Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

scarlet
10. júl 2007

Mamičky:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

Tehuľky :
Kukulkaja 22tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 5 tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil

barca28
10. júl 2007

Nina to víš,že je to náročné,my jsme to taky dlouho trávili.Bylo toho na nás najednou moc.Je fakt,že od toho února sedím pořád na netu a sháním informace.Ono je to potřeba,protože v Caru ti to všechno do podrobna nevysvětlí,na spoustu věcí jsme se museli ptát sami.Teď to ale hodně holkám vyšlo,tak doufám,že se přidáme do party těhulek 😉 Hlavně nestrácejte naději,ta umírá úplně poslední!!!!! 😎

konka
11. júl 2007

holky, asi koupim manzelovi profertil.. zkusim jednu kuru a treba se mu to zlepsi... zeptam se na to v lekarne, na netu jsem to nenasla

ninna78
11. júl 2007

konka skus www.profertil.sk
ja som tiez nad tym rozmyslala, ale ten moj nema ziadne spermie, tak neviem, najhorsie je, ze k urologovi je objednany az na 7. augusta

konka
11. júl 2007

ninna, ten muj nejake ma, ale pokud jsou, tak jsou nehybne a deformovane, takze jsou k nicemu... byl u urologa, ten mu predepsal proviron 25, muzsky hormon,2x denne 1 tabletu, po dobrani kontrolni spermiogram.. dle meho zadny kladny vysledek, protoze nejsem tehu, ale podle laickeho oka, je toho vic 😀 kouknu na ten profertil

konka
11. júl 2007

no ale levna zalezitost to teda neni ☹

ninna78
11. júl 2007

ved prave a kedze nam nikto zatial nic nepovedal, tak neviem ci to kupit, kolko tie tabletky bral? Ja som bola vcera na hormonalnom profile, setrickam som ukazala vysledok zo SPG a keby si videla ako sa zatvarili, ked som povedala, ze vysledok je ziadne spermie, ale po chvili prisli mudrejsie, boli za doktorom a tak mi so strachom oznamili, ze manzel bude musiet ist na operaciu. Aj som sa ich pytala, ze ci uz mali taky pripad a oni, ze nevedia

konka
11. júl 2007

muj muz byl taky na urologii, kde zjistovali, zda spermiim neco nezabranuje normalni ejakuaci, napr. krecova zila, nic mu nenasli, ale ten muj dr, rikal, ze kdyby ano, byla by to mozna to nejlepsi, je to velice lehka operace, kdy mu zabranu odstrani a pak uz je vse o.k. .. takze je to tohle, nac jde tvuj muz? nekdo uz tady psal, ze ten profertil pomohol, ja doufam, ze v tom kontrolnim spermiogramu neco ziveho a zdraveho bude /alespon jedna potvora/, kde pak by snad mohli udelat IUI ne? kdyz ten muj gynekolog videl manzeluv spermiogram, tak mi rekl, ze nase snaha je marna, ze to vidi, jen v umelem.. ale jeho urolog mu rekl, ze problem nevidi???? tak kdo ma pravdu? kazdy rika neco jineho a ja tehotna stale nejsem.. ☹

bublinkajasminka
11. júl 2007

kočky - o tom profertile taky uvažujem ale neviem ešte....ozaj dnes na STV2 čo ste hlavne slovenky si kuknite - som videla že bude diagnoza neplodnosť a o umelom oplodnení . .....som zvedavá - trvá to len neakých 20 minút tak sa možno niečo dozvieme 😉

konka
11. júl 2007

holciny, tak pak dejte vedet, co jste se dozvedely, moc by me to zajimalo ☹ kdyby ti chlapi byli tak schopni delat pro dite, to co zenska.. kdyby byl problem v zenske, udela prvni posledni, ale u chlapu je to jinak... no mozna mate "ohebnejsiho" chlapa.. ten muj ma problem jist i ty tablety. ach jo

bublinkajasminka
11. júl 2007

konka - našťastie môj chlap papá vitamíny a teraz som sa dozvedela že aj kyselinu listovú by mal, aj to mu dám a on mi povedal že spapá všetko čo mu dám - že nemá problém.......ešteže tak - vraj urobí pre bábo maximum..... 😉 tak nech aj ten tvoj trošku zmení prístup - držím palčeky

ninna78
11. júl 2007

bubli - tak pozri a daj vediet, ja nemozem, som v robote ☹
konga - tomu mojmu zatial nikto nic konkretne nepovedal, bol na SPG a na zaklade vysledku ho objednali urologovi, s nim ani nehovoril, najblizsi termin ma az 7.8., kedze su dovolenky a tak. Chceli sme hned ist aj inemu, ale sestricka nam povedala, ze to mame zbytocne, pretoze ak by nam robili IVF, museli by sme ist tak ci tak cez nich a absolvovat ich vysetrenia. Ale nezabudla nam povedat, ze tehotna prirodzenou cestou urcite nezostanem, a ich odporucenie je MESA/TESA a to sme mali zapisane aj do vysledku v SPG

konka
11. júl 2007

ninno, to neni moc pozitivni vysledek, u nas se mesa/tesa hradi, mam pocit, ze je to castka mezi 35000, ale to jsem nekde cetla, neni to zarucene, vim, ze takhle se odebiraji spermie z nadvarlete. takze to je mozna ta "jejich" operace. no mohli vam k tomu neco teda rict, to je pristup.. ja si prave myslim, ze uz by meli neco delat, takhle furt na neco cekam a nic neprichazi, to me depta, to cekani, tak at vyrknou verdikt a reknou co mame delat..

ninna78
11. júl 2007

ten moj povedal, ze spravi tiez maximum, ale .... caka co povie urolog a myslim, ze kopec veci mu este nedoslo, a ja by som najradsej skusila uz teraz vsetko mozne aj nemozne, uz len po tej psychickej stranke, kedy si hovorim, ze co ked nahodou. A on ani len jedalnicek nechce zmenit 😠

konka
11. júl 2007

nemysli si, ten muj taky ne a ani koureni neomezil... muj gynekolog mu jeste doporucil E400 a selen se zinkem, ale tolik tablet neni ochoten jist, takze ji jen ty hormony, ale az pujdu opet na kontrolu, reknu mu, at manzelovi domluvi.. ikdyz ja ztracim nadeji

ninna78
11. júl 2007

konga - ved to, ze nic pozitivne. A mna tiez zabija to cakanie, ze clovek caka a nema ani potuchy co bude. Aj u nas sa to plati, a za pokus to stoji a keby ma dal niekto zaruku, ze to na 100% vyjde, tak dam aj posledne. Ale jedna pani - zaobera sa cinskou medicinou mi povedala, ze vsetko je mozne a vzdy je moznost 50 na 50. A ze kde je napisane, ze sa mu tam jedna jedina spermia neobjavi a ja nezostanem tehotna aj z nej??? A ze mam verit, ze zazraky sa deju.

bublinkajasminka
11. júl 2007

ninna - moja skús tvojmu vážne ten profertil - podľa mňa u neho by to môhlo niečo nabudiť poziotívne 😉

konka - moj má dobrú stravu, štuipľavé nikdy nemal rád, nefajčí, alkohol to len tak že pivko si dá od smädu a šúportuje a predsa je to tu....takže neviem prečo....

konka
11. júl 2007

ja tomu svemu nemuzu varit celer, to by me vyhodil, takze mate nejake vhodne potraviny? ktere by mi ten muj rozmazlenec dospely jedl? kdybych vedela, ze neco pomuze na 100% dam vsechny penize... u nas je to i tim, ze mame jednu dceru 12,5 let, ale i to muj dr rekl, ze to byl zazrak a o tu jsme se snazili dva roky. jenze tenkrat byl clovek mlady, nic si tak nepripoustel.. ten se v tom patlam, mozna bych mela prestat na to tak urputne myslet, ale rozkazte si to, to nejde...

lauritka
11. júl 2007

bubli moj fajci.. a to neprestane neda sa :(---ale jeho brat fajci ako turek uz od 13 rokov.. dve krabicky denne a ma dve krasne deti..aj pivo pije stale🙂
takze to je podla mna aj v genoch. plus este bola jeho zena aj na jednom potrate. takze su plodni ako zajace..a on ma absolutne nezdravy zivotny styl 😠

ninna78
11. júl 2007

bubli aj som rozmyslala, ze by som kupila aspon na 1 mesiac a uvideli by sme, co povie urolog
no a ten moj je uplny abstinent, nefajci, hra futbal, hokej, len ta strava je taka, ze malo co ma rad
a co sa tyka penazi, teraz riesime dilemu, chceli sme ist na buduci tyzden na dovolenku - nejaky last minute - all inclusive, hlavne si oddychnut, chodim do prace, popritom na vysku, tento rok bol obzvlast tazky, na buduci rok ma cakaju bakalarske statnice a zrazu prislo toto. Ja by som aj najradsej nesla, vsak peniazky sa zidu, ale ten moj ma nahovara, ze je treba si ist aj oddychnut a my sme vlastne este nikde spolu neboli. Co mam robit?

konka
11. júl 2007

lauritko, hold nekdo ma to stesti..

lauritka
11. júl 2007

🙄 blbe stesti..ked ani to druhe velmi nechceli...kde je spravodlivot ..sniff snifff 😔

konka
11. júl 2007

lauritko, nevim kde je spravedlnost, ale pokud te to utesi, taky nad tim kroutim hlavou, protoze nekterym matkam bych nedala ani plastikovou panenku, natoz zive dite. co k tomu dodat? taky se ptam, proc prave ja... spousta mych "znamych" mi radila, tak si udelej dite bokem, ale na to ja nemam povahu. neumela bych cely zivot zit s pocitem, ze jsem udelala takovy podraz.. a muj muz by tohle nerozchodil..

lauritka
11. júl 2007

😕 no moj by asi nerozchodil anidarcovske spermie. nastastie to u nas nie je az take zle. ale muzi su na to dost jesitni, co sa tyka ich muzstva 😔
ano a prave to ma zarmucuje , ze matkami sa stavaju prave tie v mohych pripadoch , ktore to ani nechcu. 😖

konka
11. júl 2007

lauritka, ten muj mi jasne rekl, ze do anonymniho darcovstvi nejde. ze zkusi, udelat pro dobro veci cokoliv, ale ze chce, aby to dite bylo jeho... jenze mela jsem si to nahrat, protoze ty tabletky vsechny nechce jist ☹

lauritka
11. júl 2007

😕 no moj tabletky papa. aj ked mu to musim nachystat. lebo sam by si nezobral. tu plati pravidlo: muza musis stale brat ako male dieta, tym dietatom ostane cely zivot ;) skus mu dat rano ku kave ;)

ninna78
11. júl 2007

konka - to by nerozchodil ziadny chlap, take veci rozchodi jedine zena, a ono to tak chodi, ze ten kto nechce ma a ten kto chce nema, a tiez poznam 3 v mojom okoli take, co nechali dieta svojmu ex pre svojho noveho chlapa

konka
11. júl 2007

zkusila jsem, ale rika, ze neni male dite, ze si to umi nachystat sam, zkusim znova... a pridam mu tam i ty vitaminy...

bublinkajasminka
11. júl 2007

kočky - jááj veru je to všelijajké...akurát som bola kúpiť v lekárni môjmu kyselinu listovú...... a ten selezin má tretí mesiac..... 😉 a včera sme sa bavili s mojím že budeme mať bábenko zo skúmavky - no a?? hlavne že je naše.....

barca28
11. júl 2007

Holky víte ono to chce čas.CHlap který je rozumný a vidí,že jeho spermijkama to nepůjde,tak přeci musí usoudit,že je lepší použít dárcovské než žádné.To chce být celý život bez dětí?Vždyť kolikrát se dají dohromady páry,kde žena už děti má a ten muž je taky vychovává jako by byli jeho vlastní.Docela bych se bála,že kdyby byl můj manža proti,že by to časem šlo do kytek.Nevím,jestli by nám manželství fungovalo,kdyby jsme neměli děti.Moc ho miluju a on mě,proto uděláme vše proto,abychom měli biologicky své vlastní dítě a pokud to nepůjde,zvolíme dárce,budeme šťastni i za takové dítě,vždyť bude jen a jen naše.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre