Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kuspitka
17. apr 2008

Ahojte.ako sa mate?

baca
17. apr 2008

holky, diky za držení palečku, já vám držím ještě silněji. Bohužel lepší spermio ještě neznamená těhu, však víte... 😠 Věřím na zázraky a a neutrácím naději, jinka bych se zbláznila. Kolem mě vše těhotní... Ale já jim to přeju!!!!Přej a bude ti přáno!

kuspitka
17. apr 2008

to mas pravdu ale obcas to boli ked ti niekto povie som tehotna.

kvetinka98
17. apr 2008

kuspitka ja to poznám ja mám 4 kamarátky ktoré teraz čakajú bábé a dokonca chodia ku mne stále dobreže sme spolu nie každý den a báli sa mi to aj povedať

kuspitka
17. apr 2008

aj aj mna ale co uz .aj my raz budeme mat babo.napisala som ti tam cislo.

kvetinka98
17. apr 2008

ano dakujem zapísala som si ho

kvetinka98
18. apr 2008

ahojte babenky ako sa dnes darká???

jvo
18. apr 2008

ahojte kocky dnes bol manzel na spermiograme a vysledok znel Oligoasthenoteratozoospermia, Dr. mu povedala ze kedze bol na tom vysetreni prvy krat ze sa ma objednat este raz ze jeden vysledok nic neznamena tak pojde znova v utorok ale povedala ze ak sa to potvrdi tak nam rovno odporuca IVF-ICSI.....presla som par tem kde sa o tom pisalo a dost bab otehotnelo aj tak prirodzene pred IVF vsetky pisali ze po vitaminovej kure manzelov, chcela by som sa opytat ake vytaminy a ake konkretne pripravky uzivali, dakujem

lusilia
18. apr 2008

Jvo, povedala by som, ze je to individualne. Nam nezabral ani profertil v ktorom je vsetko a stoji vyse 3500 na tri mesiace a plus mily bral ecko a selen. No diagnozu ma taku istu ako tvoj muz. Ale netreba hadzat flintu do zita, naozaj su tu pripady, ktorym to pomohlo. Takze vacsinou sa odporuca E, selen, koren Maca, Q10 a teda profertil, ale to je podla mna len reklamny tah, tazko povedat, treba skusit vsetko... 😉

jvo
18. apr 2008

ahoj lusilia, dakujem za rychu odpoved neviem ci si niekde pisala ale ak sa mozem opytat ako to riesite, idete na ICSI ?

lusilia
18. apr 2008

Ahoj Jvo, no mi to musime riesit jedine ICSI, chodime do Gyn-fivu, takze aj pisem do tej temy...no hlavne treba este ist na ten druhy spg., ak aj ten bude podobny, tak neviem ako sa rozhodnete, nam hned dr. odporucil icsi, tak budete asi musiet ist aj na genetiku, ale tu uz robia aj v GF, takze to netrva dva mesiace, ako u nas. Kym budete mat vysledky tak by mal tvoj mily brat nejake vitaminy a uvidite ci to nejako zabralo a mozno sa vam podari ist aj len na IUI...

petranela
19. apr 2008

Ahoj holky, manza ma taky spatny spermio. Mluvila jsem o tom se svoji endokrinolozkou, je to vazne uzasna dokorka, opravdu je videt jak velky ma prehled. Rekla mi, aby manza urcite sel k urologovi, protoze casto se stava, ze chlapi maji napr. krecove zily na varletech, nebo jine problemy a ani o tom nemusi vedet. Tyto krecove zily zhorsuji sperma a jakmile se pry celkem jednoduse odstrani, sperma se pak zlepsuje. Nam vitaminy moc nezabraly, jen trosku. Takze jsem manzu objednala rovnou k urologovi, doporuceni pry chlapi nepotrebuji, kdyz maji patologicky spermiogram. Ja jsem si o vysetreni u urologa ve svym CARu rekla 2x a jen oni mi rekli, ze toto vystreni neni potreba... Je to vazne hrozny pristup!!! V carech proste nechteji nic resit a rovnou sup na IVF. Takze holky, jestli vasi manzove nebyli na urologii, at tam hned zajdou!!! Objednejte je tam co nejdrive.
Hodne stesti 🙂

eva7780
19. apr 2008

ahoj petranela aj moj manzel ma zle spermie len 3%dobrych a tiez ideme 30 k uroandrologovi,nam to doporucili z centra ☹ sice som nas hned objednala ale maju asi pekne plno lebo musime cakat

kuspitka
19. apr 2008

Ahojte.aj moj muz ma zly ide na Tese .to asi viete co je.

smejka
19. apr 2008

ahojte
urcite treba androloga....treba zistit co najviac 😒

eva7780
19. apr 2008

smejka vy ste uz u neho boli?nevies ci nam k nemu treba aj doporucenie (radsej som pytala od gyndosa) 😕

megy
19. apr 2008

ahoj holky - no já mám u nás tucha, že manželův spermio také není dobrý. Snažíme se přes rok, jednou se to povedlo, ale bohužel to skončilo dřív než to pořádně začalo. Je mu 31 let, a v rodině mají již podobné zkušenosti. MM se valstně narodil jako zázrak - navíc předčasně. Co asi o tom myslíte? Navíc procházíme 7-letou vztahovou krizí, takže teď je to o ničem 😔

smejka
19. apr 2008

evi....my sme boli bez doporucenia...no chodime len v mieste bydliska lebo mame chlamydie...po prelieceni chceme skusit ist do bb k dr kubisovi al do blavy k dr lepiesovi

kuspitka
19. apr 2008

teraz musite mat doporucenie .neviem ci ti moze dat aj gynekologicka ale obvodna da.

eva7780
19. apr 2008

ahoj megy drzim ti palce aby ta kriza presla 😵 treba vela komunikovat 😀 moj manzel mal pred 3 rokmi 100%dobry spg a teraz len 3 % tak som s toho aj ja prekvapena vobec som necakala ze to bude take zle ☹ my skusame uz vyse 4 roky a zatial nic,ale chodime do car

smejka
19. apr 2008

megy hlavne komunikujte a nevyhybajte sa i tejto teme....skus mu navrhnut spg...budete mudrejsi...vacsinou dlhodobejsie snazilkovanie vztah posilni....neboj....treba hladat problem a snazit sa to poliecit....a potom stastne tehulkovanie 😉

kuspitka
19. apr 2008

dobre zlatka koncim pridem uz len pondelok drzte s mi a komunikujte. 😀

smejka
19. apr 2008

evi a nebol v tom obdobi po chorobe al atb?....vidim ze na komunikaciu mame rovnaky nazor 😀

eva7780
19. apr 2008

smejka nebol len robil v zlom prostredi ved mi cele noci vykasilaval az cierne tak mozno s toho uvidime ako budu vysl.u androloga

smejka
19. apr 2008

evi urcite toto vsetko vplyva na zdravu tvorbu spermii.....tak drzim palce az to bola iba jednorazova zalezitost 😉 ....ty si ok?....myslim ze sme takmer stejne vekovo 😀

eva7780
19. apr 2008

ja to tiez nemam na ruziach ustlane,vytvaram protilatky proti manz.spermiam ☹ ja mam 31 a ty?

smejka
19. apr 2008

no ja 30...este par mesiacov 😀 .....ja neviem...mala som len zakl vysetrenia....take specificke mi nerobili 😒 ....teraz riesime ten spg 😖 ....kolko snazilkujete?

lujzalota
19. apr 2008

Ahojte kocky, nezufajte, aj moj manzel mal velmi malo zivych spermii schopnych akcii - a absolvovali sme IFV- ISCI a boli sme uspesni hned na 1. krat - momentalne som 10 tt, treba stale verit a pozerat sa na svet s optimizmom .... vsetkym vam velmi drzim palce

smejka
19. apr 2008

lujzalota....tak blahozelam k tehulkovaniu 🙂 ....ved vies ako to je...ked tuzba je velka a ziadny vysledok... 😒 ....ale inak sme naladene na // ciarocky....raz 😉

eva7780
19. apr 2008

my vyse 4 rokov a chodime do gyncare musime sa dat doporiadku boli sme aj na genetike a mne zistili v car ze mam podozrenie na zapal nadoblicky tak som bola u endokrinologicky ale u nej mam dobre vysl.tak idem este v pondelok na ct ci nahodou nemam skryty zapal ☹ a snad na jesen bude ivf+icsi 😵 vy uz mate aspon jedno mimco 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre