Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabica
20. jún 2008

Smejka - androloga sme navstivili na Miczkiewcovej v BA. Dr Lepies. Je to taky starsi panko, velmi mlkvy, nieco si hundral popod nos. Keby som tu necitala rozumy, tak nic nerozumiem. Asi by som skusila nejaky mladsi rocnik. Spominal vsak,ze robili nejake vyskumy a ze v ziadnom pripade pivo a alkohol, ale cervene vino. Je to fajnsmekr, lebo hned zacal sypat znacky a rocniky ... 😎
Este odporucal davat si na gulky pozor, hlavne pocas kupania, okamzite prezliect mokre plavky, nosit siroke trenky a nohavice, studene sprchy. Predpisal nam vit A a zinok na pohyblivost.
Nechodim tu kazdy den, takze preto ta naskora odpoved.
Nech sa vam vsetkym dari.

och
20. jún 2008

Tak dobry den damy

tehu nie som 😔 ani z krvi aj sono robila 😔
dobra sprava je ze maternicka je ukazkova a bez jedinej cysty 😀 tak som dala decko krvi na hormonalny profil
az 3. jula mam vysledky 😎 nasadila mi duphason tak aspon mozem ist do bubliniek a na masaze 😎 trosku telo poopalovat 😎

ale zobralo ma to riadne, popravde, pojdem si niekam asi podebkovat nech spadnem az na dno, aby som sa mohla zase odrazit 😝

dicinka pozerala som si albumik a krasa neskutocna, snad ti nebude vadit, ked budu nase mimka (moje az sa zadari 😝 ) chodit rovnako oblecene 😀

kukulik30
20. jún 2008

och 😔 som dufala, ze sa skonci vase trapenie....skoda ☹

no ale ako vravis, hlavne , ze maternica je skvela, to je dobry zaklad pre mimi, ci uz natural alebo nenatural, ktore sa podari 😉 ....tak sa drz a ked sa z toho dna odrazis, tak hor sa do boja 😵

cukruska1920
20. jún 2008

ahojte...viete mi poradit? 4 jula je muz objednany na spermiogram...potrebuje aj vymenny listok alebo tam mozme rovno ist?

kukulik30
20. jún 2008

cukruska, podla toho kde je objednany, ale ak priamo v CAR, tak myslim, ze nie, iba ak niekde u gynekologa...tam by asi potreboval listok 😉

cukruska1920
20. jún 2008

kukulik...u urologa....

och
20. jún 2008

kukulik dakujem a fakt sa uz zacinam tesit na IVF a dvojcence 😀 len to chce muza rozhybat 😝
keby ty muzi aspon na chvilku zabudli na svoju jesitnost alias hanblivost alias...

kukulik ak ho objednal urolog priamo na spg, tak si myslim, ze nie pochybujem, ze vseobecny by sa tymto mal zatazovat alebo starat sa o to. Tiez nepotrebujeme vymeny listok ked ideme na gyndu 😀 tot moj nazor 😀

dicinka1
20. jún 2008

och..nebude vadit..v poho...mame rovnaky vkus,ze?

shidielko
20. jún 2008

Ahoj gabica,my sme boli tiež u Lepieša a iba nám povedal kúpte Profertil a o 3.mes znova na kontrolu SPG.
Keď sme sa ale dozvedeli cenu,skoro nás vystrelo.Ide o to,že hneď, ako mal manžel výsledky z 1xSPG mu v Iscare povedala embriologička,že jedine IVF+ICSI.Normálnou cestou to vraj nepôjde.Profertil vôbec nespomenula.Ešte nás poslali na genetiku,lebo oni vlastne zisťujú,prečo má tvoj manžel zlý SPG.Musí to mať nejakú príčinu.Stres,strava,obezita,fajčenie......
Totiž to,pri IVF+ICSI nieje dôležitý počet spermií,oni vyberú tie najlepšie,ale hlavne--nepoškodené!Stačia 4ks
spermijok a hotovo.Na genetike vám odoberú krv a testujú ,či nie ste nositeľmy nejakej genetickej choroby.
Znie to hrozivo,viem,ale je to dobré vyšetrenie,aby bolo bábo zdravé.Vypytujú sa na celú rodinu,či niekto nemal nejakú chorobu od babky,dedka-až po bratrncou,tety,atď...Výsledky sú až za 3-4 mesiace!Potom máš automaticky nárok na 3 pokusy IVF preplácané poisťovňou.Toto sú naše skúsenosti,ale každý sme iný.Držím palce,aby vám to vyšlo prirodzene!Nám sa to nepodarilo. ☹ ☹ ☹

shidielko
21. jún 2008

Ahojte,ešte som chcela napísať,že SPG je ovplivniteľný mnohými faktormi.Môže sa stať,že ak pôjdete na SPG 3xpo sebe,zakaždým môže byť iný výsledok!Napríklad antibiotiká neuveriteľne znižujú počet a kvalitu SPG-dokonca ešte 3 týždne po vysadení.Je tu na nete jedna stránka,ktorá sa venuje prevažne mužom a mužskej
neplodnosti www.andromeda.sk Ak chcete skúsiť vylepšiť SPG,tých prípravkou je viac.napr.multi maca;eregma;permen;tribulus terestris;zelený jačmeň;sarapis-výťažok z včelej materskej kašičky;
tieto produkty sú väčšinou na nete.

shidielko
21. jún 2008

web.adresa je www.magister.sk,ale tak,ako každá inak reagujeme na hormonálne lieky a stimulanty,tak určite aj muži reagujú na rôzne preparáty.Určite je dôležitá aj diagnóza a momentálny stav SPG-tak že aj keď nám to
takto nevyšlo,určite by som nehádzala všetkých do jedného vreca.To určite nie.Treba vyskúšať všetko. 😉

sukubka
22. jún 2008

shiielko a kolik jste měli spg????přítel měl 2miliony a má být 20milionu!!!!

och
23. jún 2008

no dobre ranko damy

vikend sa zacal miernou, dost hlbokou, depresiou ale nakoniec to dopadlo dobre 😎 az na to ze som si spalila zadok 😎 😎
Muzicek skalopevne tvrdi, ze zajtra ide na spg a neodide odtial pokial s nim nieco nespravia 😀 takze svita na lepsie casy, a co vy ako ste pokrocili?

rosienka
23. jún 2008

sukubka - to nech sa este tesi, ze nie je na tom tak biedne ako moj, ten mal celkovo nejakych 60 spermii... ☹

a ideme skusit ten Profertil, i ked pravdepodobne to velmi vela nezmôze, kedze bol uz ako maly chlapec operovany kvôli neklesnutiu semennikov ☹

janka1874
23. jún 2008

och to som sklamaná tááák som sa tešila že snáď sa Vám to zadarilo ale nevadí určite sa raz dočkáš hlavne tomu ver

och
25. jún 2008

janka ani mi nehovor
vcera bol muzik u dokiho a zase nic, tak sa dohodli ze to z neho dostanu niak elektricky, neviete nahodou co tym mal na mysli? to moje trdlo si nic nezapamata 😀

marcellinka
25. jún 2008

ahojte babenky
och ja ta obdivujem ako to zvladas, ja neviem co by som robila... 😠 a kedy ma starky dalsi termin?

my sme boli v pondelok na tom internom, a uz nie len MM je kalika ale aj ja 😅 ide to s nami dole vodou 😀 to bude asi tym vekom 😀

och
25. jún 2008

marcellinka
drzi ma pri zivote len to ze od 3.7. v kinach hraju Kungfu Panda 😀 😀 😀
starky ma dalsi termin zajtra

a tebe pre boha co zistili 😲 a vekom to nieje, niekde som uz spomynla, ze mamina sesternica sa narodila tete v 40-tke ako jedine a prve dieta 😀

marcellinka
25. jún 2008

tak dufam ze zajtra uz budete mat aj nejake vysledky, a dufam ze pozitivne a ako si slubovala v novembri uz budes papat za dvoch 😉
s tym vekom zartujem 😀 ale je pravda ze uz to nie je to co pred 10 rokmi 😀 no zistili mi zvacsenu stitnu zlazu, len minimalne, a vyzera ze funguje tak ako ma, ale zlakla som sa poriadne. musim ist na speci vysetrenie pre istotu...

marcellinka
25. jún 2008

co to je za film??? vobec netusim 😅

janka1874
25. jún 2008

tak by som Vám chcela pomôcť ale to sa nedá absolutne chápem ako na tom ste mne od 17-tich rokov vraveli že nikdy nebudem mať deti a som po 3 operáciách a nakoniec sa to podarilo a som najšťastnejšia osoba na svete lebo som sa nevzdala a žila som v presvedčení že čo sa má stať stane sa a dá sa to aj s jedným vaječníkom, posunutou maternicou a endometriózou. Moje brucho síce vyzerá ako vzorkovník pre nových lekárov ale už mi je to jeno mám to najdrahšie na svete krásnu zdravú dcérku ktorú zbožňujeme a ona sa nám za to odvďačuje krásnym úsmevom (kukj fotky v albume)

chcela som tým len napísať, že sa nesmiete vzdávať a podporovať sa navzájom teda mylsím tým svoje polovičky a stále tomu veriť že sa to podarí aj keď je to ťažké, ale aj lekar je len človek, ktorý sa môže seknúť aj keď by sa nemal

och
26. jún 2008

marcellinka
to je taka kreslena rozpravka od tvorcov Shreka a Madagaskar 😀 taka rozpravka pre dospelych 😀 vcera som bola na filme Kopacky a velmi prijemna a usmevna romanticka komedia, dost sa obcas cele kino smialo 😀

a tie vysetrenia ti dopadnu dobre, mozno si bola na tom vysetreni prave v nesprany cas 😝 ved vies ze priemer sa z jednej veci neda urobit 😎

janka prave taketo pribehy, ako mas ty, mi pomahaju sa nevzdavat 😀 Len ja som tak strasne netrpezlivy clovek az az, ked si nieco zmyslim chcem to hned a idem si tvrdo za tym 😀 preto verim tomu ze kapra na vianoce bude papa aj nase male mimi. Niekto tvrdi, ze ak na to prestanem mysliet hned sa to podari, ale ja mam pocit ze veci sa v mojom zivote deju prave preto, ze v ne verim a ked nieco velmi chcem tak to aj dostanem 😀

janka1874
26. jún 2008

no veď práve preto občas navštívím aj takéto témy aby som dala nádej tým čo ju už strácajú len treba nechať veci voľný priebeh a snažiť sa pomocť si aj prírodou to najviac pomáha myslím tým piť rozne čaje z biliniek aj keď chuťovo nie sú nič moc ale v čajovniach Ti poradia

marcellinka
30. jún 2008

ahojte kocky, ako sa mate? ktora je tehotna?
janka dik za povzbudenie...
my coskoro budeme mat vysledky z genetiky, joj ale som zvedava...

och
30. jún 2008

ahojky
mame sa tak akurat fselijak
dnes beriem poslednu tabletku duphastonu 😀 tak sa uz tesim, brucho mam nafuknute, prsia ma zacinaju pobolievat ale test negativny 😝 klasika
zajtra ide muzicek na niaky velmi bolestivy zakrok aby z neho bicikovce vydolovali, tak uvidime ako sme na tom 😀 a vo stvrtok si idem pre svoj HP, tenkrat po prve
a ty marcelik ako si prezila vikend? my sme boli v kupeloch tak parada oddych 😎

marcellinka
30. jún 2008

vikend sme mali celkom v pohode, stihla som aj upratat, boli sme aj na koncerte...
och takze mrcha este stale nedosla, alebo naco ten duphaston? stracam prehlad 😕 a HP je co 😅 hrozna som. muzik to ako zvlada? statocny je, to musim uznat... tak nech mu to uz tentokrat dopadne dobre, drzim palce.

och
1. júl 2008

marcellinka hej mrcha este stale nedosla, tak uvidime teraz ci pride, ma na to dva tyzdne 😀 potom asi vyvolavacka normalne injekcia, niako sa jej tento mesiac nechce. Si zober ze poslednu mrchu som mala 6.5. a testy aj z krvi su negativne. Doki mi teda zobrala krv na HP- hormonalny profil ci nemam niaku poruchu ked tak dlho meska. 😝
Muzik je velmi velmi statocny 😀 povedal ze nech to bude akokolvek boliet urcite je to nic, oproti tomu co si vytrpim ja, takze aspon takto ma podpori 😀 velryba je to moja neskutocna 😀
a vy ako pokracujete?

och
3. júl 2008

Takze damy

ozyvam sa vam s totalneho dna a tmy.
Starky dnes u androloga dostal hormony a koniec septembra kontrola medzi tym pokusat sa zo seba dostat aspon malu vzorku ejakulatu 😝
moj dnesny hormonaly profil = vsetko stopercente az na jedno = nemam ovulaciu 😝
parada a potrebujem zazrak, sedim doma v tme a revem uz tri hodiny 😅
drzim palce asi si tu dlho neukazem jedine ak pridete s pozitivnymi spravami
papa

janka30
3. júl 2008

Ahojte,
myslela som, ze do tejto temy nebudem musiet vstupovat ☹
Teraz som prisla od Dr., som tyzden po laparke, hormonalny profil uplne super, teda vsetko by malo O.K. a sok, manzelov spermiogram zly, na nejakych 80% patologia, musi opakovat. Ak sa bude opakovat vysledok IUI alebo IVF.
Ideme na vitaminy 😉

Teraz mi v lekarni poradili mrkvu, vela vela mrkvovej stavy. Mate niekto skusenosti?

marcellinka
4. júl 2008

😔 Och moja nevzdavaj sa, raz aj pre vas zasvieti slniecko, urcite. par dni potrva kym stravis tie vysledky, a potom nam tu napises ze uz sa citis lepsie a ako pokracujete 🙂

ja o mrkve neviem 😝 ale manzel niekde vycital ze paradajkova stava je dobra tak teraz ju pije ako o dusu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre