Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

bianka30
24. aug 2008

dicinka, pisala nam misi, ze najprv "porodila " dievcatko a bohuzial 2 dni na to aj oboch chlapcekov.... jej telo nezvladlo napor 3 babatiek.... je to velmi smutny pribeh ale velmi verim tomu ze misi je velmi silna a nejako to zvladne... mam moj hlboky obdiv...

dicinka1
25. aug 2008

tak jej drzim palceky aj ja....

smejka
25. aug 2008

ahojte...tak nas spg po brani vitaminov asi 4 mesiace s prestavkami je lepsi v pohyblivosti no morfologia ziadna zmena 😒 😒 ☹

dicinka1
25. aug 2008

smejka..to je mi luto....ale aspon ta pohyblivost sa zlepsila... 😉

smejka
25. aug 2008

dicinka vdaka za pochopenie....no ked je morfologia zla tak sa neda okrem UO nic robit 😒 ...a my UO nechceme ☹

eva7780
25. aug 2008

my musime tiez ist na uo kvoli zlemu spg,tiez som to nemala v plane 😒

smejka
25. aug 2008

evi viem ze nik z nas tu UO nemal v plane....drzim palce aby vam to vyslo...

dicinka1
25. aug 2008

smejka..a preco necxhcete uo?

eva7780
25. aug 2008

smejka dakujem aj tebe drzkam palce aby sa zadarilo prirodzene 😉

smejka
25. aug 2008

evi vdaka...
dicinka sme veriaci par...a nie s UO stozneni

dicinka1
25. aug 2008

SMEJKA..PRE TEBA-
Prosba o dar materstva

"Svaty Gerard, ked si zil na zemi, vzdy si plnil BOziu volu hrdinským stotožnením sa s nou. Boh ta preto pozehnaval a cez teba konal mnoho zazrakov.
Aj ja tužim vzdy hladat Boziu volu a zo vsetkých sil priľnút k nej. Preto oroduj z mna, aby ma Jezis, Pan mojho zivota, obdaril darom materstva a aby ma urobil nastrojom vo svojom stvoritelskom diele.
Nech mi da radosť drzat v náruci moje dieťa, aby sme spolu oslavovali jeho velebu.
Svaty Gerard, neopúšťaj ma, vypocuj moju prosbu, aby nasa manzelská láska, ktoru sám Boh pozehnal v den našho sobása, bola plodná. Som si istá, ze ak sa prihovoríš za mňa, v krátkom čase sa nás dom naplní detskym džavotom ako potvrdením Bozej lásky k ľudom.
Velmi tuzim po dietati a mám nádej, ze sa mi to splní, ak je to vola nasho milujuceho Boha.
Amen

dicinka1
25. aug 2008

SMEJKA..AJ MI SME VERIACI..ALE TUZBA PO DIETATKU JE VELMI SILNA...boh dal kazdemu slobodnu volu..a predstav si,ze jedny manzelia z dlheho nad cirochou...verili v boha,aj veria..a dlho nechceli ist na umele...nakoniec po par rokoch sli..a mali len jedno jajko..aj to jedno sa im uchytilo...a maju maleho christiana...potom sa boli vyspovedat...a nevynechali ani jednu sv. omsu... a bud rada,ze mas aspon jedneho...keby si nemala toho jedneho..tak by si sa rozhodla tam ist.... myslim do caru...
a este ze,ty manzelia sa boli hned aj vyspovedat..rozpravali o tom aj z knazom..a dal im pozehnanie.... 😉

smejka
25. aug 2008

dicinka mozno raz k tomu dospejeme....ktovie...nikdy nehovor nikdy..ja som nikdy tehu nebola...Matusko je osvojeny...tuzba je tiez velka...no vnutorny hlas hovori cosi ine ako UO
vdaka za krasnu modlitbu...budem ju potrebovat....ak chces pozyvam ta do temicky Veriace snazilky..
A zelam vela vela stastia

dicinka1
26. aug 2008

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

janula18
26. aug 2008

ahojte, konečne som sa rozhodla aj ja napísať.
manžel bol na spermiograme u náv v PD u uroléga - dg. Oligoastenospermia , môj doktor mu dal vitaminy (centum, l-carnitin, argin-in, tribulus) a vravel že určite do troch mesiacov prídem, že som tehotná. No nekonalo sa ☹ tak kontrolný sperm. rovnaký výsledok -žiadne zlepšenie. Tak išiel k dr.Kubišovi do B.B. ten napísal že vyšetrenia neboli robené podľa kritérií WHO - jeho záver asthenozoospermia. bol u neho už na dvoch kontrolách a minule aj na krvi takže vraj nabudúce nám povie čo ďalej.
už približne viem vyčítať z lekárskej správy čo je tam ale aj tak mi nie je celkom jasné:
pohyblivosť: t 4min10sec (b) , v 13u/sec, I.P.=300/sl/ tu viem vylúštiť len čo znamená to "b"

počet ma 47 mil /ml/ a morfológia 55%patol.f.
mne sa to nezdá byť až také zlé 😉 , (no neviem keď mali blbe pripomienky, či mám prvého syna s ním. ten bude mať 3 roky a snažíme sa 2 roky o druhé, ne bez úspechu.) čo myslíte?
ďakujem

eloana
26. aug 2008

janula18 ahoj🙂 no my zas mame 2,5 letou dceru -a nyni ma manzel 0z neznameho duvodu

smejka
26. aug 2008

spermiogram je premenlivy...ked uz mate svoje deti mozno staci kusocek a bude to....je strasne vela veci ktore vplyvaju na kvalitu spg...skuste mozno stravou a tymi vitaminmi a viac sportu..pohybu...urcite sa to zadari...a jani ten spg nie je taky zly...neboj

dicinka1
26. aug 2008

alebo dovolenka pri mori....

janula18
26. aug 2008

dakujem za povzbudenie, ja viem že sú na tom aj horšie, len to čakanie je otrasné. A hlavne keď neviem čo mu povedia pri ďalšej kontrole či mu dajú nejaké lieky, lebo vitaminy berie už pol roka a vôbec žiadne zlepšenie. On ma pohybu až moc, nosí volné trenky, nefajčí, nemá sedavé zamestnanie človek by povedal že by s tým nemal mať problém.

Dicinka na dovolenke sme boli ale v Šturove, a keďže tam bola dosť tepla voda tak som zvedavá aký to bude mať vplyv (či si ich trochu neuvaril)

eloana a čo vam doktori odporučili alebo aké lieky beriete, keď nevedia dôvod Oz

dicinka1
26. aug 2008

aha..tak dufam,ze na tvrdo nie su.. 😉

janula18
26. aug 2008

to dufam aj ja veď o mesiac uvidíme

dicinka1
26. aug 2008

drzim palceky 😉 siiiiiiiiiiiiiilno

scarlet
27. aug 2008

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - 27. AUGUST 2008:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
barca28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka
Kukulkaja: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - mala už porodiť, len nemáme info
Altea: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
andulik:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam.kúra nezabrala, tt pred plánovaným IVF/ICSI,bábo by malo byť už na svete
loss, 33r.: tt po LSK prirodzene, 3xpotrat, 14.5.2008 sa jej narodilo dievčatko
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, adopcia

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

tigr21, 25r.: 42tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, tt pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 42tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 42, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 37, genetika, tehotná prirodzene?
martinmartin: 32, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu
meggietn: 30, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI
katula, 26r.: 30 prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kys.listová)
k.bett (GENNET)- 26 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné
veracruz, 29r.(FERTICENT): 25, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné
cicuska: 17, 3.IUI neúspešné, 1.IVF úspešné - dvojičky
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, genetika, v 05/2008 1.IVF/ICSI - úspešné

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, 3x potrat 10.7.2008 (4tt) - tt prirodzene
ufo(FERTICENT): 2.IVF(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI (vložené 3 emryá) - neúspešné
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI, 3.KET neúspešný
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
och (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia
zuzankaro, 34r.: (ISCARE): M: oligoteratozoospermia, 1.IVF neúspešné, 2.IVF bude na jeseň 2008
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
domcek111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné žiadosť na 1.IVF
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
kuspitka, 23r. (HELIOS): M: TESE/MESE (žiadne spermie), 1.IVF/ICSI + KET neúspešné, 2.KET v 09/2008 ☹
Cikyta, 29r. (HELIOS), Ž: endometrióza, užíva Proveru a Decapeptyl, M: zlý SPG (morfol.), 1.IVF/ICSI 10.3.2008 neúspešné, 2.IVF/ICSI 5.7.2008 - čakáme na výsledok
majolenka1, 25r. (HELIOS)- M-ťažká oligospermia
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, 1.IUI, 1.IVF/ICSI ☹
larita112, 27r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI (potrat v 4tt), 1xKET neúspešný, 2.IVF/ICSI- čakáme na výsledok
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-TESA/MESE, Ž-PCO, 1.IVF, KET v 3/2008 úspsešný-3 detičky, neprežili ☹ ☹ ☹ MISI, SME S TEBOU!!!!!!
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, MESA/TESE, 4/2008 IVF/ICSI bez ET, 1.KET neúspešný, 2.KET ?
lauritka, 35r.(SPLN v KE): 10tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, KET 4/2008 úspešný, ale údajne potrat
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): M- asthenoteratozoospermia, 2x IVF/ICSI - neúspešné, Ž-stimuluje Gonalom 😕
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
eva7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlý SPG, užíva Profertil -kontr. SPG v 08/2008, Ž-vytvára prostiĺátky, plán IVF/ICSI
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia, užíva Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, LSK, 1.IVF neúspešné
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
tynka01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
jmisa: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné , chystá 2.IVF
deniska81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
lubcek, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
zuzankaro, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
cvirko, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
rosienka, 34r. (zahraničie): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, chystá sa na MESA/TESE, Ž: mierne zvýšené FSH, v 11/08 plán 3.IVF/ICSI
kukulik30, 30r.: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF-10/2005, 1KET-02/2006 (1 chlapček), 3.KET-neúspešný ☹
bellinda: M-asthenoteratozoospermia (užíva CEM M) 😕
solida: M - TESA/MESE, 1.IVF - neúspešné, chstá 2.IVF 😕

DIEVČATKÁ,
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ SCHRÁNKY (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

bianka30
27. aug 2008

pipika 4 IUI uspesne, 20tt, a dnes jej potvrdili na 90% princeznu
gregy, 1IVF+ICSI, dnes ma akurat OPU

smejka
27. aug 2008

cikyta po druhom IVF je tehulka cerstva 😵 😵 😵
domcek1111 je vcera po ET
bianka ahoj 🙂

bianka30
27. aug 2008

smejka.... 😀 😀 😝

dicinka1
27. aug 2008

scarlet..ja este len idem na 2 ivf..este ho nemam neuspesne...to prve bolo neuspesne... 😀

adus22
27. aug 2008

tak aj ja hlasim zmenu do statistiky, nastastie pozitivnu 🙂 , cez leto sme absolvovali v Martine ICSI, manzel TESE a jedno slabe embryjko, ktore vydrzalo po predlzenej kultivacii, zabojovalo a teraz som 9 tt 😉

smejka
27. aug 2008

adus blahozelam..spokojne a krasne tehulkovanie zelam 😵 😵 😵

dicinka1
27. aug 2008

ja som zvedava...ze od marca kolko ma moj spermii..teraz ideme na to ivf+icsi..tak vam poviem ako u nas zabrali vitaminy..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre