Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jmisa
21. máj 2008

Já bych se spokojila i se 2 mil/ml jen kdyby to byly hadimršky a ne lemry lemrovatý líný deformovaný 😲

bianka30
21. máj 2008

jmisa 😀 😀 😀 ta cestina je niekedy taka uzasna

petronela7
21. máj 2008

Jmisa, ale oni suuu lemry 😠
mame ich 2mil/ml., 80%patologia a iba 20% schopnych... ani IUI nam neodporucaju , ze asi zbytocne 😒

petronela7
21. máj 2008

a ako zeby nestacilo, su aj deformovani 🙄

och
21. máj 2008

mery.maja ja budem mat vysledky zo spg zajtra mozno v piatok ak mi ich drahy vobec ukaze a to uvidis tu katastrofu 😅 som ale zmierena zazraky sa deju len im treba obcas pomoct.

bianka30
21. máj 2008

peti, tak ti poviem po 1 spg sme mali len 1 mil, na druhom sme mali uz 10 mil a z toho 6 mill dobrych... kazdy spg sa moze lysit... ak drahy moze nech uziva selen, zinok, c, e,d,... to troska pomoaha...

jmisa
21. máj 2008

U nás se to bohužel nehlo ani skoro po roce uí vitamínů. ☹

petronela7
21. máj 2008

ano, papa vsetko poctivo... bol aj u urologa a ten mu vysvetlil co a ako... uz bol 2x na spermiograme a ziadna zmena, ale robime pre to vsetko... len uz ma to zacina ubijat pomali. ☹
uvidime co povie genetika a ak ta vyjde ok, tak sme stastni ludia a mozeme pokracovat v liecbe, ak nie, tak si to `hodim` 😝
pocuj, mam ist na odsladovanie ci mam priechodne vajcovody, nevies co ma caka? dufam ze nic drasticke... viem ze to nieje laparoskopia, nieco ine 😅

och
21. máj 2008

jmisa 😠 askusala si uz aj niake ine metody? ze cinska medicina .... niekde tu som to citala ze pomaha

mery.maja
21. máj 2008

Och preco hovoris o katastrofe?to snad nie,drzim palce aby to tak nebolo 😉

och
21. máj 2008

mery 😝 ide tam a od soboty nemal sex takze je to dost dlha doba aj na tych par zivych bicikovcov co urcite uhynu 😀

marcellinka
21. máj 2008

ahojte zienky, nerada sa pridavam do tejto temy aleco uz 😎
och nezufaj, my sme mali v 1. spg jednu mrsku a po dvoch mesiacoch mame styri. dalsia kontrola o 6 mesiacov a to som chcela tento rok rodit 😅
baby ako dlho sa to moze tahat? uz som strasne nedockava, chcem babatko ☹

bianka30
21. máj 2008

peti netusim ... mne take nic nerobili ked videli nas spg...

babulky musim ist... zajtra sa vidime...

och
21. máj 2008

Marcelinka: ono to je tak ze mi nebudeme mat ani jednu bo nemame zidany ejakulat 😝
a ako dlho to moze trvat? Neviem tiez som ten tip ze ked ma nieco napadne hned to chcem a nie sediet na zadku, inak vyhodou by bolo keby som studovala medicinu tak som dokonale pripravena na statnice 😀
bohuzial ma statnice ale cakaju z filozofie 😀

marcellinka
21. máj 2008

och mozno najdu pricinu ktora sa da lahko odstranit, po vysetreni budete mudrejsi
u mojho nenasli ziadnu pricinu, vsetko OK aj hormony...

jmisa
21. máj 2008

Marceli, my byli prvně v CAR v říjnu a 1. IVF mohlo být v březnu, ale byla jsem nemocná, tak bylo až v dubnu. Takže zhruba půl roku zabralo než jsme se prokousali testama, tedy hlavně genetika byla dlouhodobá záležitost - dlouho jsme čekali na termín a pak 10 týdnů na výsledky. 😕

petronela7
21. máj 2008

marcellinka, aj ja som mala naplanovane tento rok rodit 😅 😀 😅 hmmm ale osud nam zatial nepraje. tak dufam ze buduci bude uz s bruskom 😖
my sa snazime rok ale niesu spermijky, cize ideme na umele opl. ☹
ja dufam ze buduci tyzden uz spiseme ziadost do poistovne a nejako sa to rozhybe 😠

petronela7
21. máj 2008

my sme zacali behat po trstoch v january (a to uz mame za sebou: 2x spermiogram, urolog, obaja krv, genetika (uz cakame len na vysledky) este buduci tyzden mi idu pozriet vajickovody) a to je asi tak vsetko...
potom uz len poistovna!!! 😀 dufam 😠

jmisa
21. máj 2008

Mně tedy taky laparku nedělali, protože u nás IUI nepřichází v úvahu, takže je podle nich zbytečné dělat průchodnost vejcovodů.

marcellinka
21. máj 2008

och a vela stastia
my sme boli na genetike v pondelok, a urolog hned po druhom spg aj hovoril s manzelom o AIH, neviem co to je 😀 ale nejaka asistovana reprodukcia to bude, no ale ja som sa uz videla v CAR, ale ked ma MM kontrolu o 6 mesiacov tak asi este budeme musiet pockat

kukulik30
21. máj 2008

ahoj 😵

petronela7
21. máj 2008

jmisa: to je zaujimave, lebo nam IUI neodporucaju, kedze mame malo spermiii a idem na kontorlu vajickovovu aj tak... ale chcem prehovorit lekarku aby sme skusili IUI, lebo nikdy nevies, mozno sa nejde jedna sikovna spermia, nie? co si myslis?

marcellinka: drzim palce, len nestrsuj... viem ze sa to lahko hovori, lebo sama som vystresovana 😀 a najradsej by som bola keby sme uz zacali s hormonmi, vezmem si PN budem lebedit... ale aspon budem mat pocit ze uz uz sa to rozhybalo 😒 ale snad coskoro to pride! musi este toto leto!

marcellinka
21. máj 2008

ahoj, samko spi? ze surfujes 😀

jmisa
21. máj 2008

Petronela, no nevim, na IVF vejcovody nejsou potřeba a pokud není podezření na endometriozu, tak mi to přijde jako zbytečný zákrok a zbytečná narkoza, v tomhle se shoduju s CAR.

IUI - asi záleží, jestli tam máte nějaký rychloplavce, my máme jen pohyblivost vpřed, progresivní tam nejsou žádný, tak to z mýho pohledu jsou zbytečný hormony do těla.

petronela7
21. máj 2008

my mame pohyblivost b - co je do stran ☹ a su pomale... asi mam pocuvat lekara, ze? snad vedia ci sa dokaze predraz cez skarupku, alebo nie....hmmm no jo.... ☹ ☹ ☹

och
21. máj 2008

marcelinka: v to dufam, bo muzicek sa mi z motorky zrypal a niekde som citala ze ta nasa buduca diagnoza moze byt zapricinena operaciou bruska. A dakujem sa to snad podari bo mam to za tyzden a este som to ani nevidela 😨

kukulik ahoj

marcellinka
21. máj 2008

petronela nie je IUI strata casu ( ked vam to Dr. neodporuca), naco sa budete zbytocne stresovat, a robit si nadeje

kukulik30
21. máj 2008

ahoj moja krasna, ano samko buba a ked som ta zazrela, tak som neodolala, musela som ta pozdravit 😉 🤐
a tymto pozdravujem aj ostatne zienky a drzim vsetkym palceky 🙂

petronela7
21. máj 2008

asi ano marcellinka... zbytocne asi budem predlzovat mesiace... necham si poradit.

marcellinka
21. máj 2008

och no tak sup sup kuk do filozofie, ostatne poriesis potom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre