Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jerryjanka
14. jún 2008

no tak vidiš ked ešte budeš kupovať tak aj na nete najdeš

eva7780
14. jún 2008

dufam ze nebude treba aj tak nas caka uo a ak budu kvalitou dobre co aj boli,tak staci trosku 😉

jerryjanka
14. jún 2008

evka no nikdy nevieš možno budeš prirodzenou metodou tehulka - uvidiš časom 😉

eva7780
14. jún 2008

bodaj by si mala pravdu,aj tebe drzim palce,nech si co najskor tehulka 😉

och
16. jún 2008

Ahojte krasky z marsu

mozno som tehu ale..... 😀

od posledneho cyklu mi to meska 8 dni ale kedze to nechodi pravidelne od toho najdlhsieho mi meska 3 den 😎

v podstate nemam ziadne priznaky len ma obcas pichne v podbrusku, dva dni ma hrozne boleli krize a vcera som si dala lyzicku bryndzovych halusiek a bolo mi blbo cely vecer 😝

No dnes rano som si robila test a vysiel negativne tak som z toho teraz jelen, co vy na to?

Ale to neznamena ze som nevyhodila stareho tento tyzden znova na spg 😎 😀 ak som tak mu to tak skoro nepoviem, ved nech trosku maka aj on ked mu to trvalo 4 mesiace pokial isiel k dokimu, pomsta bude dufam sladka 😀 😀 😀

marcellinka
18. jún 2008

ahojte, prijemny den vam prajem 😎

my sme boli vcera na internom, ale lekar bol na nejakom skoleni ci seminari ci co 😠 , tak nas sestricka preobjednala na pondelok. ale povedala nam aspon vysledky z krvi, tak manzel ma zvyseny cholesterol 😝 chudak zacal chodit po lekaroch a je z neho kalika 😔 ja mam v norme...

och bodaj by vam to vyslo, drzim palce. mne tak meskalo pred 3 mesiacmi, alebo 4, a narobila som plany poplach 😅, nasalila muza a nakoniec nic z toho, to bolo smutku potom u nas ☹

och
18. jún 2008

ahoj marcellinka

zboznujem lekarske seminare ked si objednana uz dva tyzdne, clovek sa tesi ze konecne a teraz zase cakat 😠

inak MS stale nikde a dnes sa mi celu noc snivalo ze cikam a vsade dve krasne ciarky, aj som sa rano zobudila ze som tehu ale este drzim bobra skusim aspon do zajtra aj ked uz dva testy doma na mna cakaju 😀
ale to moze byt skor psychika vlastne urcite 😝 raz dva ju poslem na dovolenku a najhorsie teraz ked ani skola
nie je tak nemam do coho pichnut idem si asi kupit Nietsheho nech mi aspon chvilku zasibava z niecoho ineho, tfuj

gabica
18. jún 2008

Ahojte,
Casto tu citavam vase diskusie, a rozhodla som prispiet aj ja. S neplodnostou sme si tiez uzili svoje. zaciatkom roka sme boli s muzom na 1.SPG (kedze sa mi dlhsie nedari otehotniet). Vysledky boli katastrofalne: oligoastenoteratozoospermia. Boli sme vo FC, tam nam hned povedali, ze sa to na 95% nezlepsi a jedina cesta je ICSI. Mali sme prist o 2 tyzdne na kontrolny SPG. Vdaka konikovi a babam, ktore tu prispievaju, sme sa rozhodli, ze skusime vitaminovu kuru. Kupila som Profertil a pred par dnami sme boli u androloga na SPG. Vysledok bol viac ako povzbudivy. 3x vacsi pocet spermii, morfologia OK, jedine pohyblivost je pod normu. a-ckovym len 10%. Ale pred tym neboli ziadne. Takze male zazraky sa deju. Odporucil nam dalsie vitaminy a skonstatoval, ze slo by to aj prirodzene! Tak velmi dufam a verim, ze to vyjde.
Dakujem vsetkym babam, ktore si tu navzajom radia a pomahaju. Je to na nezaplatenie.
caute

marcellinka
18. jún 2008

Och este raz tfuj, tfuj, tfuj 😵 bodaj by...

gabica, drzim palce nech mate cim skor natural babatko. na 2 spg sme my mali 5x viac spermii, miesto 1ks mal drahy 5ks 😀 😀 😀 ale teraz uz berie MM aj permen, tak v novembri to snad bude este lepsie...

dicinka1
18. jún 2008

ajojte..da sa otehotniet s 18,5 mil.spermii....a 50 percent pohyblivymi???????????

smejka
18. jún 2008

gabica tak super ze vam s takto zlepsilo.....mz sme tiez boli zaciatkom roka na prvom spg...kontrolny sme este nemali kedze sme liecili chlamydie...no som tiez zvedava ako to bude po vitaminoch 😉 ....nevies mi poradit nejakeho dobreho androloga?...je jedno odkial bude
och....drzim palce aby sen sa stal skutocnostou 😉

dicinka1
18. jún 2008

vie mi niekto odpovedat?

smejka
18. jún 2008

dicinka hm....neviem...no viem urcite ze i zazraky sa deju 🙂 ...no zase vsak to nemate take zle nie?zalezi asi od rozdelenia tej pohyblivosti(vpred, do stran....) asi som ti velmi nepomohla 😒 🙂

dicinka1
18. jún 2008

to neva...snad sa to podarilo aj s takymito spermijkami...

smejka
18. jún 2008

dicinka nieco tusis? kedy testujes? 😉

sukubka
18. jún 2008

ahoj holky já si tady s váma ještě nikdy nepsala jsem spíš s holkama na téma ivf.měla jsem mimoděložní a odebrali mi vejcovody vaječníky mi zůstali ale FSH hladina je docela vysoká čekám až dostanu menstruaci a začnu stimulovat ale co hlavně chci napsat je že příteli dělali spg a měl jen 2mil spermií řekli mi jen že je to snížené a že mu mám koupit vitamíny antioxidanty nic víc mi k tomu neřekli docela mě zarazilo že mě normálně nechají stimulovat i s tak špatným spg partnera měla jste taky někerá u partnera spg tak nízké???

smejka
18. jún 2008

sukubka to je dost nizke...norma je okolo 20 milonov....no neviem ci pri IVF to velmi vadi....asi skor tam zavisi ake su spermijky kvalitne....no skus mu kupit nejake vitaminky...napr Cem M pre muzov alebo ak chcete investovat tak Profertil...tam je obsiahnute vsetko....no tych vitaminov je vela...kazdemu pomaha nieco ine

sukubka
18. jún 2008

smejka moc díky taky právě myslím že snad to při IVF tak hrozně vadit nebude a vy se snažíte normální cestou?smejka odkud jsi ze slovenska,mám tam taky rodinu 😀

dicinka1
18. jún 2008

ja uz som testovala,ale ciarka nic moc...

smejka
18. jún 2008

sukubka my zatial nevieme ako zabrali vitaminy....ideme k andrologovi na druhy spg v juli...uvidime co a ako....asi najskor skusime IUI 😉 ....a skusame i prirodzene... 😀
som od ziliny...ja som zase pracovala u vas 😅 ...v Brne

och
19. jún 2008

Dobre ranko damy

gabica nadej moja neskutocna 😀 gratulujem
dicinka myslim ze sa da 😀 ja som zastancom ze na jedno babo staci 1 bicikovec a ak to nepojde prirodzene tak urcite niaka ta IUI ci IVF urcite bude uspesne
sukuba vitaminky vitaminky a raz to pride 😎
My, damy, budeme tehu do konca roka na to dam krk 😀

Tak a sen sa nevyplnil, testik biely ako sneh na 1. januara, dnes som si skusila odmerat 1xBT a bola ze 36,4 to asi neni normalne nie? tak som sa nahnevala a darovala som decko krvi na HCG zajtra o 10.00 vysledky 😀 😎
ved poslednu MS som mala 6.5. a krize ma bolia uz 2 tyzdne, picha ma kade tade, maternicu mi roztrhne ked MS nedostanem 😝

kukulik30
19. jún 2008

och, takze ani tienik nebol? 😕 a ja tu sliedim a cakam na pozitivnu spravu, ked si vcera pisala, ze 2 testy cakaju,ale ved uvidis, ako dopadne krv 😉 drzim palce

dicinka1
19. jún 2008

och dakujem..a drzim siiiiiiiiilno palceky..zajtra daj vediet...

och
19. jún 2008

kukulik nic ani tienik ani rano ani vecer ani nikedy 😒

dicinka dakujem ale s tymto uz nic neurobim bud tam babo je ale neni 😲 len mozem dufat, ze je len sa hajzlik maly nechce ukazat, ono si to este neuvedomuje ze bude musiet jest to co navarim 😀
a ty si mala tienik alebo som to zle pochopila?

janka1874
19. jún 2008

och trošku som si to tu prečítala a normálne si ma tak navnadila, že musím chodiť kukať ako si dopadla držíme palce aj na nohách nech je to tak
u mňa sa to prejavovalo len meškaním a občas ma pichlo v podbrušku ale ani zle a ani iné príznaky neboli tak dúfame, že budete už traja 🙂 prídeme kuknúť výsledok

dicinka1
19. jún 2008

ano mala som tienik..kuk do albumiku...

och
19. jún 2008

janka po pravde velmi v to nedufam a este ten posledny mesiac sex bol 3 medi tym statnice, ATB, snaha o spg a starkemu sa stale nedari, asi by to bol fakt 8 div sveta

ale dakujem krasne za podpru inak v kutiku duse sa tesim na IVF vzdy som tuila po dvojickach 😀

sukubka
19. jún 2008

smejka já mám rodinu v Bardějově 😀
holky do konce roku musíme být těhu určo!!!

smejka
19. jún 2008

sukibka tak do bardejova mam i ja pekne daleko....nie to este ty 😉
budeme ....verme! 😵

martinazpk
19. jún 2008

Ahojte dievcata, ak mate niektora zaujem o profertil pre svojho manzelika exp.11/2009 44 kusov nam zostalo a nez nahrabeme peniazky na dalsi pokus predavame ho vyhodne za 600 Sk + dobierka. Je drzany v chladnicke. Ozvite sa na mkysucka@gmail.com, alebo 0907691011.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre