Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

cicuska
3. júl 2007

engelina - no mi mame takmer rovnaky problem, tie vysledky u manzela su dost kolisave ale raz uz bol aj taky otras vysledok ze bola aj oligoasthenoteratozoospermia takze vsetko mozne co len moze byt a zopar krat bol aj v norme a niekedy nieco medzi no je to proste rozne. Dufam ze tym Profertilom to vylepsime tak aby sa aspon IVF podarilo na prvy krat.
ika - a ako sa prejavuje problem v chromozomoch? Je to len tym ze sa nedelia embrijka?

majuska81
3. júl 2007

Cicuska, to ako môže byť, že máte kolísavý výsledok???? To nezávisí od životných podmienok, od práce, ...????

altea
3. júl 2007

majuska-
si si istá,že pomocou profertilu došlo k zníženiu počtu spermií ? Ak áno,tak to potom nie žiadny zázrak ten Profertil. 😒
My sme mali oligoastenoterato zoospermiogram a ten sa nám perfektne upravil 😅 pomocou,coenzym Q,E,Selén,Zn,kys.listová.

pre vysvetlenie:
Asthenozoospermia - menej než 50% progresívne sa pohybujúcich spermií . Oligozoospermia - menej než 20 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu ...

cicuska
3. júl 2007

maji - no vies na to vplyva velmi vela faktorov a urcite aj stres, psychicka pohoda alebo nepohoda mozu na to tiez vplyvat a papanie vitaminky tiez a kedze sa spermijky tvoria 3 mesiace tak potom je tazke vediet co sa stalo/nestalo pred takou dobou.
A najhorsie je ze nikto nevie co pomoze alebo nepomoze a teda treba skusat vsetko a aj Profertil , mozno

majuska81
3. júl 2007

Ahoj Altea! Hups, potom som to napisala v zlom poradi..... 😀 Tak potom to bolo najprv oligozoo..... 😀 😀 Moj uz berie tolko tych vitaminov, ze to uz ani zrátat neviem. Dúfam, ze aj mi sa dockáme tych dvojicok....ako Ty.
😀 Vám sa to podarilo po 1. krát??? (som naivka)

Cicuska, práve by som bola zvedavá, ze od coho to moj chudácik má????

altea
3. júl 2007

majuska,
áno,chvalaBohu na prvý krát,ani som nechcela veriť.Existuje veľa faktorov,ktoré ma o tom ubezpečovali,že to asi na prvý šup nevyjde.
Ale ako vidíš,zázraky sa dejú. 😅 😅 Treba,veriť,dúfať.
Veľa šťastia.

barca28
3. júl 2007

Holky nezoufejte,můj manžel má střídavě azoospermii(žádné spermie) pak jednou něco málo pohyblivé,no a také nekrospermie(nepohyblivé-mrtvé).Jednoznačně jdeme na mikrochyrurgii TESA MESE,tak nám držte palce.V polovině července začínáme stimulovat🙂

majuska81
4. júl 2007

Ahojte, Altea, a ty si bola bez problémov???? Iba tvoj manželík mal zlý spg???
Barca28, chudáčik tvoj manžel. Vôbec mu nezávidím...A to mu budú robiť s anestéziou??? Alebo s lokálnym znecitlivením???? 😨 A aké sú predpoklady, že tam mu nájdu živé???? Držím palčeky 😉

bublinkajasminka
4. júl 2007

kočky - pridávam sa do témy - môj má spomalené spermie teda 40% progresívne sa pohybujúcih spermií a o tom profertile obaja uvažujeme - len neviem či to má význam - každá píše inak - bojím sa že to kúpime a nebude mať účinok...inak beriem selezin(selén, zinok vitamín E) a to druhý mesiac už doužíva.....neviem skrátka či máme rovno ísť na UO alebo ešte skúšať..... čo poradíte?

konka
4. júl 2007

bublinkojasminko, at zajde na urologii, oni ho zkontroluji, zda tam neni nejaky problem a kdyz tak da manzelovi nejake hormony.. ale nakolik to pomuze nevim, ten muj je pojida mesic, modlim se za pozitivni vysledek 😵

bublinkajasminka
4. júl 2007

konka - hmmm však od urologa máme tie výsledky ale ten mu nič nedal...neviem prečo, ten selezin som mu kúpila sama na základe odporúčaní tu z koníka.... 🙂

konka
4. júl 2007

bublinkajasminka: ten muj jedl i pred tim E a selen, zinek... ale vubec to nepomohlo, ten muj je ma deformovane a pomale. muj gyndar rekl, ze normalni cestou to nepujde, ale urolog mu rekl, ze je to v pohode, ze mu da na dva mesice ty hormony a pak pujde na kontrolni spermiogram.. takze za mesic pujde. doma se kouknu jak se to jmenuje a napisu ti to.. zkus se zeptat sveho dr, zda by to pomohlo.. a co na to tvuj dr? co vam doporucuje on?

altea
4. júl 2007

bublinkajasminka:pridaj k liečbe ešte Coenzym Q,vit.E 200 mg,kys.listovú-užívať pol roka !!! 😉

konka
4. júl 2007

ten muj dr, doporucil E primo 400 😀 cim vic, tim lip

majuska81
4. júl 2007

bublinkajasminka, ja som môjmu naraz kúpila všetko, čo sa len dalo. Selezin ACE, Komplexný vitamín pre mužov (neviem ako sa to volá) aj Proferil. Predsa ideme na IVF, a keď nebude mať žiadne normálne, tak z ničoho nám akurát v centre vytvoria nič....Alebo nie???

scarlet
4. júl 2007

Jéj Altea gratulujem, už si v 10 tt? 🙂 Viete čo ma kočky napadlo? Už som vytvorila jednu tému "Tehotné s PCO" a mala by som vytvoriť aj pre nás, ktoré máme neplodných mužíčkov štatistiku, aby sme sa vedeli navzájom povzbudiť a zároveň, aby sme mali prehľad o našich "odusoch" 😀. Tak začínam:

Štatistika "Neplodnosť u muža" 🙂:

Tehuľky 🙂:
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- tt prirodzene po vitamínovej kúre

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 : príprava na IVF
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE

altea
4. júl 2007

scarlet-
prepáč musím ťa trošku poopraviť-tt nie prirodzene /to by nešlo za žiadnych okolností vzhľadom na prítomnosť oligoastenoteratosp./ 😔 ,ale cestou -najskôr IUI-neúspešne ☹ ,potom IVF -úspešné na 1krát.
😅 😅 😅
asi som vás trochu sklamala,ale s takýmto výsledkom to by naozaj nešlo. 😒 😒 😒

bublinkajasminka
4. júl 2007

konka - no práveže on nič konkrétne neodporučuje, len aby sme sa snažili a ja neviem či to stačí... 😖
altea - skúsim aj to......
majuska - potom mi te npreparát napíš - dakujem ti inak.....
scarlet - pekne si to podelila...... 😉

martinkamm
4. júl 2007

bubli ahoj moja ako sa mi mavas?ja osm uz svoje snazenie vzdala

scarlet
4. júl 2007

Oprava 🙂- Štatistika "Neplodnosť u muža":

Tehuľky :
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF - úspešné

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 : príprava na IVF
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE

Dievčatá, ak tam mám nejaké chybičky, tak mi dajte vedieť a napíšte mi aj aké centrum navštevujete (napr. len urológ, ISCARE, GYN-FIV, FERTICENT)...atď. No a už sa teším, keď nám pribudne kolonka MAMIČKY!!!

bublinkajasminka
4. júl 2007

martinka - ahooojky moja 😉

barca28
4. júl 2007

Majusko bude celý celičký uspaný 😀 Sice potom chudáček bude chodit s nohama od sebe,ale to se zahojí a hlavně když to k něčemu bude 😅 Jistotu nemáme žádnou,jen zkušenost urologa,že při každé takové operaci něco našli,jen u jednoho jediného ne,tak doufám,že nebudeme druzí 😠 Nestrácíme naději a myslíme pozitivně 😉

ika_ba
4. júl 2007

ahojte
bola som na pohovore s genetickou a ta mi povedala, ze ked aj spermie vyzeraju dobre, co ukaze normalny spermiogram, moze byt chyba v dna alebo chromozomoch, a to moze sposobovat napr, ze pri IVF po oplodneni sa embryjko nedeli, alebo su potraty, co je aj moj pripad, lebo som 2 x potratila, prirodzene sme zatial neotehotneli, raz po liecbe clostylom, potom bol potrat a raz po IVF, zase potrat, celkom sme aboslovali 3x IVF, raz sme si to platili komplet sami, a tehu sme boli iba raz
vysledky by sme mali mat koncom buduceho tyzdna
ja zatial profertil kupovat nebudem, kym nemame vysledky, potom uvidime
pekny den

bublinkajasminka
5. júl 2007

ikaba - hmmmm tak veľa šťastia, ani ja nebudem kupovať profertil lebo názory naň sa tu rôznia.....

ika_ba
5. júl 2007

ahoj bublinkajasminka
vies porfertil nie je zazrak, moze pomoct pri urcitych problemoch, ale nie vzdy, nam napr. kedysi odporucili aj Q10 s carnitinom, tiez je dost drahy, ale ten je vraj skor na pohyblivost
takze sa treba skor poradit s lekarom

bublinkajasminka
5. júl 2007

ikaba - nooo práve u nás je problém s pohyblivosťou len 40% máme pohyblivosť ale problém je v tom že urolog nepovedal teda neodporučil nič....

ika_ba
5. júl 2007

skus nieco hladat na nete
nam po prvom spermiograme poradili Q10 s carnitinom, E (vraj az 400), A, C
A je len na predpis, ostatne sa da zohnat, ale cudujem sa, lebo toto by mal predpisat a odporucit urolog, resp. v centre

bublinkajasminka
6. júl 2007

ika - no nechápem že nám nič nedal...a chcela som vedieť či to tvojmu neako výrazne pomohlo ale mám počítať s UO???

scarlet
6. júl 2007

Dievčatká, mám pre vás malé povzbudenie, moja známa bola pred mesiacom na 1.IVF (jej mužíček je takmer úplne bez spermií) a čakajú bábatko 😀.

sweetberry
6. júl 2007

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej
dakujeme za vacsiu nadej a viru 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre