Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

leny16
12. nov 2008

A ten pregnyl je přesně na co?Neboj ,neboj musíš tomu věřit a ono to vyjde.Musela jsi si píchat i injekce?
Jsem zvědavá,možná mne to taky čeká 🙂 Budu ti držet palečky 😉

leny16
12. nov 2008

Jenom něco zkouším 🙂

leny16
12. nov 2008

Chtěla jsem vložit smajlíka (jiného),no nejde to 😉,sorry

janula18
12. nov 2008

pregnyl je na to aby si boli istý že vajká prasknu. Zatial som brala len ten clostil a prednison to sú tabletky, ten pregnyl je injekcia tu mi dajú asi zajtra.

leny16
12. nov 2008

Tak to je super,já myslela,že si musíš píchat i u IUI.
Já hlava dubová nezkušená 😠
Já jdu zítra gyndu kvůli výtěrům i z moč. trubice,bojím,bojím........ 😉

janula18
13. nov 2008

Tak držím palce, nech ti to dobre dopadlo.
Ja zas idet dnes ráno na sono ako to vyzerá.

leny16
13. nov 2008

tfuj,tfuj a napiš,jak jsi dopadla 🙂

janula18
13. nov 2008

Takže sme objednaný na sobotu ráno do Heliosu na IUI, dnes večer o 22 hod mám ísť na pohotovosť nech mi pichnu pregnyl.
Folikuli boli 17,8 a 18mm. Bola som prekvaprená rátala som že budú väčšie ale vraj je to akurát že do soboty podrastú a že rastú 1 -1,5 mm za den. kedže v pondelok poobede mali 15mm tak je to akurát. Muž abstinuje od pondelka, tak dúfam že nebudú zas prezreté. 😀

dadous
13. nov 2008

Ahoj holky prominte že vam sem lezu,ale nevíte jestli barčaještě chodí na koníka. Psala jsem ji dotaz do IP ale nic ☹

leny16
14. nov 2008

ahoj dadous,barcu teda neznám ☹

leny16
14. nov 2008

Ahojky,tak včera jsem byla u toho gyndaře(na stěry a pro doporučení)a nemám ani jedno ☹ Pro stěry musím do jiného města a doporučení bude až v v úterý 😉

dadous
14. nov 2008

Ahoj leny, je to barca28 a byla na začatku diskuze. Ja jen že její manža byl na M/T a nas čeka asi to same, tak jsem chtěla par info. Asi už sem nechodí tak to se neda nic dělat, dik 🙂

janula18
15. nov 2008

Tak som po tom IUI, je to v pohode. Ani som nevedela že je už potom.
My sme mali problem v tej pohyblivosti a pri tom spracovaní ich nejako upravili a nejako zrýchlili tak že sme mali vcelku dobry počet aj pohyblivosť. A vraveli že sa to neskvapalnilo tak aj tomu nejako pomohli.
Mne sa rátalo, ked doktorka potom povedala, že teraz pusti ku mne muža kým budem ležať, že nech má aj on pociť že pri "tom" bol
Tak som zvedavá ako to dopadne. Ale rozhodne musím povedať že ten Profertil mu neuškodil

leny16
16. nov 2008

Ahoj sluníčko janulko,
tak už k sobě všichni uvnitř tebe putujou ,krásné 🙂 uvidíš,jak se jim u tebe bude mooooc libit.Kolikátý den máš testování?Napiš,jak to vše probíhalo,at získám info co mne asi čeká 🙂tfuj,tfuj 😉

janula18
17. nov 2008

Na krv idem 1.decembra, ale neviem či dovtedy vydržím ale budem môct skúsiť až po 10 dni lebo dovtedy môže byť falošne pozitívny z toho pregnylu čo mi pichli, to je vlastne tehotenský hormon a drží sa v tele asi 7-10 dní.
My sme ráno o 7 hod prišli do Heliosu, manžel vypísal taký dotazník, údaje o sebe aké lieky berie, či bol teraz nejako chorý, koľko dní abstinencia. Potom sme šli do obdernej miestnosti to sa mužovi páčilo, že majú vzlášť miestnost, aj kelimky a potom to dáš do takej taštičky a zazvoníš na sestru a ta preto príde (lebo čo chodil doteraz na spermio, to musel ist na záchod a to bolo dosť blbe)
Potom sme prišli za dve hodiny, dr. bola super všetko mi hovorila, najprv spravila dezinfekciu zospodu, potom prišla sestra doniesla to v tekej ampulke (bolo toho strašne málo a vyžeralo to len ako voda) natiahli to do takej plastovej trubičky bola široká asi len ako špageta, fakt tenučná a to mi vstrekla donutra, ani som to necítila. Potom ma nechali ležať 20 min a to bol so mnou manžel. Ked prišla potom dr. povedal že mam mať teraz kludový režim, žiaden stres a fyzickú námahu. Predpísala mi ustrogestan ak by sa zadarilo, musela by som ho brať do 12 tt 😒
A išli sme domou. Doma sme to pre istou poistili 😀

leny16
17. nov 2008

to je super,že jsi s Carem tak spokojená.Jaké tam mají minimální hodnoty spermiogramu na IUI?
Mamino drž se a dej vědět jak se cítíš 🙂

janula18
18. nov 2008

ake min hodnoty majú to neviem, v podstate neviem ani koľko sme mali my, len povedali že je to celkom dobre.
Už teraz som nedočkavá ako to dopadlo. Včera sme s mužom pozerali po kočiaroch a vybarali mená, on je v tomto veľký optimista že to vyšlo no ja ani moc nie, ale bolo to fajn.
Už aby bolo o dva týždne

leny16
18. nov 2008

Janul,to je dobře,že je manža optimista,alespon tě drží nahoře.Dlouhé 2 týdny,že.Ale uvidíš,za pár budeš testit a budou tam 2 pořádné dálnice 😉

lucula73
18. nov 2008

Jani,a robili ti tam aj sono,či tie folikuly sú ešte alebo nie?

janula18
18. nov 2008

Nie sono mi nerobili

narnian
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evipa
20. nov 2008

Ahojte snažilky,

Chcela som vás všetky povzbudiť, aby ste si nezúfali. Teraz v utorok som zistila, že som tehotná. S manželom sme sa liečili 1 rok aj pol na neplodnosť. Doktor zistil, že manželove spermie sa nehýbu, sú mŕtve. Povedal, že musíme čakať a že nemôže nám nič iné poskytnúť, pretože na umelé oplodnenie sme nechceli ísť.
Potom sme si objednali PROFERTIL a po 3 týždňovom užívania sme otehotneli. Tak vás chcem povzbudiť a potvrdiť, že ten Profertil je dobrá vec, aj napriek tomu, že je drahý, ale stálo to zato.

wrtulka
20. nov 2008

evipa moc gratuluju..
jen mě napadlo jeslti to bylo Profertilem.. když jste ho užívali jen 3 týdny 😨 jeslti to spíš nebyla náhoda .. štěstíčko.. no každopádně moc velká gratulace..

leny16
20. nov 2008

Ahoj Evipo,
to je krásné,moooc díky za za takové zprávičky ,protože občas potřebujeme nakopnout,když to tak dlouho nejde 🙂 Já také věřím,že to může jít i přirozenně-pokud je trpělivost a víra,že to půjde,což mně ta pozitivita občas chybí.
Moc ti gratuluji občas se nám prosím ozvi,jak pokračuje těhu(at jsme zase nakopnutý) 😉
Kdy jsi na to přišla?Jaké byly reakce? 🙂
janulko-jak to vypadá s tebou?Jak se cítíš?Ty jsi na mateřské?
Zíra jedu do caru,tak držte pěstičky 😉

leny16
20. nov 2008

Ahoj wrtulko,
četla jsem tvou story,máme ji spolu podobnou 🙂 Kam chodíš do Car?Do Sanusu V Pcích?
Hodně štěstí 😀
ps:také jsem z Pardubic

janula18
21. nov 2008

Leny, so mnou rovnako. Uvidíme takto o týžden v piatok ideme na krv tak uvidíme.
Evipa gratulujem. Môj manžel tiež beriem Profertil už druhý mesiac má zlú pohyblivosť a na IUI mám povedali že je dobrá pohyblivosť, ale neviem ako bolo zlepšenie a koľko oni tomu pomohli

adenka
21. nov 2008

Ahojte baby,
aj moj manzel ma zly spg. Doktoru mu dal na 2 mesiace E-cko, okrem toho berie CEM-M a Prostakan... A teraz sa chystam skusit na nas oboch Macu... Mate s tym niekto skusenosti?

domcek
21. nov 2008

adenka my s polovickou berieme macu zhruba mesiac.
Ja 1x denne co sa tyk adozrievania vajicok mne to pomohlo aj ked som stym to moc problem nemala ale dozrelo ich viac aj za pomoci stymulacie a hlavne ja som to zacal auzivat koli vypadaviu vlasov a celkom to pomaha.
Manzel uziva 3x1. myslim ze aj spch sa trochu zlepsil ale objektivne to este posudit neviem treba to uzivat dlhsie a hlavne pravidlne. okrem macy berie cem-m, a e-cko, selen,zinok.

adenka
21. nov 2008

domcek a kde si ju zohnala? lebo v lekarnach o nej nic nevedia a nechce sa mi to objednavat cez net...

domcek
21. nov 2008

Na nete prislo mi to do troch dni.
Pockaj dam ti link.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre