylo to ode zdi ke zdi, fakt sila!!!

kuletka
4. feb 2008

Ahojte dievčatá, dneska som kúpila ďalšie vitamíny pre muža L-CKRNITIN, vitamín E, už užíva CEM-M pre mužov ja som si kúpila kyslelinu listovú, kvapky na vaječníky. Profertil kúpim neskôr. Som zdevavá aký to bude mať účinok. Je tu niekto z Bratislavy? Ktoré centrum je lepšie Iscare alebo GIN-FIV? Neviem sa rozhodnúť. Do akého veku prepláca poisťovňa náklady v centre. Mám 34 rokov. Zdá sa mi že do 38 rokov. Nie som si istá.

lu007
5. feb 2008

Ahoj, čeká nás spermiogram v Brně na Obilňáku. Nevíte za jak dlouho jsou hotové výsledky?

bessi
5. feb 2008

lu, spg trva v ruznych centrech ruzne dlouho. Primo s obilnakem zkusenost nemam, ale 1.spg trval 14 dni, pri 2. nam vysledky rekli druhy den po telefonu. Preji hodne stesti, my ho nemeli 😠

lenuliatko
5. feb 2008

Ahojte, pridávam sa do tejto témy, aj keď zo záveru spg vyplýva, že diagnóza je normozoospermia, teda mal by byť OK. Niektoré hodnoty máme fakt pekné ale niektoré, aj keď sú v limite sa mi zdajú dosť zlé. Uvediem aspoň niečo:
koncentrácia: 89mil/ml
životnosť: 83%
pohyblivosť: nad 50% - lineárna 20%, pomalá lineárna 42%, nelineárna 5%, nehybných 33%
invázna pohotovosť: 3450-výborná
defektné spermie: 80% - pričom norma uvádza až 85% ako normál!!! Nie je to strašne veľa?
ešte máme aj iné hodnoty, ale tieto sú asi najpodstatnejšie. ja viem, že je dosť veľký rozdiel ak je morfológia 20% pri koncentrácii 98mil/ml ako keby bola aj tá slabá. Ale myslíte, že môžme byť spokojní? Ešte s tými výsledkami pôjdem za mojou Dr, som zvedavá na jej názor. Záver z tkanivovej banky v KE je, že spg je v poriadku. V každom prípade budem polovičku naďalej kŕmiť vitamínmi, tým asi nič nepokazíme. Inak, snažíme sa 17 mesiacov, po 8 mesiacoch som otehotnela, ale aj potratila. Teraz začal 9. mesiac snaženia od potratu.

forensica
5. feb 2008

Lemuliatko - nezoufej...ja jsem na tom s tim snazenim dost podobne..nic neni ztraceno a urcite se to brzo podari, nekdy to holt chvili trva tak hlavu vzhuru 😉
Manza jde na spermio za mesic,tak jsem moc zvedava. Ale to ze jsem jednou taky byla tehotna snad znaci ze on by mel byt v pohode kdyz uz tam jednou jedna spermie doplavala 😀

lenuliatko
5. feb 2008

Forensica, ja nie som zúfalá. Práve, že som počítala s tým, že spg bude zlý, keďže to vyzerá, že ja som v poriadku. Takže ma tie závery dosť zaskočili. Prečítala som si celú tému a tu sa defektnosť spermií 80% považovala za dosť zlú, tak som zaskočená. Niekde som sa dočítala, že morfológia musí byť nad 50%, inde že 30%, ale že stačí aj 15%. Tak si vyber 😅
Vy ste mali aké hodnoty a ako dlho sa snažíte? Nech vám ten ďalší spg vyjde lepšie, ale hlavne, nech sa zadarí 🙂

jmisa
5. feb 2008

My měli výsledky do půl hodiny.

lenuliatko
5. feb 2008

He, pol hodiny? 😅 My sme čakali 3 týždne! 😲

dior
5. feb 2008

Ahojte,baby 🙂
....pomóóóóóoóc,ktorá zvás mi poradí-mali ste niektorá problém s manželovou DNA??? 😕 + mal niekto PiGD kvôli tomuto a je už tehotná? Ak viete o niekom dajte mi prosím vedieť-už som zúfalá-ďakujem diorka

forensica
5. feb 2008

Lemuliatko, aha ja si myslela ze jsi smutna. No kdyz ti Dr rekl ze to spermio je fajn tak to asi tak bude. Prece jen tech spermii je tolik ze tam je spousta i tech zdravych 😉 Muj manza jeste na spermio nesel, ja doufala ze po tom potrate otehotnime rychle..ale uz je to 10 mesicu a prd a tak na to jde v breznu. To jen aby se zacalo pomalu zjistovat cim to vazne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre