Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lauritka
14. máj 2008

suhlasim...spg sa meni stale-my sme mali raz horsie a raz lepsie. a dolezity je hlavne pohyb dopredu a schopnost oplodnit vajicko. dokonca ani pocet, ked je velky nemusi byt plus. ta pohyblivost je dolezita, aby vobec dosli k vajku.

k.bett
14. máj 2008

Holky my jsme měli morfologii 0 astrašně malou pohyblivost skoro žádnou...sice jsme podstoupili IVF ale na podruhý se zadařilo. 😉 😀

jmisa
14. máj 2008

k.bett, třeba se nám taky povede, my tam sice něco máme, něco i žije, ale pohybuje se to jen pomalu, rychle vpřed nic. 1.IVF nedopadlo, koncem sprna jdem na 2.IVF, tak snad....

gregy
14. máj 2008

no tak to si ma potešila my máme vždy len jednu spermiu v zornom poli ale je živá, zdravá, pohyblivá do predu tak dúfam že aj ked je len jedna ale dobrá tak by to nemal byť problém ... my začíname IVF/ICSI v júli

k.bett
14. máj 2008

Určitě druhý vyjde...pokud náké máte je to vždycky dobrý, to říkal nas dr. nám staly skoro na míste a dali jsme si ICSI aby se dali vybrat a oplodnit jen tema par kouskama dobrych spermosek a já měla při druhém 16 vajíček a oplodnit se jich dalo jen 12. a nakonec 5 dobrých z toho jeden sampionek-ten se nám chytil 🙂 a zbyli 4 ale ty nechali jeste kultivovat aby nemrazili zbytecne a zbyl jen jeden na zamrazeni tak ho máme schované 😀

Takže to fakt vyjít musí, chce to trpělivost (to určitě rádi slyšíte.. 😀 )ale já byla při druhýn fakt strasne v pohode a uzivala jsem si to a tesila se kolik bude vajicek a jak bude dalsi pokus zase lepsi a ejhle nebylo potreba, vysel 2pokus.. 😀

Holky držím palce!!!!!!!!!

jmisa
14. máj 2008

K.bett, já měla jen 6 vajuch, sice 12 folíků, ale půlka prázdných, 4 byla kvalitní, oplodnilo se všechno, ale zůstala jen dvě a ta mi zavedli, ale nechytlo se to, bohužel. Mrazáčky tedy nemáme a musíme na 2.IVF.
ICSI jsme měli taky.
Teď prý dostanu obr dávky hormonů, abych produkovala víc vajuch.

k.bett
14. máj 2008

Jj, jen zase opatrne s tou davkou 😀 Já mela HSS a teda nic moc, pichala jsem si 30kusu injekci do bricha na redění krve takže bych zvisila jen opatrne. 😉 To by si ale dr. nedovolil to presvihnout, akorat nekdy to nelze predvidat 😉 😀

Hodně stesti, drzim palecky 🙂

jmisa
14. máj 2008

K.bett, tak já ani teď neměla žádnou pidi dávku a ani se mi nezvětšilo břicho 🙂

olcana80
14. máj 2008

gregy, chcem ťa povzbudiť. náš prvý spermiogram bol tiež len jedna spermia v zornom poli, druhý bol 1mil sp./ml. Sme po 1.IVF/ICSI, mali sme 11 vajíčok, z toho sa oplodnilo 9, dva embryjká mi vložili a zatiaľ to vyzerá nádejne/robila som si teh.test a vyšiel pozitívny/.Tak dúfam, že sa budú držať 🙂 Koľko zmrazili neviem budem volať v piatok.

och
15. máj 2008

Ahojte, už dlhšie si vás čítam ale nenašla som žiadny podobný problém ako máme mi. 😝 Moj mužiček totižto nemá skoro žiadny ejakulát a teraz som ako na ihlách bo konečne po 3 mesiacoch ide k dokimu. Či sa tam vôbec dostvaví je otázne. Len som si chcela vyliať srdiečko, bo začínam byť zrelá na psychiatriu. Ďakujem

bianka30
15. máj 2008

och , nebud, je tu dost bab, ktorych manzelkovia nemali ziadne ....
skus si dat do vyhladavaca tesa, mese, a uvidis...
aj tak ich vedia nejako vydolovoat od neho... neboj vseko bude okl....

gregy
15. máj 2008

olcana to je super, že sa Vám tak darí 😉 No môj muž už má za sebou 5 spg. a prvý bol nulový a ostatné boli vždy len jedna živá v zornom poli ... takže na neaké zázraky už neverím ale som šťastná že ich vôbec máme a sú zdravé to je na tom úplne najlepšie!!!! Teraz mu zistili zväčšenú štítnu žľazu a nie dobrý hormonálny profil (hoci v CAR nám tvrdili že je dobrý) no a nasadili mu hormonálnu liečbu. Takže uvidíme či zaberie, ale endokrinologička ho hneď oboznámila aj s tým že ani hormonálna liečba nemusí byť zárukou že sa spermiogenéza dá do poriadku ale že skúsiť to treba a uvidíme ako na to telo zareaguje. Tak dúfame že to pomôže.
Ale dík za povzbudivé slová 😉

fcielkafcielka
15. máj 2008

scarlet - ja pridavam do statistiky, ze . IVF neuspesne ☹ , mame jedneho mrazacika, tak pojdeme na KET 06/2008

och
15. máj 2008

Tak som z neho vydolovala odpoved a doki ho poslal k MUDr. Maršíkovi. To moje teleso si ani nezapamatalo (alebo ano len nechce povedat 🤐 ) kde. Jeho som našla ordinovat v ISCARe. Tak pokiaľ mate s ním skúsenosti šup sem. Medzi hraním sa s telefónom mi aj prezradil, že ho poslal na spg. Ved jeho to prejde ked uvidí ten kelímok pre jeho množstvo "šťavičky" sa mu to bude zdať ako sto hektolitrová nádrž. Ale drží sa nechce aby som išla s nim 😉
A pre všetky malé síce nie tehotenské povzbudenie:
Mužíčkovi po nehode povedali že na 99% nebude chodiť, črevá vonku, mozog vykúkal, kóma, prst na kúsku kože a dnes ten chlapec nie lenže behá ale snowborduje, golfuje, tenis, skok padákom, squash....

Takže nádej fakt umiera posledná a dúfam že všetky z nás rad povedia nasledujúcim snažilkám ako nám nedávali nádej a doma fúra deťúreniec 😀 😀 😀

scarlet
21. máj 2008

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - MÁJ 2008:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
barca28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka 😀
Kukulkaja: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - mala už porodiť, len nemáme info
Altea: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
andulik:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam. kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 42tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
tigr21, 25r.: 36tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 36tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 35tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 26tt, genetika, tehotná prirodzene?
martinmartin: 21tt, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu
meggietn: 19tt, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI
katula, 26r.: 19tt prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kyselina listová)
k.bett (GENNET)- 15tt 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné 😀
veracruz, 29r.(FERTICENT): 14tt, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné
lauritka, 35r.(SPLN v KE): 7tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, KET 4/2008 úspešný 😀
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-TESA/MESE, 1.IVF- neúspešné tt, Ž-PCO, KET v 3/2008 úspsešný, 3 srdiečka! 😀

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, oddychujeme
ufo(FERTICENT): 2.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI (vložené 3 emryá) - čakáme na výsledok
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI neúspešné ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
och (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia 😅
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET 😕
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
domcek111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné ☹ žiadosť na 1.IVF 😕
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, genetika, plánujú v 05/2008 1.IVF/ICSI
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, 1.IUI neúspešné, stimuluje na 1IVF/ICSI 😕
larita112, 27r. (GYN-FIV: M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI (potrat v 4tt), 1xKET neúspešný, 2.IVF/ICSI- čakáme na výsledok
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, úspešná MESA/TESE, v 4/2008 bude IVF/ICSI
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI 😕
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): 1x IVF/ICSI - neúspešné, M- asthenoteratozoospermia, zlepšenie po CEM-M, Maca, Profertil - 18 mil., 50% pohyb , kontrolný SPG bude 25.3.2008
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
eva7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlý SPG, užíva vit. E, zinok, selén, Ž-vytvára prostiĺátky, plán IVF/ICSI
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
tynka01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
jmisa: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné ☹, chystá 2.IVF 😅
deniska81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
lubcek, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
zuzankaro, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
cvirko, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
kuspitka: stimuluje

DIEVČATKÁ,
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ SCHRÁNKY (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

tofik
21. máj 2008

scarlet môžeš ma vyhodiť. My sme si už našli detičky v DD a hneď dve. 😵

bianka30
21. máj 2008

tofik, to je uzasne,,, mas moju hlboku poklonu....

och
21. máj 2008

tofik, suhlasim s biankou, fakt obdiv... neviem ci by som to vedela urobit. Teraz urcite nie

mery.maja
21. máj 2008

Prepacte ze sa vam pletiem do temy ale chcem sa vas spytat mojmu manzelovi robili tiez spermiogram a vyslo mu toto .pocet 30mil/ml.Podiel pohyblivych a morfologicky bezchybnych elementov v medziach normy.Ja sa v tom moc nevyznam ale ak by ste mi poradili co to tak moze znamenat budem rada.Doktor mu povedal ze je to dobre,ale keby to bolo dobre tak tam asi nenapise v medziach normy,ci nie???
vdaka za odpoved

bianka30
21. máj 2008

myslim ze v medziach normy je dobre.... nemas tam napisane nieco ako odporucanie,,, my sme tam mali napr. IVF+ICSI, niektori tam maju IUI..

mery.maja
21. máj 2008

bianka nie nieje tam napisane nic take 😕

bianka30
21. máj 2008

ale pocet a morfologiu podla toho co si pisala mate ok, takze to je vpohode... neboj...co vam povedal dr.?

mery.maja
21. máj 2008

ja sa tomu moc nerozumiem preto sa pytam ale ked hovoris ze to je fajn tak to snad tak aj bude.Doky manzelovi povedal akurat to ze to je ok ja som tam vtedy nebola

bianka30
21. máj 2008

no super.. neboj , ak by to ok nebolo poslal by vas na ine vysetrenia...

och
21. máj 2008

mery.maja vyzera to dobre, si myslim ze slovo "v medziach" ma negativny psychologicky efekt. Keby tam nebolo tak ta ani nevystrasi 😀

petronela7
21. máj 2008

30mil/ml je super! moj ma iba 2milion/ml
a to je veeelky rozdiel... tvoj ze zdravy a moze pocat prirodzenou cestou

bianka30
21. máj 2008

peta co sa chvastas my sme mali najprv len 1mil... hehehehe

petronela7
21. máj 2008

no krasne... mne ide porazit ak nam to nevyjde 😠 po umelom opl.

bianka30
21. máj 2008

preco by nemalo... toto nieje dobry pristup... mysli na to ze to vyjde... a ak potrebujes povzdbudit, v mojom okoli kazda co bola na IVF caka teraz babatko.... a hned na 1x

mery.maja
21. máj 2008

Baby dakujem vam za infosky ja sa takymto veciam moc nerozumiem takze som bola zvedava od niekoho kto ma viac skusenosti.
Och tiez si myslim ze keby tam to slovko "v medziach "nebolo tak ma snad ani nenapadne pytat sa co to vsetko znamena 😉 ach tí nasi doktori 😝 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre